IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

    Ей тук търси, срещу входа на Южния

    https://www.google.de/maps/@42.66865...=bg&authuser=0
    Част от проблема е че особено събота и неделя Стрелбище и Гоцето се препълват с желаещи да паркират там за разходка в парка...Страшно е.
    Иначе на някои места където тези са спрели вече са направени такива едни решетести плочки, бордчри и тротоари като паркоместа. Тогава вида става по-приемлив.... Не знам кога и дали всички ще го направят по-този начин..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
      Ето ги "зелените площи" и "тротоарите" на прехваленото Геце

      https://www.google.de/maps/@42.66869...=bg&authuser=0
      Айде сега да не се замерваме с тротоари, че колата на гугъл не мое да мине през половината улици на Ливадите и не мога да ти покажа снимка затва :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

        Как ще става по-трудно, като строителите все повече буквално наводняват пазара?
        На картинка да, на Акт 16 все още не. Т.е. не се знае колко картинки ще стигнат до Акт 16 както е по план.... може 10 години да строят....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Т.е. в София искаш по-скоро да купуваш..., ама ако има кеш....
          Затва пишем толкова години Евго. Става сложно, но за сметка на това ще става още по-трудно. Ето ти имаш добри над средните доходи и не можеш и за панелка да се класираш....
          Вдигна ли наема на наемателката ?
          Как ще става по-трудно, като строителите все повече буквално наводняват пазара? Колко време може да стоят без продажби? Да вземем комплекс като оня кошер с 500 апартамента х 150 000 евра средно= 75 млн евра. Колко време може да издържи без да започне да сваля цените от 2500>2000>1500>1200 и т.н при себестойност 400-600 евра?
          Last edited by better; 09.01.2023, 14:55.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

            Точните дати само ти си знаеш,
            Не не ги знам, чакам да ме подсетиш или да се извиниш, за лъжата.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

              Предимиствата според мен са училището и парка, зелените пространства на практика са преврнати в едни кални кочини от паркиралите коли (жалко, че не успях да снимам, ама ти ги знаеш по-добре от мен ), тротарите също. ТЕЦ - а за мен е голям -, понеже все има някой крадлив съсед, който прави шашми, които се плащат от всички, да не говорим за хлебарките, които си вървят с Тец-а.

              Колкото до сметките ти за новото. Според нси има около 1500 нови въведени в експлоатация за последното тримесечие. т.е грубо около 6000 само за 2022 и то само в София, като гледам как се строи и колко още се загражда има вероятност тази бройка да нарастне двойно. Кой ще има пари за да ги купува и кой е този дето пък има пари и няма вече 1,2-3-5 имота? За какво да ги купува, като няма да може да ги продаде на на двойна цена след 3-5-10 год?
              За ТЕЦ-а при новото много грешиш. Там шашмите са сложни към невъзможни / индивидуално отчитане и вече топломерите са дори в коридора на общите части/ Сметките са много ниски / то зависи и от изолацията на сградите де/ За моят апарт / обитава се денонощно с малки деца и температура между 22 и 25 градуса в различните стаи - не пада под това и размер между 100 и 200 квадрата/ най-голямата сметка досега ми е била 120 лева. Хлебарки разбира се няма.
              Има коли по зелените площи, което е простотия голяма. Има места където ги преправят на паркинги / колите а така или иначе там/ но и има къде да играят децата.. В ливадите няма къде. Не е опция да се зваираш с тълпа външни деца в двора на кооперацията ако има такъв.
              Да затва написах 5К, обаче рарешителните са над 10К на година от известно време. Не всичко се започва да се строи, но все пак 2023 или по-скоро 24 ще има 10К с Акт16. И отвае към проблемната част особено ако продължи да има по 10К нови разрешителни на година / прекалено ного са, ако не е еднократно.
              Иначе точно така. Ще се купуват основно от тези които имат вече имоти. Не разбирам само защо ще тръгнат да ги продават ?! Трябва да са слабоумни да го направят дори и да си въобразяват че е връх, ако не са принудени от нещо. Имотите не са подходящи за спекулации защото транзакционните разходи са прекалено големи. Отделен е въпроса, че тук даваш пример колко яко било за 5 години от депозит да се вземат 20% , а някой при имотите ще е разочарован ако цената не е двойна за толкова години :-)/
              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 09.01.2023, 14:50.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                Не става, харесАл съм Южния парк откъм Гоце Делчев, същински малък Найтсбридж! Някой да има нещо за под наем в него район? Бюджетът ми е 1500лв.
                Ей тук търси, срещу входа на Южния

                https://www.google.de/maps/@42.66865...=bg&authuser=0

                Коментар


                • Ето ги "зелените площи" и "тротоарите" на прехваленото Геце

                  https://www.google.de/maps/@42.66869...=bg&authuser=0

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Т.е. в София искаш по-скоро да купуваш..., ама ако има кеш....
                    Затва пишем толкова години Евго. Става сложно, но за сметка на това ще става още по-трудно. Ето ти имаш добри над средните доходи и не можеш и за панелка да се класираш....
                    Вдигна ли наема на наемателката ?


                    Панелка не ми трябва, иначе мога да купя с кредит. Но е нерентабилно, можех да купя през 2018 г. панелен двустаен, на цени от 2008 г.
                    Last edited by Evgo; 09.01.2023, 14:47.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Е бива ли така сега ?! Предимствата на Гоцето а ясни - 73-то, за парка няма нужда да търсиш паркомясто, добър транспорт / Радомир и Витоша са на 1 ръка разстояние , магазини, зелени пространства , ТЕЦ, в новите блокове нормални съседи средна класа.
                      Ливадите са напреднали много за последните 10-15 години, но няма нищо публично в тях - няма парк, училища, градини. В общи линии спиш на прилично място и не можеш никъде да излезеш, което е може би ок за някои хора.
                      Относно това кой ще купува по 500К новото...Еми не са кой знае колко пари. Ако са 5 К апарти по 500К са 2.5 млрд. Не са огромна съма за държавата. Виж станат ли 10К по 500К е по-сложно, а за 15 или 20К по 500К е невъзможно и ще има корекция...Не знам на кое точно...може цена или бройка....По-скоро второто....
                      Предимиствата според мен са училището и парка, зелените пространства на практика са преврнати в едни кални кочини от паркиралите коли (жалко, че не успях да снимам, ама ти ги знаеш по-добре от мен ), тротарите също. ТЕЦ - а за мен е голям -, понеже все има някой крадлив съсед, който прави шашми, които се плащат от всички, да не говорим за хлебарките, които си вървят с Тец-а.

                      Колкото до сметките ти за новото. Според нси има около 1500 нови въведени в експлоатация за последното тримесечие. т.е грубо около 6000 само за 2022 и то само в София, като гледам как се строи и колко още се загражда има вероятност тази бройка да нарастне двойно. Кой ще има пари за да ги купува и кой е този дето пък има пари и няма вече 1,2-3-5 имота? За какво да ги купува, като няма да може да ги продаде на на двойна цена след 3-5-10 год?
                      За инвестиция (или ей тъй да има там вместо да стои в банка) сметките излизаха , когато цените бяха 1000-1200 евра на зелено при растящ пазар и отрицателни лихви, в момента на 2500+ евра на зелено и шз + 20-30% фалшиви квадрати се доближаваме до европейските нива.
                      Last edited by better; 09.01.2023, 14:37.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                        Поради високите цени не мога да купя нищо читаво в СФ.

                        Искам да продам само един скъп, провинциален имот.
                        Т.е. в София искаш по-скоро да купуваш..., ама ако има кеш....
                        Затва пишем толкова години Евго. Става сложно, но за сметка на това ще става още по-трудно. Ето ти имаш добри над средните доходи и не можеш и за панелка да се класираш....
                        Вдигна ли наема на наемателката ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                          Остай сиА кой, какво сбъркал. Ще кажеш ли кога съм продал апартамент?
                          Точните дати само ти си знаеш,
                          Last edited by X_Y; 09.01.2023, 14:31.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Ти сега искаш да продаваш или да купуваш ? Не знаеш ли, че сега е върха на балона и догодина съседите вместо да купуват ще искат да ти продадат апартите си, че вече вместо леб ядат пасти....
                            Поради високите цени не мога да купя нищо читаво в СФ.

                            Искам да продам само един скъп, провинциален имот.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                              За сега само ,аз и Левчо, живеем в кв.Оборище, когато сме в София, разбира се, но се надявам да посрещнем и Евго, че и теб ,дори
                              Не става, харесАл съм Южния парк откъм Гоце Делчев, същински малък Найтсбридж! Някой да има нещо за под наем в него район? Бюджетът ми е 1500лв.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                                Като локация, парк Заимов е супер.

                                СУ е близо, първа АЕГ е близо, пеша си в центъра за пазаруване, за срещи и за нощен живот. ИСУЛ е близо, ама да не ти се налага да ходиш там.

                                Лошото е, че хората си стискат апартаментите и продават само куците.
                                Ти сега искаш да продаваш или да купуваш ? Не знаеш ли, че сега е върха на балона и догодина съседите вместо да купуват ще искат да ти продадат апартите си, че вече вместо леб ядат пасти....

                                Коментар

                                Working...
                                X