IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

    Това е спекулация,не е инвестция. Нещо което носи 1% доход на година не може да е инвестиция.Вече и таксиджиите "инвестират" в имоти. Значи който има повече от 1 е време да се отърве.Оня ден говорих с една брокерица ,имала клиент таксиджия с 40К еуро "спестени" от наследство и искал да "инвестира" с кредит в грасониера и да лапа наем.
    Брокерицата те е пленила с тази приказка, мислила те е за шаран да тръгнеш да купуваш с нея. Измислила е притчата за бакшиша. Те са гламави по принцип, но не обичат да се набутват. Друг път ще скочи на кредит и утре му се чупи дарака дето върти геврека и е аут.
    Мен ме е яд че отдадох имота в Докторска без пари - 800€. Трябваше да пробвам 1000 но вероятно щях да губя от чакане поне до есента.
    Last edited by bulgarian lev; 08.06.2023, 14:57.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Пак излизате от темата…

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        С ирония за пореден път.
        Дай снимки на твоите кофтори да видим.
        ще нося снимки в неро
        но да ти кажа, по-добре изглеждат от тия дето си пуснал
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

          Уроците се заплащат.
          Чудесно, затова пък аз ще ти сбия сам инфото- апартамент на стойност 120 000 евро отдавам на цена 1300 лв месечно. Махни данъците и сума за амортизация и май елката показва около 4.5% процента възвращаемост на година. Малък имот по същото време, когато е взиман този, щеше да се търгува на 60 000 евро- по-голям наем от 700-800 лв не можеш да му сложиш във Варна. Няма как да е повече от 8% възвращаемостта. Ако ти го виждаш по друг начин, давай обясни ми.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376

            На 21-ви си вземи четка за кенеф, не съм сигурен има ли там, да не чистиш с голи ръце..
            Днес един далечен братовчед от Априлци ми се обади - някакъв странен типаж с блуждаещ поглед разпитвал за мен. Викам му - това са хората на един хотелиер от Банско, да не ги закачате.
            на 21ви от 9 вечерта съм в Джанъм, чакам те да дойдеш и да почистиш кенефите. Не си носи нищо, ще те накарам да изпиеш водата от тоалетните чинии и писоарите.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от MorskiShop Разгледай мнение

              Синтезирай ми, моля! Какви са според теб сметките?
              Уроците се заплащат.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                Вземи учебник за УНСС 1ви курс, прочети го и пак смятай.
                Синтезирай ми, моля! Какви са според теб сметките?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                  много ми хареса втория
                  бих се нанесъл там, да поживея в цивилизация
                  само да имаше поне пружини на креватите....
                  С ирония за пореден път.
                  Дай снимки на твоите кофтори да видим.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    Твоите мебели са 100% ПДЧ боклуци - вредни химии, с които тровиш наемателите. Познах ли?

                    Я скивай какво има в Лозенец за 1000 лева (не в гетата на Младост, където са ти маломерките)!

                    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...qqg&f1=1&fe7=1
                    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...qqg&f1=3&fe7=1
                    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...qqg&f1=3&fe7=1
                    много ми хареса втория
                    бих се нанесъл там, да поживея в цивилизация
                    само да имаше поне пружини на креватите....
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от gbikov Разгледай мнение

                      Бъди внимателен и не го ядосвай, че 21ви наближава. (и гледай по това време да не се мяркаш около Неро, че иначе лошо)
                      Ти нали преди това си му организирал засада в Априлци, ще се размине касапницата в София

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                        Който има сериозни спестявания и дебне с депозит или е страхлив или финансово неграмотен.А таксиджията нали знаеш че кредита ще му е на над 10% ГПР.
                        сещам се за няколко човека тук.
                        има и такива, които са продали на върха 22-ра и чакат с депозит на 0,05% на гюме
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от MorskiShop Разгледай мнение
                          Относно печалба в дългосрочен план от наеми- всичките имоти, които отдавам под наем са около 4% възвращаемост и не защото не искам да е повече, а защото не може. Два големи апартамента с три спални и едно бизнес партерно помещение купено на старите високи цени 2007-ма. Няма как да е нещо различно от това като възвращаемост, освен ако не ги отдавам апартаментите на дипломати, а такива във Варна липсват. За инвестиция е важно да е малък, ликвиден имот, с ИКЕА обзавеждане и добра локация. При този тип имот за дългосрочен наем може да стигнете 8% печалба, а при краткосрочни дори и повече.
                          Вземи учебник за УНСС 1ви курс, прочети го и пак смятай.

                          Коментар


                          • Относно печалба в дългосрочен план от наеми- всичките имоти, които отдавам под наем са около 4% възвращаемост и не защото не искам да е повече, а защото не може. Два големи апартамента с три спални и едно бизнес партерно помещение купено на старите високи цени 2007-ма. Няма как да е нещо различно от това като възвращаемост, освен ако не ги отдавам апартаментите на дипломати, а такива във Варна липсват. За инвестиция е важно да е малък, ликвиден имот, с ИКЕА обзавеждане и добра локация. При този тип имот за дългосрочен наем може да стигнете 8% печалба, а при краткосрочни дори и повече.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение

                              Колко е донесло на тези, които са купии 2020 (наем + капиталова)?
                              На тези със сделки от 2015?

                              А каква е ситуацията за тези, които през това време са били под наем и са "дебнели" със спестявания в банков депозит?

                              Детските стаи не ги коментираме, това за мен е огромен компромис с качеството на живот.

                              ПС: Като нищо накрая таксиджията ще излезе по-добър инвеститор от професорчето дето от 2013 рути цените
                              Който има сериозни спестявания и дебне с депозит или е страхлив или финансово неграмотен.А таксиджията нали знаеш че кредита ще му е на над 10% ГПР.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение

                                Ти лъжеш че съм брокер, понеже съм на различно от твоето мнение.

                                Ще гледам да съм по-внимателен с теб поради това как затоплянето на времето се отразява на хора в твоето състояние
                                Бъди внимателен и не го ядосвай, че 21ви наближава. (и гледай по това време да не се мяркаш около Неро, че иначе лошо)

                                Коментар

                                Working...
                                X