IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
    сега за еврейската банка ли ще ревем
    отчаян ми се виждаш
    прочети нещо от юлката да се върнеш в играта
    Що бе, мишУенце? Не виждаш ли връзката?
    Кавръков пише с поглед в бъдещето, малко в стил: Думам ти дъще, сещай се снахо.

    8% съкращения в еврейската банка - като нищо ще събори с 1.5% цените в Ючбунар!
    (старата еврейска махала у Софето)



    това в кръга на майтапа...


    ... но цунамито, което се заформя отвъд Голямата вода е повече от видимо.
    Last edited by Julius_BG; 29.12.2022, 16:45.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

      А на мен ми направи впечетление това:

      "Лидер е София с покачване на общия индекс от 18,6%, а цените на старите жилища в столицата са записали още по-силен растеж от 21,7%. Само между второто и третото тримесечие цените на жилищата в София са се покачили с 5,6%."

      Човек трябва да признава грешките си, на 1 януари прогнозирах ръст в София само 16%
      миналата година по това време правих както винаги равносметка и питах за прогнози. По спомен моята беше 10-15% средно за страната нагоре. Бил съм песимист както и досега.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

        А на мен ми направи впечетление това:

        "Лидер е София с покачване на общия индекс от 18,6%, а цените на старите жилища в столицата са записали още по-силен растеж от 21,7%. Само между второто и третото тримесечие цените на жилищата в София са се покачили с 5,6%."

        Човек трябва да признава грешките си, на 1 януари прогнозирах ръст в София само 16%
        Има време и за корекция през Q4

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение
          Цените на жилищата у нас са достигнали нов 14-годишен връх през третото тримесечие с ръст от 15,6% на годишна база, сочат данни на Националния статистически институт (НСИ). Спрямо второто тримесечие жилищата в страната са поскъпнали с 4,1%.

          Тоя път инфото не е от Блиц а от тук.
          И що тей ся….
          Предлагам тез двете моми авторки веднага да бъдат отстранени и кавръка да въведе ред в ресора!!
          А на мен ми направи впечетление това:

          "Лидер е София с покачване на общия индекс от 18,6%, а цените на старите жилища в столицата са записали още по-силен растеж от 21,7%. Само между второто и третото тримесечие цените на жилищата в София са се покачили с 5,6%."

          Човек трябва да признава грешките си, на 1 януари прогнозирах ръст в София само 16%

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
            https://www.investor.bg/a/539-banki-...-goldman-sachs
            Задават се сериозни съкращения на работни места в Goldman Sachs !

            Защо така ?
            Да не очакват разцвет и благоденствие ?

            Главният изпълнителен директор на американската инвестиционна банка Goldman Sachs Дейвид Соломон предупреди служителите за съкращения в началото на новата година.

            „Извършваме внимателен преглед и въпреки че дискусиите продължават, очакваме, че съкращенията на работната сила ще се случат през първата половина на януари", пише изпълнителният директор в годишния си бюлетин до служителите в края на годината, цитиран от Bloomberg.

            По-рано този месец вътрешни източници съобщиха, че Goldman Sachs се готви да съкрати до 8% от работните места през тази година, което се равнява на близо 4000 позиции, в резултат на отслабването на бизнеса с инвестиционно банкиране.
            сега за еврейската банка ли ще ревем
            отчаян ми се виждаш
            прочети нещо от юлката да се върнеш в играта
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              До кои части мислиш , че ще се ограничи или цялата Източна Европа ?
              другите не ги мисля. за българия говоря
              при нас ще е по-добре откъм свобода и регулации
              като заплати ще ги понастигнем
              но се надявам да не станем социално привлекателни и да започнат да се връщат кртунчовци
              и се опасявам, че много натискат за общия минимален корпоративен данък
              та каквито са ни мижитурки управниците, ще вземат да го приемат.
              това ще е кофти
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение
                Съгласявам се с комбинацията, но инфлацията рефлектира и върху трите причини, затова се опитах да изведа основата!
                Нали си даваш сметка, че това не е оная инфлацийка, която съпътства периодите на благоденствие.

                Тук имаш резултата от едно дву-годишно пандемично помпане с пари от страна на цебетата /които сега почват да си изпомпват обратно хартийките/ + искрата, която Путин драсна, в следствие на която всеки характерен за една война енергиен шок се пренася по веригата на свързаните продукти! Нали виждаш как цената на газта играе - единия месец яко нагоре, другия - надоле... и тая паника, която създаде + комбинацията с ниските лихви = някои хора се ушиха с доста яки кредити! С две думи - се наиграха.
                Само дето кредитите по наш'те ширини са с плаващи лихви! Не са като оттатък океана!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                  С това не съм съгласен.

                  Виновник е комбинацията от:
                  1. Евтиният кредит + 2. Ниската финансова култура + 3. Страхът да не се мине.

                  Дет се вика за глупака: Дай му ефира и му гледай сеира!
                  (ефира = пари)
                  Съгласявам се с комбинацията, но инфлацията рефлектира и върху трите причини, затова се опитах да изведа основата!

                  Коментар


                  • https://www.investor.bg/a/539-banki-...-goldman-sachs
                    Задават се сериозни съкращения на работни места в Goldman Sachs !

                    Защо така ?
                    Да не очакват разцвет и благоденствие ?

                    Главният изпълнителен директор на американската инвестиционна банка Goldman Sachs Дейвид Соломон предупреди служителите за съкращения в началото на новата година.

                    „Извършваме внимателен преглед и въпреки че дискусиите продължават, очакваме, че съкращенията на работната сила ще се случат през първата половина на януари", пише изпълнителният директор в годишния си бюлетин до служителите в края на годината, цитиран от Bloomberg.

                    По-рано този месец вътрешни източници съобщиха, че Goldman Sachs се готви да съкрати до 8% от работните места през тази година, което се равнява на близо 4000 позиции, в резултат на отслабването на бизнеса с инвестиционно банкиране.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                      С това не съм съгласен.

                      Виновник е комбинацията от:
                      1. Евтиният кредит + 2. Ниската финансова култура + 3. Страхът да не се мине.

                      Дет се вика за глупака: Дай му ефира и му гледай сеира!
                      На 100% съм съгласен с това. В случая повечето мой познати (хора с добро образование) твърдят, че цените на НИ нямало как да паднат. Питам ги защо така мислят? А отговора им е, че са чули/прочели от експерти (в случая брокери и банкери), че това било най-сигурния актив и се очаква цената за в бъдеще да е само нагоре, като лихвите са рекордно ниски.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                        не повече от 10 години давам аз.
                        До кои части мислиш , че ще се ограничи или цялата Източна Европа ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                          Цените на жилищата у нас достигнаха нов 14-годишен връх през третото тримесечие


                          бутането на цените май никак не помага
                          както се казва вече втора година тече инерционния ръст
                          Ох, добре, че е инерционен...иначе не ми се мисли....
                          Това е като тук пишеха, че има спад, а то бяха по 10% ръст....:-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Понеже често се спекулира с демография мога да допълня, че точно благодарение на нея няма да е никаква изненада в близките 100 години Източна Европа да стане по-добро място за живот от Западна Европа. В частност и България има шанс да намаже....
                            не повече от 10 години давам аз.
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение
                              Инфлацията умира, а тя беше основният двигател на покачването на цените при имотите!
                              С това не съм съгласен.

                              Виновник е комбинацията от:
                              1. Евтин кредит + 2. Ниска финансова култура + 3. Страх да не се мине.

                              Дето се вика за глупака: Дай му ефира и му гледай сеира!
                              (ефира = пари)
                              Last edited by Julius_BG; 29.12.2022, 16:01.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                                Те са отсяти малко, но дори 1 от 10 обяви да е ок, то това са 100 предложения, забележете не в най-евтините места.

                                ако вкарам и копторите с цел манипулация(жилище <35кв.м.което си е box все пак), то лесно се слиза и под 999€/kв.m. средно за София
                                Ти си пуснал така или иначе справка С ЦЕЛ манипулация, вкарвайки в нея скъпи квартали примесени с някои от най-евтините и с много ''тънко'' зелено, на за сметка на това с голяма бройка , която удавя високите цени на желаните квартали....
                                Кой би ли ти се вързал..... дори и Кавръка няма да се хване :-)
                                Същата аматьорщина като при ваксотемата :-)
                                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 29.12.2022, 15:55.

                                Коментар

                                Working...
                                X