IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
    Най здравия бетон е римския.Правен е със смес от вулканична пепел,и варовиков прах,смесени с малко по малко вода отколкото в днешно време се слага.
    На практика това е най якия бетон в световната история.
    Става като скала ,дори римляните са го смесвали с морска вода,така става още по здрав
    най-якия за който сме запазили знанието.
    Отиди в петра примерно и там ум да ти зайде от сградите и са на 10к години все едно на 10
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Най здравия бетон е римския.Правен е със смес от вулканична пепел,и варовиков прах,смесени с малко по малко вода отколкото в днешно време се слага.
      На практика това е най якия бетон в световната история.
      Става като скала ,дори римляните са го смесвали с морска вода,така става още по здрав

      Коментар


      • Първоначално изпратено от IaneSandanski Разгледай мнение

        Ами пич, ако биглите ти падат, ебати арматуристите... Това как "доказва" твоята "теория", че преоразмерените къщи били по податливи на земетресение??? И тия бигли дето са се насъбрали в долната част на колоните как точно променят силата на въздействие, снижават центъра на тежестта ли според тебе?? Ти въобще виждал ли си арматура и бетон? Теглото на арматурата е нищожно в сравнение с това на бетона.
        Абе не е моя теория, но няма как да ти го обясня...не вдяваш.

        П.П. Бигла е русизъм, ползват го майсторчетата, но на български се казва стреме.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Бил съм свидетел като дете как събарят стара къща, строена преди 200 години. С един ЗИЛ дърпат, къщата се огъва и нищо. Дебели греди и каменни дувари.Накрая се отказаха и парче по парче я разпокриха първо (покривът - плочи по 150-200 кг, качвано на гръб всичко). Нямаше грам изгнило, вечен покрив, капка не беше капнала някъде. После с резачката - едни дялани и обработвани дървени трупи, корави като камък, все едно режеш желязо). Камъните изключително добре подбирани, всичко направено майсторски. Земетресение това нещо не може да го помръдне, камо ли да го събори. Но е имало стари майстори навремето. И много яки българи - цялото това е било къртовски труд. Днес нищо не знаем.
          Това че някакъв куц зил не можел да изтръгне къщата означава че била много здрава??? Според тебе, не масивна къща, ами дори и само една единична колона върху фус, дори не ивичести основи, дали ще може да я дръпне смотания руски таралясник??

          Коментар


          • Първоначално изпратено от бай Митьо Разгледай мнение

            Верно елементарна физика е....ако действително те интересува във формулата по която се изчислява силата въздействаща на конструкцията коравината и е в числителя...
            Мога разбира се, например по селата около Нови Искър съм виждал доста. Търсех си там имот няколко години.
            В Стражица също, една от причините за разрушените сгради е преоразмеряване + връзването на стремената в колоните само на две места и пълненето с помпи с по-високо налягане. Съответно събиране на стремената в по-долната част на колоноте, по-голяма сила въздействаща им и резултатът го знаем.
            За да изпреваря въпроса ти откъде знам. Екипът разследващ тогава случая се водеше от преподавателя ми по стоманобетонни конструкции...
            Ами пич, ако биглите ти падат, ебати арматуристите... Това как "доказва" твоята "теория", че преоразмерените къщи били по податливи на земетресение??? И тия бигли дето са се насъбрали в долната част на колоните как точно променят силата на въздействие, снижават центъра на тежестта ли според тебе?? Ти въобще виждал ли си арматура и бетон? Теглото на арматурата е нищожно в сравнение с това на бетона.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Да бе така е ,ЕПК рядко се намира в читав блок.Панелите някак си по ги поддържат не знам,ЕПК ,то ми е варианта да е монолит затова иначе ,да дори онзи дето ти разправях запознах се с него в старата работа е от Слатина, навремето той е ръководил цялото панелно производство на ниво държава ,дъщеря му и тя в панелка,от тия с лоджиите обаче
              Във центъра на Мусагеница има един добър бивш блок на воените (началници), строен със ЕПК, ако се докопаш там ....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                Кавръче, купи панелка и ще се родиш, мани ги тия пещери ЕПК в които живеят по цяло село. Ще ти пратя снимки на лични от входа в панелката на дъщеря ми и на близки ЕПК. За да видиш разлика.
                Да бе така е ,ЕПК рядко се намира в читав блок.Панелите някак си по ги поддържат не знам,ЕПК ,то ми е варианта да е монолит затова иначе ,да дори онзи дето ти разправях запознах се с него в старата работа е от Слатина, навремето той е ръководил цялото панелно производство на ниво държава ,дъщеря му и тя в панелка,от тия с лоджиите обаче

                И още ...разходите нашите са смешни ,в зима 150 лева за ток,парно и вода ...не съм сигурен. че такава смвтка ще има в ЕПК или каквото и да е...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  Оправетв входа латексче,мазилка шпакловка айде де ?
                  + контрол на достъпа
                  + малко лампи с фотоклетка и ако се навият съседите камери

                  и ще стане чисто ново
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    Бил съм свидетел като дете как събарят стара къща, строена преди 200 години. С един ЗИЛ дърпат, къщата се огъва и нищо. Дебели греди и каменни дувари.Накрая се отказаха и парче по парче я разпокриха първо (покривът - плочи по 150-200 кг, качвано на гръб всичко). Нямаше грам изгнило, вечен покрив, капка не беше капнала някъде. После с резачката - едни дялани и обработвани дървени трупи, корави като камък, все едно режеш желязо). Камъните изключително добре подбирани, всичко направено майсторски. Земетресение това нещо не може да го помръдне, камо ли да го събори. Но е имало стари майстори навремето. И много яки българи - цялото това е било къртовски труд. Днес нищо не знаем.
                    още са на мода, във съвременен стил, де
                    Click image for larger version

Name:	5r.JPG
Views:	1
Size:	60.0 КБ
ID:	4008417

                    може да се и сложат новите дъгообразни соларни керемиди.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Тука съм съгласен с теб на хиляда процента и пак казвам навремето се строяло от хора за хора образно казано ,сега се строи от джендъри за джендъри за пари.
                      Мисля че всички схващате добре какво искам да кажа,нали така ?
                      Кавръче, купи панелка и ще се родиш, мани ги тия пещери ЕПК в които живеят по цяло село. Ще ти пратя снимки на лични от входа в панелката на дъщеря ми и на близки ЕПК. За да видиш разлика.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                        Бе ела в моя вход срещу НДК да видиш специфичната миризма ...може да се разходим и по витошка да помиришеш
                        Оправетв входа латексче,мазилка шпакловка айде де ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          Бил съм свидетел като дете как събарят стара къща, строена преди 200 години. С един ЗИЛ дърпат, къщата се огъва и нищо. Дебели греди и каменни дувари.Накрая се отказаха и парче по парче я разпокриха първо (покривът - плочи по 150-200 кг, качвано на гръб всичко). Нямаше грам изгнило, вечен покрив, капка не беше капнала някъде. После с резачката - едни дялани и обработвани дървени трупи, корави като камък, все едно режеш желязо). Камъните изключително добре подбирани, всичко направено майсторски. Земетресение това нещо не може да го помръдне, камо ли да го събори. Но е имало стари майстори навремето. И много яки българи - цялото това е било къртовски труд. Днес нищо не знаем.
                          Тука съм съгласен с теб на хиляда процента и пак казвам навремето се строяло от хора за хора образно казано ,сега се строи от джендъри за джендъри за пари.
                          Мисля че всички схващате добре какво искам да кажа,нали така ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от IaneSandanski Разгледай мнение

                            Не колкото по-корава е, а колкото по-тежка, елементарна физика. Би ли посочил примери за "преоразмерени сгради получили множество поражения при големите земетресения в България, а други изпълнени без колони, но правилно конструирани и оразмерени са оцелели без никакви поражения."??
                            Верно елементарна физика е....ако действително те интересува във формулата по която се изчислява силата въздействаща на конструкцията коравината и е в числителя...
                            Мога разбира се, например по селата около Нови Искър съм виждал доста. Търсех си там имот няколко години.
                            В Стражица също, една от причините за разрушените сгради е преоразмеряване + връзването на стремената в колоните само на две места и пълненето с помпи с по-високо налягане. Съответно събиране на стремената в по-долната част на колоноте, по-голяма сила въздействаща им и резултатът го знаем.
                            За да изпреваря въпроса ти откъде знам. Екипът разследващ тогава случая се водеше от преподавателя ми по стоманобетонни конструкции...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                              Говоря за плътен зид, т.е. от плътни тухли а не от кухи. Старите ниски кооперации са без верткални стоманобетонни колони и разчитат само на плътните тухли да носят плочите и сградата. Също като старите къщи с тухли единички.
                              Теб ако те кефи да живееш в сграда с паянтова или полумасивна конструкция, аз не бих, ако ще да е много правилно ораземерена.
                              И да има най-добра конструкция нарича се масивна. Паянтовите и полумасивните са доста по-зле от към издръжливост.
                              Бил съм свидетел като дете как събарят стара къща, строена преди 200 години. С един ЗИЛ дърпат, къщата се огъва и нищо. Дебели греди и каменни дувари.Накрая се отказаха и парче по парче я разпокриха първо (покривът - плочи по 150-200 кг, качвано на гръб всичко). Нямаше грам изгнило, вечен покрив, капка не беше капнала някъде. После с резачката - едни дялани и обработвани дървени трупи, корави като камък, все едно режеш желязо). Камъните изключително добре подбирани, всичко направено майсторски. Земетресение това нещо не може да го помръдне, камо ли да го събори. Но е имало стари майстори навремето. И много яки българи - цялото това е било къртовски труд. Днес нищо не знаем.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                                Нарича се елементарна култура, не е нужно да си зидаро-мазач за знаеш че колкото по-стар е бетона, толкова по зрав е.
                                Преди много време още съм ти казал, че не знаеш елементарни неща за да даваш оценки, но това не ти пречи да пишеш небивалици по цял ден във форума.
                                Най здрави са тухлите единички.
                                Има едни тухлени блокове по Възкресение срещу Читалището на Красна Поляна 2 част.
                                На 8 етажа са ,не са мръднали ,строени са така с тухли единици.

                                Коментар

                                Working...
                                X