IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

    Те повишителите в темата изтърваха собственият си влак(което е най-гадно) - не купиха през 2011-2012-та, когато беше евтино. Сега с техните камъни по техните глави.
    Търсят ниско ниво да влязат отново, ама няма...
    Виж ти, изтървали сме влак, примерно аз на цена на двустайка през 2012г. на цена 40 000€, а сега същата станала 130 000€, еее, как изтървахме този влак за тези 10г. Хахаха

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

      Нима очакваш 20% спад! Когато вдигнат лихвите доста закъсали ще има!
      Те повишителите в темата изтърваха собственият си влак(което е най-гадно) - не купиха през 2011-2012-та, когато беше евтино. Сега с техните камъни по техните глави.
      Търсят ниско ниво да влязат отново, ама няма...
      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

        ========2049========

        Бях на оглед на една двустайна маломерка точно вчера. Обзаведено преди 5-6 години, прилично направен като за 1000-1200лв наем. Цената е 2600 евро квадрата за средна бира жилище в южен квартал в София. Като се сметне за под наем, с клизма отива на 3.5~4% доходност. А имаше малко и за ремонт. Та се надявах да му капарирам още на място, ако свали цената в разумни граници. Влизам при собственика и започнах да преговарям...

        А продавачът ми вика, че хич не го интересува пазарлък, защото и сега му звъни телефона по 30 пъти на ден. Факт - чаках човек да свърши оглед, за да влезна да гледам аз, след което друг чакаше мен. И 2 пъти му звъня телефона докато гледам.

        Това ме кара да вярвам, че крахът е зад ъгъла!
        дай му линк да прочете тук какво го чака
        кажи му да следи мненията на накавръка, бъртрам и джонката
        след 1 седмица сам ще ти звънне с офертна цена 30% офф
        Last edited by ratten; 09.02.2023, 21:05.
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

          Защото търся закъсал собственик да му сваля 15-20% Ама за читавите имоти нещо не ги откривам
          Нима очакваш 20% спад! Когато вдигнат лихвите доста закъсали ще има!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bcon Разгледай мнение

            Като изяснихме този елемент сега може да продължим по пътя на логиката - какво ще правят дружествата монополисти с толкова пари? Ами директно в имоти разбира се, докато не постигнат монополно положение на строителните инвестиции и не диктуват цените. Опс то това май вече стана. И после ще чакате ниски цени хехе.
            За монополистите не споря, че са крайни получатели на почти цялото нетно заработено богатство...
            Ама те вече в какво ще предпочетат да си вложат приходите, дали в имоти или в нещо друго... не се наемам да гадая. Засега.
            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

              Купувай, защо чакаш отстъпка или и ти смяташ, че цените са балон?
              Защото търся закъсал собственик да му сваля 15-20% Ама за читавите имоти нещо не ги откривам

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

                ========2049========

                Бях на оглед на една двустайна маломерка точно вчера. Обзаведено преди 5-6 години, прилично направен като за 1000-1200лв наем. Цената е 2600 евро квадрата за средна бира жилище в южен квартал в София. Като се сметне за под наем, с клизма отива на 3.5~4% доходност. А имаше малко и за ремонт. Та се надявах да му капарирам още на място, ако свали цената в разумни граници. Влизам при собственика и започнах да преговарям...

                А продавачът ми вика, че хич не го интересува пазарлък, защото и сега му звъни телефона по 30 пъти на ден. Факт - чаках човек да свърши оглед, за да влезна да гледам аз, след което друг чакаше мен. И 2 пъти му звъня телефона докато гледам.
                Купувай, защо чакаш отстъпка или и ти смяташ, че цените са балон?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                  Нямам никакво намерение да потапям цените на имотите, те сами ще паднат. Само ви предупреждавам, какво ще се случи!
                  ========2049========

                  Бях на оглед на една двустайна маломерка точно вчера. Обзаведено преди 5-6 години, прилично направен като за 1000-1200лв наем. Цената е 2600 евро квадрата за средна бира жилище в южен квартал в София. Като се сметне за под наем, с клизма отива на 3.5~4% доходност. А имаше малко и за ремонт. Та се надявах да му капарирам още на място, ако свали цената в разумни граници. Влизам при собственика и започнах да преговарям...

                  А продавачът ми вика, че хич не го интересува пазарлък, защото и сега му звъни телефона по 30 пъти на ден. Факт - чаках човек да свърши оглед, за да влезна да гледам аз, след което друг чакаше мен. И 2 пъти му звъня телефона докато гледам.

                  Това ме кара да вярвам, че крахът е зад ъгъла!
                  Last edited by ivanvg93; 09.02.2023, 20:23.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                    Кого предупреждаваш и за какво точно? Това, че ти след, като си си продал имота, мечтаеш за апокалипсис е твърде позната и разбираема позиция, справка - Бота156, който от 2017г. е продал "на върха"
                    НИЕ, които си имаме трайно имоти, не такива за спекула, НЯМА как да ни засегнат никакви флуктуации на пазарите. Анадъмно?
                    В голяма грешка си! Аз продадох, защото знаех, че предстои голям спад!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                      Нямам никакво намерение да потапям цените на имотите, те сами ще паднат. Само ви предупреждавам, какво ще се случи! Търсиш обиди там където ги няма.
                      Кого предупреждаваш и за какво точно? Това, че ти след, като си си продал имота, мечтаеш за апокалипсис е твърде позната и разбираема позиция, справка - Бота156, който от 2017г. е продал "на върха"
                      НИЕ, които си имаме трайно имоти, не такива за спекула, НЯМА как да ни засегнат никакви флуктуации на пазарите. Анадъмно?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                        Хахахахаха, а пък ти си мислиш, че като обиждаш и квалифицираш най-вещата и имотна дама в темата, ще се превърнеш в един дреднаут и ще потопиш цените на имотите, хаха
                        Нямам никакво намерение да потапям цените на имотите, те сами ще паднат. Само ви предупреждавам, какво ще се случи! Търсиш обиди там където ги няма. Върни се на твоите постове от снощи и ще намериш обиди в изобилие!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                          Увеличаването на минималната заплата не увеличава общата покупателна способност на населението. Многократно е обяснявано защо.
                          Така че недей да точиш лиги.
                          Чрез вдигане на минималната заплата държавата само преразпределя парите - от работещите към мързеливите, и от кадърните и високо-квалифицираните, към некадърните и ниско-квалифицираните.
                          Опасявам се че това е абсолютно погрешно. Вдигането на МРЗ и пенсиите слага пари в най-неуките съграждани които ще ги подарят още на следващия ден на върхушката. На пенсионера като му дадеш пари веднага в телекома ще му преподпишат 3-4 договора за неща които той не ползва, в магазините ще му вдигнат цените, топлото няма да остане назад. И край. Каквито и пари да раздадеш на най-неадекватната част от обществото, тези пари автоматично за един месец се пренасят в джобовете на дружествата монополисти или просто тези с по-голяма сила на пазара.

                          Няма редистрибутивен характер от работещи към мързеливи. Редистрибуцията е изцяло от работещи към монополни дружества. А Мързеливите са просто удобни идиоти които играят ролята на посредници.

                          Като изяснихме този елемент сега може да продължим по пътя на логиката - какво ще правят дружествата монополисти с толкова пари? Ами директно в имоти разбира се, докато не постигнат монополно положение на строителните инвестиции и не диктуват цените. Опс то това май вече стана. И после ще чакате ниски цени хехе.
                          Last edited by bcon; 09.02.2023, 20:03.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                            Тук се коментира ситуацията като цяло,не твоите преживявания.Пишеш неща все едно лично познаваш собствениците на 134-е хиляди жилища, построени в София в последните 10 години.И стотиците хиляди в другите градове.
                            Така е ,но мненията ни са реципрочни за теб се отнася същото

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                              Аз като ти пиша, че си изтръпнала ти не вярваш! Още ли мислиш, че като пишеш тук ще спасиш пазара? Смешно е!
                              Хахахахаха, а пък ти си мислиш, че като обиждаш и квалифицираш най-вещата и имотна дама в темата, ще се превърнеш в един дреднаут и ще потопиш цените на имотите, хаха

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                                Аз като ти пиша, че си изтръпнала ти не вярваш! Още ли мислиш, че като пишеш тук ще спасиш пазара? Смешно е!
                                Отново ще те попитам : Какво означава да съм "изтръпнала " ?!
                                Защо си мислиш, че се опитвам да спася пазара ? На мен ми е ясно ,че с писане на този пазар не се влияе, пък и не ме интересува, аз не продавам нищо Чисто и просто ,нито цените падат ,нито лихвите се вдигат

                                Коментар

                                Working...
                                X