IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Проблема е че тия с кредитите в момента са в положението дето ние бяхме с лихвите когато ги сваляха,ниски,ниски още по ниски та накрая и отрицателни а сега ....високи тая година, високи догодина, и така

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Проблема е че тия д кредитите в момента са в положението дето ние бяхме с лихвите когато ги сваляха,ниски,ниски още по ниски та накрая и отрицателни а сега ....високи тая година, високи догодина, и така
      Абсолютно си прав. Лихвите се качват дори при най-консервативните играчи, като Прокредит банк, пълзят нагоре. Въпросът е дали падат цените. Засега са стабилни и не падат. Ти си си опънал чадъра на парите с нов инструмент. Не така стоят нещата с болшвинството от понижителите, виж как реват, като карпатски мечки...воят е голям и мирише...
      Last edited by Bailor; 31.03.2023, 22:43.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
        Януари Уни-то са пргонозирали Леониа 2% до края на 2023г., а тя вече ближе тройката.... веселяци!

        Колко още ще го удържат преди да се пренесе до крайния потребител?

        След изборите гледай мача

        Коментар


        • Януари Уни-то са прогнозирали Леониа 2% до края на 2023г., а тя вече ближе тройката.... веселяци!

          Колко още ще го удържат преди да се пренесе до крайния потребител?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
            Депозитна компонента от БНБ ! - ахахаха............

            И от кога БНБ приема депозити?!

            https://www.economic.bg/bg/a/view/un...gat-i-dogodina

            Увеличаването на лихвите по кредитите в България ще се проточи във времето, като в една значителна степен ще обхване И 2024 г. - вече им разгледах доклада на Уни! - януари прогнозираха Леониата под 2%...... а сега - само три месеца по-късно вече прогнозират двойни стойности!



            "Едно време били правели каквото си искат, а сега не било така!" - ти да видиш!

            Ама засега ще си задържа отговора на БНБ до мен, само за себе си!
            Проблема е че тия д кредитите в момента са в положението дето ние бяхме с лихвите когато ги сваляха,ниски,ниски още по ниски та накрая и отрицателни а сега ....високи тая година, високи догодина, и така

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
              накаврък, ти си вечния свидетел
              Ратко не с лошо,сега на католическия Великден ще се помоля да ти довършат строежа бързичко

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение
                Да, депозитна компонента от бнб + надбавка.
                Едно време банките си правеха каквото си искат, сега не е така.
                За това казвам, че тоя еурибор е за шарани, левовата компонента е ок, докато не вдигнат много ( разбирай +3-4 %) депозитите. Това обаче няма да стане скоро. Да, знам че парите щели да имат цена, но както видяхме по-долу и от такси правят не лоши пари :-)
                Депозитна компонента от БНБ ! - ахахаха............

                И от кога БНБ приема депозити?!

                https://www.economic.bg/bg/a/view/un...gat-i-dogodina

                Увеличаването на лихвите по кредитите в България ще се проточи във времето, като в една значителна степен ще обхване И 2024 г. - вече им разгледах доклада на Уни! - януари прогнозираха Леониата под 2%...... а сега - само три месеца по-късно вече прогнозират двойни стойности!



                "Едно време били правели каквото си искат, а сега не било така!" - ти да видиш!

                Ама засега ще си задържа отговора на БНБ до мен, само за себе си!

                Коментар


                • накаврък, ти си вечния свидетел
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Бях свидетел тези дето взеха на високи лихви при смазан пазар спечелиха,после рефинансираха и си изплатиха,+само че за на Запад тези които взеха с фиксирани ниски лихви за целия период.Както и да го мислиш гледай в посока с колко ще задлъжнееш ,а не какви са лихвите,поемеш ли дълг като за световно после.....майка плаче
                    И аз съм купувал евтино на виска лихва. И на ниска лихва и средни цени -2017 съм купувал, но имах и доста кеш тогава и разкарах бързо.
                    Сега е друго, ще видим до кога.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                      Ми може, не знам какво ползват . Аз като гледах миналата година бяха или на Еурибор или на някакви локални измислици, осреднен процент по депозитите или някакъв още по измислен референтен дето и двата бяха много фиши.
                      Да, депозитна компонента от бнб + надбавка.
                      Едно време банките си правеха каквото си искат, сега не е така.
                      За това казвам, че тоя еурибор е за шарани, левовата компонента е ок, докато не вдигнат много ( разбирай +3-4 %) депозитите. Това обаче няма да стане скоро.
                      Да, знам че парите щели да имат цена, но както видяхме по-долу и от такси правят не лоши пари :-)

                      Коментар


                      • https://www.bloombergtv.bg/a/2-novin...lihvite-v-etsb

                        Нова вълна на поскъпване на парите се задава

                        Докладът за инфлацията през март подкрепя аргументите за допълнително затягане от страна на ЕЦБ. Дори по-миролюбиво настроението политици заявиха, че са склонни към допълнително затягане на паричната политика, след като натискът в банковия сектор вече е отшумял“.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                          Така е прав си. Но това са цените.
                          Купувал съм 2013,2017 и 2021.
                          И аз искам да са по-ниски, освен да стана понижител? :-)
                          Бях свидетел тези дето взеха на високи лихви при смазан пазар спечелиха,после рефинансираха и си изплатиха,+само че за на Запад тези които взеха с фиксирани ниски лихви за целия период.Както и да го мислиш гледай в посока с колко ще задлъжнееш ,а не какви са лихвите,поемеш ли дълг като за световно после.....майка плаче

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                            Разбира се че знам кое как се олихвява и на какъв период се променя.
                            Не съм цитирал банка, но сега го правя. В ДСК ходих. Еурибор не участва в тяхната методология. Както не участва и при Уникредит.
                            Ми може, не знам какво ползват . Аз като гледах миналата година бяха или на Еурибор или на някакви локални измислици, осреднен процент по депозитите или някакъв още по измислен референтен дето и двата бяха много фиши.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                              Това са условията за лихвите, които ти цитираш. Почваш на 2.4 , след 6 месеца ще се ъпдейтне по формулата по горе. Ако имаш фиксиран период , след периода. Нали не мислиш , че ти дават 2.4% фиксирана за 30 години ?
                              Разбира се че знам кое как се олихвява и на какъв период се променя.
                              Не съм цитирал банка, но сега го правя. В ДСК ходих. Еурибор не участва в тяхната методология. Както не участва и при Уникредит.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                                Ако теглиш ипотечка задължително с фиксирана лихва за 3 или 5 години докато мине бурята, ако все още ги предлагат тия кредити от уникредит и пощенска.
                                Дск не си направиха устата да споменат за фиксирана лихва, а преди имаха. Но ако изобщо се реша, ще ги преслушам и другите.

                                Коментар

                                Working...
                                X