IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

    Тук е друга играта- брокерите на имоти пишещи във форума за непрекъснат ръст ( тоест винаги е подходящо да купиш) изхождат от презумцията, че в инвестора пишат хора с пари, инвестотори и т.н. тоест хора с възможност да купят, та затова е старанието.
    В тази тема има пишещ един брокер, / за жалост пише рядко / Маверик. Кавръков ,се опита да стане брокер в Явлена, но не му се получиха нещата и се махна. Не знам за други и мнението ми е ,че няма. И да, хората с пари купуваме, но никой не може да ни накара насила да го правим още по-малко пък някой брокер.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

      Тук е друга играта- брокерите на имоти пишещи във форума за непрекъснат ръст ( тоест винаги е подходящо да купиш) изхождат от презумцията, че в инвестора пишат хора с пари, инвестотори и т.н. тоест хора с възможност да купят, та затова е старанието.
      може ли да посочиш, кои са брокерите за да не вземат да подведат някой
      аз единствено джонката подозирам, защото няма сграда и апартамент, който да не познава детайлно
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

        Тук е друга играта- брокерите на имоти пишещи във форума за непрекъснат ръст ( тоест винаги е подходящо да купиш) изхождат от презумцията, че в инвестора пишат хора с пари, инвестотори и т.н. тоест хора с възможност да купят, та затова е старанието.
        Даже с конкретен таргет - айтита, затова някои го играят като че са от сектора и то със собствени фирми.

        Логично е първото нещо, което строители и брокери трябва да на правят е да окупират форумите - в България може правителство да свалиш така, едни имоти няма да закрепиш.

        Защо съм решил така ще попитат няколко индивида, които си мислят, че са се маскирали добре - 100% тук липсват елементарни познания за законите уреждащи собствеността, договорите, строителството и личните данни, които по мои наблюдения е характеристика на брокерите. Не познават топ локациите на столицата, което също ги издава - просто не им пука за клиента, гледат да си получат %, а клиентът да му мисли. Само преустройства са им в главата и това, че по НА било толкова, ама с тавана квадрата излиза толкова (все едно сме слепи). Допълнете каквото съм пропуснал, моля.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

          Да приемем че повишителите сме платени тролове и умишлено вдигаме тази тема това сме около 5-6 човека

          В същата тази тема пишат поне 10 понижителя и то много активно и непрекъснато се оплакват какви сме били грубияни и как трябвало да ни баннат

          Какво им пречи на тези десетина човека да си пишат в правилната тема и никой няма да им разваля идилята???

          За чий им е да ни трупат постове от които да печелим пари ???

          Относно УК % на продадените нови жилища е спаднал драстично около 28% за ноември

          Драстично са спаднали и отпуснатите нови кредити

          Самите цени са спаднали с по 2-3% в последните месеци на годината и почти са занулили растежа който имаха в началото

          Но чудеса там няма да станат колкото и да ми се иска. Вероятно няма да има повече от 20% спад


          Мисля че към края на тази година ще бъде най добрият прозорец за покупка там
          За година едва ли ще видят 20%. Там мащабно ново строителство няма или поне не като в София.
          ​​​​
          В София купувачите не могат да разчитат на повече от 15-20% за тази година и то само в кривите квартали - далеч от центъра и училищата, презастроени, претъпкани, работническите гета. Където е 3000м2 днес и с -15% е пак недостижимо както за тези които търсят жилище, така и с цел инвестиция - и двете групи само ще цъкат с език. Колко пъти тук се обсъждат топ имоти на топ локации - никой не се съгласи с цена или локация, а ако се съгласи с тези две - нямало гледка, било до Ловния, а не до Южния, претенции до Луната
          Не виждам как имотът ще защити спестявания от инфлация, ако тя продължи, макар и едноцифрена, а имотите са "скромно" с -15%. Това си е катастрофа за цените на имотите в реални стойности.
          Last edited by Chio; 29.01.2023, 09:52.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

            Да приемем че повишителите сме платени тролове и умишлено вдигаме тази тема това сме около 5-6 човека

            В същата тази тема пишат поне 10 понижителя и то много активно и непрекъснато се оплакват какви сме били грубияни и как трябвало да ни баннат

            Какво им пречи на тези десетина човека да си пишат в правилната тема и никой няма да им разваля идилята???

            За чий им е да ни трупат постове от които да печелим пари ???

            Относно УК % на продадените нови жилища е спаднал драстично около 28% за ноември

            Драстично са спаднали и отпуснатите нови кредити

            Самите цени са спаднали с по 2-3% в последните месеци на годината и почти са занулили растежа който имаха в началото

            Но чудеса там няма да станат колкото и да ми се иска. Вероятно няма да има повече от 20% спад

            Мисля че към края на тази година ще бъде най добрият прозорец за покупка там
            Тук е друга играта- брокерите на имоти пишещи във форума за непрекъснат ръст ( тоест винаги е подходящо да купиш) изхождат от презумцията, че в инвестора пишат хора с пари, инвестотори и т.н. тоест хора с възможност да купят, та затова е старанието.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение
              Да приемем че повишителите сме платени тролове и умишлено вдигаме тази тема това сме около 5-6 човека
              В същата тази тема пишат поне 10 понижителя и то много активно и непрекъснато се оплакват какви сме били грубияни и как трябвало да ни баннат
              Какво им пречи на тези десетина човека да си пишат в правилната тема и никой няма да им разваля идилята???
              Това са дърти мъже, които вярват, че имотният пазар ще се измести нагоре или надолу в резултат на 5 платени трола във форум, който го четат има-няма 100 човека. Мен ми звучи като шега, ама те си го вярват. Уж няма как човек да е толко наивен, но явно има.

              Тука сме заседнали в някаква интелектуална клоака.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение
                Именно, за това и тази тема е все на първи ред,
                във БГ имотите са табу,
                колко му е да спонсорираш 2-3 трола да вдигат темата постояно.

                Кажи, поне във УК няма ли шанс да паднат яко ?
                Да приемем че повишителите сме платени тролове и умишлено вдигаме тази тема това сме около 5-6 човека

                В същата тази тема пишат поне 10 понижителя и то много активно и непрекъснато се оплакват какви сме били грубияни и как трябвало да ни баннат

                Какво им пречи на тези десетина човека да си пишат в правилната тема и никой няма да им разваля идилята???

                За чий им е да ни трупат постове от които да печелим пари ???

                Относно УК % на продадените нови жилища е спаднал драстично около 28% за ноември

                Драстично са спаднали и отпуснатите нови кредити

                Самите цени са спаднали с по 2-3% в последните месеци на годината и почти са занулили растежа който имаха в началото

                Но чудеса там няма да станат колкото и да ми се иска. Вероятно няма да има повече от 20% спад

                Мисля че към края на тази година ще бъде най добрият прозорец за покупка там

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение


                  Именно, трябва определено време, тези 9 трил да се изхарчат, хайде да видим,
                  как ще излязат сега от това патово положение.
                  Никога вече няма да има нулеви лихви и кешът ще е цар.
                  Изглежда като облаци върху имотите в САЩ.
                  Ше излезнат като всеки път до сега - Печатейки още повече пари и намалявайки лихвите

                  А кеша никога не е бил цар дългосрочно за пореден път ще яде хурката

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение
                    Каврък пропуснал си да постнеш една много интересна статия

                    https://www.investor.bg/a/516-politi...ot-samiya-nego

                    След 15 години приспособителна парична политика, по време на които Федералният резерв на САЩ разшири баланса си от 1 на 9 трилиона долара

                    Сега некой да не си помисли че за 15г са напечатили 9 ПЪТИ повече пари - Неееееееее това са заеми
                    сега централната банка се опитва да изтегля ликвидност от системата в размер на около 1 трилион долара годишно.
                    Отделно, трябва и да плаща 1 трил на година лихва на държ дълг от 32 трил.
                    И последствието от този експлодиращ ливъридж е, че системата днес е силно уязвима на сътресения, тъй като лихвените проценти се покачват и ликвидността намалява - дори без да се взема предвид спора около тавана на дълга.
                    „Фед се бори с проблеми, създадени от самия него. И като се има предвид мащабът на проблемите,
                    е много трудно те да се разрешат без някакви щети

                    Именно, трябва определено време, тези 9 трил да се изхарчат, хайде да видим,
                    как ще излязат сега от това патово положение.
                    Никога вече няма да има нулеви лихви и кешът ще е цар.
                    Изглежда като облаци върху имотите в САЩ.

                    Те за това темата за пониженията е на втора страница и не искате да си пишете в нея щото сами ще си извадите очите
                    Именно, за това и тази тема е все на първи ред,
                    във БГ имотите са табу,
                    колко му е да спонсорираш 2-3 трола да вдигат темата постояно.

                    Кажи, поне във УК няма ли шанс да паднат яко ?
                    Last edited by Бедният брoкер; 29.01.2023, 00:42.

                    Коментар


                    • Каврък пропуснал си да постнеш една много интересна статия

                      https://www.investor.bg/a/516-politi...ot-samiya-nego

                      След 15 години приспособителна парична политика, по време на които Федералният резерв на САЩ разшири баланса си от 1 на 9 трилиона долара

                      Сега некой да не си помисли че за 15г са напечатили 9 ПЪТИ повече пари - Неееееееее това са заеми

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                        ОчеИзвадно не съм брокер.
                        Те за това темата за пониженията е на втора страница и не искате да си пишете в нея щото сами ще си извадите очите

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          Пак говориш неразбираемо за мен. Подозирам, че си брокер, но не схващам с кого точно те бъркам!
                          ОчеИзвадно не съм брокер.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                            Не ме бъркайте с резидентните брокери.
                            Пак говориш неразбираемо за мен. Подозирам, че си брокер, но не схващам с кого точно те бъркам!

                            Да обобщя за Латинка:
                            Да, хубав е апартаментът, но за живеене не става (кофти локация (според мен), нисък етаж и гледа в прозореца на съседа). Евентуално за под наем, но тогава трябва доходността да е над 5% за да си трува, а в случая тя е под 4%. Още ще трябва да свалят цената, поне 30% и тогава съм навит.
                            Last edited by ejonny2376; 28.01.2023, 23:07.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              А на Ганка гащите? Бетерчо ти каза кой е основният недостатък на Латинка. Повече от 1500 за там не давам.
                              Не ме бъркайте с резидентните брокери.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                                Нямам идея, но за тези пасивни вентилатори съм чувал. Можем да пробваме. Пет етажа сме и всички имаме проблем.
                                Проучете го при специалист, да не се бъркаме с този за каналите, че ще е обратен ефект (буквално). Ще си трая с идеите, които не съм пробвал, но трябва да има решение... И не мога да не споделя:
                                https://www.roofingsuperstore.co.uk/...ine-beb14.html
                                Това се използва.
                                Last edited by Chio; 28.01.2023, 22:59.

                                Коментар

                                Working...
                                X