IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
    https://www.investor.bg/a/113-analiz...shire-hathaway

    Имота не е инвестиция ,а бизнес..

    Защо Бъфет не купува имоти с Berkshire Hathaway?Подходът "купи и дръж" на Бъфет и партньора му Чарли Мънгър всъщност би работил добре и за къщи и апартаменти, но те не са имотни магнати. Защо?

    Притежаването и управлението на собствен недвижим имот отнема много време и поради това е по-скоро бизнес, отколкото инвестиция. Собствениците на недвижими имоти трябва да бъдат много активни, например при намирането на нови наематели или при поддръжката на сградите, и постоянно се сблъскват с разходи, например за ремонти или данък върху недвижимите имоти, които намаляват редовния доход.
    Според Benzingа „възвръщаемостта, генерирана от притежаването на недвижими имоти [...], е пряк резултат от инвестираните в тях време, енергия и пари". Уорън Бъфет обаче гледа на себе си преди всичко като на инвеститор и след като направи инвестиция обикновено оставя парите си да работят за него, без да се намесва прекалено в оперативната дейност на съответните компании.
    Абе, направо си е отвратително човек да притежава собствен имот. Да чуди и мае човек защо не ни оставите нас да си трошим главите с тез имоти? То не са данъци, разправии с майстори, наематели и тн... Ако можех да върна времето назад, сигурно щях да се прибера в моята стая в родителския апартамент и през ум нямаше да ми минава да купувам собствени имоти.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение

      ами. правилно са ти казали, пилците се броят наесен, това е маратон, не всекиден да се пресмята.

      Колко гламав трябва да е човек, да "вложи" пари от лошата инфлация дето ги яде, във нещо, което е стигнало върха и няма да расте ??
      Взел си нещо, преди 18 месеца, ок, има ръст от 20% досега.
      Сега на капиталова е замръзнало, но инфлацията вече за тези 18 месеца е изяла доста, а тепърва ще се влачи дълго.
      Спасил на баба си гащите.
      Трябва ти актив, който се ДВИЖИ НАГОРЕ със инфлацията, географе.
      Хем било на върха,хем било качило още 20% оттогава! Да ти дам ли пистолет, както пее твоят любим певец? Изяло е на баба ти килотите. Този актив вече ми носи само плюсове.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение

        ами. правилно са ти казали, пилците се броят наесен, това е маратон, не всекиден да се пресмята.

        Колко гламав трябва да е човек, да "вложи" пари от лошата инфлация дето ги яде, във нещо, което е стигнало върха и няма да расте ??
        Взел си нещо, преди 18 месеца, ок, има ръст от 20% досега.
        Сега на капиталова е замръзнало, но инфлацията вече за тези 18 месеца е изяла доста, а тепърва ще се влачи дълго.
        Спасил на баба си гащите.
        Трябва ти актив, който се ДВИЖИ НАГОРЕ със инфлацията, географе.
        Ти в какво вложи? Не си се похвалил понеже. Моите инвестиции са палитра от такива, твоите писания са единствено злоба срещу НИ, а това в NYSE , да питаш кой пише там

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
          Драги читатели, спомняте ли си никовете: Orthodox, Yandox и Bearfox по темата, които още 2021г. през пролетта, когато си закупих апартамента в Бургас, се кълняха, че цените на имотите ще почнат да падат точно в този момент!
          ами. правилно са ти казали, пилците се броят наесен, това е маратон, не всекиден да се пресмята.

          Колко гламав трябва да е човек, да "вложи" пари от лошата инфлация дето ги яде, във нещо, което е стигнало върха и няма да расте ??
          Взел си нещо, преди 18 месеца, ок, има ръст от 20% досега.
          Сега на капиталова е замръзнало, но инфлацията вече за тези 18 месеца е изяла доста, а тепърва ще се влачи дълго.
          Спасил на баба си гащите.
          Трябва ти актив, който се ДВИЖИ НАГОРЕ със инфлацията, географе.

          Коментар


          • Ето този комплекс до Варна (в съседство е Трифон Зарезан) е във силно свлачищна зона, но няма проблеми. Тук се набиваха пилоти директно на бреговата ивица, укрепиха здраво и тогава започнаха строежа. Вече 10 год не мръднало. Технологиите толкова напреднаха, че вече свлачищата не са проблем, кво остава за подпочвени води.

            https://bgpropertyinvest.com/complex/c103-lq-mer

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              Добре, но няма кой да живее там. Презастроено и умряло. А там са подпочвени води, текат реки отдолу, крайно неподходящо за строителство. През Соца е било немислимо да се разреши строеж там.

              Това са квартали-гробници.
              За подпочвените води има решение (поне в нашия блок де) набиват се пилоТи (не пилони ) и няма проблеми. Има много стари сгради (има и голяма болница) там и не са мръднали, няма и влага в мазетата/гаражите, за разлика от Люлин, където в няколко микрорайони мазите са под вода. За част от Младост също чух, че има проблеми с подпочвените води.
              Иначе за презастрояването си прав - брутално е, но е почти навсякъде. Ако имам време ще ти снимам Варна да видиш. Между две сгради зелепят нова - пълно безумие.
              Last edited by better; 04.03.2023, 22:31.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Добре, но няма кой да живее там. Презастроено и умряло. А там са подпочвени води, текат реки отдолу, крайно неподходящо за строителство. През Соца е било немислимо да се разреши строеж там.

                Това са квартали-гробници.
                Да обясняваш на варненски бек, че се набил на най-неподходящото място в София е, все едно да обясняваш на чиляк от Варна, че Владиславово е номер 1.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                  Българска легия наистина е зле, може би 70% от Ливадите са така, но останалите 30% са си ок, поствал съм снимки на които се виждат нови улици с тротоари и дръвчета, улично осветление, простор и панорама към Витоша.
                  Добре, но няма кой да живее там. Презастроено и умряло. А там са подпочвени води, текат реки отдолу, крайно неподходящо за строителство. През Соца е било немислимо да се разреши строеж там.

                  Това са квартали-гробници.

                  Коментар


                  • Драги читатели, спомняте ли си никовете: Orthodox, Yandox и Bearfox по темата, които още 2021г. през пролетта, когато си закупих апартамента в Бургас, се кълняха, че цените на имотите ще почнат да падат точно в този момент! Къде са сега тези шарлатани. Един псевдопрофесор не спря да им приглася на шарлатаните, че имало дефлация, при положение, че инфлацията тъкмо набираше скорост, без да се усеща още. Апелът ми към вас, драги читатели е, да не вярвате на моментни и изчезващи шамани или псевдопрофесори, които не заслужават надник, дори на цената на солта в обяда, който консумират, а да купувате нужните жилища за вас и семействата ви, без оглед на пророкуванията на подобни мошеници, щото те няма как да ви компенсират пропусналите ви ползи. Те, най-често са безимотни и бездетни и няма какво да губят, освен уважението, което никога не са заслужавали.

                    Коментар


                    • https://finance.yahoo.com/news/housi...203253384.html

                      Айде и поп звездата Британия Спиърс ударена пъ ГОЛЕМИЯ ИМОТЕН СПАД!
                      Четете ШОК новина !!

                      Корекцията на жилищата е токсична за Бритни Спиърс: Тя поема загуба от 1,7 милиона долара от къща в Калабасас, която купи преди по-малко от година

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8zv02n&f1=1

                        като извадиш по-лачените квартали има не е да няма
                        а много нови сгради са с по една-две обяви, а зад тях седят още 10 непродадени апарта.
                        Аз тук освен картинки друго не видЕх.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                          Въпреки, че си краен в 99% от оценките ти за Бг съм съгласен тук с теб. Долини и ливади са масово извращение.
                          Въпреки, че съм кореняк софиянец и имам леля, която живее под боянската резиденция на Тато и съм израснал и играл като дете в ливадите под околовръсното, миналата седмица ми се наложи да взема багаж от ул Българска легия. Отчаях се...дори навигацията ме обърка два пъти. Няма улици, изкопи, багери, строежи, няма инфраструктура...
                          Като стигнах адреса излезе кореняк софиянец. Запризказвахме се и със сълзи на очи ми сподели, че напуска имота. 1 декар двор с къща на 1 1/2 етажа. Вика ппо Тошово време взех имота за вилен. По 1 декар давах по 400 лева. Можеше да се строи до етаж и половина за да не се пречи на ВИТОШКИЯТ ВЪЗДУХ да циркулира към София. Имало е такова правило!!! Вика от терасата виждах Витоша, а сега само строежи, прах и шум.

                          Кой разбрал-разбрал какво е ценното. Според мен скоро ще се бутат имоти.
                          Българска легия наистина е зле, може би 70% от Ливадите са така, но останалите 30% са си ок, поствал съм снимки на които се виждат нови улици с тротоари и дръвчета, улично осветление, простор и панорама към Витоша.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                            https://www.investor.bg/a/113-analiz...shire-hathaway

                            Имота не е инвестиция ,а бизнес..

                            Защо Бъфет не купува имоти с Berkshire Hathaway?Подходът "купи и дръж" на Бъфет и партньора му Чарли Мънгър всъщност би работил добре и за къщи и апартаменти, но те не са имотни магнати. Защо?

                            Притежаването и управлението на собствен недвижим имот отнема много време и поради това е по-скоро бизнес, отколкото инвестиция. Собствениците на недвижими имоти трябва да бъдат много активни, например при намирането на нови наематели или при поддръжката на сградите, и постоянно се сблъскват с разходи, например за ремонти или данък върху недвижимите имоти, които намаляват редовния доход.
                            Според Benzingа „възвръщаемостта, генерирана от притежаването на недвижими имоти [...], е пряк резултат от инвестираните в тях време, енергия и пари". Уорън Бъфет обаче гледа на себе си преди всичко като на инвеститор и след като направи инвестиция обикновено оставя парите си да работят за него, без да се намесва прекалено в оперативната дейност на съответните компании.
                            Ми то и тук, още в предишния бум се навъдиха разни фасилити пропърти мениджъри, които даже ми предлагаха да още преди 15г. да ми обслужват къщата в Редута. Аз бях станал вече половин домашен майстор и им рекох:" Мерси да ми осчетоводявате 5лв. за смяна на крушка или 20 за смяна на ВИК кран, сам ще си ги сменя. Последните три смених за период от 2г. т.ч. не ме бърка особено....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              И тя е там. Дъщеря на Фатик. Има милиони наследства, не я знам защо се излага - явно си има жени, на които проституцията си е призвание.
                              Аве имат наследства ама им трябват пари за "подръжка" някои по-засукани имат нужда от 3-5к на месец (коси, мигли, маникьори, педикюри, лица, устни и тн.), пък не им се продават имоти. Имам познати капитански жени, мъжете им докарват по 20-30 к лв всеки месец, ама тва не им пречи да си просят почерпки или тва онова. Незнам но, имам чувстовото, че на повечето жени им е навик да си "искат" дори и да имат пари.
                              Last edited by better; 04.03.2023, 19:30.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                                Факт! Масово хора бръмчът насам-натам. Кеф ти: Малдиви, Сейшели, Занзибар...по скромните Египет, Тунис, Йордания, Мароко....
                                5-7 дневни разходки из Европа изобщо не ги броя. Кулинарен туризъм до Истанбул, Одрин, Ниш, Белгдард, и обеди в Пирот и Македония през работо време са нещо нормално. И това със средни 2-3-4000лв заплати в София. То вече е срамно да работиш в Сф за 3000 при положения, че има пенсии, които са по-високи. Средни мениджъри взимат 6-8-10 хиляди. Големи шефове, за съжаление предимно чужденци взимат 6 цифрена заплата + годишен бонус, който ми е неудобно да напиша..
                                Та дори да оставим сивия и черен сектор, има мноооого хора, които имат легални пари да купуват по няколко апарта в Сф всяка година.
                                П.П. мен лично от вече 5 години са ми скъпи апартаментите в Сф, но си намерих една подценена нисша за НИ в рамките на околовръстното на Сф.
                                Ши мъ извиняваш, ама с 2-3-4 к лв заплата си умрЕл прав в СФ.
                                За полупките си прав, но в минало време, когато цените бяха 800-1200 евра, всичко заминаваше на картинка. При тези цени (2000-3000 евро) мераклии няма, защото освен че е скъпо, хората с пари вече имат по 3-5 броя, а тез дет имат нужда от жилище не им стигат парите, щото веригите ги остригаха до кожа с цени по-високи от Германия и Франция.

                                Коментар

                                Working...
                                X