IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

    Предполагам ще са ти нужни 10-на год. да си признаеш и че си бил ватман, преди да се самопровъзгласиш за ....... 'лорд'! Нищо де, ти не бързай! Раната е още прясна, разбирам!

    Take your time, както се казва.

    https://e-vestnik.bg/4339/%D1%80%D0%...2-1988-%D0%B3/
    Не ти прилича да си преподавател с подобни инфантилни глупости, нито ставаш по-остроумен, нито мненията ти някой би ги приел на сериозно...за сравнение, като бях учител, хората ме отрупваха с цветя от, които не можех да си затворя багажника на колата, УВАЖЕНИЕ И ПОЧИТ, а ти извинявай, ама се държиш като треторазряден клоун в цирка...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
      Остави ги да си живеят с убежденията!
      Шоуто почва съвсем скоро - с пернишка сурвачка (тип "винкел")!

      Само умувам кой ли подход ще изберат банките;
      - Шоково увеличение в началото + по-малки стъпки после;
      - или ще се опитат да разпределят поравно всички предстоящи увеличения?
      Ум умува, ум царува, ум патки пасе.
      Ти като добър пастир пасеш патките в кой университет?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

        Колега, какъв е процентът на обема на евровите от обема на всички ипотеки( евро, лева)?
        Да помогна, виж сайта на бнб.
        нали не си мислиш, че в България нещата са по-стабилни от Европа
        просто тук си затваряме очите и отричаме до последно - традиция е по нашите ширини

        мани го юрибора... има други рискове, които ще принудят системата да се подготви, а това се случва с повишаване на лихвите.
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение
          Как само 3.5%, колега, то юрибора в момента е 3.32%. Ипотеките отиват поне на 5-5.5%, като минимум
          Остави ги да си живеят с убежденията!
          Шоуто почва съвсем скоро - с пернишка сурвачка (тип "винкел")!

          Само умувам кой ли подход ще изберат банките;
          - Шоково увеличение в началото + по-малки стъпки после;
          - или ще се опитат да разпределят поравно всички предстоящи увеличения?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение

            Как само 3.5%, колега, то юрибора в момента е 3.32%. Ипотеките отиват поне на 5-5.5%, като минимум
            Колега, какъв е процентът на обема на евровите от обема на всички ипотеки( евро, лева)?
            Да помогна, виж сайта на бнб.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

              През 2011 г. купих апартамента, в който и сега живея, като ипотеката за него погасих за 6-7 г. при положение, че не съм видял голям зор, а и дохода тогава не ми е бил много голям. През 2007 г. жената беше бременна, като тя и всички роднини ме навиваха да купувам веднага защото ще изпусна последния влак. Аз обаче съм инат и не слушам какво ме съветва стадото. Сега положението е аналогично!
              Браво!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                Ами, спаднаха, но през този период разбира се, аз нищо не съм продал, щото познавам стадиите: спадът като период на времетраене почти винаги е по-оптимистичен сценарий наполовина на годините на ръст, а при песимистичен- 1/4.

                ПП.Точно в този период, януари 2010г. аз купих първото ми магазинче. Ти от какво се възползва през този светъл период?
                През 2011 г. купих апартамента, в който и сега живея, като ипотеката за него погасих за 6-7 г. при положение, че не съм видял голям зор, а и дохода тогава не ми е бил много голям. През 2007 г. жената беше бременна, като тя и всички роднини ме навиваха да купувам веднага защото ще изпусна последния влак. Аз обаче съм инат и не слушам какво ме съветва стадото. Сега положението е аналогично!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                  2.55 - жилищни кредити, лихвен процент в лева, Ноември 22

                  И 3.5 да станат, колко ще спаднат цените?
                  ​​​​​

                  ​​​
                  Как само 3.5%, колега, то юрибора в момента е 3.32%. Ипотеките отиват поне на 5-5.5%, като минимум

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                    Търсачката е на 1 клик разстояние (за който знае как да я ползва)!

                    2023 -> 3% (няма - тук се демонстрира убеденост)
                    2024 -> 3.5% (може -
                    тук вече говорим за вероятност)

                    2.55 - жилищни кредити, лихвен процент в лева, Ноември 22

                    И 3.5 да станат, колко ще спаднат цените?
                    ​​​​​

                    ​​​

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение



                      Резултат от Вашето търсене на:

                      Вид имот: 2-СТАЕН,
                      Местоположение: град София

                      Особености: Тухла
                      Да не се показват обяви, докладвани за проблем, Без оферти на АГЕНЦИИ ОТ ЧЕРНИЯ МИ СПИСЪК,

                      Средна цена на имотите в извадката: 122685 euro
                      Средна цена на кв.м: 1721 euro.

                      Причината за тази цифра е различна от това което си мислиш....:-)
                      Поради тъпо направена статистика на сайта по време на празници цените ''падат'' с поне 5% и седмица след тях се вдигат с толкова.... Т.е. на 1 Януари ще видиш поне още 2% ''спад''

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                        Не, в ломската болница, на инжекции.
                        Предполагам ще са ти нужни 10-на год. да си признаеш и че си бил ватман, преди да се самопровъзгласиш за ....... 'лорд'! Нищо де, ти не бързай! Раната е още прясна, разбирам!

                        Take your time, както се казва.

                        https://e-vestnik.bg/4339/%D1%80%D0%...2-1988-%D0%B3/

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                          Търсачката е на 1 клик разстояние (за който знае как да я ползва)!

                          2023 -> 3% (няма - тук се демонстрира убеденост)
                          2024 -> 3.5% (може -
                          тук вече говорим за вероятност)

                          И двамата пишат общо, но нашия проф. прави заключения от общото към частното,тази дедукция е напълно непонятна в излиянията на един "учЕн"

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение
                            Това е справката която следим още преди средната цена да стигна 1000 € по спомен.

                            Резултат от Вашето търсене на:
                            Вид имот: 2-СТАЕН,
                            Местоположение: град София

                            Особености: Тухла
                            Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

                            Средна цена на имотите в извадката: 122270 euro
                            Средна цена на кв.м: 1749 euro.


                            Резултат от Вашето търсене на:

                            Вид имот: 2-СТАЕН,
                            Местоположение: град София

                            Особености: Тухла
                            Да не се показват обяви, докладвани за проблем, Без оферти на АГЕНЦИИ ОТ ЧЕРНИЯ МИ СПИСЪК,

                            Средна цена на имотите в извадката: 122685 euro
                            Средна цена на кв.м: 1721 euro.


                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                              Ти ги виж кви са инвестори. Не купиха преди 11 години ще станат вече, айде някои още са били чекии тогава, но са малко, повечето са зрели хора с опит и познания. Загубиха свята пара, сега се надпреварват да познаят спада. Колко? И никога няма да купят.
                              Левчо, сега се замислих кой и кога решава да купи по време на спад / ако приемем че ще има възможност за това , което при имотите не е сигурно/.
                              Сещам се за Бетерчо , който е пич отсекъде и уж ги чатка нещата - начи продава Конье на 50-60К и после КУПУВА на 49К !!!! Впоследствие Коня се оказва че продължава свободен полет надолЕ там до колко е дъното не знам 15К примерно и НЕ КУПУВА а чака не знам 10-12К ли беше.... Начи на 49К купува, а на 3 пъти по-ниска цена не иска.....?!?!
                              Психологията е странно неща като е обвързана с минавката....
                              Та начи приемаме че имотите от утре тръгват надоле. В края на 23 са примерно 10% минус. Тогава понижителите ще купят ли ? А ако купят и после цените паднат още примерно до 50% тотал ? Тогава дали няма да чакат още спад ?
                              Сигурно има некви книги по темата, че тези неща по борсите са ежедневие...., аз се замислих от позицията на аматьор кое как се случва....Гледай къв зор беше за тесла и за ФБ а те се гътнаха за нула време в пъти. Някой дали се кефи, че е купил на 20% от върха като после има още 50% спад....
                              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 29.12.2022, 23:06.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                                Никога нищо не е купил. По негово признание, е отрицателен в имоти, тоест в наемния пазар е от страната на булката
                                Тва вярно ли е ?
                                тоя верно може да е Краси професорчето :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X