IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

    Абе тия в чужбина на ресторант не ходят ли? Или като Кретеня, само в среда в хоремагчето на някоя провинция. На бира с вурстче. Да идат във Виена, в Грац последно сядах в кръчме в градската част, нищо особено. Да видят как ако хапнат здраво 2ма човека 100-120€ няма да им стгнат. Със все евтините храни и продукти по веригите. В Австрия масова е Била например. Не съм забелязал чак пък въпиюща евтиния. Има едни сандвичи с маруля и шунка или пилешко по 7-8 евро. Да идат да пийнат по чайче с ромче в централната част. С някое десертче. За двамка около 23€.
    Ти си спец по психология и са ти по-ясни нещата, но според мен те са там с настройката , че ВСИЧКО , ама всичко у нас трябва да е по-евтино и когато видят цена на познат продукт или пък масов като млякото , че там е по-евтино и е шок и им се набива в съзнанието , а по-скъпите неща се игнорират.
    С личен пример от преди 2-3 години в Гръцкият Лидъл - гледам там разни кашкавали там бяха тогава по 5-8 евро килото , а у нас с поне 20-30% повече, прясното мляко там тогава беше грубо по спомен 75-1.25 цента и всичкото беше прясно а не УХТ , у нас по-скъпо и си личи на вкус , че е леко смесено и т.н. и първото впечатление еха ама то всичко по-евтино .... И после гледам хляба един и същи примерно хлебчета бели у нас тогава 10-15 стинки, там 15-20 цента и т.н. генерално цената у нас в лева там беше в евро....
    Ресторантите у нас поскъпнаха сериозно последните няколко години, но това са нормални процеси , с нарастването на доходите и цените на всички услуги растат много , за последните 5 години фризьорката ми направи тройна стрижката от 3 на 9 лева :-) не мога да го преживея :-) Като приемем еврото сигурно няма да е 4.50 евро, а ще закръгли на 5 евро.....
    Е как имотите да са евтини у нас ?!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

      Абе тия в чужбина на ресторант не ходят ли? Или като Кретеня, само в среда в хоремагчето на някоя провинция. На бира с вурстче. Да идат във Виена, в Грац последно сядах в кръчме в градската част, нищо особено. Да видят как ако хапнат здраво 2ма човека 100-120€ няма да им стгнат. Със все евтините храни и продукти по веригите. В Австрия масова е Била например. Не съм забелязал чак пък въпиюща евтиния. Има едни сандвичи с маруля и шунка или пилешко по 7-8 евро. Да идат да пийнат по чайче с ромче в централната част. С някое десертче. За двамка около 23€.
      Мхм.. да не говорим, че нормални зеленчуци, - кор. Във Виена на Naschmarkt евентуално, щото в Била и холандския Шпар, качеството е такова, холандско...
      В Будапеща по-зле. Вдигнали паметник на българските градинари ама нищо не са схванали, щото пластмасови домати само в Шпар, другаде няма. Нормални салати по заведенията няма. За един нормален българин това е проблем.
      Иначе цените на по-читавите, централни места са определено по-високи от тукашните, а заплатите в Будапеща са почти индентични.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
        ECB-lid Knot: renteverhoging na juli 'nog geen zekerheid' (msn.com)

        Изглежда, че ЕЦБ май няма да вдига основната лихва след юли. После ще започнат да ни подготвят за новото печатане и от догодина пак лихви 0 + QE 3.
        Гледай си пациентите и не се прави на макроикономист.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Ей сега ще прокопаем един канал до София за контейноровози , за да намалим транспорта ....:-)
          Жонката язък му за дипломата от хохшулето бъкел не понимае от бизнес като ритейл, логистика и търговия :-)
          Добре че са го земалЕ за шефче в софт компания иначе гладен щеше да седи и да продължава да разчита на тате :-)
          По-скоро е на шефчето кефчето. Ма гладен не е седял. Срещу едно евро редовно банани хапва.
          Last edited by BONI; 18.07.2023, 18:46.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Такава е политиката у нас на ритейлите....Ако не купиш на промо те цакат яко....На Запад промотата са с по-ниски отстъпки, но базовите цени са по-ниски....
            Няма да задълбавам защо се прави и едното и другото не е това темата.
            Добре че в Гоцето всички вериги без Кафлан са ни на 100-200 метра :-) Той и Кафлан не е толкова далеч де....Гоцето рулз :-)
            Виж се само в какво сметище живееш. Аз лично бих се срамувал да поканя колеги от западна Европа вкъщи, ако живеех на подобно място.

            https://www.google.com/maps/@42.6677...8192?entry=ttu

            https://www.google.com/maps/@42.6675...8192?entry=ttu

            Коментар


            • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

              Гледаме.
              Тотално си се чалнал...
              Като кого пишеш сега?
              Доктора ли си, албенския, кой си, че вече се обърках?
              Като съм доктора ти казвам, да не се шашкаш. Албенския още не е станал доктор, но той ти казва да почекаш малко, ще стане работата, малко търпение.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                На промо, както винаги. Все едно в УК няма промо. Ако вземем техните промо цени, Лидълчето съвсем отече.
                Такава е политиката у нас на ритейлите....Ако не купиш на промо те цакат яко....На Запад промотата са с по-ниски отстъпки, но базовите цени са по-ниски....
                Няма да задълбавам защо се прави и едното и другото не е това темата.
                Добре че в Гоцето всички вериги без Кафлан са ни на 100-200 метра :-) Той и Кафлан не е толкова далеч де....Гоцето рулз :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Това за пералнята си го измислих , но тя е със сушилня , а едно сушене е 2-3 лева ток.....та затва се зачудих....
                  Младежа всъщност не е точно телефонист, а работи съпорт в софтуерна компания...толкова мисля че около или малко под 3К му плащат.... Доволен е бил спестил кеш....:-)
                  Абе тоя да не се е вързал към комшиите. Накрая ще отнесен плувката

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                    Аз сега я прочетох...като доктора от Фиш-Фиш. И приятеля ми Маверик който е брокер ми каза същото. Сделките са намалили, но цените няма да паднат защото имаме инфлационен момент. Наемите са нагоре отпреди май месец за сравнение и то значително. Колко ще паднат в желани квартали? 5%. И то ако има предлагане. Интересно е какво ще се случи със строящите се и зеленото. От там зависи как ще тръгнат нещата.
                    Гледаме.
                    Тотално си се чалнал...
                    Като кого пишеш сега?
                    Доктора ли си, албенския, кой си, че вече се обърках?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Аз какво казвам - най-големите отрепки на ЕС идват в София и са доволни на 2000-3000 лева в кол-центровете. Щом не пуска и пералня, представям си каква смрад е там. И това бил платежоспособният наемател на песимиста....

                      Нормален Европеец с образование и квалификация не би си и помислил да стъпи в тая беднотия БГ.
                      Това за пералнята си го измислих , но тя е със сушилня , а едно сушене е 2-3 лева ток.....та затва се зачудих....
                      Младежа всъщност не е точно телефонист, а работи съпорт в софтуерна компания...толкова мисля че около или малко под 3К му плащат.... Доволен е бил спестил кеш....:-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                        Щото четеш само заглавия!
                        още в първия абзац си противоречат. Нататък няма снисъл от четене.
                        Аз сега я прочетох...като доктора от Фиш-Фиш. И приятеля ми Маверик който е брокер ми каза същото. Сделките са намалили, но цените няма да паднат защото имаме инфлационен момент. Наемите са нагоре отпреди май месец за сравнение и то значително. Колко ще паднат в желани квартали? 5%. И то ако има предлагане. Интересно е какво ще се случи със строящите се и зеленото. От там зависи как ще тръгнат нещата.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                          Разбира се, метни няколко къча, ще поцвилиш малко и после главата у песъка и проблеми няма. А кога погледнеш средната цена по кольовия бенчмарк - 2000 и нагоре.
                          И що да го правя?
                          Ходи гледай справки раялния пазар е навън ама ти от де да знаеш, като не излизаш от темата.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                            Голямо пестене на ток е било. То само двата ПС и телефона правят повече. Климатик има ли в тоя апарт?
                            И аз това се чудя...., но е факт аз му плащам сметките....Да има климатик но не го е пускал предните месеци нямаше нужда тук.... , а зимата е на ТЕЦ....Сега го ползва сигурно ще стане повече....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                              Ок видях, че са на промо (в теско обаче не бяха ), довечера ако имам време ще намина првз лидл да видя дали изобщо ги има, и дали изобщо "стават".
                              Ааааа , тая свърши кой купил купил беше до понеделник не се разкарвай :-)
                              Същото като с имотитУ ...или там май има още 16 години промо :-) до 2039

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                                Голямо пестене на ток е било. То само двата ПС и телефона правят повече. Климатик има ли в тоя апарт?
                                Аз какво казвам - най-големите отрепки на ЕС идват в София и са доволни на 2000-3000 лева в кол-центровете. Щом не пуска и пералня, представям си каква смрад е там. И това бил платежоспособният наемател на песимиста....

                                Нормален Европеец с образование и квалификация не би си и помислил да стъпи в тая беднотия БГ.

                                Коментар

                                Working...
                                X