IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    Виж и това:

    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...67344831788694

    Довършителните са много по-добри. А за ДДС-то предполагам има (законни) врътки. Ето сградата:

    https://www.google.com/maps/@42.6967...7i16384!8i8192
    Това им е другата сграда, в която продават, явно пускат на порции офертите за да не "наводнят" пазара...
    Тук трябва да ми плащат за да живея, иначе съм съгласен, че обзавеждането и довършителни работи са на по-високо ниво.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Долари,злато това ти беше играта
      Долара като говори беше 1.72 сега колко е ? Златото помниш ли колко беше тогава ? Пишеш ама и те не знаеш какво !

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

        И аз съм на същото мнение, като акцента на поста ми беше точно това, което си описал, а именно прибирането на капиталовата докато може...
        Помогни на хората.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Виж и това:

          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...67344831788694

          Довършителните са много по-добри. А за ДДС-то предполагам има (законни) врътки. Ето сградата:

          https://www.google.com/maps/@42.6967...7i16384!8i8192
          Хубава работа. Лице към Мадрид? Смрад

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            обръщам внимание, че за тази цена се продава довършен и обзаведен
            според мен са осъзнали, че с това бурно строителство трудно ще се намират дългосрочни наематели с хубав наем, който да си струва
            ще приберат капиталовта.... докато може!
            И аз съм на същото мнение, като акцента на поста ми беше точно това, което си описал, а именно прибирането на капиталовата докато може...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

              Далече е от бул. Мадрид (на около 250 м), иначе на ъгъла на Мадрид и Черковна разпродават също апартаменти (Чековна Резиданс мисля, че се казва сградата). Утре и в петък съм свободен, така, че ще си направя една разходка до ул. Черковна 60 за евентуален оглед.
              Бързай че ще купят.
              Сподели сега инфото и ще се разхождаш,сума народ с пари видя какво си намерил

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                Далече е от бул. Мадрид (на около 250 м), иначе на ъгъла на Мадрид и Черковна разпродават също апартаменти (Чековна Резиданс мисля, че се казва сградата). Утре и в петък съм свободен, така, че ще си направя една разходка до ул. Черковна 60 за евентуален оглед.
                Виж и това:

                https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...67344831788694

                Довършителните са много по-добри. А за ДДС-то предполагам има (законни) врътки. Ето сградата:

                https://www.google.com/maps/@42.6967...7i16384!8i8192
                Last edited by ejonny2376; 11.01.2023, 19:01.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                  Локацията е добра. Мадрид е малко мръсно заради автомобилите, но къде ли не е. Но тези 104 са с общи части, това не отива ли на почти 3к ?
                  Далече е от бул. Мадрид (на около 250 м), иначе на ъгъла на Мадрид и Черковна разпродават също апартаменти (Чековна Резиданс мисля, че се казва сградата). Утре и в петък съм свободен, така, че ще си направя една разходка до ул. Черковна 60 за евентуален оглед.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                    Продай ми злато ако имаш на цена от 2005г-края , купувам без ограничение на количеството !
                    Долари,злато това ти беше играта

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение

                      Който има нерви, да изчака дъното - един Наполеон квадрата за добра маломерка в Младост.
                      Сега десет продавача ще се бутат с лакти за един купувач, хеле пък оня със кешак.
                      хахахах, ако стане един наполеон кв. ти не само ще си беден ами и гладен, и няма да ти е до имоти.

                      Коментар


                      • 22к дискаунт точно срещу НДК. Не е зле, предвид увеличението от 15к през Ноември (явно мокрите сънища на продавача не са се сбъднали).

                        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...66798557241632

                        Естествено, имотът си остава супер надценен. Но моментът на събуждането е налице.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                          И стотици непознати ще мизерстват в съседните апартаменти.
                          Значи не става. Аз искам за съседи само стара ДС-номенклатура, разни пришълци работещи в кол-центрове не искам - нямам полза от тях, само проблеми.

                          Шегата настрана, сега остава обаче въпросът защо тези "инвеститори" са решили да продават тази сграда (от сайта им се вижда, че имат имоти и в Естето в Изток). Нали уж имот не се продаваше никога и носеше вечни ръстове/спасяване от инфлация? Явно доходността от наеми е вече минало свършено и сега искат да кешират капиталовата и да купят ДЦК (примерно) с 5% доходност. Само с имотите в тази сграда имаме един "шок на предлагането" в този микрорайон. Какво ли ще стане ако да речем само едни 5% от празния/инвестиционния жилищен фонд на София излезе на пазара по гореспоменатите причини?

                          Повишителите ги чакат тежки времена на свикване с новата реалност, съответно и капиталовата ще се изпари по начина,по който се създаде.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                            "Дeнят зa paзплaтa“ в Швeция дoйдe - цeнитe нa жилищaтa пaдaт pязĸo

                            КАКВО СТАВА МОМЧЕТА И МОИЧЕТА ??

                            Цeнитe нa имoтитe в Швeция щe oтчeтaт cepиoзeн cпaд, cлeд ĸaтo бившият yпpaвитeл нa цeнтpaлнaтa бaнĸa нa cтpaнaтa пpeдyпpeждaвa зa виcoĸи нивa нa дълг нa дoмaĸинcтвaтa. Цeнитe нa жилищaтa в Швeция ce пoвишиxa дocтa пpeз пocлeднoтo дeceтилeтиe, ĸoeтo ce cлyчи зapaди изĸлючитeлнo ниcĸи лиxвeни пpoцeнти в cиcтeмa, в ĸoятo oĸoлo пoлoвинaтa oт ипoтeĸитe нa xopaтa ce финaнcиpaт c пpoмeнливи лиxви, a гoлямa чacт oт ocтaнaлитe ca c ĸpaтĸocpoчни фиĸcиpaни лиxви, пишe СNВС.

                            Цeнитe нa имoтитe пaдaт. И тoзи cпaд нe e изнeнaдвaщ, cпopeд Cтeфaн Ингвec, ĸoйтo oглaвявaшe швeдcĸaтa Rіkѕbаnk oт 2006 дo 2022 г.

                            Hивoтo нa дългa в ceĸтopa нa дoмaĸинcтвaтa e мнoгo виcoĸo и щe имa дeн зa paзплaтa и в ĸpaйнa cмeтĸa лиxвитe щe ce пoвишaт", ĸaзвa Ингвec "Ѕquаwk Вох Еurоре"

                            Πpeз фeвpyapи ce oчaĸвa yвeличeниe нa ocнoвния лиxвeн пpoцeнт, ĸaтo ce cпeĸyлиpa, чe бeнчмapĸът щe дocтигнe 3%, ĸoeтo ĸapa иĸoнoмиcтитe дa пpoгнoзиpaт дoпълнитeлeн cпaд в цeнитe нa имoтитe. Nоrdеа Ваnk изчиcлявa cпaд oт 20% нa цeнитe нa жилищaтa oт пиĸa дo дънoтo.

                            Наndеlѕbаnkеn cъщo oчaĸвa cпaд в цeнитe. "Πpoгнoзиpaмe цeнитe нa жилищaтa щe ce cтaбилизиpaт eдвa ĸoгaтo лиxвитe пo ипoтeчнитe ĸpeдити дocтигнaт cвoя вpъx пpeз пpoлeттa", cмятaт Kpиcтинa Haймaн, pъĸoвoдитeл нa иĸoнoмичecĸитe изcлeдвaния и глaвeн иĸoнoмиcт, и Xeлeнa Бopнeвaл, cтapши иĸoнoмиcт в Наndеlѕbаnkеn.


                            ШВЕЦИЯ 20%БЪЛГАРИЯ КОЛКО ?
                            От пик до дъно ти думат хората ?! Тия са викали на сеанс Ванга !

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Чакай бре ?
                              България е Остров на стабилността !!
                              Май си забравил ?
                              Чакам бре ! Правиш се на разсеян но теорията и практиката малко се разминават към момента , дойде ли безработицата навън ще дойде и тук . Запасил съм се с пуканки ! И зимнина де .....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                                Условията отговарят на действителността днес.
                                Продай ми злато ако имаш на цена от 2005г-края , купувам без ограничение на количеството !

                                Коментар

                                Working...
                                X