IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Да така е . Всичко ти е ясно. Дори и над 1000 обяви на сайта ги знаеш на изуст и половината си видял на оглед....:-) Само Берти те бие по яснота :-) Не съм мърдал по-далеч от маршрута Гоцето-Радомир :-)
    Никъде не съм писал за Кан или Хамбург. Дори съм почти сигурен че колегата Сегато е направил добра инвестиция там и за него, както и за теб е по-добре да нямате нищо у нас....И за нас също е по-добре такива като вас да не сте тук....вин-вин ситуация :-)
    А реалността е че сакатлъци, престъпления , мизерии, втора класа хора може да има много повече за всеки наш гастер където е отколкото тук и едни плочки или 10 дупки по улицата не могат да компенсират. Друг е въпроса, че улиците и тротоарите около мен са в идеално състояние / голяма част ремонтирани предните 5 години/. Могат и всички да се оправят ако данъците са като в Европа...
    Сега се сетих, че съм пропуснал качественото строителство и във Франция.... Това да не завали малко дъжд.....:-)
    https://www.bgonair.bg/a/4-world/230...iya-grad-bordo
    Всъщност не знам защо ти го обяснявам това след като ти си небългарин по произход без деца и без планове за такива. Не го пиша за да обидя или уязвя , а за да ти напимня, че сме в съвсем различна изходна ситуация. и доброто за мен и теб са различни неща... Ти се грижиш само за собственият си г*з, а аз за почти десетина.....
    Охо, оправени тротоари викаш. Оправени, щото инвеститорът ти е бил принуден да оправи мизериите, иначе нямало да му купите боклуците. Гледай на 200 метра от вас на какво прилича:

    https://www.google.com/maps/@42.6652...7i16384!8i8192

    улица, тротоар, градинка, ограда, осветление, училище, поликлиника - всичко построено през ГАДНИЯ СОЦ. А сега - заприличало на КОЧИНА и СМЕТИЩЕ, но нали сте Демокрация, простено ви е.
    Last edited by ejonny2376; 12.03.2023, 22:55.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

      Джонка, ти къде се установи че съм изпуснал тука последните месеци кво се случва. Извън Бг, но къде?
      Привет! Джонката да си каже. Ако е в немско, има шанс да се сдобие с приличен имот на добра цена. Миналата година, точно първата половина на март ми изтече спекулативния срок на едната къща в ДЕ. Бум от огледи, но в края на март немските банки вдигнаха лихвите по ипотечните кредити. Хичи не чакаха ЕЦБ, ефективната лихва скочи над 4%. Добре, че се появи едно индийче -мераклия, с безобразен английски, оскъден немски, но продадохме без да свалим и евро от цената. Гледам сега конкуренцията от подобни имоти , жалка картинка. Свалят цени здраво, но купувачи няма.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Аз СЪМ антикомунист, просто крадците, за които ти споменаваш, са откраднали една хилядна от това, което откраднаха Костовци, Боковци, Царе, Догановци, Кирчовци и подобни.

        Пак те питам, излез утре на светло, погледни през балкона и ми кажи - улицата, осветлението, тротоарите, градинките, училищата, детските градини, всичко около теб....Кое от тези неща НЕ Е построено преди 1989? И има ли нещо, което да не е освинено след това?

        Бъдете поне малко обективни бе мама му стара. Една книга не сте прочели по темата, само повтаряте като развалени грамофонни плочи каквото чуете по телевизията. Имахте над 30 години да си направите каквато държава искате. Даде ви се шанс дето се вика без усилия да го постигнете след 2007, с парите на чужди данъкоплатци. Но не, Българинът първо краде, после пита.
        Какъв комунизъм ви е в главите? Оттогава са 34 години вече. Остава и Хитлер сега да обвините за мизериите и дупките по улиците.

        а тия кавали на кой са марионетки, на партизаните ли?
        не ми се говори с теб
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

          Ми освен да се надяват че касиерката от Лидъл ще пипа тогава по 30К€ заплата не виждам спада как ще им помогне. То за нас приключило, ама новите купувачи които сега са по класовете още - тях не ги виждам.
          Е то нали нямало кой вече да купува.... Всички ще имат по 5 апарта наследствени и край няма повече да има покупки...
          Друг е въпроса че който ги няма тези 5 наследствени апарта ще му се наложи да плаща як наем за 1 от тях....
          Аз въпреки че в момента почивам със сигурност ще взема още нещо имотно. Не знам какво ще бъде - може би дори нещо по морето , но трябва да е около Дури и първа линия иначе не , може да е свръхлукс в некоя нова сграда като Артекс в Лозенец ако го построят, може да е етаж от инвеститора или пък в полите на Витоша / четох че почнали канализация на Драгалевци да правят....
          Не знам наистина какво ще е...освен, че ще е аз да го ползвам евентуално като децата поотраснат....сега почивка обаче....:-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bcon Разгледай мнение

            Ти живееш в някаква друга реалност. В САЩ има къде къде по-фрапиращи случаи. В САЩ, Франция и Англия цари пълно беззаконие. Полицията не ходи на определени места, банди контролират цели градове. Има квартали само с наркомани. Полицията стои и гледа. Убийствата и насилието са в гигантски цифри както и да го гледаш. Германия също започва да настига напоследък.
            Добре бе, що тогава даже афганистанците бягат с 200 от България и искат в Германия? Наистина нямате идея как се живее в гореспоменатите държави.
            Last edited by X_Y; 13.03.2023, 09:27.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

              Не е много ясно какво ги прави такива оптимисти. Струва ми се, че на всички трябва да е ясно , че IT-то е аут от пазара за имоти. Ако ще нищо друго да не стане, това ще свали търсенето. На мен по принцип не ми е ясна концепцията как влошаването на икономиката би подобрила стойността на вложенията в имоти. Нали за да купи някой, трябва да има работа и спестявания ? С други думи, благоденствието на повишителите е в пряка в връзка с това на понижителите. Наемите са в още по-директна връзка с доходите.

              От друга страна понижителите злорадстват , че цените на имотите ше се сринат ... може и така да е, но това е защото те няма да са на пазара. Цялата работа е нещо от рода на " е сега да видите как ще Ви паднат цените като не мога да си купя апартамент".

              Честно казано, шокиран съм от ограниченото мислене на доста хора тук. Не знам какво ги кара да си мислят, че са защитени от криза.
              Написа най-накрая нещо смислено....
              И това съм им го писал 100 пъти когато ако цените на имотите паднат особено толкова много колкото си мечтаят това означава, че те съвсем няма да имат възможност да купят в тези моменти.... Свързани са нещата.
              А за другото доколко сме оптимисти... аз не съм, но се действа според реалностите и за България без да си ДС това е начина да креташ донякъде без да понасяш огромни загуби за положеният труд преди това. И като цяло не можеш да осмислиш позицията ни / не е недостатък, а различен начин на мислене на база на преживяното/ в България и Щатите то е съвсем различно

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ratten

                джонка, пил ли си
                обикновено се преструваш на антикомунист
                а сега изведнъж...сигурно и доноси пишеш
                мръсника ти мръсен
                Аз СЪМ антикомунист, просто крадците, за които ти споменаваш, са откраднали една хилядна от това, което откраднаха Костовци, Боковци, Царе, Догановци, Кирчовци и подобни.

                Пак те питам, излез утре на светло, погледни през балкона и ми кажи - улицата, осветлението, тротоарите, градинките, училищата, детските градини, всичко около теб....Кое от тези неща НЕ Е построено преди 1989? И има ли нещо, което да не е освинено след това?

                Бъдете поне малко обективни бе мама му стара. Една книга не сте прочели по темата, само повтаряте като развалени грамофонни плочи каквото чуете по телевизията. Имахте над 30 години да си направите каквато държава искате. Даде ви се шанс дето се вика без усилия да го постигнете след 2007, с парите на чужди данъкоплатци. Но не, Българинът първо краде, после пита.
                Какъв комунизъм ви е в главите? Оттогава са 34 години вече. Остава и Хитлер сега да обвините за мизериите и дупките по улиците.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Ти определено не си стъпвал извън България, имаш НУЛЕВА престава за живота в Западните градове. Както аз не правя глупави коментари за Радомир (където май не съм бил за жалост или поне не помня), така и ти избягвай да говориш за Кан, Хамбург и подобни места.

                  Що забрави Семерждиев, що забрави убитото от ток момче на тротоара, в София ежедневно се случват подобни безобразия. Западняците ще си носят последствията от някои грешни политики, няма как. Но ситуацията в София е резултат от Българина, от крадливостта и алчността на всички , живеещи в това райско кътче от Европа, превърнато в сметище пак от самите вас.
                  Ти живееш в някаква друга реалност. В САЩ има къде къде по-фрапиращи случаи. В САЩ, Франция и Англия цари пълно беззаконие. Полицията не ходи на определени места, банди контролират цели градове. Има квартали само с наркомани. Полицията стои и гледа. Убийствата и насилието са в гигантски цифри както и да го гледаш. Германия също започва да настига напоследък.
                  Last edited by X_Y; 13.03.2023, 09:26.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    Ти определено не си стъпвал извън България, имаш НУЛЕВА престава за живота в Западните градове. Както аз не правя глупави коментари за Радомир (където май не съм бил за жалост или поне не помня), така и ти избягвай да говориш за Кан, Хамбург и подобни места.

                    Що забрави Семерждиев, що забрави убитото от ток момче на тротоара, в София ежедневно се случват подобни безобразия. Западняците ще си носят последствията от някои грешни политики, няма как. Но ситуацията в София е резултат от Българина, от крадливостта и алчността на всички , живеещи в това райско кътче от Европа, превърнато в сметище пак от самите вас.
                    Да така е . Всичко ти е ясно. Дори и над 1000 обяви на сайта ги знаеш на изуст и половината си видял на оглед....:-) Само Берти те бие по яснота :-) Не съм мърдал по-далеч от маршрута Гоцето-Радомир :-)
                    Никъде не съм писал за Кан или Хамбург. Дори съм почти сигурен че колегата Сегато е направил добра инвестиция там и за него, както и за теб е по-добре да нямате нищо у нас....И за нас също е по-добре такива като вас да не сте тук....вин-вин ситуация :-)
                    А реалността е че сакатлъци, престъпления , мизерии, втора класа хора може да има много повече за всеки наш гастер където е отколкото тук и едни плочки или 10 дупки по улицата не могат да компенсират. Друг е въпроса, че улиците и тротоарите около мен са в идеално състояние / голяма част ремонтирани предните 5 години/. Могат и всички да се оправят ако данъците са като в Европа...
                    Сега се сетих, че съм пропуснал качественото строителство и във Франция.... Това да не завали малко дъжд.....:-)
                    https://www.bgonair.bg/a/4-world/230...iya-grad-bordo
                    Всъщност не знам защо ти го обяснявам това след като ти си небългарин по произход без деца и без планове за такива. Не го пиша за да обидя или уязвя , а за да ти напимня, че сме в съвсем различна изходна ситуация. и доброто за мен и теб са различни неща... Ти се грижиш само за собственият си г*з, а аз за почти десетина.....
                    Last edited by X_Y; 13.03.2023, 09:25.

                    Коментар


                    • Джонка, ти къде се установи че съм изпуснал тука последните месеци кво се случва. Извън Бг, но къде?
                      Last edited by X_Y; 13.03.2023, 09:23.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                        Не е много ясно какво ги прави такива оптимисти. Струва ми се, че на всички трябва да е ясно , че IT-то е аут от пазара за имоти. Ако ще нищо друго да не стане, това ще свали търсенето. На мен по принцип не ми е ясна концепцията как влошаването на икономиката би подобрила стойността на вложенията в имоти. Нали за да купи някой, трябва да има работа и спестявания ? С други думи, благоденствието на повишителите е в пряка в връзка с това на понижителите. Наемите са в още по-директна връзка с доходите.

                        От друга страна понижителите злорадстват , че цените на имотите ше се сринат ... може и така да е, но това е защото те няма да са на пазара. Цялата работа е нещо от рода на " е сега да видите как ще Ви паднат цените като не мога да си купя апартамент".

                        Честно казано, шокиран съм от ограниченото мислене на доста хора тук. Не знам какво ги кара да си мислят, че са защитени от криза.
                        Не мога да проумея как човек може да се радва на подобни новини? Ситуацията не е добра за никого.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Аааа 2039 спада ще е огромен ...около 30-40%.. Некъде от 50 000 евро квадратя на 30-35К....А Кавръка до тогава ще блажи по 1% лихва на депозита ...кеша е цар :-)
                          Ми освен да се надяват че касиерката от Лидъл ще пипа тогава по 30К€ заплата не виждам спада как ще им помогне. То за нас приключило, ама новите купувачи които сега са по класовете още - тях не ги виждам.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Ти определено не си стъпвал извън България, имаш НУЛЕВА престава за живота в Западните градове. Както аз не правя глупави коментари за Радомир (където май не съм бил за жалост или поне не помня), така и ти избягвай да говориш за Кан, Хамбург и подобни места.

                            Що забрави Семерждиев, що забрави убитото от ток момче на тротоара, в София ежедневно се случват подобни безобразия. Западняците ще си носят последствията от някои грешни политики, няма как. Но ситуацията в София е резултат от Българина, от крадливостта и алчността на всички , живеещи в това райско кътче от Европа, превърнато в сметище пак от самите вас.
                            няма нас да обвиняваш
                            знаеш, кой разграби държавата и унищожи икономиката, нали?
                            Last edited by X_Y; 13.03.2023, 09:26.
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение
                              Колеги повишителите, защо днес сте особено активни и еуфорично? Има ли някаква конкретна причина, която може би съм изпуснал от толкова много спам?
                              Не е много ясно какво ги прави такива оптимисти. Струва ми се, че на всички трябва да е ясно , че IT-то е аут от пазара за имоти. Ако ще нищо друго да не стане, това ще свали търсенето. На мен по принцип не ми е ясна концепцията как влошаването на икономиката би подобрила стойността на вложенията в имоти. Нали за да купи някой, трябва да има работа и спестявания ? С други думи, благоденствието на повишителите е в пряка в връзка с това на понижителите. Наемите са в още по-директна връзка с доходите.

                              От друга страна понижителите злорадстват , че цените на имотите ше се сринат ... може и така да е, но това е защото те няма да са на пазара. Цялата работа е нещо от рода на " е сега да видите как ще Ви паднат цените като не мога да си купя апартамент".

                              Честно казано, шокиран съм от ограниченото мислене на доста хора тук. Не знам какво ги кара да си мислят, че са защитени от криза.
                              Last edited by segato; 12.03.2023, 22:15.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Чудно ми е как всичките гастери виждате само негативното У НАС и никога негативното на местата които сте....
                                За толкова години в София никога не ми се е случвало досега да имам мътна вода въпреки ремонти бол наоколо...Не че не може да се случи...
                                А концесионера е ЗАПАДНА ФИРМА !!!!! Т.е не ние Българите сме виновни ако се случи. а великият запад... френска май беше...
                                Мъка
                                Ето как е идеала в Щатите
                                https://www.youtube.com/watch?v=4LBjSXWQRV8
                                Или пък раят на Жони в буквалният смисъл в Немачко
                                https://dnes.dir.bg/svyat/kakvo-se-s...a-snimki-video
                                Или пък идилията в Испания на Кавръка с еФтините имоти
                                https://dnes.dir.bg/svyat/grupovo-iz...trese-ispaniya
                                За Гръцкият влак няма да споменавам, че Гърците са всеизвестни мързели и хаймани....

                                НИЩО от тази гадост не се е случвало у нас в такава степен. Та пак ми пишете за стандарт на живот и качество щото разбираш ли имало счупени тротоари и дупки по пътя....А като гастер дори и в Хамерика и 5 поколения напред все ще си второ качество спрямо 'местните' и ще те цакат при всеки възможен случай....


                                ПП Поздравления за покупката в Кан. Начина ти на мислене толкова се е отдалечил от Българският / не е лошо, а различно/, че със сигурност си направил правилен избор. На твое място за инвестиция бих взел в Щатите обаче вместо това ...може би догодина защото при вас всичко е ипотеки и цените ще им е сложно още известно време.... А защо купуваме у нас няма как да го разбереш защото разсъждаваш различно. Освен горното , което само по себе си е достатъчно за решение има още куп неща, които от инвестиционна гледна точка го правят неизгодно.София е поне 2 пъти по-изгодно място за инвестиция от всеки Европейски град / без Щатите/. Друг е въпроса че аз лично съм писал милион пъти , че купувам за наследниците ми, и да спася кеша. ДО момента е свръкуспешно само коина ме бие, ама хазарт от гимназията не играя....
                                Ти определено не си стъпвал извън България, имаш НУЛЕВА престава за живота в Западните градове. Както аз не правя глупави коментари за Радомир (където май не съм бил за жалост или поне не помня), така и ти избягвай да говориш за Кан, Хамбург и подобни места.

                                Що забрави Семерждиев, що забрави убитото от ток момче на тротоара, в София ежедневно се случват подобни безобразия. Западняците ще си носят последствията от някои грешни политики, няма как. Но ситуацията в София е резултат от Българина, от крадливостта и алчността на всички , живеещи в това райско кътче от Европа, превърнато в сметище пак от самите вас.
                                Last edited by X_Y; 13.03.2023, 09:26.

                                Коментар

                                Working...
                                X