IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Конан-Варварина Разгледай мнение

    това са брокерски лакърдии. Аман! Докога?
    еми аман, заман, това е
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
      Жилищният пазар в Берлин се възстановява след кратък спад на цените

      Цените на новопостроените апартаменти в германската столица са нараснали с 0,8% през миналото тримесечие
      това са брокерски лакърдии. Аман! Докога?

      Коментар


      • Жилищният пазар в Берлин се възстановява след кратък спад на цените

        Цените на новопостроените апартаменти в германската столица са нараснали с 0,8% през миналото тримесечие
        препоръка е

        Коментар


        • Експлозия на цените по румънското крайбрежие ᐉ Новини от Fakti.bg - Свят | ФАКТИ.БГ

          А като знам каква цигания и мизерия е там, не искам да си мисля какво ще стане тук.

          Аман вече! Не искам зверски цени и тук!

          ===2039===

          Моля братята понижители да започнат моментално да рутят цените в румънските имотни теми. Моля ви!

          пп. Умолявам bertram, да спре с демографията, тъмните прозорци и сгъването на икономиката.
          Last edited by Конан-Варварина; 12.04.2023, 12:32.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Конан-Варварина Разгледай мнение
            Цените падат: /ФАКТ от днес/

            [ATTACH=CONFIG]n4050338[/ATTACH]

            Това е следствие откакто един известен земеделец отново писа за тъмните прозорци, демографията и сгъването на икономиката.

            ====2039====

            Вече не се питам: ДОКОГА? Защото песимиста рече: 2039
            Кога? Ами, когато свършат парите на наивниците, които си мислят, че като набият спестяванията с в тухли ще ги 'спасят' от инфлацията. Да ще ги спасят със сигурност, а после каква доходност ще имат в следващите години и ако им се наложи да опрат до тези спестявания колко ще са ликвидни.

            Имотите се строят и продават лесно, но после играта е каква доходност ще носят (ако не са за живеене на собственика). В момента масово има хора с по един два три заключени апарти, които смятат колко са милионери, но не си дават сметка, че в един труден момент, когато тръгнат да продават - едва ли ще има кой да им плати исканата цена, а те може да си искат.

            Със сигурност добре са строителите и сектора покрай целия този хайп (банки, брокери, нотариуси, мебелисти, строители), а за крайния купувач идните 10 г ще покажат.
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

              Не вземай нещата присърце- темата е основно за забавление. Защо пишат брокерите тук и бутат темата на първо място във форума?- защото се смята че тук пишат хора с финанси, инвеститори, имащи достъп до кредит и т.н. с 2 думи хора имащи възможност да купят имот, та затова е старанието, друг е въпроса до коло е успешно, прилага се и психо атака- който не купува е или квартирант или живее в детската стая. Ако пишеха във форума на планета пайнер примерно там ще им е напразно усилието- аудиторията е друга, не се интересуват от инвестиции, а от хвърляне на салфетки по кръчмите и дискотеките и харченето на последните пари на родителите им. Та пий си питието и се забавлявай- тук се публикуват " имотни портфолия", взимат се по няколко месечни наема от един магазин и т.н.
              МИте, би ли казал кой е брокер в темата към момента след като Маверик не пише напоследък ?
              Last edited by X_Y; 12.04.2023, 12:21.

              Коментар


              • Цените падат: /ФАКТ от днес/

                Click image for larger version

Name:	Screenshot 2023-04-12 121026.jpg
Views:	1
Size:	34.6 КБ
ID:	4050338


                Това е следствие откакто един известен земеделец отново писа за тъмните прозорци, демографията и сгъването на икономиката.

                ====2039====

                Вече не се питам: ДОКОГА? Защото песимиста рече: 2039

                Коментар


                • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                  Аз не плюя. Казвал съм и преди искам да си взема апартамент в София, в който да мога да се връшам. Имам приятели с който подържам връзка оше от детството. Миналата година се опитвах да купя в София в Центъра.и нямаше какво. Човек има право да има изисквания. Няма драма, имам идея какво би работило за мен, ако се случи добре, ако не пак е ок. Не вярвам някой да е толкова тъп, че да се пробва да сваля цени във форум още повече пък точно този. Как въобше може да се формулирал това като план ? Ше напиша 20 поста и ше срина имотния пазар ???

                  ... какво да ме е яд ? Тук цените са 5 пъти по-високи и съм ги платил, ше се оплаквам от София ли ? $300-400К е среден годишен доход.тук. Какво да ми е скъпо в София? Някой в БГ би ли се оплаквал от цените ако може да вземе апартамент на Витошка за 60-70к лева ? Аре осъзнайте се вече.

                  П.С. Ако ми кажеш , че искаш да си купиш жилише в добър квартал тук за 5к м2 ше ти кажа , че няма да стане, но да опиташ. Последното, което ше ми мине през главата е, че се опитваш да рутиш цените.
                  Не вземай нещата присърце- темата е основно за забавление. Защо пишат брокерите тук и бутат темата на първо място във форума?- защото се смята че тук пишат хора с финанси, инвеститори, имащи достъп до кредит и т.н. с 2 думи хора имащи възможност да купят имот, та затова е старанието, друг е въпроса до коло е успешно, прилага се и психо атака- който не купува е или квартирант или живее в детската стая. Ако пишеха във форума на планета пайнер примерно там ще им е напразно усилието- аудиторията е друга, не се интересуват от инвестиции, а от хвърляне на салфетки по кръчмите и дискотеките и харченето на последните пари на родителите им. Та пий си питието и се забавлявай- тук се публикуват " имотни портфолия", взимат се по няколко месечни наема от един магазин и т.н.

                  Коментар



                  • Факт е, че цените там са с 80% ръст от ковид насам, никакво намаление не се очертава, а всяко свястно нещо на приемлива цена заминава за седмица. Аз им викам у инвестора пише, че има спад и требе да е евтино, ама не чуват. ((
                    Last edited by X_Y; 12.04.2023, 11:19.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                      Здравей,

                      тук има достатъчно хора, които могат да те научат къде да купиш в София.

                      Няма смисъл да даваш 1 000 000 лв за жълтите павета, като може да купиш добър имот за 120 000 евро на 10 мин с метро от жълтите павета.
                      Здрасти,
                      Аз имам идея къде искам да купя и ще го направя като се появи точния апартамент. Може да се окаже, че никога няма да се появи, ще видим. Няма да е за 1 млн. Наистина не искам да засягам никой , но според мен София не е град за скъпи имоти.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                        Родина сине

                        Аз се включих във форума миналата година с идеята че ще събера малко инфо за хубави квартали, кой нотариус да ползвам ... е такива неща. Загубих си 2 месеца да ви чета простотиите за деЦките взех апартамент на друго място. Аз лично нито ще убеждавам , нито ше разубеждавам някой да купува или да продава. Миналата година трябваше да купя, но тази вече не е наложително. Казал съм при какви условия ще купя и къде.
                        Здравей,

                        тук има достатъчно хора, които могат да те научат къде да купиш в София.

                        Няма смисъл да даваш 1 000 000 лв за жълтите павета, като може да купиш добър имот за 120 000 евро на 10 мин с метро от жълтите павета.

                        Наистина има много подигравки в темата, а някои страдат и от имотна болест.



                        Поздрави
                        Last edited by X_Y; 12.04.2023, 11:11.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                          Аз не плюя. Казвал съм и преди искам да си взема апартамент в София, в който да мога да се връшам. Имам приятели с който подържам връзка оше от детството. Миналата година се опитвах да купя в София в Центъра.и нямаше какво. Човек има право да има изисквания. Няма драма, имам идея какво би работило за мен, ако се случи добре, ако не пак е ок. Не вярвам някой да е толкова тъп, че да се пробва да сваля цени във форум още повече пък точно този. Как въобше може да се формулирал това като план ? Ше напиша 20 поста и ше срина имотния пазар ???

                          Откакто съм във форума наскачаха нек'ви селски пръчки , гастер съм бил, яд ме е било, че съм изпуснал цените ... какво да ме е яд ? Тук цените са 5 пъти по-високи и съм ги платил, ше се оплаквам от София ли ? $300-400К е среден годишен доход.тук. Какво да ми е скъпо в София? Някой в БГ би ли се оплаквал от цените ако може да вземе апартамент на Витошка за 60-70к лева ? Аре осъзнайте се вече.
                          Защо изпусна, че в САЩ , разбра, че нищо не става от тебе и си дошъл тук да правиш бизнес с 400 000лв., която сума не достига и за двустаен апартамент и това ти докара депресията?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                            Разбирам носталгията. :-)


                            Жив и здрав, всеки да купува където иска.
                            .

                            ​​​​​​
                            Аз не плюя. Казвал съм и преди искам да си взема апартамент в София, в който да мога да се връшам. Имам приятели с който подържам връзка оше от детството. Миналата година се опитвах да купя в София в Центъра.и нямаше какво. Човек има право да има изисквания. Няма драма, имам идея какво би работило за мен, ако се случи добре, ако не пак е ок. Не вярвам някой да е толкова тъп, че да се пробва да сваля цени във форум още повече пък точно този. Как въобше може да се формулирал това като план ? Ше напиша 20 поста и ше срина имотния пазар ???

                            ... какво да ме е яд ? Тук цените са 5 пъти по-високи и съм ги платил, ше се оплаквам от София ли ? $300-400К е среден годишен доход.тук. Какво да ми е скъпо в София? Някой в БГ би ли се оплаквал от цените ако може да вземе апартамент на Витошка за 60-70к лева ? Аре осъзнайте се вече.

                            П.С. Ако ми кажеш , че искаш да си купиш жилише в добър квартал тук за 5к м2 ше ти кажа , че няма да стане, но да опиташ. Последното, което ше ми мине през главата е, че се опитваш да рутиш цените.
                            Last edited by X_Y; 12.04.2023, 10:58.

                            Коментар


                            • Рубини предупреждава за „Бермудския триъгълник“ от доходи, активи и дългове - Investor.bg

                              "Ситуация, в която всички губим"

                              Съвсем наскоро Федералният резерв на САЩ реши да повиши основните лихвени проценти за пореден път. И то въпреки факта, че в банковия сектор за много кратко време настъпиха редица фалити. В отделен материал на Fortune Рубини вижда тук „Lose-Lose-Situation", тъй като повишаването на лихвените проценти би могло да доведе до по-голяма нестабилност на финансовия пазар; от друга страна, понижаването на лихвените проценти би подхранило допълнително инфлацията, която все още е на високо ниво. А в интервю за телевизия Bloomberg Рубини заяви: „Твърде късно е да се намери решение, което да предотврати твърдо приземяване и силен натиск върху финансовата система“.

                              Множество фактори, които предизвикват финансова криза

                              Междувременно според Рубини има няколко задействащи фактора, които могат да маркират старта на финансовата криза. Например в случай на рецесия доходите на домакинствата и фирмите биха се сринали, защото реалните заплати спадат, съществува риск от безработица или стопяване на корпоративните печалби. От друга страна, активи, като например най-различни акции, като акциите на растежа, технологични акции, меме акциите, но също така и облигации и криптовалути, губят стойност. „Дори парите в брой дават отрицателна възвръщаемост заради инфлацията", твърди Рубини. Така че по принцип става все по-трудно да се изплащат дългове, независимо дали става въпрос за потребителски кредити, ипотеки, студентски заеми и т.н.

                              =======2039======

                              За имотите Рубини нищо не споменава. Защо ли?

                              Тухлата си е тухла и даже и американските дървени бараки дето на 2-3 години ги отнася торнадо, благоговеят пред нея.

                              Коментар



                              • Цените в България не са високи а value-то е ниско. Ако не си усетил сам, и да ти се обяснява няма да го разбереш.
                                Last edited by X_Y; 12.04.2023, 10:54.

                                Коментар

                                Working...
                                X