IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

    Това във Варна, ли ?
    Да. В сф по биваше, но не беше както преди. На Константинофф беше полупразно.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

      айде един + от мене
      само да уточним, новите лихви ще са пресметнат риск. теглили са се кредити и на на 8 и на 10%
      и започнаха да гърмят едва след като викнахме кризата и когато развързаха франка
      а това, колко банките ще затегнат условията, при положение, че не бързат да вдигат лихви
      тепърва ще гледаме
      А,знаеш ли защо не бързаха ?
      Ами защото изчакаха да мине първия кръг увеличения на заплатите ,в Западна Европа това увеличение беше някъде лятото ,малко преди есента на 2022 година ,докато у нас процеса приключи в края на 2022 година .
      Така че сега има вече една здрава гърбина да носи по високи вноски ,само че колко да е здрава при положение че разходите подпират от всеки ъгъл ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

        Искаш ли снимки и от ресторанти?
        За всяка снимка на празна кръчма, мога да качвам по 2 на пълни такива. В този си вид спора е безсмислен. Причините да затварят врати не е поради липса на търсене.

        П.С.
        Нашенския манталитет е такъв, че ако затворят кръчмите, свършва света. Лично аз през ковида разбрах що е то комунизъм. -да имаш пари и всичко необходимо за оцеляване, но без никакви удоволствия - няма кръчми, няма пътувания, няма събирания. И от телевизора само ти диктуват, какво да НЕ правиш. Та това го пиша в подкрепа на тезата си, че проблема на кръчма която няма клиентела е в нея самата.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
          само да уточним, новите лихви ще са пресметнат риск. теглили са се кредити и на на 8 и на 10%
          и започнаха да гърмят едва след като викнахме кризата и когато развързаха франка
          а това, колко банките ще затегнат условията, при положение, че не бързат да вдигат лихви
          тепърва ще гледаме
          Разбира се, сделки ще има и на 8% и на 10%... пазарът няма да спре.

          Просто новите нива на лихвите ще свалят надолу пресечната точка м/у търсене и предлагане, това е...

          Иначе тия главници при 8% какви заплати са нужни, за да ги покриват?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

            Искаш ли снимки и от ресторанти?
            В читавите ресторанти във Варна няма места.
            Това , че глупави мутри се опитват да перат пари или да въртят нещо, от което хабер си нямат,
            не означава, че хората нямат покупателна способност и не ходят по ресторанти.

            Всеки трябва да прави това, от което разбира. Четейки темата се убеждавам, че съвсем не е така.
            Аз ли не мога да разбера, или наистина има нещо сбъркано в човек, който мрази града в който живее, кефи се че магазини и ресторанти затварят, навсякъде вижда кофтори и боклуци. Тряя си много, много спрял, или жена ти наистина да не ти пуска...
            Last edited by Meandmyself; 06.02.2023, 12:36.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
              ...

              п.п.
              Следенето на лихвите /поне при мен/ не е породено от желание да видя закъсал ипотекар! И не това ще събори пазара. Просто новите нива на лихви ще са такива, че по-малко хора ще отговарят на затегнатите условия, което респективно свива потенциалния пазар на ипотеки, а оттам и на реални сделки. Отделно това ще върви редом и с понижаване оценката на обезпечението от страна на банките, т.е. сумата, която ще се отпуска ще изисква по-голямо самоучастие, т.е. и по този паралел ще са по-малко хората, които ще отговорят на второто условие... и т.н. и т.н. и това естествено засяга първо по-скъпите пазари...
              айде един + от мене
              само да уточним, новите лихви ще са пресметнат риск. теглили са се кредити и на на 8 и на 10%
              и започнаха да гърмят едва след като викнахме кризата и когато развързаха франка
              а това, колко банките ще затегнат условията, при положение, че не бързат да вдигат лихви
              тепърва ще гледаме
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                Искаш ли снимки и от ресторанти?
                Това във Варна, ли ?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                  Де да бяха такива като мене там, щяха всички да се къпят в пари, ама уви.

                  Викате , че горките ресторантьори, едвам си плащат сметките. Те и джамбазите така, един не съм видял да продава на печалба, все се оплакват, че са в минус и така с години. Винаги съм знаел, че у нас търговците са прями алтруисти, които не спестяват истината и работят за благото на народа.
                  Искаш ли снимки и от ресторанти?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение


                    Абе аз мотика имам. И съм ползвал, и мога и сега да засадя нещо ей така за спорта. Но въпроса е ти дали някога си хващал?
                    Не, не съм, моята сама загърляше царевичката.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                      Де да бяха такива като мене там, щяха всички да се къпят в пари, ама уви.

                      Викате , че горките ресторантьори, едвам си плащат сметките. Те и джамбазите така, един не съм видял да продава на печалба, все се оплакват, че са в минус и така с години. Винаги съм знаел, че у нас търговците са прями алтруисти, които не спестяват истината и работят за благото на народа.
                      търговията в условия на инфлация е 'лесна' само ако не ти е на главата
                      с много търговци работя и определено мога да кажа, че много отстрани гледащите бъркат оборот с печалба

                      определени монополи няма да ги коментирам, но в сектор бързооборотни стоки нещата много бързо се променят, когато паричките в джоба на Ганьо отидат за нафта, вноска по кредита, сметка за ток или нещо друго. Много мераклии са да вземат левчетата, които не се увеличават 1:1 с инфлацията и съответно нещата не са хич лесни.

                      Конкретно в България с най-ниския акциз на горивата в ЕС (по памет) енергийната мафия е най-силна, но я ги питайте на президена хората да кажат нещо за Лукойл. Следващата мафия са Енергетиците ( Тецове, търговци на ток от АЕЦа ) и за там мълчат.

                      наивно е да си представяш, че отнякъде може да дойдат огромни пари, които да идат за доходи
                      Last edited by bertram; 06.02.2023, 12:24.
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                        Да, и аз съм на това мнение - нашите банкстери в момента все още стискат на ниското с последна отчаяна надежда САЩ да почнат да свалят. Обаче някакво предчувствие ми нашепва, че тези лихви май няма да спаднат скоро. Според мен, до карая на 2023 ще си откарат към 5-те процента. Може би цялата 2024-та ще свалят до 4%, и след това колко още години ще задържат на 3 и 2% не се знае. Предстои да видим. Аз колко пъти им казвам на повишителите, че поне до 2028-ма капиталовата на тухлите им в бг ще е нулева или отрицателна...
                        „Данните от петък имат сериозни последици за политиката на Фед. Казано по-просто, това потвърждава нашето убеждение, че Фед ще трябва да върви към по-високи лихви за по-дълго време, отколкото очакваха оптимистичните пазарни сценарии“...
                        https://www.bloombergtv.bg/a/3-pazar...larat-poskapna
                        Толкова по темата за лихвите.

                        п.п.
                        Следенето на лихвите /поне при мен/ не е породено от желание да видя закъсал ипотекар! И не това ще събори пазара. Просто новите нива на лихви ще са такива, че по-малко хора ще отговарят на затегнатите условия, което респективно свива потенциалния пазар на ипотеки, а оттам и на реални сделки. Отделно това ще върви редом и с понижаване оценката на обезпечението от страна на банките, т.е. сумата, която ще се отпуска ще изисква по-голямо самоучастие, т.е. и по този паралел ще са по-малко хората, които ще отговорят на второто условие... и т.н. и т.н. и това естествено засяга първо по-скъпите пазари...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          Този съфорумец ми прилича да е от КТ Подкрепа
                          Де да бяха такива като мене там, щяха всички да се къпят в пари, ама уви.

                          Викате , че горките ресторантьори, едвам си плащат сметките. Те и джамбазите така, един не съм видял да продава на печалба, все се оплакват, че са в минус и така с години. Винаги съм знаел, че у нас търговците са прями алтруисти, които не спестяват истината и работят за благото на народа.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                            Снимки от гранд Мола искаш ли?

                            Мол Варна няма да го снимам, защото напълно затвори.

                            На калпазаните съм приготвил мотиката. Лесните мангизи свършиха!

                            Абе аз мотика имам. И съм ползвал, и мога и сега да засадя нещо ей така за спорта. Но въпроса е ти дали някога си хващал?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                              юлка, в твоите лекции разглеждаш ли повишените с по 1-2% лихви. като основен мотив за живота под наем.
                              мисля, че темата е благодатна за разпъване а може да поканиш и накавръка, като гост лектор без хонорар.
                              но няма да му представяш бек граунда на аудиторията.
                              проблемът за наемите е предлагането и презастрояването

                              не казвам, че твоите ще са празни защото за подобни внинаги ще има наематели, НО страшно много хора взели скъпо е така 'намече да капе' и да скрият парите от инфлацията ще го разберат по трудния начин. Скрили са ги в джобовете на строители,майстри, мебелисти, брокери, банкери, нотариуси и има време докато почне да им капе.


                              няма как в кръстовата да отдаваш трайно на 600-700Е двустайка както си я представят много 'инвеститори'

                              търсенето си го има, но по линия на предлагането има много аматьори.
                              Last edited by bertram; 06.02.2023, 11:56.
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                                Къде го видя огромния марж? Едвам си плащат наемите, защото идват все по скъсани туристи. Иди виж по ресторантите няма жива душа, е как да вдигне заплатите?
                                Този съфорумец ми прилича да е от КТ Подкрепа
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X