IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Има прилики за някои неща / насищане на пазара с много строеж и по-малко купувачи/, но за други хич / цял куп да не ги изброявам/. Иди в магазина и поискай да ти дадат олиото по 1.50, а ако откажат иди в друг....
    Иначе историята е поучителна / продал е тънко защото е имал зор за кеш/. Дано да има и сега повече такива...
    Олиото беше по 4 лв в кварталните магазини.

    https://www.24chasa.bg/biznes/article/612250

    Тук твърят, че е било 3.28. Ама то сигурно е като инфрацията от 7%

    Коментар


    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

      Като си помисля, че само преди 6 месеца предлагаха - (минус) 0,5%, няма да се учудя в края на 2023 да има и такива оферти.
      Е бива ли такива неща да мислиш ?! Ратко, как ще си плаща ипотечката.... Да не се наложи да си продаде зеленото на Акт 16 на кешовият цар Кавръка с 60% дискаунт ?
      Last edited by pesimist4o na kvadrat; 17.12.2022, 13:35.

      Коментар


      • Брокер: За имот не се чака, той се купува. Повечето клиенти плащат в кеш

        https://www.plovdiv24.bg/novini/Bylg...v-kesh-1500652

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Има прилики за някои неща / насищане на пазара с много строеж и по-малко купувачи/, но за други хич / цял куп да не ги изброявам/. Иди в магазина и поискай да ти дадат олиото по 1.50, а ако откажат иди в друг....
          Иначе историята е поучителна / продал е тънко защото е имал зор за кеш/. Дано да има и сега повече такива...
          Разликата с 2008г е,че тогава нямаше толкова необитаеми жилища. И населението беше с 1,2 милиона повече.
          А разликата с олиото е,че сега за производството му са нужни повече разходи от 2008г.А жилище,изградено през 1998г през 2008г е било на 10 години,през 2023г ще е на 25 години.Т.е амортизирано и нуждаещо се от ремонт. Каква е логиката да струва по-скъпо при положение, че жилищата са се увеличили,а населението е намаляло?
          Last edited by mirodes; 17.12.2022, 12:57.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Като станат 8% ще сложа нещо....:-)
            Като си помисля, че само преди 6 месеца предлагаха - (минус) 0,5%, няма да се учудя в края на 2023 да има и такива оферти.

            Коментар


            • Сега гледам на сайта им една оферта, която прилича на тази, която ми предложиха вчера - лихвата за 5 год е малко по-ниска (4%), но пък е от "гарнтираните".
              Структуриран Депозит Index ESG Leaders

              https://www.postbank.bg/Deposits/Index_ESG_Leaders#tab2

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                Сега сме на Троян голяма компания от фирмата,взехме и шефа с нас.Снощи се загиворихме и той ми каза че 2008 ма са купували,ремонтирани и преподавали имоти с печалба,добри пари изкарали, в един момент той строи къща,и иска и апартамента да си продаде ,и казва обявиха го за 160 к.идва един и ми предлага 150к,аз едва не го изгоних,после се почна 140к,130 к всеки следващ предлагаше все по малко и накрая продадох за 112к.
                И друго каза,в момента ситуацията е точно каквато беше тогава с моята продажба.
                Има прилики за някои неща / насищане на пазара с много строеж и по-малко купувачи/, но за други хич / цял куп да не ги изброявам/. Иди в магазина и поискай да ти дадат олиото по 1.50, а ако откажат иди в друг....
                Иначе историята е поучителна / продал е тънко защото е имал зор за кеш/. Дано да има и сега повече такива...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                  Как защо? Нали твърдиш, че няма? Факт е, че има! Факт е, че е за 5 год, а не е само за 5 тата год.(изрично попитах) Иначе за ФГВБ вероятно си прав, но е вероятно да договориш малко по-малка лихва, която да е от гарантираните. Най-важният извод от тази оферта е, че банките много бързо закъсаха за кеш - факт, който ме изненада, вероятно те изненада и теб (нали ти твърдеше, че са фрашкани с мангизи и няма как да вдигнат лихвите по депозитите).
                  М не позна :-) Писал съм още преди поне половин година, че банките у нас ще закъсат за кеш в даден момент. Не защото са раздали много ипотечки, а щото са чужда собственост и като ЕЦБ вдига лихвите майките ще дърпат от тук, а кешът у нас спрямо Европа е една плюнка и чуждите банки могат да се обезкешат буквално за седмица. Тук е ролята на БНБ да наложи някакви рестрикции за такива трансфери..., ако е възможно....
                  Щом казваш истина е. Сега чакам да го обявят публично и другите банки да ги последват. Като станат 8% ще сложа нещо....:-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Не искам да ти развалям илюзиите, но сега пуснах моята справка , която обхваща всички квартали и по нея няма спад...Има ЛЕК ръст за последните 2-3 месеца / 1-2%/
                    Твоята справка показва спад защото обхваща както знаеш първите букви от азбуката само и точно там / Банишора/ има няколко големи проекта рекламирани на обяви яко, които свалят цената на справката....

                    Въпреки горното все още се надявам до края на 2023 да се появи лек реален минус... На едни 5-10% бих бил много доволен.... Но не съм убеден, че това не е просто надежда. По-вероятно е същият процент да е ама със знак плюс....
                    Сега сме на Троян голяма компания от фирмата,взехме и шефа с нас.Снощи се загиворихме и той ми каза че 2008 ма са купували,ремонтирани и преподавали имоти с печалба,добри пари изкарали, в един момент той строи къща,и иска и апартамента да си продаде ,и казва обявиха го за 160 к.идва един и ми предлага 150к,аз едва не го изгоних,после се почна 140к,130 к всеки следващ предлагаше все по малко и накрая продадох за 112к.
                    И друго каза,в момента ситуацията е точно каквато беше тогава с моята продажба.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение
                      Никога не съм виждал толко вманиячени в имоти хора, които не притежават имоти и всеки ден злобно се подхилкват как всичко ще се срине и те ще са прави! И като дойде 2039-та, те тържествено ще ни кажат "видяхте ли!"! А дори това да стане, те пак няма да купят, защото ще са съкратени. За да има срив, трябва много сериозна безработица. Нещо ми подсказва, че вие ще сте от първите.

                      Нито цените ще паднат осезаемо (или изобщо) скоро, нито ще купите (някога). Това е истината. Хвърлайте боб и се надявайте на 1000 евро квадрата.

                      Нямащите злобеят и мразят имащите. Така е било - така и ще бъде.
                      Абе му хал, не съм гледал статистиката, но сигурно над 90% от населението в бълхария жиевее в собствени жилища. А останалите 10 процента, които нямат пък ще наследят жилища. Кои са нямащите?
                      Злобеят само злобни лузъри и неудачници като тебе!
                      Колкото и да се зверите и да се напъвате, не разбрахте ли, че няма да ви купим мухлясалите криви тухли.

                      Аз ако някога реша да си вкарам парите в имоти(което не мисля да правя) - на борсата има предостатъчно фондове, които инвестират в имотния сектор - ще ми отнеме само половин минута да инвестирам сума по избор от 1000 до 100 000 без да ви купувам мухлясалите тухли... кофти за вас, че няма на кого да си продадете тухларниците!
                      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Защо да проверявам ?! Депозит необезпечен във ФГВБ не ме интересува. Щом не е обявен публично и не е стандартен той не е гарантиран. Мога да ти предложа по същият начин 15% лихва. Искаш ли ? :-) Отделен е въпроса, че депозит би ме интересувал само когато е с лихва около 10% и в същото време инфлацията е 2-3% макс. Сега случаят не е такъв.
                        Най-добре ти отиди да провериш защото нещо по телефона не ти е станало ясно подозирам или са те слъгали. Само гадая - например, че лихвата е толкова за петата година и т.н., НО вероятно до края на 2023 ще има масово такива депозити....4-5% не са достатъчни да пренасочат кеша от имоти към депозити освен ако няма дефлация в същият момент / търси се разлика между двете от минимум 6-7%/

                        ПП Пропуснах ли да отбележа, че Пощенска преди няколко години отказа да ми издаде платинум и беше или голд кредитна карта с 2% кешбек щото дохода ми не бил достатъчен , а тогава имах по-голям от твоят сега :-) Тогава тоя доход отговаряше на 0.05% от хората у нас....И ми предложиха неква друга с 1% кешбек...Аре у лево тая бамка....:-)
                        Как защо? Нали твърдиш, че няма? Факт е, че има! Факт е, че е за 5 год, а не е само за 5 тата год.(изрично попитах) Иначе за ФГВБ вероятно си прав, но е вероятно да договориш малко по-малка лихва, която да е от гарантираните. Най-важният извод от тази оферта е, че банките много бързо закъсаха за кеш - факт, който ме изненада, вероятно те изненада и теб (нали ти твърдеше, че са фрашкани с мангизи и няма как да вдигнат лихвите по депозитите).

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          бъртрам може да те посъветва.
                          и на мен е давал насоки, но аз така и не станах акционер
                          То по същата логика мога да кажа - Имоти купува който има опит с имоти - Нонсенс нали?

                          Аз като съм си купил първият имот да не съм имал опит?

                          А иначе Берто трябва да бъде слушан много внимателно той е много важен анти индикатор

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Акции купува този който има опит с акции ,лично аз бих инвестирал само е ETF ,защото просто нямам опит с акциите,отделно по компании или отрасли,но при ,ЕТФ ,хоризонта е дълъг,а не къс,дори и да качат ще е не повече от 10% след обрата ,или 20% да са ,освен това тази война все повече отива към Световна ,за съжаление,мина 1 година вече почти и с всеки изминал ден сме на ръба да влезе о НАТО в нея
                            Каврък над 70% от хората които АКТИВНО купуват и продават акции си губят парите - Тези които само купуват и държат е почти невъзможно на дълго да загубят особено ако са купили в подходящият момент

                            Въпросният подходящ момент ще дойде следващата година. Моменти като този идват веднъж дваж на десетилетие - Такъв момент имаше 2009-та - Такъв момент имаше в началото на Ковида (това е по скоро изключение) и такъв момент ще има следващата година

                            Ако искаш да възвърнеш покупателната способност на парите си а не просто да намалиш загубата това е единственият изход за теб

                            Но не се занимавай с БГ шитни проучи и си отвори сметка при брокер с който можеш да търгуваш УС

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                              Песи за пореден път се правиш на разбирач, и за пореден път ще те опровергая. Офертата е реална, звъннаха ми от клон на пощенска където ходя! Вместо да се правиш на разбирач, защо не отидеш в пощенска за да провееиш? Толкова ли е трудно и сложно? Направо съм изумем кви дървени философи има тук. Казваш му конкретна оферта от конкретна бамка, те ти философстват, вместо да идат да попитаъ, сякаш ако идат ще ги на.....ат там. Иди бре....иди.
                              Защо да проверявам ?! Депозит необезпечен във ФГВБ не ме интересува. Щом не е обявен публично и не е стандартен той не е гарантиран. Мога да ти предложа по същият начин 15% лихва. Искаш ли ? :-) Отделен е въпроса, че депозит би ме интересувал само когато е с лихва около 10% и в същото време инфлацията е 2-3% макс. Сега случаят не е такъв.
                              Най-добре ти отиди да провериш защото нещо по телефона не ти е станало ясно подозирам или са те слъгали. Само гадая - например, че лихвата е толкова за петата година и т.н., НО вероятно до края на 2023 ще има масово такива депозити....4-5% не са достатъчни да пренасочат кеша от имоти към депозити освен ако няма дефлация в същият момент / търси се разлика между двете от минимум 6-7%/

                              ПП Пропуснах ли да отбележа, че Пощенска преди няколко години отказа да ми издаде платинум и беше или голд кредитна карта с 2% кешбек щото дохода ми не бил достатъчен , а тогава имах по-голям от твоят сега :-) Тогава тоя доход отговаряше на 0.05% от хората у нас....И ми предложиха неква друга с 1% кешбек...Аре у лево тая бамка....:-)
                              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 17.12.2022, 11:04.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Падне ли под 1700 евро пазара отива в друга посока трайно
                                Не искам да ти развалям илюзиите, но сега пуснах моята справка , която обхваща всички квартали и по нея няма спад...Има ЛЕК ръст за последните 2-3 месеца / 1-2%/
                                Твоята справка показва спад защото обхваща както знаеш първите букви от азбуката само и точно там / Банишора/ има няколко големи проекта рекламирани на обяви яко, които свалят цената на справката....

                                Въпреки горното все още се надявам до края на 2023 да се появи лек реален минус... На едни 5-10% бих бил много доволен.... Но не съм убеден, че това не е просто надежда. По-вероятно е същият процент да е ама със знак плюс....

                                Коментар

                                Working...
                                X