IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тук продължава спада -

    Резултат от Вашето търсене на:
    Вид имот: 1-СТАЕН, 2-СТАЕН, 3-СТАЕН,
    Местоположение: град София

    Особености: Панел
    Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

    Средна цена на имотите в извадката: 100080 euro
    Средна цена на кв.м: 1680 euro.

    Коментар


    • https://www-plovdiv24-bg.cdn.ampproj...ilyadi-1501606

      Експерти: Надценените жилища ще поевтинеят. Собствениците на апартаменти ще осъзнаят, че един тристаен не струва 650 хиляди

      Коментар


      • https://trud.bg/%D0%B5%D0%BA%D1%81%D...2%D0%BE%D0%B8/

        И вестник Труд отлагат мекото приземяване, най-лошото предстояло тепърва...

        Централните банки по света предприеха рязко повишаване на лихвените проценти, за да охладят търсенето и да укротят инфлацията. До края на 2023 г. Международният валутен фонд очаква глобалната инфлация да се понижи до 4,7% - малко по-малко от половината от сегашното є ниво. Целта е “меко кацане”, при което охлаждането става без сривове на жилищния пазар, фалити на предприятия или нарастваща безработица. Но такъв най-добър сценарий се оказа неуловим при минали срещи с висока инфлация.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
          9 645 500 000 лева - с толкова износът на България по-малко от вносът за периода 1-10м 2022-ра година по данни на НСИ
          до колко това се компенсира от приходи от ЕС бюджета, пари от българите в чужбина и ПЧИ ?

          да вероятно ги няма една част от парите на емигрантите + приходите от туризъм, (тези приходи които не се отчитат пред държавата)
          но също така ги няма парите които българите носят кеш и харчат в чужбина - нелегална търговия с Турция, износ на капитали по втория начин, пазари в Дубай, Милано и тн локации...

          как ще се отрази това на България средносрочно ?

          това по линия, че парите нямало къде да идат и затова тулата е единственото място...
          Берти този минус в търговският баланс отразил ли се е на спестяванията в банките ???

          Като видиш да се отразява на спестяванията или на парите в обръщение които растът с по 10% всяка година ела пак да поплачеш за отрицателният ни търговски баланс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
            Аз ако съм наемател, и ако се усъмня, че хазаинът ми укрива данъци - веднага ще почна да го изнудвам да ми намали наема - пръвата година с -20%, втората година с още -30%, в замяна да не подам сигнал в Нап...
            Ако хазяина не се съгласи ще имаш 10% бонус от НАП:

            Обмислят 10% бонус за всеки, помогнал за събиране на укрити данъци.

            https://www.24chasa.bg/biznes/article/11698837

            Коментар


            • 9 645 500 000 лева - с толкова износът на България по-малко от вносът за периода 1-10м 2022-ра година по данни на НСИ
              до колко това се компенсира от приходи от ЕС бюджета, пари от българите в чужбина и ПЧИ ?

              да вероятно ги няма една част от парите на емигрантите + приходите от туризъм, (тези приходи които не се отчитат пред държавата)
              но също така ги няма парите които българите носят кеш и харчат в чужбина - нелегална търговия с Турция, износ на капитали по втория начин, пазари в Дубай, Милано и тн локации...

              как ще се отрази това на България средносрочно ?

              това по линия, че парите нямало къде да идат и затова тулата е единственото място...
              Last edited by bertram; 18.12.2022, 22:15.
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Аз ако съм наемател, и ако се усъмня, че хазаинът ми укрива данъци - веднага ще почна да го изнудвам да ми намали наема - пръвата година с -20%, втората година с още -30%, в замяна да не подам сигнал в Нап...
                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                Коментар


                • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                  Много точно написано! Хората, които гледат статистическите данни за населението в Сф четът жълт вестник. Хазяите не са глупави да разрешът на наемателите да си направят адресна регистрация, защото в БГ няма механизъм по който след освобождаването на имота да принудиш наемателите да се отпишат. Получава се парадокса при някои глупави хазяи да имат по 20-30 лица водещи се на един адрес. Никога не позволявам адресна регистрация на наемател. Това го уточнявам още при наемането. То за да се направи адресна регистрация трябва и договор за наем. Предполагам почти 50% от наемите в Сф са без договор за да не се плащат данъци. Та наематели и хора в Сф да искаш. Но статистиката няма как да ги регистрира.
                  В Нап търсим точно такива сиви икономисти, от които със запорираните им сметки и имущество да напълним бюджета, който в момента е на червено.
                  НОВАТА МОДА ЗА ДАНЪЧНИТЕ РЕВИЗИИ НА ФИЗИЧЕСКИТЕ ЛИЦА

                  https://vesta-bg.eu/%D0%B4%D0%B0%D0%...8%D1%86%D0%B0/
                  ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение

                    Ако искаш точна прогноза, чети разписанието за влака, даже и там има разминаване понякога.
                    Чета 6 години вече. Няма и няма.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Ти нали си бетон ,не знам изобщо защо си правиш труда.Всичко е сигура при тухлата ,или нещо си неспокоен ?
                      е, неспокоен съм, разбира се.
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                        Прав си. По-добре да използваме информацията на форумните милионери, тя е по-точна и по-широкообхватна от националната статистика.
                        Аре да не се обиждаме сега на бедност... аз съм форумен мултимилионер, минаха се години откакто направих първия милион. И, да, понеже сме в България с най-некадърните институции и най-схемаджийското население, официалните факти не отговарят на реалността. Много от нещата стават на база опит, по усет и интуиция, както искаш му казвай. И това е по-надеждно като източник на информация. Това е качеството да си адаптивен спрямо средата, иначе изпадаш от класацията и продължаваш да вярваш в Дядо Коледа.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                          зачетох аз педията, да видя по какво е пауреат пубини и попадам на този интересен пасаж

                          Много известни икономисти обвиняват Рубини в несериозност и спекулативност, а голямата му популярност - като плод на апокалиптичното психо-емоционално влияние на масмедиите върху Уолстрийт и европейските финансови центрове. Междувременно се установява, че Нуриел Рубини се е „институционализирал“ и превърнал в „международна търговска марка“. Последната му „апокалиптична прогноза“ от 2010 г. е, че еврото ще се срине и изчезне като „резервна валута“ на долара.[1] Към пролетта на 2011 г. прогнозите са, че доларът ще възстанови позициите си, „но догодина“.[2]

                          ...толкова много прилики с форумните лауреати
                          Ти нали си бетон ,не знам изобщо защо си правиш труда.Всичко е сигура при тухлата ,или нещо си неспокоен ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                            Агенция "Синхуа". Те, знаеш, са многозначителни в изказа. Говорят за мирноорящи трактори в Южнокитайско море, но става въпрос за Туулата х 2.
                            Не знам ,доколкото ми е известно в света който обитаваме цените на всичко се определят от цената на парите ,доскоро тя беше 0,сега обаче скоростно и рязко от поне половин година само расте,а и още по интересното е че никой не казва докога ще расте ..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Кои са тези ?
                              Агенция "Синхуа". Те, знаеш, са многозначителни в изказа. Говорят за мирноорящи трактори в Южнокитайско море, но става въпрос за Туулата х 2.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                                Не им се връзвай - Януари казаха всичко нагоре! Туулата 2х.
                                Кои са тези ?

                                Коментар

                                Working...
                                X