IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • какво става, бутнахте ли ги?
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение

      За това има голяма вероятност да видим, най-големия ръст на безработица в света, а и у нас, от поне 70-80 години насам
      Да се надяваме да не се стига до там, защото това няма да е добре нито за бедните, нито за богатите....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

        Бе не съм съгласен мноУ, пробвай да наемеш човек за заплата от преди 2 години ! Проблема ,че корекцията от повишената заплата отива у магазина и после директо в кенефа, ако ме разбираш какъв е смисъла на Тъпченето с боклуци . ,мол манията и манията печем си мъдете у гърция,турция па по заможните , дубай,тайланд и прочие .И имам в предвид точно мания , щото човек трябва да попътува ,да види свят ,но от познаните имам хора които ако не счупят х-брой жълтици за почивчица всеки месец ,смятат че не са бели хора ,после счупват жълтици за модните парцали, колите , и сещай се колко още безброй глупости .
        Та тия на 20-е и нещо искат да разполагат и живеят като тия дето са се развили и са на 40-и нещо . Познай на 40 как ще се събудят .
        Още едно робство , ако не консумирам и ако не е по много , не съм човек !
        Ами лошо ли е? Човек квото види, хапне, пийне.... ебне, тва му остава. Да станеш роб на бамка за 30 год и да си стоиш вкъщи, по-добре ли е?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

          Бе не съм съгласен мноУ, пробвай да наемеш човек за заплата от преди 2 години !
          За това има голяма вероятност да видим, най-големия ръст на безработица в света, а и у нас, от поне 70-80 години насам

          Коментар


          • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение

            Много голяма е ножицата между скока на цените и скока на заплатите. Инфлацията порастна с близо 30% комулативно за последните 2 години, а доходите я има, я не с 6-7%. Няма кой да купува! Следва да се изравнят двете криви. Или ще запчнат да се вдигат заплатите, или ще падат цените, при това не ти говоря само за имоти!

            Click image for larger version

Name:	infl.jpg
Views:	3
Size:	44.5 КБ
ID:	4010084

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Посредниците имам предвид.....Случват им се неща постоянно - хакват ги, нямаъ ликвидност и т.н. цяла палитра от черни лебеди ...случайно....:-)
              А ти с коня у джебо не моат да те барнат....:-)
              Е, че лошо ли е тва? Щом са им олабили коЙновете/мангизите, значи не са ги заслужавали. Както съм казвал и преди. От както свят светува, посоката на парите е една съща - от по-глупавите към по-умните.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Потому что тези са обикновено ''специални'' имоти по някаква причина. Т.е. първоначално исканата цена не е адекватна. Толкова бяха като брой и когато цените бяха много нагоре...
                И кое му е специалното? Както виждаш не поствам панелки или зелено. Дали една цена е адекватна ще каже негово величество пазара.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                  То не е по темата, ама, как си обясняваш, че койна дропва така, при положение,че е ограничен ? Психология?
                  Няма значение, че е ограничен, щом е стока (според от SEC) значи има цена, а има ли цена значи може да ходи нагоре, но може и надолу. Никъде във white-paper a на Биткойн не пише, че има гарантирана минимална или максимална цена. Т.е може да струва 1 млн, но може и ..... 0. Затова много хора като видят, че се вдига купуват с надеждата да продадат по-скъпо, а тръгне ли надолу, продават панически, защото си мислят, че този път е рзлично и вече е тръгнало към 0. Нз може би е психология, както казваш.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Едно време ги дледах и дори си водех статистика за това колко броя са с намалени цени. После видях че броокитата ползват тази функция за да генерират клиенти. Пускат менте цена първият ден и на вторият я свалят и обявата е в справката... и от там много гледания....
                    Брокитата не бива да се подценяват за дребните номерца...добри са в това :-)
                    Колкото да раздвижат обявите

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение

                      Много голяма е ножицата между скока на цените и скока на заплатите. Инфлацията порастна с близо 30% комулативно за последните 2 години, а доходите я има, я не с 6-7%. Няма кой да купува! Следва да се изравнят двете криви. Или ще запчнат да се вдигат заплатите, или ще падат цените, при това не ти говоря само за имоти!
                      Бе не съм съгласен мноУ, пробвай да наемеш човек за заплата от преди 2 години ! Проблема ,че корекцията от повишената заплата отива у магазина и после директо в кенефа, ако ме разбираш какъв е смисъла на Тъпченето с боклуци . ,мол манията и манията печем си мъдете у гърция,турция па по заможните , дубай,тайланд и прочие .И имам в предвид точно мания , щото човек трябва да попътува ,да види свят ,но от познаните имам хора които ако не счупят х-брой жълтици за почивчица всеки месец ,смятат че не са бели хора ,после счупват жълтици за модните парцали, колите , и сещай се колко още безброй глупости .
                      Та тия на 20-е и нещо искат да разполагат и живеят като тия дето са се развили и са на 40-и нещо . Познай на 40 как ще се събудят .
                      Още едно робство , ако не консумирам и ако не е по много , не съм човек !
                      Last edited by pa4anga; 11.01.2023, 22:44.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                        Не е, но какво ги грее тва производителите, в случая земеделците? Идват и им предлагат 570 лв. на тон при себестойност 550 лв/тон. Ако искаш продаваш, ако не чакаш, но след 6 месеца идва нова реколта. Има и друг начин, ако хлябът е скъп, отиваш в мелницата, вкарваш на ишлеме, вадиш брашно, вкарваш в хлебозавод и продаваш хляб (ако можеш). Със рапицата и слънчогледа е същото, щом смяташ, че стоката ти е евтина а крайният продукт скъп, дай на ишлеме и пробвай да продаваш, никой не те спира.
                        Колкото до копторите, те трябва да бъдат само за живеене, но на банкстерите това не им изнася, защото няма да имат роби за 30 год.
                        Роби има много , и то не само имотни . Ще ти дам пример , 99% от всички списващи У форумчето -БГ по по най съм аз , както казах по долу ,та примера, 99% от всички включая и ти са роби на комфорта , това е съвременната болест на градския човек .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                          Е, ти не се ли впечатляваш? Нали имотите върят само нагоре и винаги бият инфлацията? Инфлацията е 20% (реални 50%) а тези хора, свалят цени! Почему?
                          Много голяма е ножицата между скока на цените и скока на заплатите. Инфлацията порастна с близо 30% комулативно за последните 2 години, а доходите я има, я не с 6-7%. Няма кой да купува! Следва да се изравнят двете криви. Или ще запчнат да се вдигат заплатите, или ще падат цените, при това не ти говоря само за имоти!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                            Викаш хляба стана леФче килото ! Да ,ма не ! Копторите в България са за ползване , тия нашите шмекери инвеститоре ще облажат ама във втория живот .Принципно един апартамент купен за 40 50 к евра некога си у центРото и са му вземеш примерно 200к евра . И ? Тия 200к евра бяха пари преди години , сега не баш . Щото убаво запазил си стойност ,ама като ги развържеш , кво ще си купиш. Тука ники за койни говори , друг за злато , трети за курви и бело . Така де , ама не е "режи па яж" тоя живот , и форумните мислители и мЕлеонери са представителна извадка на бедната българска душа. Бедна ма не на пари !!!
                            По 5-10 страници всеки ден ! И ? Приказки ,говорене , глупости . Форум БГ "татко" в кръчмата . Басня на тема можещи,знаещи и по по най мъже . Имоти,акции ,злато , кажи кво искаш и ще ти сипя . Циркът е пълен !
                            Не е, но какво ги грее тва производителите, в случая земеделците? Идват и им предлагат 570 лв. на тон при себестойност 550 лв/тон. Ако искаш продаваш, ако не чакаш, но след 6 месеца идва нова реколта. Има и друг начин, ако хлябът е скъп, отиваш в мелницата, вкарваш на ишлеме, вадиш брашно, вкарваш в хлебозавод и продаваш хляб (ако можеш). Със рапицата и слънчогледа е същото, щом смяташ, че стоката ти е евтина а крайният продукт скъп, дай на ишлеме и пробвай да продаваш, никой не те спира.
                            Колкото до копторите, те трябва да бъдат само за живеене, но на банкстерите това не им изнася, защото няма да имат роби за 30 год.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                              И кво стана с койновите великани? Коина през 2019 та е бил на 3-4 к, през 2020 та бил на 4-8, е вЕрно 2021 е бил на 68к но само за 1 месец, който се е набутал на високото просто няма да продава и ще чака халвинга.
                              Посредниците имам предвид.....Случват им се неща постоянно - хакват ги, нямаъ ликвидност и т.н. цяла палитра от черни лебеди ...случайно....:-)
                              А ти с коня у джебо не моат да те барнат....:-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                                Е, ти не се ли впечатляваш? Нали имотите върят само нагоре и винаги бият инфлацията? Инфлацията е 20% (реални 50%) а тези хора, свалят цени! Почему?
                                Потому что тези са обикновено ''специални'' имоти по някаква причина. Т.е. първоначално исканата цена не е адекватна. Толкова бяха като брой и когато цените бяха много нагоре...

                                Коментар

                                Working...
                                X