IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

    Точно така. Актуализациите са факт във всички сектори. Само в дълбоката провинция не са, защото там има безработица. В София и големите градове обаче е друга бира. Иначе хората масово ще напускат и отиват за няколкостотин лева отгоре на друга работа. А да наемаш и обучаваш нови хора си е голям разход. По-евтино е да вдигнеш заплатите Който е имал и има бизнес, знае.
    А неактуализирането там ще доведе до демографски наплив към София защото ще цитирам Берти ножицата знаете си :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Рецесия и съкращаване на персонал нямат общо с повишаването на доходите на останалите заети при инфлация. Може да е следствие и ще бъде на някои места, но няма да спре повишаването на доходите на останалите заети.
      Дадох пример за една компания, че го има поне при някои в договорите им, но и да го няма за миналата година дори на Кавръчето му вдигнаха заплатата с 20%. То не е заради чесните му сини очи / знаем, че не са такива/, а заради инфлацията. В СУ също се актуализираха.... Всъщност няма място където ако са поискали да не са актуализирани. Винаги е така при инфлация
      Точно така. Актуализациите са факт във всички сектори. Само в дълбоката провинция не са, защото там има безработица. В София и големите градове обаче е друга бира. Иначе хората масово ще напускат и отиват за няколкостотин лева отгоре на друга работа. А да наемаш и обучаваш нови хора си е голям разход. По-евтино е да вдигнеш заплатите Който е имал и има бизнес, знае.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

        Ще индексират заплати вместо да съкращават и/или изнасят в по-евтини дестинации? Това ли правят по време на рецесия? Изобщо да базирате прогнози за доходите по практика на една фирма, ако изобщо го прилагат за всички служители, е самозаблуда.
        Рецесия и съкращаване на персонал нямат общо с повишаването на доходите на останалите заети при инфлация. Може да е следствие и ще бъде на някои места, но няма да спре повишаването на доходите на останалите заети.
        Дадох пример за една компания, че го има поне при някои в договорите им, но и да го няма за миналата година дори на Кавръчето му вдигнаха заплатата с 20%. То не е заради чесните му сини очи / знаем, че не са сини/, а заради инфлацията. В СУ също се актуализираха.... Всъщност няма място където ако са поискали да не са актуализирани. Винаги е така при инфлация
        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 28.12.2022, 15:44.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
          https://trafficnews.bg/bulgaria-ikon...lihven-265798/

          Яка сурвачка след Нова Година !

          Ипотечните кредити скочиха с 18% за година, основният лихвен процент се върна на нива от 2009 Очаква се повишението на лихвите по кредитите да продължи
          Другата Коледа ще ври форума

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Аааа моля Юлката е преподавателя. По НЕпопзнаването може да се разбере кой е преподавател по някаква икономика в темата :-)
            И да инфлацията води до номинално повишение на доходите , а не на покупателната способност разбира се.
            Ако не разбираш как ще напиша вълшебните думички - протест и стачка . Има и компании където в договорите е записана автоматична актуализация на заплатите спрямо инфлацията например в САП. Няма място с инфлация където номинално доходите на заетите да не растат
            Ще индексират заплати вместо да съкращават и/или изнасят в по-евтини дестинации? Това ли правят по време на рецесия? Изобщо да базирате прогнози за доходите по практика на една фирма, ако изобщо го прилагат за всички служители, е самозаблуда.

            Коментар


            • https://trafficnews.bg/bulgaria-ikon...lihven-265798/

              Яка сурвачка след Нова Година !

              Ипотечните кредити скочиха с 18% за година, основният лихвен процент се върна на нива от 2009 Очаква се повишението на лихвите по кредитите да продължи

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                споменаваше покупки на някакъв койн.
                предполагам, че той просто е занулил а другите койнове са се отървали със сериозен спад.
                за сега в заел единствената правилна позиция спрямо имотиту
                гледам, че подпира и лихвите да не паднат...
                За лихвите пак ли заради Кавръка Юлката не позна ? Е той значи учи на хубаво студентите, но няма как да предвиди, че Кавръка така ще се настърви да качва лихвите по ипотечките....Юлката поне един път да си има добро и качествено извинение за непознаването....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  За Криптото съм пропуснал, но поне се изясни защо се случват тези неща. Аз си мислех , че има много измамници и е вакуум и затва, а то Кавръка само го бил споменал....
                  Дано никога не си помисля за зелено отново, че ще ми прецака плановете....
                  споменаваше покупки на някакъв койн.
                  предполагам, че той просто е занулил а другите койнове са се отървали със сериозен спад.
                  па ако беше и купил...жална им майка и на борси и на хойни и све.
                  за сега в заел единствената правилна позиция спрямо имотиту
                  гледам, че подпира и лихвите да не паднат...
                  Last edited by ratten; 28.12.2022, 15:21.
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                    криптото па ептен лабаво се оказа
                    само спомена, че ще купува и почнаха да пукат борси, като пуканки

                    добре, че имотите не са му по силите
                    За Криптото съм пропуснал, но поне се изясни защо се случват тези неща. Аз си мислех , че има много измамници и е вакуум и затва, а то Кавръка само го бил споменал....
                    Дано никога не си помисля за зелено отново, че ще ми прецака плановете....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

                      Тогава е ясно. Кавръка ще ми ги изкупи всичките на безценица и ще се смее ехидно от далечината... "аз казах ли ти, че така ще стане!"
                      с тая разлика, че нищо няма да изкупи
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                        Инфлацията повишавала доходите? В УНСС ли преподавате икономика? Или само сте учили там?
                        Аааа моля Юлката е преподавателя. По НЕпопзнаването може да се разбере кой е преподавател по някаква икономика в темата :-)
                        И да инфлацията води до номинално повишение на доходите , а не на покупателната способност разбира се.
                        Ако не разбираш как ще напиша вълшебните думички - протест и стачка . Има и компании където в договорите е записана автоматична актуализация на заплатите спрямо инфлацията например в САП. Няма място с инфлация където номинално доходите на заетите да не растат

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          купувай, купувай
                          и като ти вдигнат лихвата...
                          Тогава е ясно. Кавръка ще ми ги изкупи всичките на безценица и ще се смее ехидно от далечината... "аз казах ли ти, че така ще стане!"

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Ако Кавръка се е отказал значи може наистина да си струва и да е добра възможност :-) Ако е вътре не искам да знам....
                            Видя ли как разказа играта на златото като си купи само 1 наполеон ?
                            криптото па ептен лабаво се оказа
                            само спомена, че ще купува и почнаха да пукат борси, като пуканки

                            добре, че имотите не са му по силите
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

                              Все едно аз съм го писал това. После викат ама оно вие сте един човек с много профили

                              Впрочем, видях се със стар познат за празниците, разговорихме се. Оказа се, че му е закъсал бизнеса (производство на хранителни стоки). Па му викам, нашио продай ми единия от многото ту двуствайни, директно с наемателя Приятелската, че нали се знаем от много време, ще стане далаверата. Днес ми звънка, вика цена като за теб 2200, ако можеш да действаме януари да завършим всичко. Иначе го пуска с брокер на 2500.

                              Ще ми дойде 5% доходност от наем, даже няма да се занимавам да стягам и да търся наемател. Купувам.
                              купувай, купувай
                              и като ти вдигнат лихвата...
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                                може накавръка да се е отказал от безрисковата и високо доходна инвестиция
                                и да се е освободило едно място.
                                на твое място веднага бих скочил, при условията с които се ползваше накавръка
                                Ако Кавръка се е отказал значи може наистина да си струва и да е добра възможност :-) Ако е вътре не искам да знам....
                                Видя ли как разказа играта на златото като си купи само 1 наполеон ?

                                Коментар

                                Working...
                                X