IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
    ....
    Ето, сега, аз до края на месеца ще набера 33,8% в кеш, като % от останалата ми главница от кредита и вече ми е жал за тези 33, 8 %, че трябва да ги държа на лихви-нищожества.
    алтернатива на лихви-нищожества в случай, че си забравил имаш още 10-тина дни
    https://sales.bcpea.org/properties/50469

    не го знам добър ли е, но ако става даже и да не го ползваш ти, а да го пуснеш под наем едни 120-140 кинта може да му търсиш на месец и като доходност от 10К ойро ще ти дойде значително по-добре от софийски апартамент...
    Last edited by bertram; 06.12.2022, 23:53.
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Не знам ,ей сега ми се обаждат 4% доходност ,това къде е ?
      Кой имот да купя за 4%?
      Ми нервите ?
      За живеене добре ,ама не на тия цени ,да паднат първо и тогава .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

        Да, това е пълно безумие, а тук има безумци, които държат кеш, като алтернатива на други активи, затова, сега са най-гласовити и очакващи лихвата да направи някакъв нищожен почетен гол спрямо инфлацията, както снощния на корейците v/s бразилците, каквато аналогия направи един от най-големите държатели на обезценяващ се кеш. Добре направихме с Песимиста, че още отдавна се освободихме от фиатния кеш и го набихме в тухлени активи/пенсии.
        Ето, сега, аз до края на месеца ще набера 33,8% в кеш, като % от останалата ми главница от кредита и вече ми е жал за тези 33, 8 %, че трябва да ги държа на лихви-нищожества.
        https://www.investor.bg/a/560-vanshn...-se-izcherpvat

        Кеша свърши ,американците свършиха парата ,уж много спестявания ала бала ...ама май се оказа всичко поредната лъжа...Кеш няма

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
          Честит празник на Кавръчето с пожелания да хване най-големия шаран/имот, не само той от години да е в ролята на такъв
          Благодаря Байлорчо ,в крайна сметка важното е да сме живи и здрави.
          Пожелавам и на теб крепко здраве,много имотни инвестиции, щастие с близките ти хора и все така да си имотен бик!
          Наздраве!

          Коментар


          • Честит празник на Кавръчето с пожелания да хване най-големия шаран/имот, не само той от години да е в ролята на такъв

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение
              Ако държиш кеш в банката за да купиш някакъв актив независимо дали имот или нещо друго на промоция ако има такава вследствие на задаващата се рецесия ок, ама да смяташ банковия депозит за " алтернативен доход" при тази инфлация ......
              Да, това е пълно безумие, а тук има безумци, които държат кеш, като алтернатива на други активи, затова, сега са най-гласовити и очакващи лихвата да направи някакъв нищожен почетен гол спрямо инфлацията, както снощния на корейците v/s бразилците, каквато аналогия направи един от най-големите държатели на обезценяващ се кеш. Добре направихме с Песимиста, че още отдавна се освободихме от фиатния кеш и го набихме в тухлени активи/пенсии.
              Ето, сега, аз до края на месеца ще набера 33,8% в кеш, като % от останалата ми главница от кредита и вече ми е жал за тези 33, 8 %, че трябва да ги държа на лихви-нищожества.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                https://profit.bg/banki/diana-miteva...v-bankiraneto/

                Очакванията за 2023 г. са забавяне на темпа на кредитиране заради покачване на лихвите и по-висок интерес към спестовността и банковите депозити като форма на алтернативен доход.

                Годината ще бъде предизвикателство заради курса на затягане на паричната политика от Европейската централна банка (ЕЦБ), което неминуемо ще се отрази и върху банките в страната.
                Ако държиш кеш в банката за да купиш някакъв актив независимо дали имот или нещо друго на промоция ако има такава вследствие на задаващата се рецесия ок, ама да смяташ банковия депозит за " алтернативен доход" при тази инфлация ......
                Last edited by mitko2848; 06.12.2022, 18:13.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                  5-6% ще върне 20% от цените, т.е. 2021. Смесени новини за търсещите жилище - пак са пре****ни!
                  Ще видим,прогнозите за растежа на БВП са в широки граници от 0 до 3 ,което на практика е нищо,като стойност за каквото и да е като вярност,едно е сигурно парите ще са все по скъпи и по скъпи

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                    https://businessnovinite.bg/finansi/...va-ot-5-6.html

                    Помните ли какви прогнози Ви даваше Бони за лихвите ?
                    Получих лична информация за нея ,няма да споменавам с какво се занимава и къде ,защото съм защитник на личната информация .
                    Сега си спомнете какво също Ви говореха лица като Тихомир Тошев от Кредит център ?-лихвите щели да са около пряко сили 4.5 % макс ,това му бяха приказките,да не говоря какви други глупости плещеха по платени медии като Труд,24 часа и така нататък .
                    Сега идваме днес и какво четем след няколко месеца мафиотско мълчане по отношение на лихвите от страна на банките ,същите тия банки които Ви бутаха кредити с обещания за евтини пари само допреди няколко месеца !!!!
                    Банкери: Лихвите у нас плавно ще се върнат на нива от 5-6% !!!./НАЛИ ЩЯХА ДА СА НИСКИ ?/

                    Банковата система е готова да посрещне кризата- /КАКВА КРИЗА ?,НАЛИ УЖ КРИЗА НЯМАШЕ ДА ИМА И ВСИЧКО БЕШЕ СТАБИЛНО ??/

                    "С всички регулации, които предстоят и увеличаването на антицикличния буфер от страна на БНБ, банките са заделили достатъчно буфери и резерви за да минат през горе-долу каквото дойде/КАКВО ДА ИДВА ?НАЛИ СМЕ ОСТРОВ НА СТАБИЛНОСТТА ?/, коментира гл. изпълнителен директор на "Пощенска банка" Петя Димитрова, по време на дискусия организирана от вестник "Капит


                    Годишен процент на разходите под 5% към края на следващата година по-скоро изключение? /АМА МОЛЯ ВИ СЕ ,ДРУГО ШЕПНЕХТЕ ПРЕДИ САМО НЯКОЛКО МЕСЕЦА ?/

                    Нива от 5-6% са нещо абсолютно нормално“,
                    каза Петя Димитрова.

                    Кризата, която предстои е неизбежна, дали ще бъде по-лека или не, тя ще дойде. И мисля, че ние ще сме много по-добре подготвени от предишния път с всичко, което направихме през тези години, плюс, че влизаме с изключително добри показатели на банковата система като цяло“, каза още Димитрова

                    5-6% ще върне 20% от цените, т.е. 2021. Смесени новини за търсещите жилище - пак са пре****ни!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                      https://profit.bg/banki/diana-miteva...v-bankiraneto/

                      Очакванията за 2023 г. са забавяне на темпа на кредитиране заради покачване на лихвите и по-висок интерес към спестовността и банковите депозити като форма на алтернативен доход.

                      Годината ще бъде предизвикателство заради курса на затягане на паричната политика от Европейската централна банка (ЕЦБ), което неминуемо ще се отрази и върху банките в страната.
                      недей така, какво ще правим ние с кредитите
                      препоръка е

                      Коментар


                      • https://profit.bg/banki/diana-miteva...v-bankiraneto/

                        Очакванията за 2023 г. са забавяне на темпа на кредитиране заради покачване на лихвите и по-висок интерес към спестовността и банковите депозити като форма на алтернативен доход.

                        Годината ще бъде предизвикателство заради курса на затягане на паричната политика от Европейската централна банка (ЕЦБ), което неминуемо ще се отрази и върху банките в страната.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                          Така, така, точно така ще викат, докато ходят до тоалетна зад камиона. :-)
                          То ще си има всичко ВЪВ камиона

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                            По повод камиона ,даже и мадами да поканя ще кажат ей тоя гледай какъв дом има ,уникален ,в такъв не сме били
                            Така, така, точно така ще викат, докато ходят до тоалетна зад камиона. :-)

                            Коментар


                            • https://businessnovinite.bg/finansi/...va-ot-5-6.html

                              ХА ХА ХА ,ГЛЕДАЙТЕ ВИДЕОТО САМО ,ЕДНО Е ТЕКСТА ,САМО ГЛЕДАЙТЕ С КАКВА ИРОНИЧНА ИНТОНАЦИЯ КАЗВА ,ЕЕЕ АМИ ТО 5-6% СА СИ НЕЩО НОРМАЛНО ,ТОВА Е НОРМАЛНОТО ,ТОВА СМЕ УЧИЛИ В УЧЕБНИЦИТЕ ,ДО СЕГА НИЩО НЕ БИЛО НОРМАЛНО ХА ХА ХА

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                                5-6% по ипотечен не е много
                                проблем е когато си повярвал, че няма да 'бутат лихвите' и си изтеглил ГОЛЯМ кредит,който ти е поносим на 2-3% лихва и текущи доходи за момента на телгнето.
                                тук само фенът на пещерската смята, че доходите са само нагоре и криза с безработица няма да има, но понякога нещата не се случват както ги очакваме.. за съжаление.
                                Не много ако го смяташ на цена на имота преди 5 години ,на сегашните цени на имотите е убийствена лихва .
                                Гледаме на каква база е тая лихва ,а не размера на лихвата ,я сложи 6% на 100 000 лева и 6% на 200 000 лева ?
                                Фена на Пещерската ни се смя до оня ден и ни подиграваше ?
                                Помниш ли ?
                                Сега него за пореден път брокерите и банкерите хубавичко ще му го сложат

                                Коментар

                                Working...
                                X