IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

    Приключи тая с руснаците останаха само тези дето трайно желаят да стоят в БГ

    Миналата година като почна войната беше момента, като ги подплашиха че ще им секвестират имотите и много продадоха

    Тези дето не са се уплашили в онзи момент не ги чакай сега да продадат и то на безценица
    Точно така. Продава се и ще се продава, нооо не на безценица. Напротив.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      1.Лева купи прекалено много имоти от гледна точка на разходната част и разправиите около тях .
      2.Имоти за лично ползване имат смисъл ако ги обитаваш всеки ден и живееш там,имоти дето няма да се вясваш или ще ходиш от дъжд на вятър не са такива.
      3.В неговите обувки съм защото ми е споделял много лична информация и част от тия неща и на мен са ми минали и ми минават през главата .
      4.Кешовия проблем се решава не само с имоти-има и акции ,не говоря за фондове и за акциите на Пенка и Гинка ,има и земя ,той е купил земя но малко ,я да купи хубава земя в Добружда или някъде по Видинско плодородна до Дунава или Свищовско
      5.Там дето ходиш е усойно и презаселено ,не става за нищо тоя район ,какато и Владя и Бистрица и други милионери и перачи си продават имотите щото вече им трябва летящи коли за тия села заради трафика и лошите тесни пътища .
      Прав си. Многото имоти искат данъци, застраховки, поддръжка, все нещо изниква. Водомери, толомери...не е лесно хич. Трябва да носи доходи. Иначе бърка в джоба.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        не знам коя е на дъри махалата, но със сигурност не е свлачищен район и е Созопол.
        даже и в Созопол за 600К евро къща трябва да е много голяма, което пък е до нужда и възможност на купувача.

        приятел си купи къща в стария град по ковида за 150К-160К евро и е много доволен, но той я обитава активно със семейството си.

        във фиш-фиш огромна част от строителството е незаконно, а впоследствие понаместено като търпимост и тн.
        частта най-близка до морето ( топ линия ) е баш най-застрашена от свлачището, което уж го закрепиха, но знаем как се харчат пари за инфраструктура в България.

        ето тук е най-опасното свлачище https://goo.gl/maps/UzFQFLofH7Vg4v6b8, но да не ти дреме, друго ще ти купят
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat

          Знам достатъчно, а за което не знам мога да се досетя.. Това което пропускаш е че не си в неговите обувки - учил, работил, изкарал нещо с много жертви във всеки смисъл...и какво да фърли всичко на вятъра ли ?! Кой имот му е в повече ? Софийските носят по нещо , а и той има нужда от такъв тук, в Плевен милион пъти е писал , че ма нужда от имоти за лично ползване пак , а не морето е за почивка и пак за лично ползване предполагам / едва ли е за инвестиция, не че не може да го отдава/. Разрешил е главният проблем / кешовият/ , а другите неща са каквито са....
          Морски имоти на първа линия с панорама и т.н. са единични и уникални . Това не е дори София в която сега ако Докторската е мястото след 100 години може да е периферия или гето като Женският пазар , а Кремиковци да се окаже топа....
          Ходя всяка седмица на Витоша , дори по 2-3 дни и минавам по Беловодски път, Там има 5-6 строежа поне на уникални нови къщи / блокчетата не ги броя/. Коментирахме с жена ми дали да не земем нещо в района , за да сме полу в планината , но се отказахме. Трябва задължително кола и може да се ползва макс 5-6 месеца в годината....деца , училища , време , мъка....не си струва.... Най-добрият ми приятел от детството има къща във Владая ... наследствена... Гората граничи с нея. На младини се мъчи и студува 2-3 години и се премести в Гоцето :-)
          Точно така, Песи. Морския имот ще се отдава епизодично, не смятам да го превръщам в бордей.
          Плевенския новото строителство може и да,стане основен за живеене, ще почакам още да видя как ще се развият нещата, а другите да продам един ден. Те пък са ценни с парното и централната топла вода. И в квартал с отстояние между сградите, зелени паркови пространства и гледка.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat

            Знам достатъчно, а за което не знам мога да се досетя.. Това което пропускаш е че не си в неговите обувки - учил, работил, изкарал нещо с много жертви във всеки смисъл...и какво да фърли всичко на вятъра ли ?! Кой имот му е в повече ? Софийските носят по нещо , а и той има нужда от такъв тук, в Плевен милион пъти е писал , че ма нужда от имоти за лично ползване пак , а не морето е за почивка и пак за лично ползване предполагам / едва ли е за инвестиция, не че не може да го отдава/. Разрешил е главният проблем / кешовият/ , а другите неща са каквито са....
            Морски имоти на първа линия с панорама и т.н. са единични и уникални . Това не е дори София в която сега ако Докторската е мястото след 100 години може да е периферия или гето като Женският пазар , а Кремиковци да се окаже топа....
            Ходя всяка седмица на Витоша , дори по 2-3 дни и минавам по Беловодски път, Там има 5-6 строежа поне на уникални нови къщи / блокчетата не ги броя/. Коментирахме с жена ми дали да не земем нещо в района , за да сме полу в планината , но се отказахме. Трябва задължително кола и може да се ползва макс 5-6 месеца в годината....деца , училища , време , мъка....не си струва.... Най-добрият ми приятел от детството има къща във Владая ... наследствена... Гората граничи с нея. На младини се мъчи и студува 2-3 години и се премести в Гоцето :-)
            1.Лева купи прекалено много имоти от гледна точка на разходната част и разправиите около тях .
            2.Имоти за лично ползване имат смисъл ако ги обитаваш всеки ден и живееш там,имоти дето няма да се вясваш или ще ходиш от дъжд на вятър не са такива.
            3.В неговите обувки съм защото ми е споделял много лична информация и част от тия неща и на мен са ми минали и ми минават през главата .
            4.Кешовия проблем се решава не само с имоти-има и акции ,не говоря за фондове и за акциите на Пенка и Гинка ,има и земя ,той е купил земя но малко ,я да купи хубава земя в Добружда или някъде по Видинско плодородна до Дунава или Свищовско
            5.Там дето ходиш е усойно и презаселено ,не става за нищо тоя район ,какато и Владя и Бистрица и други милионери и перачи си продават имотите щото вече им трябва летящи коли за тия села заради трафика и лошите тесни пътища .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

              Ей, вие повдигачите искате да отнесете имот с по-голям дискаунт и от най-големите понижители във форума...
              Не го отричам.... Особено за имот, който не ми е приоритет не може да е по друг начин.... , но като е на промо може да го отнеса иначе не....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                Песи, имам усещането, че тази есен и зима може да има интересни разпродажби на морето от руснаците. Лошото е ,че не са купували много къщи. Ще се продават най-много двустайни и по-малко тристайни апартаменти. Другото което виждам е високия интерес от датчани и поляци ама може и да съм си контактувала само с такива ,та не знам.Апартамент в хубав комплекс не е за изпускане, има си предимства да знаеш особено ако не ползваш имота през цялото лято.
                Приключи тая с руснаците останаха само тези дето трайно желаят да стоят в БГ

                Миналата година като почна войната беше момента, като ги подплашиха че ще им секвестират имотите и много продадоха

                Тези дето не са се уплашили в онзи момент не ги чакай сега да продадат и то на безценица

                Коментар


                • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                  Докторе, има един професор Лисичков, на 85г. в хематологията в София, с акъла си е, важното е да ти се е кеф работата.
                  Така е.
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение
                    Е, щом си разпродал повечето, всичко е наред, взел си кеша и въртиш синджира. Продай и последното, за да не се мъчиш докато гледаш спада, на квартира ли си?
                    Тоя лаф за квартирата го въртите от 10години .Сменете плочата,отдавна се изтърка

                    И стига за мен,кажи ти какво "притежаваш" ? Защото двете ипотеки не са актив .Те са хомот и котва. И спреш ли да снасяш сумите на организацията която те е поробила,гориш !

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      не знам коя е на дъри махалата, но със сигурност не е свлачищен район и е Созопол.
                      даже и в Созопол за 600К евро къща трябва да е много голяма, което пък е до нужда и възможност на купувача.

                      приятел си купи къща в стария град по ковида за 150К-160К евро и е много доволен, но той я обитава активно със семейството си.

                      във фиш-фиш огромна част от строителството е незаконно, а впоследствие понаместено като търпимост и тн.
                      частта най-близка до морето ( топ линия ) е баш най-застрашена от свлачището, което уж го закрепиха, но знаем как се харчат пари за инфраструктура в България.

                      Не са толкова зле нещата. Затова 3 години почти купувам тази къща. А в Стария Созопол или Несебър къща с гледка или без даже за 150-160К€ не можеш да купиш.
                      Достатъчно голяма е и моята. 3 ет по 58 кв м. 4 спални.
                      Last edited by bulgarian lev; 26.07.2023, 11:47.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                        Не. Не са скъпи. Къде къде под 600К€ са. Там на Дъри в махалата са толкова.
                        не знам коя е на дъри махалата, но със сигурност не е свлачищен район и е Созопол.
                        даже и в Созопол за 600К евро къща трябва да е много голяма, което пък е до нужда и възможност на купувача.

                        приятел си купи къща в стария град по ковида за 150К-160К евро и е много доволен, но той я обитава активно със семейството си.

                        във фиш-фиш огромна част от строителството е незаконно, а впоследствие понаместено като търпимост и тн.
                        частта най-близка до морето ( топ линия ) е баш най-застрашена от свлачището, което уж го закрепиха, но знаем как се харчат пари за инфраструктура в България.


                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          На комплексите не съм фен.... Може да е ок ако инвеститора е коректен , ама съм се нагледал на простотии по новините с мизерии и опити за щавене.... Нямам нужда от такива емоции по време на почивка и по принцип. Аритметически също е неясно - вероятно трябва да му снеса 3-5К лева на година за поддръжка и изненади + покупката на апарта /замразени пари/ и т.н като за 20К лева мога да изкарам 1 месец на някои от изключителните места на земята със семейството ми с полет , храна, море и т.н.
                          При нас може къща, която ще ползвам няколко месеца в годината или апарт от руснаци в комплекс на цена под строителната себестойност ... доста и при свестна фирма за поддръжка..
                          Ей, вие повдигачите искате да отнесете имот с по-голям дискаунт и от най-големите понижители във форума...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Младите вместо да разпродават няма ли да живеят на готово с наемчета мммм ?!
                            Доктора направи само едно лирично отклонение, че наби във фондове 1 или половин апарт в даден момент , но бързо си взе поука от грешката..
                            Все още не съм му звънял да го питам какво е взел на морето, но предполагам че е нещо от типа на докторската.... Този тип имоти са лимитирани дори и на нашето море. дори и аз съм се замислял з нещо подобно макар и да не го понасям ....само да е около Дури или още по на юг....ама е скъпичко, ако въобще има предлагане / комплекси не ме интересуват/
                            Аз за разлика от него направих големи грешки последните 2-3 години и имам кеш повече от всякога в живота ми..., ама нищо не мога да купя с него щото не мога да се пречупя..., а в момента няма нищо по-добро от морски имоти поради изтеглянето на руснаците и нежеланието на западняци в момента да купуват поради неясната обстановко около морето Левчо цели сичко....

                            ПП Отговорил ти е. Сега разбираш ли че може да фърли престилката когато реши.... Кеф му София, Плевен или морето....има и наемчета за да не се налага да работи....
                            Недей пиши така на кило ,има много неща дето не знаеш,той много добре разбра какво му написах .
                            Заради климата и жегите вече има друга ниша ,която вече доста се е нагорещила ,това са имоти в планински райони с добър път и добра комуникация ,отдават се като топъл хляб ,имоти по морето ,по разни места дето след 5-6 години няма да може да се диша забрави ,климата се променя и много дестинации които до оня ден се пръскаха ще станат пустиня откъм хора и локации за инвестиция

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                              Песи, имам усещането, че тази есен и зима може да има интересни разпродажби на морето от руснаците. Лошото е ,че не са купували много къщи. Ще се продават най-много двустайни и по-малко тристайни апартаменти. Другото което виждам е високия интерес от датчани и поляци ама може и да съм си контактувала само с такива ,та не знам.Апартамент в хубав комплекс не е за изпускане, има си предимства да знаеш особено ако не ползваш имота през цялото лято.
                              На комплексите не съм фен.... Може да е ок ако инвеститора е коректен , ама съм се нагледал на простотии по новините с мизерии и опити за щавене.... Нямам нужда от такива емоции по време на почивка и по принцип. Аритметически също е неясно - вероятно трябва да му снеса 3-5К лева на година за поддръжка и изненади + покупката на апарта /замразени пари/ и т.н като за 20К лева мога да изкарам 1 месец на някои от изключителните места на земята със семейството ми с полет , храна, море и т.н.
                              При нас може къща, която ще ползвам няколко месеца в годината или апарт от руснаци в комплекс на цена под строителната себестойност ... доста и при свестна фирма за поддръжка..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                                А и не ми се работи вече. Мога да се оттегля на морето да си гледам кефа и нищо не ме брига повече.
                                Докторе, има един професор Лисичков, на 85г. в хематологията в София, с акъла си е, важното е да ти се е кеф работата.

                                Коментар

                                Working...
                                X