IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Нали усещате градацията?
    Първом песента беше "тука няма да се вдигнат"...
    После "тя инфлацията е по-висока, няма страшно"...
    Сега става "Ааа, те 1-2% няма да го съборят - туй било 40-50 лв."

    Чакай ти някой дето е теглил изцяло потребителски вместо ипотека последните две години (на тия цени) да са само 40-50 лв.

    Коментар


    • юлка, в твоите лекции разглеждаш ли повишените с по 1-2% лихви. като основен мотив за живота под наем.
      мисля, че темата е благодатна за разпъване а може да поканиш и накавръка, като гост лектор без хонорар.
      но няма да му представяш бек граунда на аудиторията.
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

        Снимки от гранд Мола искаш ли?

        Мол Варна няма да го снимам, защото напълно затвори.

        На калпазаните съм приготвил мотиката. Лесните мангизи свършиха!
        Тоя пък. Това, че потреблението и купуването се измества онлайн и боклуците в мола не се харчат, означава, че хората нямата пари и че кредитите ще станат 20 процента...??
        Майко, майко, майко...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение
          Тези 10% лихва по потребителски са само по "нов бизнес",
          Средната лихва по големия обем стари кредити е около 5 и малко процента.

          И ако на някой му вдигнат лихвата с 1% или 2% дори ( което няма да е скоро) , тези 30-40-50 лева няма да го обърнат.

          Не знам какво сте се възпалили толкова?!
          Снимки от гранд Мола искаш ли?

          Мол Варна няма да го снимам, защото напълно затвори.

          На калпазаните съм приготвил мотиката. Лесните мангизи свършиха!
          Last edited by better; 06.02.2023, 11:45.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            невероятно, но факт
            в УК са преди нас..
            Имам познати англичани, които са в процес на купуване на къща в УК. Хорица с доста пари. Няма да влизам в подробности, ама да ти кажа само, че никакво мяу няма там....
            Мале, мале, какъв мозъчен тръст се е заформил, юлката накавръка и бетърчо. Падайте цени, ваща мама
            Last edited by Meandmyself; 06.02.2023, 11:42.

            Коментар




            • Какво правим ?
              ...............още един кръг на парично затягане ?!! Каквоо ?

              Ами ....... НАЛАГА СЕ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                Не "може", а "ще"! Щатите поне до 5% ще я докарат (за по-нататък вече зависи от данните), а и от ЕЦБ-то казаха, че на 16-ти март нови 0.5% (като това надали ще е последното). Не виждам изненади тук? 6-мес. юрибор от 01.02 вече е над 3%... колко ще устискат банките и тук - ще видим. Но и сега така се очертава - на запад ще започнат да излизат, а ние тепърва ще влизаме (като на светофар - като си прекалено назад не тръгваш на зелено, а на червеното от втората вълна)

                п.п. Ясно е, че надеждите са банките тук да устискат докато там почнат да свалят лихвите...
                а дано, ама надали?
                Ахъм виждаме как устискват. Вдигат потребителските на 10% и убиват де що някъФ бизнес мърда, за сметка на строителите.

                П.С в гранд мол още един магазин хлопнал кепенци и е студено. Като гледам 20% от обектите са затворили. Снимки искате ли?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                  Е па не знам?
                  Питайте някой от съфорумците...
                  Леле, Юлка, ти май верно си нямаш работа, а?

                  Нали това обянявам, че щом 2013 съм теглил на 8.5% лихва, когато потребителските бяха по 14%, сигурно няма да ме обърне, ако да речем тегля на 4% ;-)


                  Коментар


                  • Тези 10% лихва по потребителски са само по "нов бизнес",
                    Средната лихва по големия обем стари кредити е около 5 и малко процента.

                    И ако на някой му вдигнат лихвата с 1% или 2% дори ( което няма да е скоро) , тези 30-40-50 лева няма да го обърнат.

                    Не знам какво сте се възпалили толкова?!

                    Коментар


                    • Е па не знам?
                      Питайте някой от съфорумците...

                      Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение
                      Левовите кредити са 90+% от обема на всички кредити. Евровите са пренебрежим процент. Дори евровите нови да вървят нагоре, това няма да повлие на пазара значително. Кого ще откаже? Някой който е на кантар.. аз съм теглил потребителски на 8.5% за добавка към кеш за покупка през 2013та.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                        Изненадани?

                        Който е теглил потребит. за покупка на жилище с цел да изповяда на по-ниска стойност (или някоя друга тънка сметчица)... да стяга дупарата! Drum session-а започва.
                        Верно ли 10%????? Още отсега? Аве повишители нал бЕха безплатни мангизите? Нал бамките бЕха фрашкани с мангизи? Що тай?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                          Централните банкери може да предприемат още един кръг на парично затягане !
                          Не "може", а "ще"! Щатите поне до 5% ще я докарат (за по-нататък вече зависи от данните), а и от ЕЦБ-то казаха, че на 16-ти март нови 0.5% (като това надали ще е последното). Не виждам изненади тук? 6-мес. юрибор от 01.02 вече е над 3%... колко ще устискат банките и тук - ще видим. Но и сега така се очертава - на запад ще започнат да излизат, а ние тепърва ще влизаме (като на светофар - като си прекалено назад не тръгваш на зелено, а на червеното от втората вълна)

                          п.п. Ясно е, че надеждите са банките тук да устискат докато там почнат да свалят лихвите...
                          а дано, ама надали?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                            Тука не съм съвсем съгласен, защото при ограничена работна ръка, ако не вземеш мерки, няма да ти останат хора и ще затвориш. Вдигането на заплатите в случая може да се направи за сметка на огромния марж на печалба с който се работи в момента.

                            Именно затова недоволстват работещите в бранша. Виждайки какви обороти се правят и колко много работа има, пък накрая на месеца джоба не се пълни според заработеното. Мине се, не мине годинка и оп шефчето, я с ново БМВ, я с ново къще. Имам няколко приятелчета, които държат ресторантчета и барове, та са ми разправяли за "нещата от кухнята".

                            За манталитета на сегашните 20год. и как са научени на труд, цяла вечер можем да си пишем. Свършиха балъците и приказката - "радвайте се, че има работа".
                            Къде го видя огромния марж? Едвам си плащат наемите, защото идват все по скъсани туристи. Иди виж по ресторантите няма жива душа, е как да вдигне заплатите?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                              Има и такива, които умишлено не теглят ипотечни, а само потребителски.
                              (заради по-ниската стойност на изповядване)
                              Само дето тънките сметки винаги излизат през носа..... и става Хитрата сврака с 2-та крака!

                              Банките финансират до еди-колко си процента (примерно 80% в/у тяхната оценка), но е възможно тяхната оценката да бъде завишена, така че нейните 80% да съвпаднат с твоите 100% (т.е. реалната)! И така няма да ти се налага да теглиш втори кредит за разликата (да - потребителски). Но банките по принцип си работят с техни оценители, като обикновено малко по-високо се котират тези, които дават по-ниски оценки.

                              Зависи и от степента на завършеност - на единия етап може да е до 60%, на следващия - до 80% и т.н.
                              На Акт 15 сградата вече се води завършена, но не знам дали някой финансира, може и да има?
                              Повечето обикновено искат разрешението за ползване (Акт 16).
                              https://www.investor.bg/a/538-pazari...chno-zatyagane

                              Я вижте какво дойде с днешна дата

                              Повече от същото се задава
                              Централните банкери може да предприемат още един кръг на парично затягане !

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                                Банките не процедират ли така от години с всички - отпускат им ипотечен само до определена стойност на имота, за останалата част от цената на жилището ги карат да теглят потребителски на висока лихва. А те по потребителските заеми лихвите никога не са били ниски.
                                Има и такива, които умишлено не теглят ипотечни, а само потребителски.
                                (заради по-ниската стойност на изповядване)
                                Само дето тънките сметки винаги излизат през носа..... и става Хитрата сврака с 2-та крака!
                                Last edited by Julius_BG; 06.02.2023, 13:51.

                                Коментар

                                Working...
                                X