IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

    Лордиевич, не е добре това. Дано и спада в БГ който е +9,3% не е толкова краткотраен колкото в Германия. Вчера си приказвахме с Купата и него му е пламнала главата от работа, че назначава още нови хора. Явно и глада за персонал и увеличението на доходите ще доведе до спад. Добре, че ти взе в Бургас, там спада ще е по-малък.
    Ти не осъзнаваш ли, че Запорожие е пред взривяване, а Европа е изправена пред ядрена катастрофа? Шансовете са 50 на 50 в момента, зависи изцяло от няколко пълни шизофреници и от украинска, и от руска страна. Ти вярваш ли им? Първи ще измрете на Черноморието, особено на северното, където е къщата на онзи клоун твоят приятел.

    На твое място бих си вдигнал чукалата и избягал от Европа на секундата - поне ти имаш тази възможност все още, за другите не знам.
    За какви ръстове, заплати и назначения ми говориш?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
      Я, виж ти, всичко, ако е огледално като в Германия:


      Цените на жилищата в Германия се покачват, тъй като по-високите разходи за строителни материали забавят строителството и помагат да се сложи край на краткотрайния спад.

      https://fakti.bg/imoti/796360-obrat-...ra-na-jilishta


      Лордиевич, не е добре това. Дано и спада в БГ който е +9,3% не е толкова краткотраен колкото в Германия. Вчера си приказвахме с Купата и него му е пламнала главата от работа, че назначава още нови хора. Явно и глада за персонал и увеличението на доходите ще доведе до спад. Добре, че ти взе в Бургас, там спада ще е по-малък.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Посочил си 1 акция която е ок, но има 101 които не са I- индекса който показва ситуацията без лотария дава за периода 30% примерно.... това ако не почна да продавам, че ако имам мелеон / 1 тристаен апарт/ на БФБ и тръгна да продавам на финала ще съм 30% ама на минус....
        Златото е добре прав си, но далеч от Софийска тухла и отново не се виждам къде бих съхранявал мелеон в злато.....трябва да ми е във възглавницата :-)
        Фондовете за ЗЗ сигурно са добре донякъде, ама там не контролираш процеса - да речем купил съм дадена земя на 1000 лева , сега струва 5000 / не знам има ли такава/ и я продавам на арендатора за 2500 и 1000 лева кеш на ръка за мен....примерно.....фонда е на печалба....
        посочил съм ти не една, а няколко конкретни алтернативи на влагането на спестявания в жилищни НИ, които ви дадох края на 2018-та и ме подигравахте тогава. разбира се има и други много по-яко , а също и по-кофти, но визирам това, което съм ви писал и се смяхте доста и от доста кладенци вода се донесе, че е куцо и не става. Диверсификация и ликвидност са важни неща.

        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Я, виж ти, всичко, ако е огледално като в Германия:


          Цените на жилищата в Германия се покачват, тъй като по-високите разходи за строителни материали забавят строителството и помагат да се сложи край на краткотрайния спад.

          https://fakti.bg/imoti/796360-obrat-...ra-na-jilishta



          ​​​​​​​

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            Да бе да ,продажбите падат постоянно но цените нямало да паадат ,такъв пазар досега никой не е измислил на планетата Земя
            На тебе съм ти казал да не бързаш. Имаш време, млад си. И 2039та да купиш не е проблем.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение


              алтерко на 1.9 сега на 27
              жълто на 1200$ сега на $1900+
              земеделска земя - качи повече от имотите , а за който не иска ЗЗ, че не му се занимава, но я харесва - атера - на 1.9 сега на 3.34 и платени виж колко дивидент от 2018-2023 (1лев общо след данъци)
              импулса се мота на +/- около нулата, но и там съм убеден, че ще има добри резултати вбъдеще.

              горецитираните алтернативи ти дават и относително добра ликвидност (относително заради ЗЗ, че е специфична) + доходност + правиш нещо по-различно от това да се цакаш с таксиджии, майстори и тн инвеститори в жилищни НИ.

              Посочил си 1 акция която е ок, но има 101 които не са I- индекса който показва ситуацията без лотария дава за периода 30% примерно.... това ако не почна да продавам, че ако имам мелеон / 1 тристаен апарт/ на БФБ и тръгна да продавам на финала ще съм 30% ама на минус....
              Златото е добре прав си, но далеч от Софийска тухла и отново не се виждам къде бих съхранявал мелеон в злато.....трябва да ми е във възглавницата :-)
              Фондовете за ЗЗ сигурно са добре донякъде, ама там не контролираш процеса - да речем купил съм дадена земя на 1000 лева , сега струва 5000 / не знам има ли такава/ и я продавам на арендатора за 2500 и 1000 лева кеш на ръка за мен....примерно.....фонда е на печалба....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Е айде де от 7 години те молим да кажеш в какво да си вложим спестяванията и ти все у лавандулата ни пращаш...
                Дай моля те нещо което има същият рисков и работен профил / без да ставаме бизнесмени, земеделци или на пълен работен ден и да има фонд за гарантиране на стойността да речем от неколко мелеона на каквато стойност са имотиту примерно/ като имотите и да има същата доходност като от имотният връх през 2016 ?

                алтерко на 1.9 сега на 27
                жълто на 1200$ сега на $1900+
                земеделска земя - качи повече от имотите , а за който не иска ЗЗ, че не му се занимава, но я харесва - атера - на 1.9 сега на 3.34 и платени виж колко дивидент от 2018-2023 (1лев общо след данъци)
                импулса се мота на +/- около нулата, но и там съм убеден, че ще има добри резултати вбъдеще.

                горецитираните алтернативи ти дават и относително добра ликвидност (относително заради ЗЗ, че е специфична) + доходност + правиш нещо по-различно от това да се цакаш с таксиджии, майстори и тн инвеститори в жилищни НИ.


                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                  https://www.bloombergtv.bg/a/17-v-ra...ane-na-lihvite

                  България няма да може да избегне процес по нормализиране на лихвите Кристофор Павлов, главен икономист на УниКредит, "В развитие", 05.07.2023 г.

                  Айде край с надеждите на теглилите кредити
                  Е те от 2 години ги нормализират и са сигурно в момента топ 3 на най-ниските в света.
                  Четох че Гърцип си изкупувала предварително много скъпи ДЦК-та на 3.9% Това гоРови ли ти нещо ?
                  Помниш ли като ти пишехме, че основната лихва на 3% води до сериозно държавно задъхване и нагоре е сложна работа
                  Last edited by pesimist4o na kvadrat; 05.07.2023, 19:02.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                    Песи тъй тъй съм те хФанал, я кай сиА, да купуваме ли на 3000 евра/кв, ако да. Защо? На колко ще мога да продам след 2 год?
                    Мене не ме бива много в прогнозите...чат пат чекам спад, а то после пак ръст се окаже :-(
                    Обаче изначало питанката ти е грешно конструирана..... имот не се продава освен при много ама много принудителна ситуация, та след 2 години като сметнем транзакционните разходи меко казано безсмислено....некъде между 20 и 200 години требе да се мисли ко да се прави....Та каквато е да е цената на имотя след 2 години нема смисъл да се продава....
                    Имотята не са за спекула.... ного куцо нещо в тази посока...., виж там, коне, магарета, акции колкото искаш лесни неща за спекула има и ако се гони точно тя и човек е добре с нервите е вероятно да изкара повече отколкото от имотната спекулация.... Например ако беж взел коне на колко там беше дъното 15К ли сега щях д ги продам на мига и конвертирам в нещо материално....За една година 100% е повече от доволно и алчно и рисково да се чака за повече....

                    Коментар


                    • https://www.bloombergtv.bg/a/17-v-ra...ane-na-lihvite

                      България няма да може да избегне процес по нормализиране на лихвите Кристофор Павлов, главен икономист на УниКредит, "В развитие", 05.07.2023 г.

                      Айде край с надеждите на теглилите кредити

                      Коментар


                      • Песи тъй тъй съм те хФанал, я кай сиА, да купуваме ли на 3000 евра/кв, ако да. Защо? На колко ще мога да продам след 2 год?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                          Кон бе..... кон, конове.
                          По къФ курЗ, чайка за кон, а?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Никога не продавай на толкоз на Евго или Жонката :-)
                            Обещавам да не им продам и 1 сатоши,
                            Понеже съм ги запазил за Ратко на 100к. Обеща да ми изкупи всичките 0.1 коня.
                            Last edited by better; 05.07.2023, 18:35.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              И ко трябваше да е купил вместо имоти та да не е на загуба ? Изглежда с олиото, житото и нафтата ако ги е взел вместо тула леко греда се получава....:-) Евентуално с 1000 тона пресно млеко може би временно щеше да е на плюс, само требе да измисли метод как да го съхранява като прясно за 1 година :-) Ама то имлекото май вече е надолЕ....само имотиту нагорУ псотоянно :-)

                              ПП Постригвачката ми вдигна стрижката с 50% наскоро...сумарно за последните 5 години са 300%....Имотиту как да са по-надоле....
                              Кон бе..... кон, конове.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Не помня ного ама нали на толко ги беше купил ? :-)
                                А това 69 е много опасно число :-) Никога не продавай на толкоз на Евго или Жонката :-)
                                Правилно си запомнил, ама си забравил, че съм купувал и когато имаше и запетайка между обявените (и по надолу, ама тихУ, да не подразним некои хОра) от теб цифри.
                                Last edited by better; 05.07.2023, 18:28.

                                Коментар

                                Working...
                                X