IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

    Миличкия, превъзбудил си се. Ти и челна стойка ще направиш, само да паднат проклетите цени. И все пак ме кефиш колко си нагъл и как изобщо не те е срам.
    Много е странно усещането да чета хора отрицателни в имоти, тоест под наемче или само с великия 1 придобит с триста зора, да заплашват с повишаване на лихвите хора с 5+ имоти!!!! Дори последните да върнат последния придобит, на банката и с леки загуби, остават с чисти 4. Само психично болен може да си представи, че ще има панически продажби на имоти от притиснати финансово собственици. Това са хора, които вероятно са завършили УНСС с 3,91, но не са учили етнология и психология никога, българина последно ще продаде най-святото- ИМОТА СИ!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
      Пак рипаш като муле пред майка си...

      Не бързай ти казах, съвсем скоро ще разберем!

      Очевидно си въобразяваш, че само евровите кредити ще скочат, а левовите ще кротуват.....
      Рипаш ти. Аз за никъде не бързам, както и левовите. Те ще вървят баааавничко нагоре. Ама ти пак се хващаш, както и другите ти съотборници, като удавник за сламка.

      ​​​​​​Лихвите та лихвите, бетер като професорчето...Защо си мислиш че лихвите ще потопят цените....

      Коментар


      • До сега не бях обръщал внимание , но в лихвеният бюлетин валиден от 1.12.2022 г. На една от големите банки за спестовна сметка над определена сума лихвата е отбелязана , че е по договаряне… някой дали има инфо дали е било така преди 2-3 месеца..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
          Не ти прилича да си преподавател с подобни инфантилни глупости, нито ставаш по-остроумен, нито мненията ти някой би ги приел на сериозно...за сравнение, като бях учител, хората ме отрупваха с цветя от, които не можех да си затворя багажника на колата, УВАЖЕНИЕ И ПОЧИТ, а ти извинявай, ама се държиш като треторазряден клоун в цирка...
          Оп-паа..... сега обърна плочата и реши да го играеш жертва, така ли?

          Ти дето най-много си обиждал всички в тая тема, ти дето свали до най-ниското възможно ниво с простотиите и личните си нападки.... ти дето вместо да обсъждаш мненията - не спря да коментираше хората като най-голямата форумна клюкарка... И сега изведнъж като си намери майстора - и почна да ревеш за почит и уважение! Така ли? Ами те почитта и уважението СЕ ЗАСЛУЖАВАТ, драги! НЕ СЕ ПРОСЯТ!

          Така че каквото получаваш - не търси причината вън от себе си.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение

            Как само 3.5%, колега, то юрибора в момента е 3.32%. Ипотеките отиват поне на 5-5.5%, като минимум
            остави ги, какъв юрибор, все едно за биткойн у селото да говориш.

            Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

            Винаги офертите са под тезгяха, когато минаваш изискванията в пъти и имаш изградена кредитна история/доверие.

            Говорих с директора днес. За мен лихвата е 2.1% в левове ГПР към 2.35%. Потвърждението е само вербално, но и другите ми ипотеки са на тези нива, така че според мен е достоверно. Последната сделка ми е отпреди 2 месеца пак на тези нива (80% финансиране, 20% самоучастие).
            Това е половината истина, кажи за колко години само са тези фиксирани промо зарибяващи лихви, а после кога ще е спрямо ОЛП+% от банката.
            Ама без да послъгваш, само през 2008-9 даваха у САЩ на фиксирана лихва за целият период и то на безработни.
            Абе, вие верно ги мислите банкерите за абдали.
            Не помня колко мацки съм прекарал навремето със все евтини или безплатни неща.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

              2.55 - жилищни кредити, лихвен процент в лева, Ноември 22

              И 3.5 да станат, колко ще спаднат цените?
              ​​​​​

              ​​​
              Пак рипаш като муле пред майка си...

              Не бързай ти казах, съвсем скоро ще разберем!

              Очевидно си въобразяваш, че само евровите кредити ще скочат, а левовите ще кротуват.....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                Остави ги да си живеят с убежденията!
                Шоуто почва съвсем скоро - с пернишка сурвачка (тип "винкел")!

                Само умувам кой ли подход ще изберат банките;
                - Шоково увеличение в началото + по-малки стъпки после;
                - или ще се опитат да разпределят поравно всички предстоящи увеличения?
                Виж, че изчезнаха евровите потребителски кредити от сайтовете на банките. Стискат още, за да няма шок, ама мирише на точка 1.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                  Остави ги да си живеят с убежденията!
                  Шоуто почва съвсем скоро - с пернишка сурвачка (тип "винкел")!

                  Само умувам кой ли подход ще изберат банките;
                  - Шоково увеличение в началото + по-малки стъпки после;
                  - или ще се опитат да разпределят поравно всички предстоящи увеличения?
                  Миличкия, превъзбудил си се. Ти и челна стойка ще направиш, само да паднат проклетите цени. И все пак ме кефиш колко си нагъл и как изобщо не те е срам.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

                    Предполагам ще са ти нужни 10-на год. да си признаеш и че си бил ватман, преди да се самопровъзгласиш за ....... 'лорд'! Нищо де, ти не бързай! Раната е още прясна, разбирам!

                    Take your time, както се казва.

                    https://e-vestnik.bg/4339/%D1%80%D0%...2-1988-%D0%B3/
                    Не ти прилича да си преподавател с подобни инфантилни глупости, нито ставаш по-остроумен, нито мненията ти някой би ги приел на сериозно...за сравнение, като бях учител, хората ме отрупваха с цветя от, които не можех да си затворя багажника на колата, УВАЖЕНИЕ И ПОЧИТ, а ти извинявай, ама се държиш като треторазряден клоун в цирка...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                      Остави ги да си живеят с убежденията!
                      Шоуто почва съвсем скоро - с пернишка сурвачка (тип "винкел")!

                      Само умувам кой ли подход ще изберат банките;
                      - Шоково увеличение в началото + по-малки стъпки после;
                      - или ще се опитат да разпределят поравно всички предстоящи увеличения?
                      Ум умува, ум царува, ум патки пасе.
                      Ти като добър пастир пасеш патките в кой университет?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                        Колега, какъв е процентът на обема на евровите от обема на всички ипотеки( евро, лева)?
                        Да помогна, виж сайта на бнб.
                        нали не си мислиш, че в България нещата са по-стабилни от Европа
                        просто тук си затваряме очите и отричаме до последно - традиция е по нашите ширини

                        мани го юрибора... има други рискове, които ще принудят системата да се подготви, а това се случва с повишаване на лихвите.
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение
                          Как само 3.5%, колега, то юрибора в момента е 3.32%. Ипотеките отиват поне на 5-5.5%, като минимум
                          Остави ги да си живеят с убежденията!
                          Шоуто почва съвсем скоро - с пернишка сурвачка (тип "винкел")!

                          Само умувам кой ли подход ще изберат банките;
                          - Шоково увеличение в началото + по-малки стъпки после;
                          - или ще се опитат да разпределят поравно всички предстоящи увеличения?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение

                            Как само 3.5%, колега, то юрибора в момента е 3.32%. Ипотеките отиват поне на 5-5.5%, като минимум
                            Колега, какъв е процентът на обема на евровите от обема на всички ипотеки( евро, лева)?
                            Да помогна, виж сайта на бнб.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                              През 2011 г. купих апартамента, в който и сега живея, като ипотеката за него погасих за 6-7 г. при положение, че не съм видял голям зор, а и дохода тогава не ми е бил много голям. През 2007 г. жената беше бременна, като тя и всички роднини ме навиваха да купувам веднага защото ще изпусна последния влак. Аз обаче съм инат и не слушам какво ме съветва стадото. Сега положението е аналогично!
                              Браво!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                                Ами, спаднаха, но през този период разбира се, аз нищо не съм продал, щото познавам стадиите: спадът като период на времетраене почти винаги е по-оптимистичен сценарий наполовина на годините на ръст, а при песимистичен- 1/4.

                                ПП.Точно в този период, януари 2010г. аз купих първото ми магазинче. Ти от какво се възползва през този светъл период?
                                През 2011 г. купих апартамента, в който и сега живея, като ипотеката за него погасих за 6-7 г. при положение, че не съм видял голям зор, а и дохода тогава не ми е бил много голям. През 2007 г. жената беше бременна, като тя и всички роднини ме навиваха да купувам веднага защото ще изпусна последния влак. Аз обаче съм инат и не слушам какво ме съветва стадото. Сега положението е аналогично!

                                Коментар

                                Working...
                                X