IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

    В България статистиката с декларираните доходи е точно като статистиката с регистрацията по настоящ адрес. Над половината не са актуални.
    Прав си. По-добре да използваме информацията на форумните милионери, тя е по-точна и по-широкообхватна от националната статистика.

    Коментар


    • https://fakti.bg/biznes/740342-vikto...za-prez-2023-g

      Балоня ще се спука догодина

      Има огромен дълг в системата и опасенията са, че това нещо може да се излее на пазара с непредвидими последици".
      Финансистът очаква спукване на ипотечния балон.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

        Много точно написано! Хората, които гледат статистическите данни за населението в Сф четът жълт вестник. Хазяите не са глупави да разрешът на наемателите да си направят адресна регистрация, защото в БГ няма механизъм по който след освобождаването на имота да принудиш наемателите да се отпишат. Получава се парадокса при някои глупави хазяи да имат по 20-30 лица водещи се на един адрес. Никога не позволявам адресна регистрация на наемател. Това го уточнявам още при наемането. То за да се направи адресна регистрация трябва и договор за наем. Предполагам почти 50% от наемите в Сф са без договор за да не се плащат данъци. Та наематели и хора в Сф да искаш. Но статистиката няма как да ги регистрира.
        Наемателите без промяна на настоящ адрес са в нарушение. Една проверка и ще им пишат актове. Наемателите които наемат при тези условия са в голяма грешка.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
          най-ясна картина на празните жилища може да се получи от енергоразпределителните по консумация на партида. Тази информация не е обществено достъпна, но ако чете някой от статистиката да го има в предвид.
          айде да не се топиме.
          препоръка е

          Коментар


          • най-ясна картина на празните жилища може да се получи от енергоразпределителните по консумация на партида. Тази информация не е обществено достъпна, но ако чете някой от статистиката да го има в предвид.
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

              Много точно написано! Хората, които гледат статистическите данни за населението в Сф четът жълт вестник. Хазяите не са глупави да разрешът на наемателите да си направят адресна регистрация, защото в БГ няма механизъм по който след освобождаването на имота да принудиш наемателите да се отпишат. Получава се парадокса при някои глупави хазяи да имат по 20-30 лица водещи се на един адрес. Никога не позволявам адресна регистрация на наемател. Това го уточнявам още при наемането. То за да се направи адресна регистрация трябва и договор за наем. Предполагам почти 50% от наемите в Сф са без договор за да не се плащат данъци. Та наематели и хора в Сф да искаш. Но статистиката няма как да ги регистрира.
              Да ама тия хора в повечето случаи са на възраст, когато имат деца.А ражданията и посещаващите детски градини и училища се регистрират на 100 процента.А в София през 2009г са родени 15360 деца при 13190 деца през 2021г.Намаление с 15 процента.
              Освен това преброяването беше по местоживеене,а не по адресна регистрация .Именно заради такива нерегистрирани живущи на друг адрес .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                Тези сгради могат да станат елитни локации след едно-две поколения. Сега все още има собственици, които са попаднали там по случайност, а не заради някакъв висок статус.
                никога няма да станат. В кой град гетата в центъра са станали отново люкс?
                В центровете са туристи, аърбнб, проституция, шум - това никога няма да е привлекателно освен на студентската мигрантска паплач
                Last edited by bota156; 18.12.2022, 08:20.
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

                  В България статистиката с декларираните доходи е точно като статистиката с регистрацията по настоящ адрес. Над половината не са актуални.
                  Много точно написано! Хората, които гледат статистическите данни за населението в Сф четът жълт вестник. Хазяите не са глупави да разрешът на наемателите да си направят адресна регистрация, защото в БГ няма механизъм по който след освобождаването на имота да принудиш наемателите да се отпишат. Получава се парадокса при някои глупави хазяи да имат по 20-30 лица водещи се на един адрес. Никога не позволявам адресна регистрация на наемател. Това го уточнявам още при наемането. То за да се направи адресна регистрация трябва и договор за наем. Предполагам почти 50% от наемите в Сф са без договор за да не се плащат данъци. Та наематели и хора в Сф да искаш. Но статистиката няма как да ги регистрира.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                    Аз имам една много специфична особеност. Че когато казвам нещо, зад него винаги стоят проверени количествено измерими факти (т.е. числа). Та може и да са ми попаднали такива данни без да се правя на стажант на банка. Функционалната ми грамотност казва, че щом пишете тук, господин преподавател, значи имате интернет. В такъв случай с няколко клика на мишката може да намерите и още по-представителни и всеобхватни публичнодостъпни данни за разпределението на доходите у нас. Там да не вземе да се окаже, че касиерките са 80-90% от населението?
                    В България статистиката с декларираните доходи е точно като статистиката с регистрацията по настоящ адрес. Над половината не са актуални.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                      Аз имам една много специфична особеност. Че когато казвам нещо, зад него винаги стоят проверени количествено измерими факти (т.е. числа). Та може и да са ми попаднали такива данни без да се правя на стажант на банка. Функционалната ми грамотност казва, че щом пишете тук, господин преподавател, значи имате интернет. В такъв случай с няколко клика на мишката може да намерите и още по-представителни и всеобхватни публичнодостъпни данни за разпределението на доходите у нас. Там да не вземе да се окаже, че касиерките са 80-90% от населението?
                      Какво велико прозрение!!! Щом пиша тук, значи имам интернет. Не, нямам интернет, чрез телепатия работя по принцип
                      Както е казал мъдреца, към хора с огромни претенции, винаги бъди подозрителен...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                        Аз имам една много специфична особеност. Че когато казвам нещо, зад него винаги стоят проверени количествено измерими факти (т.е. числа). Та може и да са ми попаднали такива данни без да се правя на стажант на банка. Функционалната ми грамотност казва, че щом пишете тук, господин преподавател, значи имате интернет. В такъв случай с няколко клика на мишката може да намерите и още по-представителни и всеобхватни публичнодостъпни данни за разпределението на доходите у нас. Там да не вземе да се окаже, че касиерките са 80-90% от населението?
                        Всъщност, не знам, кой е специалиста по всичко, може би по-скоро аз, днес за час и половина изкарах 100лв. не от преподаване, а от тежка физическа работа.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                          Там да не вземе да се окаже, че касиерките са 80-90% от населението?
                          Хахаха, от населението, а от населението-ипотечни кредитополучатели, дали не е различен %-та хаха

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                            Ами, не е така, можеш да се престориш на студент, който си прави дипломната работа в която и да било банка и да ги помолиш да ти дадат представителна извадка на ипотечните кредитополучатели по професии и отрасли и като получиш резултата, тогава се надявам да спреш да пишеш глупости. Тогава ще ти се изясни и функционалната неграмотност чия е
                            Аз имам една много специфична особеност. Че когато казвам нещо, зад него винаги стоят проверени количествено измерими факти (т.е. числа). Та може и да са ми попаднали такива данни без да се правя на стажант на банка. Функционалната ми грамотност казва, че щом пишете тук, господин преподавател, значи имате интернет. В такъв случай с няколко клика на мишката може да намерите и още по-представителни и всеобхватни публичнодостъпни данни за разпределението на доходите у нас. Там да не вземе да се окаже, че касиерките са 80-90% от населението?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                              Жена ми каза, че едната козметичка (украинка), която и прави процедури се върнала обратно в Украйна. Нз какво би накарало някой да предпочете държава във война пред бг.
                              Не е добре това. Заблудила се е че войната е приключила или поне извън фронтовата зона. Но тя не е и за обикновените хора напоследък е мъка.
                              2014-15-16 периодично пребивавах в Украйна и мога да ти кажа, че освен обезценката на гривната и имотите и якото обедняване на хората нямаше нищо извън района на Донецк / там не съм ходил разбира се/... Беше все едно нищо не се случва.
                              Проблема е че тази жена е предпочела да се върне в неясното положение пред спокойствието на Варна при това и доходи вероятно пъти над тези в Украйна/.
                              При мен момиченцето е все още в класа на сина и има 1 Украинска кола на паркинга на съседният блок...тук са засега....следя....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                                Ромите яко купуват. А те в доста случаи се връщат и са несъразмерно голям % от емигрантите ни. И помаците така.
                                Добре,че в последните години има масова ромска емиграция, щото с тая раждаемост щяха да са мнозинство след 50 години. Ако не и по-рано.Аз имам един ром съученик с 4 деца,6 внуци и две правнучета. И то две от децата му още нямат свои деца.
                                Last edited by RUBLA; 18.12.2022, 11:47.

                                Коментар

                                Working...
                                X