IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

    И аз да си дам мнението....
    Като за начало всекидневното пътуване между Варна и Добрич по 100км на ден след няколко месеца ще започне да Ви тежи.
    В момента във Варна има достатъчно строежи и както ти каза песимиста, те ще започнат да тежат на пазара. Купувачите намаляват.
    Ако, аз бях във Вашата ситуация бих изчакал малко за да видя, как ще се развият лихвите и цените следващите няколко месеца. Пазара се счупи от към сделки, но масово цените са все същите. Ако имаш кеша е лесно да свалиш цената, но разбирам, че Вие сте с около 20%.
    Седнете и посмятайте, защото при сделка винаги има допълнителни разходи.
    Ако все пак се решите търсете стара тухла, обзаведена. Ще спестите от ремонт и обзавеждане, а това е съществено перо за новодомци, които са "съблечени" от сделката.

    Успех и да направите правилният за Вас избор.
    +1

    писал съм го и преди, но много ми 'скачат'

    Населението на Варна е 1/4 от това на София, но обявите продава са почти 20К при 37К за София. Това разбира се е ангро, но е повече от показателно, че във Варна са се 'запалили' яко по тухлената треска. Варненци има доста, които работят по корабите и заделят някой долар/евро и в последните 4-5 години тия хора масово си набиват спестените пари в тухли, че инфлацията, наемче и тн...

    При всички положения си мисля, че варненският пазар скоро ще навлезе във фазата - "ама защо платихме толкова пари като не носи хубав наем" или нещо от сорта.

    За човек, който си казва, че няма кеша да го 'изпука' в сделка и да си живее си мисля, че момента не е най-удачен. На готовото искат много пари, а на зеленото рискува да остане със зелено влачещо се поне 4-5 години , че да влезе - и да плаща и наем и ипотека, което ще е много неприято. Ипотека обаче едва ли ще му дадат ако е много зелен проектът...та остава да тегли много голяма ипотека за готово ...уж на ниска лихва, която лихва обаче ще се качва

    вноска от 1500 може да стане и 2500лв, а при проблем с работното място...без заделен кеш и други имоти за продан или ипотекиране...нещата ще идат на зле.

    Въобще приказката за голяма заплата, но липса на достатъчно кеш за стабилен даунпеймънт говори, че сделката ще е на мускли и прекалено рискова.
    Last edited by bertram; 29.07.2023, 23:47.
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

      И аз да си дам мнението....
      Като за начало всекидневното пътуване между Варна и Добрич по 100км на ден след няколко месеца ще започне да Ви тежи.
      В момента във Варна има достатъчно строежи и както ти каза песимиста, те ще започнат да тежат на пазара. Купувачите намаляват.
      Ако, аз бях във Вашата ситуация бих изчакал малко за да видя, как ще се развият лихвите и цените следващите няколко месеца. Пазара се счупи от към сделки, но масово цените са все същите. Ако имаш кеша е лесно да свалиш цената, но разбирам, че Вие сте с около 20%.
      Седнете и посмятайте, защото при сделка винаги има допълнителни разходи.
      Ако все пак се решите търсете стара тухла, обзаведена. Ще спестите от ремонт и обзавеждане, а това е съществено перо за новодомци, които са "съблечени" от сделката.

      Успех и да направите правилният за Вас избор.
      Не му знаем цените на къщата и апарта в Добрич и съответно Варна. Бе никакъв кредит. Да маа с колата всеки ден до Варна. Къща в Добрич...сигурно не е евтина и тя. А и не знам за нея ще му дадат ли ипотечен кредит и колко е по-важно. За апарта у Варна ще му дадат. Апарта у Варнс може да продаде по-лесно вероятно ако се спекат нещата.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от IaneSandanski Разгледай мнение

        Не се притеснявайте, винаги ще дават ипотеки, това им е бизнеса.
        Според мен не момента за покупка на апартамент, пазарът е замрял и чакат да видят какво ще стане, защото цените станаха твърде високи.
        Не е проблем да почакаме няколко месеца, но откакто ходим по огледи, предложенията за апартаменти които пасват на нашите желания драстично намаляха или се появяват с по-високи офертни цени. Засега може и да има по-малко купувачи, което е добре за нас, защото конкуренцията намалява, а цените дори и да спаднат, то май няма да е с кой знае колко.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

          Ти си намерил кого да питаш. По на 40 и кусур години и са в ДеЦки стайчета и мекички от мама. и искат имоти по 1000€ в София и ако може 0,5% ГПР.
          НавЕрно за себе си говориш?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Първа_цигулка Разгледай мнение

            Не вярвам да станем роби на банките. По мои изчисления вноската по ипотеката ще е някъде към 1500 лв/мес, а ние и в момента плащаме 1200 наем. С 300лв няма да обеднеем, но след години поне жилището ще си е наше, а няма да сме вечни наематели. Опитахме да живеем при моите родители, но не става, трябва ни собствено жилище.
            Е как ги сметнахте?
            Щом давате 1200 лв. значи ползвате ап за 300 000 лв. (най-малко). Такъв ап за 30 год излиза 1800 лв на месец при 6% (слагам толкова понеже в момента в ЕС е толкова).
            Този ап ще стане ваш, но след 30 год или иначе казано, след като сте платили 650 000 лв. Е не е ли тва робство.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

              пусни го, де. давам гаранция за него.
              знаеш ли какво е да биеш път 2 дни с автобуса до анталия
              ОК, заради теб ще го пусна. С него сме се чували, а и басове е губил от мен. Знам за биенето път....16 часа съм пътувал до Виена с еър кона

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                Ще те послушам, но се притеснявам, че ще ми откаже, щото климатика ми не е японски, а китайски, а блиндираната врата, вярно, че е с две ключалки, но не са интеса. Вярно, че в дружба 1 се иска по-висок клас сигурност, отколкото в централен Бургас, ама все пак....
                пусни го, де. давам гаранция за него.
                знаеш ли какво е да биеш път 2 дни с автобуса до анталия
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                  браво, лордче
                  пусни радев за 1 седмица извън сезона
                  да види за какво става дума
                  Ще те послушам, но се притеснявам, че ще ми откаже, щото климатика ми не е японски, а китайски, а блиндираната врата, вярно, че е с две ключалки, но не са интеса. Вярно, че в дружба 1 се иска по-висок клас сигурност, отколкото в централен Бургас, ама все пак....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                    Да, Полакс е прав за избора на апарт, стара улегнала тухла, по възможност полуобзаведена. Аз 21-ва купих тухла на 25г. с поръчкова геобразна секция в хола, изграден кухненски плот в другата стая с тераса и баня с вана и бойлер, които не се нуждаят от ремонт, след освежаване. Оборудвах с хладилник, печка, пералня и климатик, както и други дреболии. Сега го ползва цялата рода. Никакъв компромис с локацията, обаче ми беше от първостепенно значение.
                    браво, лордче
                    пусни радев за 1 седмица извън сезона
                    да види за какво става дума
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Първа_цигулка Разгледай мнение

                      Благодаря за съвета, и ние сме на същото мнение, да купуваме сега, защото някога може и да не ни дадат ипотека за 30 години.
                      Не се притеснявайте, винаги ще дават ипотеки, това им е бизнеса.
                      Според мен не момента за покупка на апартамент, пазарът е замрял и чакат да видят какво ще стане, защото цените станаха твърде високи.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                        И аз да си дам мнението....
                        Като за начало всекидневното пътуване между Варна и Добрич по 100км на ден след няколко месеца ще започне да Ви тежи.
                        В момента във Варна има достатъчно строежи и както ти каза песимиста, те ще започнат да тежат на пазара. Купувачите намаляват.
                        Ако, аз бях във Вашата ситуация бих изчакал малко за да видя, как ще се развият лихвите и цените следващите няколко месеца. Пазара се счупи от към сделки, но масово цените са все същите. Ако имаш кеша е лесно да свалиш цената, но разбирам, че Вие сте с около 20%.
                        Седнете и посмятайте, защото при сделка винаги има допълнителни разходи.
                        Ако все пак се решите търсете стара тухла, обзаведена. Ще спестите от ремонт и обзавеждане, а това е съществено перо за новодомци, които са "съблечени" от сделката.

                        Успех и да направите правилният за Вас избор.
                        Да, Полакс е прав за избора на апарт, стара улегнала тухла, по възможност полуобзаведена. Аз 21-ва купих тухла на 25г. с поръчкова геобразна секция в хола, изграден кухненски плот в другата стая с тераса и баня с вана и бойлер, които не се нуждаят от ремонт, след освежаване. Оборудвах с хладилник, печка, пералня и климатик, както и други дреболии. Сега го ползва цялата рода. Никакъв компромис с локацията, обаче ми беше от първостепенно значение.

                        Коментар


                        • алекс, кое по-точно беше неприемливо?
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Първа_цигулка Разгледай мнение
                            Здравейте,

                            Живея във Варна в апартамент под наем, но със съпругата ми сме от Добрич. Решихме да изтеглим ипотечен кредит и да си купим собствен апартамент тук във Варна, но ходихме на оглед на едни хубави къщи в родния ни град и сега се двоумим къде да се установим. Ако закупим къщата в Добрич ще имаме по-добро качество на живот, а в апартамент във Варна няма да ни се налага да пътуваме всекидневно до работа, а и след няколко години ще е по-добре за училища за малкия. Чудим се какво да изберем, апартамента или къщата. Дайте още съвети плюсове и минуси.
                            И аз да си дам мнението....
                            Като за начало всекидневното пътуване между Варна и Добрич по 100км на ден след няколко месеца ще започне да Ви тежи.
                            В момента във Варна има достатъчно строежи и както ти каза песимиста, те ще започнат да тежат на пазара. Купувачите намаляват.
                            Ако, аз бях във Вашата ситуация бих изчакал малко за да видя, как ще се развият лихвите и цените следващите няколко месеца. Пазара се счупи от към сделки, но масово цените са все същите. Ако имаш кеша е лесно да свалиш цената, но разбирам, че Вие сте с около 20%.
                            Седнете и посмятайте, защото при сделка винаги има допълнителни разходи.
                            Ако все пак се решите търсете стара тухла, обзаведена. Ще спестите от ремонт и обзавеждане, а това е съществено перо за новодомци, които са "съблечени" от сделката.

                            Успех и да направите правилният за Вас избор.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                              Не слушай първобитни хора, свалили цървулите преди няколко години, като спечелили от тотото или, както знае един друг тука, продали в Чайка във Варна и купили на най-голямата сянка от софийското околовръстно шосе. Ако сте млади и със стабилни постоянни доходи, смело се хвърлете да постигнете мечтите си, като гледате да договорите мах фикс. срок на сегашните чудесни лихви. Представете си да плащате 1200лв. наем на такъв като мен умножен по 360 месеца и накрая той не ви предложи да ви продаде имота, който цял живот сте обитавали, а просто ви помоли да напуснете. Стари, прегърбени и приемащи куп лекарства, сте наденали купища пари за наеми и сте останали пак , без жилище нито за вас, нито за наследниците ви, които само заради този факт, ще изгубят част от уважението си към вас. Ако сега действате решително, ви уверявам, че само след 10г. ще сте напът вместо дилема, между два избора, да имате и двете-апарт във Варна и къща в Добрич. Успех от сърце и душа!
                              Благодаря за съвета, и ние сме на същото мнение, да купуваме сега, защото някога може и да не ни дадат ипотека за 30 години.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Първа_цигулка Разгледай мнение

                                Не вярвам да станем роби на банките. По мои изчисления вноската по ипотеката ще е някъде към 1500 лв/мес, а ние и в момента плащаме 1200 наем. С 300лв няма да обеднеем, но след години поне жилището ще си е наше, а няма да сме вечни наематели. Опитахме да живеем при моите родители, но не става, трябва ни собствено жилище.
                                Не слушай първобитни хора, свалили цървулите преди няколко години, като спечелили от тотото или, както знае един друг тука, продали в Чайка във Варна и купили на най-голямата сянка от софийското околовръстно шосе. Ако сте млади и със стабилни постоянни доходи, смело се хвърлете да постигнете мечтите си, като гледате да договорите мах фикс. срок на сегашните чудесни лихви. Представете си да плащате 1200лв. наем на такъв като мен умножен по 360 месеца и накрая той не ви предложи да ви продаде имота, който цял живот сте обитавали, а просто ви помоли да напуснете. Стари, прегърбени и приемащи куп лекарства, сте наденали купища пари за наеми и сте останали пак , без жилище нито за вас, нито за наследниците ви, които само заради този факт, ще изгубят част от уважението си към вас. Ако сега действате решително, ви уверявам, че само след 10г. ще сте напът вместо дилема, между два избора, да имате и двете-апарт във Варна и къща в Добрич. Успех от сърце и душа!

                                Коментар

                                Working...
                                X