IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts



  • Като говорим за средни цени
    обърнете внимание как са разпределени обявите за двустайни под и над 'средната цена'

    реално най-много обяви продава има в диапазона 1300-1500 нищо, че 'средната' е по-висока


    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Отново, винаги е имало подобни обяви. Помниш ли като направиха локдахна колко еъри по центъра отидоха на обява ?
      Ако искаш да минимизираш донякъде подобни обяви за собствено успокоение просто намери медианата на справката....
      Аз от последните дни имам наблюдение върху пазара на коли втора ръка. Един колега си продава талигата - БМВ на 10 години, дето му съсипа нервите от ремонти. Влязъл в мобилето, видял че вървят за 30 бона, пуснал го за толкова ( той го купи за 18 хиляди ), 3 месеца никой не му звъни, даже да го пита дали не е луд. Свалил е сега на 25 хиляди и пак никой не му звъни. Друг продава едно такова Ауди и на него никой не му звъни - пак нормална цена спрямо сайтовете. Така че сайтовете са добър ориентир, ама реално какво се продава е друг въпрос.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от jore123 Разгледай мнение

        Средната заплата е доста безмислен параметър. Пример:

        10 чистачки взимат по 1000 лева = 10000÷10 = 1000 лева средна заплата.

        9 чистачки взимат по 1000, към тях добавяме и програмист, със заплата 10 000 лева = 19 000÷10 = 1900 лева средна заплата.
        Според вас дали вторите ги вълнува, че у тяхното село средната заплата е по-висока?
        В същото това село ако има 9 евтини квартири и един пент хаус пазарът на НИ ще е балансиран, но ако някой друг предложи втори пент хаус - спукана му е работата и ще трябват корекции. Освен това пазарът е сегментиран. Ако обаче тези 9 чистачки се прицебят в пент хауса - става нещо като сегашното положение на пазара. Разместят ли се кастите - рано или късно пак ще се подредят.
        Last edited by unimog; 03.03.2023, 15:04.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от jore123 Разгледай мнение

          Средната заплата е доста безмислен параметър. Пример:

          10 чистачки взимат по 1000 лева = 10000÷10 = 1000 лева средна заплата.

          9 чистачки взимат по 1000, към тях добавяме и програмист, със заплата 10 000 лева = 19 000÷10 = 1900 лева средна заплата.
          Според вас дали вторите ги вълнува, че у тяхното село средната заплата е по-висока?
          какво да коменитраме собственици на големи фирми със 50К-100К+ месечна заплата - такива 'оправят' статистиката за още 100 човека
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            Средният софиянец не взима средна заплата.
            Средната заплата е доста безмислен параметър. Пример:

            10 чистачки взимат по 1000 лева = 10000÷10 = 1000 лева средна заплата.

            9 чистачки взимат по 1000, към тях добавяме и програмист, със заплата 10 000 лева = 19 000÷10 = 1900 лева средна заплата.
            Според вас дали вторите ги вълнува, че у тяхното село средната заплата е по-висока?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от facingthesun Разгледай мнение
              Циганката дето гледа на ръка познава повече от тебе. Много ми е интересно, как ни ви е срам? В смисъл, случва се обратното на това, което грачите с години, не ви ли е неудобно, че в очите на доста хора сте ужасно глупави, или?
              това, че според мен или лаконика или друг колега се залита в дадена посока (случая презастрояване и надуване на цени на НИ) не означава, че казваме на надуването спад - казваме, че това рано или късно ще остави много хора с голяма експозиция към нисколиквидни НИ и/или кредити, които ще са с доста неприятна тежест.

              няма значение дали са домати, краставици, тухли, акции - залитне ли се някъде да се юрне куцо и сакато да инвестира, спекулира - този пазар го пиши бегал в средносрочен план.

              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                А циганката дето ти гледа на ръка к'во каза?

                Абсолютна манипулация, бла бла!

                Ние подкрепяме своите твърдения с конкретни факти, а ти отново постваш недоказани твърдения!
                Как искаш да ти повярваме?
                Циганката дето гледа на ръка познава повече от тебе. Много ми е интересно, как ни ви е срам? В смисъл, случва се обратното на това, което грачите с години, не ви ли е неудобно?
                Last edited by X_Y; 03.03.2023, 14:43.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

                  С това дар слово дето го имаш и способността да замиташ и замазваш неотговаряйки на въпроси, да беше станал адвокат. За икономика дори и ти вече сам усещаш, че не те бива. Песимиста ти го писа: бездарна работа.
                  Виж заучените фрази и сентенции повече ти се отдават.
                  Да бе, адвокат. За да си добър трябва много четене, мислене, умения да се работи с хора, много знания. Този е за политик. Казва на черното бяло. Няма спад, няма срив, няма високи лихви. Ай стига сте го дъвкали , че става смешно.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Въобще не искам да ми вярвате. Написал съм какво мисля, защо и какво съм чул от ЕСК, както и каква цифра показва офертната ми справка / връх към момента/
                    Задължително е всеки сам да си решава и да не вярва на никой в тази тема. За някои това е равно на единствената имотна покупка в живота им или липсата и. Ако аз нещо съм се объркал е все тая дали ще купя още нещо или не ...имам достатъчно.... А в твоят случай пък съвсем не разбирам защо трябва да вярваш на някой за нещо....нали всичко познаваш :-) Ето например ако си на стар неактуализиран наем и просрочиш 5-то число можеш с голяма доза вероятност да познаеш, че ще получиш предизвестие да освободиш имота :-)
                    Това нямаше нужда да му го казваш. В тази област е врял и кипял.
                    Last edited by ВълчоМечков; 03.03.2023, 14:43.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Подобряват се и отиват за бонуси на шефовете на Лидъл в Германия, които ви продават всичко на цени 50% над немските, а вие завалиите си мислите, че в БГ е по-евтино и купувате. Последните 5 години средната заплата в София е скочила от 1500 на 2500 бруто, т.е. 900 лева нето. Тези 900 лева допълнително не могат да компенсират само покачването на храната и сметките, камо ли на нещо друго.

                      Покупателната способност на средния Софиянец след приспадане на разходите за живот е спаднала брутално.
                      Средният софиянец не взима средна заплата.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Всички с изключение на строителите на Бетерчо строят с такива фирми....
                        Това разбира се води в най-добрият случай до липса на 10-годишната гаранция щото няма какво да и вземеш....Лошите варианти по-добре да не ги коментираме.... зеленото е риск особено сега когато е много
                        Именно това са ми притесненията, как може да събираш стотици хиляди на зелено, а да си с капитал 100лв?! Както и да е, преди време взимах на зелено от фирма с капитал 50лв. , но в имотния регистър имаше над 20 апарта на името на фирмата, което си беше гаранция, че има активи, ако стане гаф, има надежда да си върна парите. Иначе да съдиш куха фирма, файда няма.

                        Предстои и тази да я проверя в имотния регистър.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Доходите у нас се подобряват, но няма как всички да живеят в имоти от над 3К....подобрението не стига.... Вероятно 98% от хората живеят в по-евтини имоти и се чувстват добре в тях
                          Подобряват се и отиват за бонуси на шефовете на Лидъл в Германия, които ви продават всичко на цени 50% над немските, а вие завалиите си мислите, че в БГ е по-евтино и купувате. Последните 5 години средната заплата в София е скочила от 1500 на 2500 бруто, т.е. 900 лева нето. Тези 900 лева допълнително не могат да компенсират само покачването на храната и сметките, камо ли на нещо друго.

                          Покупателната способност на средния Софиянец след приспадане на разходите за живот е спаднала брутално.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Въобще не искам да ми вярвате. Написал съм какво мисля, защо и какво съм чул от ЕСК, както и каква цифра показва офертната ми справка / връх към момента/
                            Задължително е всеки сам да си решава и да не вярва на никой в тази тема. За някои това е равно на единствената имотна покупка в живота им или липсата и. Ако аз нещо съм се объркал е все тая дали ще купя още нещо или не ...имам достатъчно.... А в твоят случай пък съвсем не разбирам защо трябва да вярваш на някой за нещо....нали всичко познаваш :-) Ето например ако си на стар неактуализиран наем и просрочиш 5-то число можеш с голяма доза вероятност да познаеш, че ще получиш предизвестие да освободиш имота :-)
                            Когато нямате как да се аргументирате започвате с до болка познатите клишета за наеми и т.н...
                            Last edited by X_Y; 03.03.2023, 14:16.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kaizen9 Разгледай мнение
                              Тъй като в тази тема всички се интересуват от имоти, дали някои има информация за следната строителна фирма: "ПИ ЕЙ ВИ ИНВЕСТ" ООД, ЕИК/ПИК 203543891.

                              Гледам ги, че са със 100 лв. капитал., което не ми вдъхва много доверие. Твърдят, че строят от 15-20 години, а фирмата е регистрирана 2020г.
                              Всички с изключение на строителите на Бетерчо строят с такива фирми....
                              Това разбира се води в най-добрият случай до липса на 10-годишната гаранция щото няма какво да и вземеш....Лошите варианти по-добре да не ги коментираме.... зеленото е риск особено сега когато е много

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                От 3000 Евро наляво са дефакто необитаеми боклуци или такива в гетата. Говори много за София и пазара като цяло.
                                Доходите у нас се подобряват, но няма как всички да живеят в имоти от над 3К....подобрението не стига.... Вероятно 98% от хората живеят в по-евтини имоти и се чувстват добре в тях

                                Коментар

                                Working...
                                X