IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    Така е. В нашия двор имаше такава стара къща, беше сигурно над 200 години. Помня я от детските си години, после я бяха съборили - казаха че са я дърпали със Зил-триоска и не поддавала изобщо. Огъва се, но не пада. Това ще издържи и на 10 по рихтер. Изсушен горун, дялано на ръка - дебели стволове по две педи. А покривът - плочи по над 200 килограма. Как е качвано това чудо - очевидно на гръб. Яки българи е имало тогава. И е редено по специален начин - няма прокапване, няма вятър, няма сняг да го бутне. Отдолу редени дялани камъни.

    През новоселското въстание турците изгорили доста къщи. Палели обаче само такива, които били заключени (хората са се криели в Балкана заедно с добитъка, след като въстанието се е пропукало и башибозукът е нахлул откъм севлиевските села). Нашата пра-прабаба се изхитрила и оставили къшата отворена, а вътре оставено мляко и качамак. Турците само яли и не я пипнали.
    Бабата се оказала хитра.
    Нашия строителен занаят е бил голяма работа наситина. Все още гледам със захлас точно тези с големите плочи на покривите и носещи зидове в основата.
    До голяма степен нашето архитектурно майсторство е било запазено чрез Османската империя, а сега много трудно се намира за реставрация на точно тези истински правените имоти някой майстор със занаята на автентичния строителен метод. Те вече си заминават последните такива.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение

      В едно от вече бившите ми села из Търновско къщата беше точно с такива плочи. Голям майсторлък е било.
      Сега такива съм виждал само в балканските градчета, забутани нависоко села или тук-там някои музейни къщи.
      Така е. В нашия двор имаше такава стара къща, беше сигурно над 200 години. Помня я от детските си години, после я бяха съборили - казаха че са я дърпали със Зил-триоска и не поддавала изобщо. Огъва се, но не пада. Това ще издържи и на 10 по рихтер. Изсушен горун, дялано на ръка - дебели стволове по две педи. А покривът - плочи по над 200 килограма. Как е качвано това чудо - очевидно на гръб. Яки българи е имало тогава. И е редено по специален начин - няма прокапване, няма вятър, няма сняг да го бутне. Отдолу редени дялани камъни.

      През новоселското въстание турците изгорили доста къщи. Палели обаче само такива, които били заключени (хората са се криели в Балкана заедно с добитъка, след като въстанието се е пропукало и башибозукът е нахлул откъм севлиевските села). Нашата пра-прабаба се изхитрила и оставили къшата отворена, а вътре оставено мляко и качамак. Турците само яли и не я пипнали.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

        Добре. Ти не обичаш. Айде който обича да иде в разгара на сезона да се пържи на яки температури под 42 рия паралел където иска на другите морета. Нашето море го съсипаха алчни управници и техните мутри. Затова гледам да имам имот далеч от всякакви сгради, хотели и свинщини. Не им ща кръчмите, нито чадърите.
        Остави яките теператури. Бях на Мавриций - 26 до 28 градуса постоянно. Цените - народни. Не са мръднали изобщо от миналата година. Дегустационно меню (класи, ама класи над БГ кръчмите)- 800 рупии, около 30 лева. Мини вила с басейнче досами брега за 200 долара на вечер, но вътре с безплатни вина, плодове и каквото се сетиш още. Полет директен от Франкфурт за 750 Евро двете посоки. Усмихнати, културни хора те обслужват. Бреговете им блестят от честота. Строено с огромни отстояния. Хората знаят какво е качество и как се привличат по-платежоспособните клиенти. Не като Бълагрия - цялата измет на Европа и Русия (вече не) се стоварват. И най-важното - мит е че е скъпо, може да си го позволи почти всеки българин.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
          Жонка, като стане готова къщата, дай една снимка насам...за нас младите които отдавна не са виждали такова нещо(сериозно). Между другото за такива покриви и аз имам спомен за къща в Търновско, минавайки през Прохода на Републиката, както спомена Крис.
          Ще пратя. В момента се монтира всичко. Аз лично не съм го виждал на живо все още.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от gbikov

            не си единствен който пази скрийншотове
            Направо не знам как Лева успя да измъкне такова самопризнание, явно хобито с поведенческата психология му помогна...Интересното е, че Кавръка с години не си взе поука от грешката и "контреше" пазара. Дето се вика, ако се беше включил дори след това, осъзнавайки че се е замотал, досега вече да е забравил и да не пише в темата.

            Коментар


            • Жонка, като стане готова къщата, дай една снимка насам...за нас младите които отдавна не са виждали такова нещо(сериозно). Между другото за такива покриви и аз имам спомен за къща в Търновско, минавайки през Прохода на Републиката, както спомена Крис.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от gbikov Разгледай мнение

                Истината е, че жълтата фланелка все още е притежание на друг, на който апартите в София му бяха скъпи и поради тази причина отиде в Швейцария и накупи 8-9 апарта. Одъртявам, забравих му ника... Беше измислил нови формули и постулати в алгебрата. Песимистчо, помагай бе човек...
                Феникса беше с неква наука да, а Симбата беше с Варшавския апарт и висока доходност. Дебнещия откри 400К еврака в чекмеджето но не му стигнаха да захлупи в Стрелбище, нищо че имаше величествен апарт на Московска с гледка и към Ал. Невски и към Св. София. Само Джони разкара светкавично Вазовия апарт дни след вписването, но поне си призна.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                  Да. Пълният му ник беше Дебнем на Замаушка. ...дебнещия издебна да дедо си макарите.
                  Има и няколко други забавни никове, на които съм попадал тук като например, Ернан Кортес.
                  Не знам това име на измислен герой ли е или действителен, ама звучи много колоритна личност.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    Виж сега, аз си падам по планинските панорами. Морето изобщо не го долюбвам. Особено пък нашето море, което е заринато от боклуци. Не бих прекарал и ден на нашето черноморие.
                    Не се хващай на бас, защото ще загубиш.
                    Добре. Ти не обичаш. Айде който обича да иде в разгара на сезона да се пържи на яки температури под 42 рия паралел където иска на другите морета. Нашето море го съсипаха алчни управници и техните мутри. Затова гледам да имам имот далеч от всякакви сгради, хотели и свинщини. Не им ща кръчмите, нито чадърите.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение

                      Пазя им насметените пророчества от последната половин година и ще ги изкарам като отлежат. На всичките топ анализатори и специалисти в икономическите науки.
                      В това отношение равен на маминия бизнесмен няма. гоУемото МЯУ иде от 2016та и до към 2039та нема начин да не дойде, демография, ластици, ножици, стада, плуващи без гащи, сгъване и тн.. фактори нема начин да не се съберат накуп

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от gbikov Разгледай мнение

                        досетих се, Фениксчо бе човек, носителя на жълтата фланелка с неговата нова алгебра, как можах да забравя Феникса!!! Ех, какви понижители имаше 2017та, сегашните са мизерници.
                        Пазя им насметените пророчества от последната половин година и ще ги изкарам като отлежат. На всичките топ анализатори и специалисти в икономическите науки.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от gbikov Разгледай мнение

                          досетих се, Фениксчо бе човек, носителя на жълтата фланелка с неговата нова алгебра, как можах да забравя Феникса!!! Ех, какви понижители имаше 2017та, сегашните са мизерници.
                          https://math.bas.bg/%D0%BF%D1%80%D0%...B4%D0%B0-2022/
                          за тая година е предложен фениксчо
                          но може някой друг форумен участник да му я изкопчи нечестно
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                            кой това, бре
                            досетих се, Фениксчо бе човек, носителя на жълтата фланелка с неговата нова алгебра, как можах да забравя Феникса!!! Ех, какви понижители имаше 2017та, сегашните са мизерници.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от gbikov Разгледай мнение

                              Скъпа, голяма си лъжкиня Бива ли така? ратко е още по-гаден, тая вечер, смея се като идиот в къщи. То бива, то може, ама това неговото вече не и хумор, а гавра с понижителското съсловие
                              Ратко, има рядко добро чувство за майтап и съм му го признала още преди години
                              Ами, идвам и едно слънце, рози ,синьо море и небе. Гадория ,какво да напиша ?!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Пак бъркаш. В момента правя основен ремонт там. Къщата беше преди в недобро състояние. Прави ми всичко един местен човек, който има цех. През 2021-2022 твърдо ми отказа да го прави и ми даде някакви космически цени. Сега е пълен с материал и даже ми се моли да го почне, понеже няма поръчки. Дъб-горун. А плочите са от съседния баир - навремето са къртени на ръка и сваляни от дедите ни. Така са строени балканджийските къщи и покривите им са били от такива плочи. Майсторска направа са били.

                                Тази къща е строена от дядо ми през 30-те години. Той най-много е пострадал от комунистите. През войната е варил петмез от сини сливи и го е изпращал на фронта за германците. Имал е към 70 декара само овошки. За всяко дръвче се е грижел като за малко дете. После идва ТКЗС-то и го принуждават да влезе с бой. Плакал е като е гледал как се унищожава трудът му. Баща ми е бил на 18 години и са го вкарали в затвора с измислени обвинения. После е вербуван и за да се спаси е почнал да работи за тях. Нищо не знаете, само говорите.
                                намерихте ли му цаката?
                                трето поколение сте все пак
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X