IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • [QUOTE=pesimist4o na kvadrat;n4006002]
    Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

    В конкретният случай е 5% шанса макс и то само ако продаде старият апарт....
    Няма какво да се лъжем, шанса ми е направо под 0%. Да взема да се извиня на форумните рентиери, че може да съм засегнал някоя нежна душа! Ако случайно имате свободно бюджетно таванче, ще го взема под наем. Ама първите 6 месеца да не ми вдигате наема с много, че не съм милионер, като вас да ходя по 5* хотели...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982

      До нас имаше една със 120 квадрата огромен апартамент ,празен работеше във Европейския парламент,друга съседка мъжа и внася силикон и те с пари,нашия апартамент си го бяхме сканирани отвън целия с наши пари и като дойде време да се плаща за фасадата те искаха да плащаме пак при положение че нашата част от цялата сграда самички сме си я платили и оправили.
      Тогава им теглих една и им казах в очите червиви сте с пари не Ви ли е срам?
      Мерси, че потвърди написаното от мен, че трябва да си мазохист да живееш в стара сграда :-)
      Ето ти няколко неща за размисъл - първо саниране на кръпка и сградата поюва да изглежда като модерно изкуство. Почти сигурно не сте питали съседите за РАЗРЕШЕНИЕ да санирате самостоятелно някаква юаст от нея нали ? Освен това след като сте го направили за част от сградата това НЕ покрива други части от които също имате дял - тавани, стълбища, приземни етажи и т.н.. Добави и че целта е сградата да се уеднакви - не става на кръпки, т/е и върху вашата санирана част има работаа и разход - най-малкото мазилка....
      Така че да трябва да платите също / то и по закон трябва/ , дори и да е по-малко от другите е задължително.
      А това кой колко пари има или изкарва какво общо има ? що някой друг трябва да плаща за теб ? Ако не можеш да платиш продаваш апарта на някой който може да плаща....Знаеш ли, че на някои места по света подобни казуси се решават с лекота - а именно съседите могат да изгонят некоректни такива или пък да им продадат апарта като отказват да плащат общите разходи ?
      Горното ти го пиша не да се заяждам, а за да осъзнаеш ако можеш всъщност какво си направил..... поредица от нарушения....и това се избягва с НОВО НОВО....
      Last edited by keep_calm; 31.12.2022, 11:26. Причина: редакция на цитираното мнение

      Коментар


      • [QUOTE=bulgarian lev;n4005998]
        Първоначално изпратено от Traicho_80

        Шансът с възрастта намалява. Но е 20 към 80. в полза да не купиш.
        Психология - първо трябва да се погледнеш отстрани, второ да признаеш грешката си, трето да намериш воля да се разделиш с имането, което се оказва, че е единственото, което ти остава. И трите не са по силите на саможиви по характер индивиди, не искам да обидя никой, не познавам никой във форума, а пиша от свои наблюдения, които ако можех бих забравил.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Жони позна, че става въпрос за бабка :-) Ама каква полза от нея и каква услуга ще ти свърши като те мрази щото 2-годишно дете и тропа ?!
          Друг е въпроса, че където живея не търся връзки, а СПОКОЙСТВИЕ. Повечето съседи ги знам само по физиономия и никога ама никога не си говоря с тях за работа или кои къде какъв е....За някои знам по нещо случайно.....За мен освен роднините на инвеститора другите не би трябвало да знаят нищо, а и съседа инвеститор 1 път ме пита с кво си изкарвам хляба - викам му келнер братче...мъкна таблите яко........
          Като има деца особено малки не знам как си го представяш да не вдигат шум. Няма как да се случи. И аз имам малки деца и повярвай ми повтарям им на всеки 10 минути по-тихо и не става за повече от 5 минути / никой не се е оплакал засега/. Като те дразни най-добре си вземи къща щото блок без малки деца би било ужас.... някакъв апокалитичен филм. Знам , че не го разбираш, но децата са смисъла на всичко което правим през живота си....
          Обаче си много забавен - човека който не му харесва България и сплуващото се в нея мечтае само за ВРЪЗКИ, ДС , далавери не знам какво си . Ама не ти ли е ясно, че точно заради тези неща сме на положението в момента ?!
          Баси немаш си идея колко съм щастлив, че малкото което съм постигнал в този живот е без никакви връзки...Сигурен съм , че и това не можеш да го проумееш....

          ПП Не знам колко пъти да ти го напиша, ама НЯМАМ съседи с кредити бре човек . Ново ново на добро място се купува 95% кеш. Кредити за ново има по Ихтиман евентуално , там е масово, но при мен няма....Аз съм вероятно най-бедният от всички съдейки по автопарка...., но не ми пука за това....
          То бабката от ДС понеже ще го бръсне за слива джонката . То ако тия работи ставаха така , ехей бая плебс щеше да прогресира ! Проучват поколение назад , имащите и можещите родители от сивия следобед прекаран на балкана !

          Коментар


          • [QUOTE=bulgarian lev;n4005998]
            Първоначално изпратено от Traicho_80

            Шансът с възрастта намалява. Но е 20 към 80. в полза да не купиш.
            В конкретният случай е 5% шанса макс и то само ако продаде старият апарт....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              В ново-новото само разни прошляци на по 30 години с кредити. Никаква номенклатура, никакви връзкари. Разни провинциалистчета от които полза няма никаква. За какво са ми? И повече деца, които както сам каза само шумят и реват. Далеч по-добре е някоя бабка - бившо ДС да ти е съсед - хем приказка си имаш, хем и може да познава някой специален. Разни ИТ-та келеши каква полза от тях за съседи?

              Относно шума:
              В новите сгради даже ходенето отгоре се чува, да не говорим от банята какви звуци идват през тези пластмасовите тръби. Тънки стени с кофти тухли винербергер - боклукът на века. Никакви шумоизолации не помагат при кофти строителство. 60 санта зид и дебели почти двойно плочи при старата тухла е нещо коренно различно. Тази бабка дето се е оплаквала от детето е късметлийка, че се е чувало малко. Ако беше ново строителство щеше да си е докарала инсулт жената. Живял съм под семейство с две деца и знам какво е - непрекъсното тичане през деня, нощем рев нон-стоп. Не се търпи това изобщо.
              Жони позна, че става въпрос за бабка :-) Ама каква полза от нея и каква услуга ще ти свърши като те мрази щото 2-годишно дете и тропа ?!
              Друг е въпроса, че където живея не търся връзки, а СПОКОЙСТВИЕ. Повечето съседи ги знам само по физиономия и никога ама никога не си говоря с тях за работа или кои къде какъв е....За някои знам по нещо случайно.....За мен освен роднините на инвеститора другите не би трябвало да знаят нищо, а и съседа инвеститор 1 път ме пита с кво си изкарвам хляба - викам му келнер братче...мъкна таблите яко........
              Като има деца особено малки не знам как си го представяш да не вдигат шум. Няма как да се случи. И аз имам малки деца и повярвай ми повтарям им на всеки 10 минути по-тихо и не става за повече от 5 минути / никой не се е оплакал засега/. Като те дразни най-добре си вземи къща щото блок без малки деца би било ужас.... някакъв апокалитичен филм. Знам , че не го разбираш, но децата са смисъла на всичко което правим през живота си....
              Обаче си много забавен - човека който не му харесва България и сплуващото се в нея мечтае само за ВРЪЗКИ, ДС , далавери не знам какво си . Ама не ти ли е ясно, че точно заради тези неща сме на положението в момента ?!
              Баси немаш си идея колко съм щастлив, че малкото което съм постигнал в този живот е без никакви връзки...Сигурен съм , че и това не можеш да го проумееш....

              ПП Не знам колко пъти да ти го напиша, ама НЯМАМ съседи с кредити бре човек . Ново ново на добро място се купува 95% кеш. Кредити за ново има по Ихтиман евентуално , там е масово, но при мен няма....Аз съм вероятно най-бедният от всички съдейки по автопарка...., но не ми пука за това....
              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 31.12.2022, 01:47.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                Той се е доказал по негови признания, че е отрицателен в имоти. Утре, ако разбера, че е изнесъл само дори една лекция на щерката в УНСС, ще направя страшен панаир, едва я навих, че трябва да се премести от СУ. Способен съм да му отнема акредитацията...
                Джулиъс обучава хард наематели. Отлично. Така ще е.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • [QUOTE=Traicho_80;n4005977]
                  Първоначално изпратено от Bailor

                  Второ жилище ще си купиш, ама в някой друг живот...[/QUOTE

                  Шанса е 50:50. Или ще купя или няма да купя. Не съм толкова вманиачен, като вас.
                  Шансът с възрастта намалява. Но е 20 към 80. в полза да не купиш.
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Чекай да позная, а вие / ти/ отказахте да платите щото апарта на жена ти е бил само 118 квадрата ? :-)
                    Ей затва живея в ново вово на добри места. Там липсват такива случки....:-)
                    Много близка приятелка на жена ми има малко детенце и живее в Докторската на по-добро място от Левчо в апарт 150-200 квадрата .... топ на топа сигурно е над мЕлеон ойро и съседката от долу им прави скандали защото детето много тропало..., а то е на възраст в която нема никой в главата и няма как да му обясниш да не вдига шум.
                    2 Извода - в старите сгради дори на най най местата живеят хора с които е мъка да се разбереш за каквото и да било и сградите колкото и да са скъпи и елитни немат НИКАКВИ модерни удобства като например шумоизолация между етажите.....
                    САМО НОВО НОВО :-)
                    В ново-новото само разни прошляци на по 30 години с кредити. Никаква номенклатура, никакви връзкари. Разни провинциалистчета от които полза няма никаква. За какво са ми? И повече деца, които както сам каза само шумят и реват. Далеч по-добре е някоя бабка - бившо ДС да ти е съсед - хем приказка си имаш, хем и може да познава някой специален. Разни ИТ-та келеши каква полза от тях за съседи?

                    Относно шума:
                    В новите сгради даже ходенето отгоре се чува, да не говорим от банята какви звуци идват през тези пластмасовите тръби. Тънки стени с кофти тухли винербергер - боклукът на века. Никакви шумоизолации не помагат при кофти строителство. 60 санта зид и дебели почти двойно плочи при старата тухла е нещо коренно различно. Тази бабка дето се е оплаквала от детето е късметлийка, че се е чувало малко. Ако беше ново строителство щеше да си е докарала инсулт жената. Живял съм под семейство с две деца и знам какво е - непрекъсното тичане през деня, нощем рев нон-стоп. Не се търпи това изобщо.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Чекай да позная, а вие / ти/ отказахте да платите щото апарта на жена ти е бил само 118 квадрата ? :-)
                      Ей затва живея в ново вово на добри места. Там липсват такива случки....:-)
                      Много близка приятелка на жена ми има малко детенце и живее в Докторската на по-добро място от Левчо в апарт 150-200 квадрата .... топ на топа сигурно е над мЕлеон ойро и съседката от долу им прави скандали защото детето много тропало..., а то е на възраст в която нема никой в главата и няма как да му обясниш да не вдига шум.
                      2 Извода - в старите сгради дори на най най местата живеят хора с които е мъка да се разбереш за каквото и да било и сградите колкото и да са скъпи и елитни немат НИКАКВИ модерни удобства като например шумоизолация между етажите.....
                      САМО НОВО НОВО :-)
                      Аз съм добре. Пускал съм класическа и оперна музика да видя дали ще подразня някого. Не. Може и да им харесва.
                      Само с бабата професор от Финландия на 92 години с розов пеньоар леко и казах че трябва да ме черпи. Никога няма да има теч. Тя гледа изпод вежди. . Но се запознах със сина и, който също живее в чужбина. Разбран мъж излезе.
                      Тя и жена ми вече стана професор та си говорят по професорски.
                      Last edited by bulgarian lev; 31.12.2022, 01:16.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Действайте,тогава на Общо събрание им теглих една на дъртите комуняги.Абе имат по 120 квадрата апарти в Центъра но чакат друг да плаща.Казах им Вие сте пълни с пари вадете и плащайте,после не ме поздравяваха доста време.Боклуци !
                        Чекай да позная, а вие / ти/ отказахте да платите щото апарта на жена ти е бил само 118 квадрата ? :-)
                        Ей затва живея в ново вово на добри места. Там липсват такива случки....:-)
                        Много близка приятелка на жена ми има малко детенце и живее в Докторската на по-добро място от Левчо в апарт 150-200 квадрата .... топ на топа сигурно е над мЕлеон ойро и съседката от долу им прави скандали защото детето много тропало..., а то е на възраст в която нема никой в главата и няма как да му обясниш да не вдига шум.
                        2 Извода - в старите сгради дори на най най местата живеят хора с които е мъка да се разбереш за каквото и да било и сградите колкото и да са скъпи и елитни немат НИКАКВИ модерни удобства като например шумоизолация между етажите.....
                        САМО НОВО НОВО :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение

                          Да, фасада, комини, улуци. Абе трябва да стане, иначе някаква голяма глоба. Кажи речи, колкото ремонта.
                          Действайте,тогава на Общо събрание им теглих една на дъртите комуняги.Абе имат по 120 квадрата апарти в Центъра но чакат друг да плаща.Казах им Вие сте пълни с пари вадете и плащайте,после не ме поздравяваха доста време.Боклуци !

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Това е стандартна процедура. Също съм минал по нея когато живеехме в Яворов.Издава се предписание със срок и сте длъжни да санирате сградата,фасадата която е към улицата.
                            Да, фасада, комини, улуци. Абе трябва да стане, иначе някаква голяма глоба. Кажи речи, колкото ремонта.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение

                              Май столична община работи по този въпрос, защото в моя вход получихме честитка, че до 1 юли 2023 година, трябва да е оправена фасадата на блока. Пък и гледам, че и по съседните входове са се задействали домоуплавителите. Говоря за центъра на София, не за Редута или Красно село
                              Това е стандартна процедура. Също съм минал по нея когато живеехме в Яворов.Издава се предписание със срок и сте длъжни да санирате сградата,фасадата която е към улицата.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                                Статията не е лоша, но не казва нещо ново. Тежкият въпрос наистина е, че сме в ситуация, където едно вдигане на данъците може да предизвика катастрофа с негативни последици от години, дори десетки. Но едно разумно и постепенно увеличение може да има ефект, без да засегне веднага всички. Така ще се раздвижат празните имоти, заможните могат да си ги пазят за тях и да плащат за екстри като празен имот в София, което както и да го гледаме е актив.
                                Каква по-точно катастрофа и с какви негативни ефекти? Ще се понапълни хазната, ще спихне балона от 34% тъмни прозорци, ще смъкне и цените - та я пак за негативите? Да не говориш за това, че мазохистите 100% в имоти ще гледат как капиталовата се топи?

                                Коментар

                                Working...
                                X