IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

    Олито продължава да бъде 5 лв, но слънчогледа е на надолу с 30%. Хляба продължава да бъде 2 лв, въпреки че пшеницата е с 35-40% надолу и вече е почти на себестойност.

    Колко ще стигнат имотите, ще каже негово величество пазара, което няма нищо общо със сиренето и хляба.
    Това писах преди и ще го повторя. цените на дадена стока или услуга много трудно вървят надолу след като са се вдигнали дори и предпоставките да са такива. Олио и хляба трябваше отдавна да са много по-евтини..., но не са....
    От друга страна напоследък не съм много оптимист за инфлацията в близките години не поради лихвите, а в нашият случай причинителите на инфлацията са почти на изходни позиции - долара поевтиня, енергийните ресурси също, транспорта от Китай е като преди 3 години.... Ще има остатъчна инфлация от десетина процента тази година и 5% догодина и край....после принтера требе да пускат пак.... :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982

      Първото ,в болестно състояние е 100% валидно за теб .
      Притеснявам се ако стъпиш и сега накриво като с маломерката да не си посегнеш само .
      Не знам кой посочи Джонката за затвора ,теб или мен ?
      не ме мисли
      бутай лихвите, с нещо трябва да си запълваш времето.
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Ти Ратко не го мисли. Той 1 път напарви грешка. Няма да я повтори.
        Ще ти дам и хинт, че явно не разбираш колко го вълнуват лихвите. Когато аз исках да взимам ипотечка - пролетта на миналата година срока за погасяването и който планирах беше 3-5 години в зависимост от лихвите....И да ти го преведа - докато вдигнат левовите лихви у нас Ратко ще я е погасил....
        толкова ли прозрачен съм станал )))
        точно това седнах и сметнах
        и ми излезе най-добре 10 годишна с намерение да я погася за 4.
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

          Това се очакваше, преди няколко месеца в Сащ започна разследване срещу тях. Просто друсане на дръвото, докато паднат изгнилите круши.
          Ееее не ! Пак ли ?! :-)
          Туй ГМО нещо няма много живот :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            Преди мислех че мишока е умен ,обаче тотален обрат ,оказа се тип съвсем друг ,завистлив и доста глуповат ,страха му е основен мотив за действията ,наши се агейн точно когато банките започнаха обрат

            https://www.investor.bg/a/539-banki-...-na-pechalbite

            Глей какво става в Америката
            Американските банки се готвят за рецесия и свиване на печалбите

            Очаква се шестте гиганта в банковия сектор в САЩ да отчетат средно 17% спад на нетната печалба през четвъртото тримесечие
            Ти Ратко не го мисли. Той 1 път напарви грешка. Няма да я повтори.
            Ще ти дам и хинт, че явно не разбираш колко го вълнуват лихвите. Когато аз исках да взимам ипотечка - пролетта на миналата година срока за погасяването и който планирах беше 3-5 години в зависимост от лихвите....И да ти го преведа - докато вдигнат левовите лихви у нас Ратко ще я е погасил....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
              Някои хора явно още не могат да осъзнаят, че отрицателните лихви бяха един лош експеримент, който вероятно няма да се повтори, защото ако се повтори това ще е краят на фиатното понци.
              Напротив, успешно преизпълнен таргет за инфлацията - за десет години назад

              Коментар


              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                Ааа не може да бъде, фалшива обява е тва на прикрит брокер, утре ще изчезне. Няма как да се продава под 1500 евра, тва е себестойността.
                Няма никакъв спад, имотите само нагоре. To the moooooon.
                В Ливадите не е....прав си :-)

                Коментар



                • Германската асоциация на наемателите очаква 2023 г. да бъде „много трудна година“. Според проучване недостигът на жилища е на най-високото си ниво от 30 години. Асоциацията призовава федералното и щатското правителство да се намесят.

                  https://www.n-tv.de/wirtschaft/Miete...e23838655.html

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                    Тъй де ,касиерките у лидъла ще стават инвеститоре ! Безработицата , тя е халата дето ще омете всичко . Докато я няма ,чекай ти юлски вЕтър през януари .
                    За някои вече е юли - 1600м2 на някаква нелепа локация

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                      Хмм а преди 30 год как са ставали?

                      [ATTACH=CONFIG]n4010244[/ATTACH]
                      Я виж 90-та година дълговете и ми се обади по осигурената линия !

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                        Хмм а преди 30 год как са ставали?

                        [ATTACH=CONFIG]n4010244[/ATTACH]
                        Преди 30г тези със заеми от ДСК ги изплатиха за един месец поради високата инфлация. Един път и дребните риби да спечелят.

                        Коментар


                        • Някои хора явно още не могат да осъзнаят, че отрицателните лихви бяха един лош експеримент, който вероятно няма да се повтори, защото ако се повтори това ще е краят на фиатното понци.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                            Тъй де ,касиерките у лидъла ще стават инвеститоре ! Безработицата , тя е халата дето ще омете всичко . Докато я няма ,чекай ти юлски вЕтър през януари .
                            Хмм а преди 30 год как са ставали?

                            Click image for larger version

Name:	house.jpg
Views:	3
Size:	26.8 КБ
ID:	4010244

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                              Олито продължава да бъде 5 лв, но слънчогледа е на надолу с 30%. Хляба продължава да бъде 2 лв, въпреки че пшеницата е с 35-40% надолу и вече е почти на себестойност.

                              Колко ще стигнат имотите, ще каже негово величество пазара, което няма нищо общо със сиренето и хляба.
                              Тъй де ,касиерките у лидъла ще стават инвеститоре ! Безработицата , тя е халата дето ще омете всичко . Докато я няма ,чекай ти юлски вЕтър през януари .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

                                Те нямат пряко отношение към цената на НИ. За мен пряко отношение към цената има единствено графиката, показваща цената и до известна степен броят сделки. Падащи цени на НИ в долари /това, което коментирам аз/ може да има и при инфлация /Турция/ и при дефлация /Гърция, Япония/.

                                Ако някой ти беше казал, че инфлацията за 2022 ще е на 40-годишен връх, щеше ли да повярваш, че златото ще е на нива отпреди 10 години?! Всеки актив си има свой собствен път на развитие и макрорамката просто се интерпретира по подходящия начин, за да опише движението на актива. Например: ако златото беше ударило 2500 долара, щеше да е заради инфлацията и щеше да е най-логичното нещо. Ако беше стигнало 1300 долара, щеше да е заради по-високите лихви - също толкова логично. За това фундаментите не могат да играят особена роля във вземането на инвестиционно решение. И все пак ако трябва да ги "наместя". Картината, която имаш:

                                - Най-безоблачните 15 години без рецесия /освен едномесечната през Март 2020/. За 200 години капитализъм в Америка май трябва да е станало ясно, че той не работи така.
                                - Нива на дълг, за които след време историците вероятно ще говорят "какво по дяволите са си мислели тези хора"..тук наистина не искам да навлизам в подробности, защото само при мисълта, че голяма част от света вероятно ще стане една голяма Венецуела, потръпвам.
                                - Доколкото "инфлацията" и "увеличаващите се доходи", които така смело цитираш, бих казал, че е доста наивна интерпретация на картината. Дори сега, когато офицално не сме в рецесия, увелечени доходи с темпото на инфлацията почти няма. Представи си сега какво би било в рецесия, или пък още по-зле - стагфлация! А за дефлационен шок да споменавам ли?! Дори и от фундаментална гледна точка, за мен лично е много трудно да съм бичи настроен към НИ - дори във фиатни! Това, което трябва да се случи, за да поскъпват НИ в реално изражение е да се върнем в пистата на безоблачинте 15 години и ултра ниски лихви, без инфлация. Другият им вариант е да се изпусне тотално инфлацията по турски сценарий и инвеститорите да се радват на номинални ръстове, нищо че в долари /или злато/ спадът може да доближава 60-70%.

                                Харесва ми анализът ти.

                                Кога са били тези безоблачни 15 г. и къде?

                                В България в периода 2009-2014г. имаше стагнация и висока безработица.

                                Коментар

                                Working...
                                X