IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • https://www.pariteni.bg/novini/imoti...i-u-nas-245395

    Какво става ?

    Варна ,Въчло де си бе ?


    0 НовиниИмоти Спад на имотните сделки и цените у нас

    Не се очаква нов ръст на цените/ратко ????/

    На фона на първите две тримесечия, Варна завърши годината с положителни резултати и дори има минимален ръст на сделките. Това, което ние наблюдаваме е, че купувачите вземат трудно решения за покупка на имот, правят повече огледи и по-дълго осмислят нещата. Заедно със спада на сделките, това означава, че пазарът преминава от растящ в едно плато. Т.е той става по-балансиран", коментира Парова.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

      Последния е 2019 с - 6.2% дисконт.
      Другите са по-рано.
      преди 2016-та?
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

        При мен пък винаги е имало намаление....
        5-10%, не съм смятал средно на моите 4 покупки.
        Спор няма , че 10% отстъпка винаги е било част от пазарлъка на коптор . Нищо ,че тука разни екзалтирани люде виждат в това края на света .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

          стар и опитен понижител си ти, полаксчо
          може ли да уточним, колко от тия 4 имотя
          са купени в условията на неоправдано високи цени и имотен балон
          от 2016-та 2017-та насам
          Последния е 2019 с - 6.2% дисконт.
          Другите са по-рано.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

            При мен пък винаги е имало намаление....
            5-10%, не съм смятал средно на моите 4 покупки.
            стар и опитен понижител си ти, полаксчо
            може ли да уточним, колко от тия 4 имотя
            са купени в условията на неоправдано високи цени и имотен балон
            от 2016-та 2017-та насам
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              Точно така, пазарните цени са 50% по-ниски от абсурдните офертни в обявите. Този апарт в Манастирски например не струва и 1000 евро, а искат 3000 Евро.
              Това ще го определи пазара ние с теб само може да отразяваме желанията или мислите си Намрили си купувача не сме били прави

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Точно така, пазарните цени са 50% по-ниски от абсурдните офертни в обявите. Този апарт в Манастирски например не струва и 1000 евро, а искат 3000 Евро.
                Ти ще се гътнеш от толкова жлъч бе

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Точно така, пазарните цени са 50% по-ниски от абсурдните офертни в обявите. Този апарт в Манастирски например не струва и 1000 евро, а искат 3000 Евро.
                  на 1500 ще замине, че е малък и обзаведен , но къде са 1500 къде 3000
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                    Наистина много хора не си давате сметка колко лесно ви лъжат брокерите Братовчет ти явно е продавал имот с пазарна цена 150000 €, ако ще и цена 500000 € да му иска цената пак е 150000 и това не е намаление на цената
                    Точно така, пазарните цени са 50% по-ниски от абсурдните офертни в обявите. Този апарт в Манастирски например не струва и 1000 евро, а искат 3000 Евро.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Хората дето е качен подкаста си казаха -Не съм толкова богат че да купувам имоти при ниски лихви ????Какво по дяволите ?Да не са луди да говорят такива неща и то пред служителите на Пощенска банка от отдел ипотечно ,хаха

                      Имотния пазар ще бъде сварен бавничко под натиска на поскъпването на парите
                      Ники , парите трябва да се въртят , застоят ли се , греда ! Бедният човек принципно събира и се пази непрекъснато някой да не го мине , докато той самия си еб....а ма....та .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от MrCurious Разгледай мнение

                        Еми не, не е така с останалите цени.

                        Правиш си изводи от един пример (незнайно колко реален) за целия пазар.

                        Аз съм купувал и продавал имоти (общо 6 пъти) и ти гарантирам че отстъпките са голяма рядкост (освен ако не става въпрос за проблемен имот).

                        Добре си се ориентирал към акциите, за жалост там дискаунтите са след като ги купиш
                        При мен пък винаги е имало намаление....
                        5-10%, не съм смятал средно на моите 4 покупки.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                          То хубу си права ама я кажи това "намаление" от 250 на 150 как се отразява на справката с която доказвате увеличения на цени?
                          Щото на 250 е в сайта и средната цена на квадрат е по-висока, ако е на 150 на колкото е продаден.
                          ТАка е и с останалите цени.
                          Еми не, не е така с останалите цени.

                          Правиш си изводи от един пример (незнайно колко реален) за целия пазар.

                          Аз съм купувал и продавал имоти (общо 6 пъти) и ти гарантирам че отстъпките са голяма рядкост (освен ако не става въпрос за проблемен имот).

                          Добре си се ориентирал към акциите, за жалост там дискаунтите са след като ги купиш

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение
                            Накавръковата справка (бенчмарк) днес сочи цифрите €1765.

                            А спадот ще дойде КОГИ?

                            ===2039===

                            Не ги разбирам индивидите живеещи при родител, защо искат да се махат? Какво лошо има в това всичко да ти изпрано, изчистено, сготвено? Аз си мечтая да се върна в децката.
                            по линия на 'бенчмарка'

                            виж този 'топ' имот (ракета носител за продажби на зелено) https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8zf0fx&f1=9

                            Явно е, че очакванията на продавача далеч надминават възможностите на пазара, НО ако задълбаеш малко (площ, район, ценови диапазон +/- 10К) ще установиш, че този имот е пуснат през 9 (словом девет) агенции. Вероятно продавачът си мисли, че така ще го продаде 9 пъти по-добре отколкото ако работи сам или през една агенция.

                            Та като влезе подобна обява 9 пъти в бенчмарка.... то да беше само тя.
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                              Със сигурност съм права и не за друго ,а защото пазара го определя Няма нужда да ми пускаш нищо защото не познавам Пловдив и не мога да преценя дори дали локацията му е била добра.
                              То хубу си права ама я кажи това "намаление" от 250 на 150 как се отразява на справката с която доказвате увеличения на цени?
                              Щото на 250 е в сайта и средната цена на квадрат е по-висока, ако е на 150 на колкото е продаден.
                              ТАка е и с останалите цени.

                              Коментар


                              • Накавръковата справка (бенчмарк) днес сочи цифрите €1765.

                                А спадот ще дойде КОГИ?

                                ===2039===

                                Не ги разбирам индивидите живеещи при родител, защо искат да се махат? Какво лошо има в това всичко да ти изпрано, изчистено, сготвено? Аз си мечтая да се върна в децката.

                                Коментар

                                Working...
                                X