IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

    За Ганчо мръсотията е ежедневие,свикнал е с нея и не му прави впечатление
    Както за прасето кочината е най-хубавото място,така и за нашия герой в Несебър
    Проблема му е ,че е псевдо- родолюбец и затова не иска да иде по чужбина да види Белия Свят и как живеят белите хора, за да има място за сравнение.
    Изобщо не ме интересува как живеят"белите хора".Нямам навика да се сравнявам,с когото и да е било .
    Моят живот си е достатъчно добър-живея си в голяма и хубава къща,карам прилична кола,коята съм купил нова,всяка седмица ходя на кино и ресторант,всеки месец посещавам петзвезден спа хотел. Децата ми не са лишени от нищо.
    Естествено винаги може и по-добре, ама при моята ситуация и мястото,в което живея съм постигнал оптималното.
    Не съм ви на стандарта на форумните милионери ,така че нямам възможност да посещавам Малдивите или други подобни дестинации.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      Пропускаш, че сме малка и силно отворена (главно към ЕС) икономика, зависима от внос на енергоносители и не само.Не може да се отделим като 'остров на стаблност' или поне не за дълго.

      Нямаме производителност, защото от години вместо да инвестираме в технологии, образование, инфраструктура (истинска), електронно правителство, работещи оптимизирано и адекватно институции - ние (казвам го като общество) инвестираме в тухли, калпави шосета и разни мега яки проекти като къщи за тъщи и мутробарок бетон по морето и планината.

      Хубаво привличаме инвеститори относително лека индустрия (авто-мото и тн), но те са тук защото сме индианци в ЕС с относително ниско ниво на заплащане и все пак сме в ЕС. Потърсим ли си хубави заплати - ханс, жорж, джорджо изпразват халето за сглобяване на нещо си за автоиндустрията и заминават в Туриця с цялата яснота, че си слагат потенциален таралеж в гащите.

      Разбира се има и изключения и добри примери. Но като цяло не сме нито конкурентни като качество и брой работна ръка, нито като ред, нито като инфраструктура. Като ги насложиш в един момент ниските данъци и ниските доходи не са чак толкова ниски.
      по т.1 Няма къде да идат тея хора. Затова са на хранилка. Хем са на възраст, хем са изтървали безвъзвратно процеса по квалификация и възможности отговарящи на трудовия пазар. Масовката в администрацията е продукт на комунизма, който е неконкурентен. Но това са хора, на някои дори са майки и бащи. Не можеш да ги захвърлиш на улицата!

      Въпреки, че много добре съм запознат с оптимизациите, моя морал НЕ позволява те да са за сметка на хората, а винаги в тяхна полза и за сметка не нещо друго. Така е хуманно.

      по т.2 Това, че сме индианци е АБСОЛЮТНА ЛЪЖА, създадена от нашите северни "приятели", упорито поддържана и от ЕС, с цел да не се осъзнава властта на една малка държава, намираща се на кръстопът между Азия и Европа. Съответно приемането на тази теза, води и до нейните последици.

      по т.3 Като брой на работна ръка можем да не сме конкурентни, но като качество в определени сектори, мога да ти гарантирам, че бая големи държави, ги слагаме в малкия си джоб. А и в крайна сметка, идеята не е да се мерим кой с кого, а да създадем основа за нормално бъдеще.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
        За другото съм частично съгласен. Казвам частично, защото политическата обстановка у нас, няма абсолютно никакво влияние върху световната печатница.
        Кой увеличи пенсиите с цел да бори инфлацията?
        Колко е инфлацията в ЕУ,колко е в БГ?
        Колко е спекулата в ЕУ,колко е в БГ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

          Кой е казал, че е по-евтино? Там е почивката е почивка, качеството е по-високо и на храната и на водата. Чадърите може и да са на 4 метра, но шезлонгите са гъз до гъз и хората в морето -също.
          Погледни софиянци къде ходят и ще разбереш къде е по-хубаво.
          Аз си харесвам българската кухня.Най-много обичам мешена скара на жар,шопска салата и така нататък.
          Така че еди къде си правели еди каква си риба изобщо не ме вълнува .
          Иначе на плажа си плувам съвсем спокойно близо до шамандурата.Изобщо не е претъпкано във водата.
          А кой къде ходи си е негова работа. Нямам навика да давам акъл на хората къде и как да почиват.
          Last edited by mirodes; 22.07.2023, 11:37.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

            Да се изисква, в случая беше, да не се примирява с кофти позицията в която е, и да прави всичко възможно да бута нагоре. Много е трудно в днешно време да се обясни на голяма част от хората, че за да се стигне определено "ниво", ги чака дълъг път. Иска се всичко тук и сега - на момента. И когато видят ножицата между доходите се демотивират, вместо да се опитват да догонват.

            За другото съм частично съгласен. Казвам частично, защото политическата обстановка у нас, няма абсолютно никакво влияние върху световната печатница. Което разбира се по никакъв начин не оправдава свръх завишените цени навсякъде. Ако трябва да съм искрен, дори на мен като изявен бохем ми прави впечатление за заниженото качество по столичните кръчми, които преди държаха завидно ниво.
            Нещата идват много по от далече

            Няма как въпросните хора дето визираш да получават по високи заплати след като упорито гласуват за откровени крадци които разхищават националният ресурс

            След като те имат търпимост към ГРОБ и ПП е съвсем нормално да имат търпимост към ниските заплати

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
              Отдавна му казах да не си дава под наем акаунта щото сега вече го слагат под общ знаменател с Колчагов .Хубаво нека си държат връзка ама идентичността си е идентичност.Оня утре ще поиска и жена му и любовницата и всичко ,пак ли ще даваме ?
              Аз съм ги пуснал и двамата в тоалетната (игнора) ,но това е ГРУБО НАРУШЕНИЕ на всеки един форум за мултиакаунтинг и се наказава с бан по IP адрес и на двамата ! Тук обаче каквато държавата,такива и модераторите.Пълен унисон

              Коментар


              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                Кой говори за пестене или някой да изисквал повече от себе си,каквото и да значи това.

                Говорим,че БГ туризма досега растеше заради ниските цени.Заради Кирчо клоуна и ококорения обаче нещата не са вече такива и хората предпочитат по-доброто съотношение качество на услугата/цена в Гърция и Турция,докато БГ издиша с тези цени и не е конкурентоспособна вече !
                Да се изисква, в случая беше, да не се примирява с кофти позицията в която е, и да прави всичко възможно да бута нагоре. Много е трудно в днешно време да се обясни на голяма част от хората, че за да се стигне определено "ниво", ги чака дълъг път. Иска се всичко тук и сега - на момента. И когато видят ножицата между доходите се демотивират, вместо да се опитват да догонват.

                За другото съм частично съгласен. Казвам частично, защото политическата обстановка у нас, няма абсолютно никакво влияние върху световната печатница. Което разбира се по никакъв начин не оправдава свръх завишените цени навсякъде. Ако трябва да съм искрен, дори на мен като изявен бохем ми прави впечатление за заниженото качество по столичните кръчми, които преди държаха завидно ниво.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                  Защо ще бориш инфлация у нас? При ниски доходи, дори леко наличие на безработица, докарва икономиката до колапс. Ако това е целта на занятието, нека се бори локалната инфлация.
                  Вместо на нашенеца да му светне лампата, че е крайно време да ИЗИСКВА по-високо възнаграждение, за да има реално покачване на стандарта на живот.
                  Пропускаш, че сме малка и силно отворена (главно към ЕС) икономика, зависима от внос на енергоносители и не само.Не може да се отделим като 'остров на стаблност' или поне не за дълго.

                  Нямаме производителност, защото от години вместо да инвестираме в технологии, образование, инфраструктура (истинска), електронно правителство, работещи оптимизирано и адекватно институции - ние (казвам го като общество) инвестираме в тухли, калпави шосета и разни мега яки проекти като къщи за тъщи и мутробарок бетон по морето и планината.

                  Хубаво привличаме инвеститори относително лека индустрия (авто-мото и тн), но те са тук защото сме индианци в ЕС с относително ниско ниво на заплащане и все пак сме в ЕС. Потърсим ли си хубави заплати - ханс, жорж, джорджо изпразват халето за сглобяване на нещо си за автоиндустрията и заминават в Туриця с цялата яснота, че си слагат потенциален таралеж в гащите.

                  Разбира се има и изключения и добри примери. Но като цяло не сме нито конкурентни като качество и брой работна ръка, нито като ред, нито като инфраструктура. Като ги насложиш в един момент ниските данъци и ниските доходи не са чак толкова ниски.
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • 100% реална инфлация или дефлация? Последно?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
                      Защо ще бориш инфлация у нас? При ниски доходи, дори леко наличие на безработица, докарва икономиката до колапс. Ако това е целта на занятието, нека се бори локалната инфлация.
                      Вместо на нашенеца да му светне лампата, че е крайно време да ИЗИСКВА по-високо възнаграждение, за да има реално покачване на стандарта на живот.
                      Той за да изисква,трябва и да произвежда някъв продукт/услуга нали? И това да става възможно най-евтино и възможно най-качествено.За да може и работодателя му да печели
                      Е точно там е тънкия момент,че поради много фактори,не можем.
                      Ганъо 5 часа от работния ден си чеше мъ**те и после иска милиарди.Не става
                      И стандарта на живот не се качва с по-високо възнаграждение.На 100% реална инфалция,даже и 20-30% увеличение на възнаграждението е все тая
                      Last edited by petrg5s; 22.07.2023, 11:12.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                        Защо ще бориш инфлация у нас? При ниски доходи, дори леко наличие на безработица, докарва икономиката до колапс. Ако това е целта на занятието, нека се бори локалната инфлация.
                        Вместо на нашенеца да му светне лампата, че е крайно време да ИЗИСКВА по-високо възнаграждение, за да има реално покачване на стандарта на живот.
                        Може и чрез инфлация да задминем средноевропейските доходи - това ще стане при пържола 1К приблизително .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
                          Навсякъде е скъпо, не само у нас. Крайно време е самосъзнанието да се промени и хората да изискват повече от себе си и съответно по-високи заплати. Тая работа с пестенето приключи. При среден доход от 2к на калпак, не е нормално заделеното за цяла година, да може да се "опраска" за двуседмична почивка. Пак казвам, проблема у нас не са цените, а доходите.
                          Кой говори за пестене или някой да изисквал повече от себе си,каквото и да значи това.

                          Говорим,че БГ туризма досега растеше заради ниските цени.Заради Кирчо клоуна и ококорения обаче нещата не са вече такива и хората предпочитат по-доброто съотношение качество на услугата/цена в Гърция и Турция,докато БГ издиша с тези цени и не е конкурентоспособна вече !
                          Last edited by petrg5s; 22.07.2023, 11:12.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                            "Доктора" нЕма акъл дори да скрие, че е брокераЗ колчагов (или колчаков) беше.
                            Отдавна му казах да не си дава под наем акаунта щото сега вече го слагат под общ знаменател с Колчагов .Хубаво нека си държат връзка ама идентичността си е идентичност.Оня утре ще поиска и жена му и любовницата и всичко ,пак ли ще даваме ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                              Ми те ходят.Колко мислиш са туристите в Турция и Гърция целия сезон,колко са в БГ ?Я чукни НОИ и виж
                              Защото в Турция алкохола скъп.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от corner Разгледай мнение

                                Инфлация се бори с рязко свиване на доходите и покачване на ЛП . В България няма борба с инфлацията .
                                Ефектите са - продължаващо бясно строителтво , дори и когато няма да има пазар и купувачи .
                                Защо ще бориш инфлация у нас? При ниски доходи, дори леко наличие на безработица, докарва икономиката до колапс. Ако това е целта на занятието, нека се бори локалната инфлация.
                                Вместо на нашенеца да му светне лампата, че е крайно време да ИЗИСКВА по-високо възнаграждение, за да има реално покачване на стандарта на живот.

                                Коментар

                                Working...
                                X