IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts


  • Хммм, шеста и нагоре категории са с нисък бонитет. Те са разположени в предпланинските и планински части на страната, които се радват на сравнително добро влагозапасяване от пролетни и есенни дъждове.
    България е разделена на няколко агроекологични райони, които се ограничават от почвените и климатични характеристики, както и от изисквания на културите към почвата по отношение на главните хранителни вещества и техните количества, към физическите и водните свойства на почвата, към реакцията на почвения разтвор (рН) и редица други затормозявания.
    Все ми се струва, че шеста и нагоре категория земя, ще иска освен вода и много други неща, които ще правят интензивното земеделие там високоразходно.
    Наздраве!
    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
    Мечо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      Преди ФЕД да пусне принтерите отново трябва много хубаво да изртъска крушата от хора със значителен кредит взет на ниска лихва с идеята, че всичко ще е ОК.
      Нагласата, че банката ще печати при най-малкото затруднение на финансовите пазари е сиренцето, което вкара много мишлета в капана на 'хубавия кредит'. Вероятно ще жужат принтерите, но преди това ще има много болка по пазарите и много преразпределение на благата. Който се усети да купи кеш ше е на далвера, а после ще дойде спасението за едни и катарзисът за други.
      не съм чувал в мандатите на федя да влиза друсане на ипотекарската круша
      препоръка е

      Коментар


      • И да няма принтер, инфлацията пак няма да спре както е набрала инерция. Вероятно ще се забави леко.... от 20% на 10-15% примерно за догодина. Скрит данък за всички от сърце Иде ми да изтегля още една ипотека. И така за последните 5 години както си могъл да си купиш жилище, вече можеш само гараж. Честито!

        Защо хората със 100-200% ръст на имотите си НС от последните години НЕ продават? Защото няма какво да правят с парите. Да имаш развързани няколкостотин хиляди в сметката в момента е проблем. И затова оди у тула.

        А търсене винаги ще има... ако не инвестиционно или спекулативно, то по случай сватба, раждане, развод, смърт. Така е устроен животът.
        Last edited by ivanvg93; 29.12.2022, 19:21.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение



          Не го виждам тъй, ама вие палете свещи и се молете!

          Аз си налях едно разкошно червено винце.

          Наздраве!
          запалил съм свещите, след малко започвам вечерната литургия
          па ще видим
          наздраве
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
            всички знаем с поглед забит в какво пише накавръков
            нещо слушам, по тубата други специалисти да казват, че
            догодина федя ще пивотира и пак ще бръмне принтерчето а преди това лихвичките надолу


            Не го виждам тъй, ама вие палете свещи и се молете!

            Аз си налях едно разкошно червено винце.

            Наздраве!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

              всички знаем с поглед забит в какво пише накавръков
              нещо слуша, по тубата други специалисти да казват, че
              догодина федя ще пивотира и пак ще бръмне принтерчето а преди това лихвичките надолу
              Преди ФЕД да пусне принтерите отново трябва много хубаво да изртъска крушата от хора със значителен кредит взет на ниска лихва с идеята, че всичко ще е ОК.
              Нагласата, че банката ще печати при най-малкото затруднение на финансовите пазари е сиренцето, което вкара много мишлета в капана на 'хубавия кредит'. Вероятно ще жужат принтерите, но преди това ще има много болка по пазарите и много преразпределение на благата. Който се усети да купи кеш ше е на далвера, а после ще дойде спасението за едни и катарзисът за други.
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение
                Мисля, че отново бъркаш. По-скоро "нещото" не се произвежда защото няма търсене на същото. Кой е луд да спре да строи при положение, че хората се избиват да купува всякакви недоразумения? Досега хората се избиваха за имоти и ситуацията е кран до кран (ама това беше до вчера, за напред ще видим)!
                Естествено!
                Пазарът реагира в търсене на новата си равновесна точка!
                Все още има доста хора, които помнят 2008 и са чувствителни към новините за повишение на лихвите.


                п.п.
                Но това да не спира повишителите!
                Има търсене....... има търсене........ има търсене........ има търсене........

                Last edited by Julius_BG; 29.12.2022, 19:05.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  Ако може да им я закараш на добра цена си 'техния човек', но това е скъпо
                  Освен ако не участваш в някой търг за селски язовир и пак клиентелата ти ще е ограничена от отстоянието от водоема.

                  нямам предвид буквално купуване на вода.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                    Що бе, мишУенце? Не виждаш ли връзката?
                    Кавръков пише с поглед в бъдещето, малко в стил: Думам ти дъще, сещай се снахо.

                    8% съкращения в еврейската банка - като нищо ще събори с 1.5% цените в Ючбунар!
                    (старата еврейска махала у Софето)



                    това в кръга на майтапа...


                    ... но цунамито, което се заформя отвъд Голямата вода е повече от видимо.
                    всички знаем с поглед забит в какво пише накавръков
                    нещо слушам, по тубата други специалисти да казват, че
                    догодина федя ще пивотира и пак ще бръмне принтерчето а преди това лихвичките надолу
                    Last edited by ratten; 29.12.2022, 18:59.
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

                      Аз пък купувам вода. За да може тия които имат земя и искат да я обработват да са ми клиенти. Тия със земя 6та и нагоре категории са ми най в таргета.
                      Ако може да им я закараш на добра цена си 'техния човек', но това е скъпо
                      Освен ако не участваш в някой търг за селски язовир и пак клиентелата ти ще е ограничена от отстоянието от водоема.


                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Orthodox Разгледай мнение

                        Изречението ти е правилно подредено .
                        Въпроса е ще има ли търсене .
                        А търсене няма да има .
                        За дълго време .
                        И произведеното ще мухляса.
                        Във Банско даже ще падне .
                        охооо, ортодоксчо, какво стана със срива от 1-ви януари 2022-ра? Годината мина, имотите прибавиха +18%. Нещо си се пообъркал а. В Банско ще паднат само на коча мъдята, ела и си ги вземи.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          Онзи ден пихме кафе в Ел Греко (близо до испанските стълби във вечния град) точно под една малка статуя на Марк Твен, който е пил кафе и аперитиви там и казах на жената и децата ето този велик човек е казал "Купувайте земя – в действителност вече никой не я произвежда"

                          ПП относно купчините от тухли по кварталите може да се поспори колко е невъзможно производството им
                          Аз пък купувам вода. За да може тия които имат земя и искат да я обработват да са ми клиенти. Тия със земя 6та и нагоре категории са ми най в таргета.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

                            Когато нещо не се произвежда, а има търсене, какво става с цената му?
                            Изречението ти е правилно подредено .
                            Въпроса е ще има ли търсене .
                            А търсене няма да има .
                            За дълго време .
                            И произведеното ще мухляса.
                            Във Банско даже ще падне .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

                              Когато нещо не се произвежда, а има търсене, какво става с цената му?
                              Онзи ден пихме кафе в Ел Греко (близо до испанските стълби във вечния град) точно под една малка статуя на Марк Твен, който е пил кафе и аперитиви там и казах на жената и децата ето този велик човек е казал "Купувайте земя – в действителност вече никой не я произвежда"

                              ПП относно купчините от тухли по кварталите може да се поспори колко е невъзможно производството им
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

                                Когато нещо не се произвежда, а има търсене, какво става с цената му?
                                Мисля, че отново бъркаш. По-скоро "нещото" не се произвежда защото няма търсене на същото. Кой е луд да спре да строи при положение, че хората се избиват да купува всякакви недоразумения? Досега хората се избиваха за имоти и ситуацията е кран до кран (ама това беше до вчера, за напред ще видим)!

                                Коментар

                                Working...
                                X