IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Разбира се , варианти много да се увеличи процента на НАЕМАТЕЛИТЕ. Старите не само няма да могат да се продават , но могат и по-голям данък да има сложат и т.н. Крайният резултат, че огромна част от съществуващите жилища или няма да се обитават или дори разрушат за да няма данък .
    Ще останат само ''ставащи'' скъпи жилища.... за наематели....
    Защо мислиш, че купувам само ново ново ?! Но ще има още много промени, които ще оскъпят строежите с пъти....Дори в това ново ново да трябва нещо да се промени съседите ми са финснсово обезпечени и могат да си позволят допълнителен разход....на места няма да могат....повечето...
    Освен това младите поколения са възпитават да приемат идеята да са наематели...да и се радват .... Според Джони така били по-щастливи....
    Разбира се всичко стъпка по стъпка с цел ''доброто'' на хората и природата.

    ПП Жони с 2200 ЕЛО как мое да не ги виждаш тея неща,,,,,?!?! Или понее вероятно тогава нема си жив не ти дреме....
    С 2200 Ело е достатъчно да проумееш, че да предплатиш 40 годишни наема не е никак добра идея и че жилището е досаден месечен разход и няма никакви плюсове ако имаш собствено такова.

    А твоето "ново ново" след 30 години може и да е негодно за обитаване, така че не се знае. Ти явно се надяваш, че старото строителство ще се събаря и това ще вдига цената на новото, в което си се нахендрил. Ами не си познал. След тези 30 години никой няма да прави разлика между сграда 1975 година и 2015 година, и двете ще са стари - ще се гледа колко е здрава съответната сграда, а там няма две мнения - новото няма никакъв шанс срещу масивна сграда строена през СОЦ-а, която се е доказала във времето.

    Аз лично пък си мисля, че след неизбежното обезслюдяване цели квартали-призраци от сорта на Малинова Долина може и да се съборят и да се разкара този ненужен бетон. Във Вазов тухлата на Витошка няма да мръдне и след 100 години.
    Last edited by ejonny2376; 25.07.2023, 19:59.

    Коментар


    • Прехвърлянето на по-високите лихви към спестителите застрашава банковата стабилност

      веднага забравям за вдигане на лихвите по депозити
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Само ако си зимал малко уроци междувременно....:-)
        Обещавам некой друг път, че сега требе да зимам чавето...не ще да се прибира само.....
        Бягаш от отоговорност.А уроците аз ги давам а не ги вземам.Миналия път ти дадох безплатен.
        Last edited by nradev1111; 25.07.2023, 19:49.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

          Мани го тоя умрел имотен пазар и ела да те изпитам в BBO.
          Само ако си зимал малко уроци междувременно....:-)
          Обещавам некой друг път, че сега требе да зимам чавето...не ще да се прибира само.....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Разбира се , варианти много да се увеличи процента на НАЕМАТЕЛИТЕ. Старите не само няма да могат да се продават , но могат и по-голям данък да има сложат и т.н. Крайният резултат, че огромна част от съществуващите жилища или няма да се обитават или дори разрушат за да няма данък .
            Ще останат само ''ставащи'' скъпи жилища.... за наематели....
            Защо мислиш, че купувам само ново ново ?! Но ще има още много промени, които ще оскъпят строежите с пъти....Дори в това ново ново да трябва нещо да се промени съседите ми са финснсово обезпечени и могат да си позволят допълнителен разход....на места няма да могат....повечето...
            Освен това младите поколения са възпитават да приемат идеята да са наематели...да и се радват .... Според Джони така били по-щастливи....
            Разбира се всичко стъпка по стъпка с цел ''доброто'' на хората и природата.

            ПП Жони с 2200 ЕЛО как мое да не ги виждаш тея неща,,,,,?!?! Или понее вероятно тогава нема си жив не ти дреме....
            Мани го тоя умрел имотен пазар и ела да те изпитам в BBO.

            Коментар


            • Тримесечие: Общо вписвания: Дата на публикуване:
              2022.Q2 166780 2022.07.07
              2023.Q2 156991 2023.07.20

              През миналата година служителите от Агенция по вписванията е публикувала данните за 2022.Q2 за 7 дни след приключване на тримесечието, а за 2023.Q2, при по-малко вписвания, са били необходими 20 дни... Или тази година чиновниците там работят 3.03 пъти по-бавно в сравнение с миналата.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                Имай предвид, че до 2050г ВСИЧКИ СГРАДИ в ЕС трябва да станат въглеродно неутрални, след 2040г ,които не са такива изобщо няма да могат да се продават ,а от 2030г всички нови сгради трябва да са такива. Тия изисквания ще наложат гопеми ремонти, а доста хора ще гледат да се отърват преди това от жилищата, строени преди 2030г.2030г не е далеч,но истинската буря ще се разиграе като наближи 2040г,когато няма да могат да се продават жилища,строени преди 2030г.
                Разбира се , варианти много да се увеличи процента на НАЕМАТЕЛИТЕ. Старите не само няма да могат да се продават , но могат и по-голям данък да има сложат и т.н. Крайният резултат, че огромна част от съществуващите жилища или няма да се обитават или дори разрушат за да няма данък .
                Ще останат само ''ставащи'' скъпи жилища.... за наематели....
                Защо мислиш, че купувам само ново ново ?! Но ще има още много промени, които ще оскъпят строежите с пъти....Дори в това ново ново да трябва нещо да се промени съседите ми са финснсово обезпечени и могат да си позволят допълнителен разход....на места няма да могат....повечето...
                Освен това младите поколения са възпитават да приемат идеята да са наематели...да и се радват .... Според Джони така били по-щастливи....
                Разбира се всичко стъпка по стъпка с цел ''доброто'' на хората и природата.

                ПП Жони с 2200 ЕЛО как мое да не ги виждаш тея неща,,,,,?!?! Или понее вероятно тогава нема си жив не ти дреме....
                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 25.07.2023, 19:25.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Поеее си мой чиляк айде още 1 последен пост за данаска...подред.

                  1. Не е нужно на територията на България след 100 години да живеят Българи. Може да са всякакви. Не е нужно и населението да се увеличи , може да е само 2 милиона или дори по-малко. В Щатите има също много рядко населени щати или такива с по-тъмна демография....Това не променя константите валидни за САЩ и в нашият случай за ЕСЩ.
                  2. Разбира се че Париж или подобен ще е винаги по-скъпо от София...пъти.... Борбата за жилища опира до поддръжка, построяване и ремонт. Виждал ли си как изглежда 50-годишна селска къща ? А такава не поддържана 1 година ? А такава неподдържана 3 години ? Е това последното няма как да го видиш защото къщата ще е превзета от храсти, трънаци и треви....Броят на ставащите за обитаване къщи и жилища ще се корелира с населението...и съответно цените им.
                  3 Няма какво да мисля България е част от ЕС деюре. Процеса ще бъде бетониран съвсем в близките няколко години...Нема мърдане.и да искаме. За БВП се отнася същото като доходите и имотите в САЩ. Можеш сам да си намериш колко е разликата между първият и последният щат там Тук ще бъде същото.
                  4. За мен няма никакво съмнение че така ще се развият нещата. Какви хора ще населяват България не знам. Като чст от ЕС може да са афгани и Сомалийци макар, че ако гледам Американският пример някои щати се предпочитат повече от тъмни и латиноси...България няма да бъде от предпочитаните.... надявам се... Разбира се че няма да съм жив тогава, но вероятно ще имам внуци или правнуци, които няма да са наематели....
                  Имай предвид, че до 2050г ВСИЧКИ СГРАДИ в ЕС трябва да станат въглеродно неутрални, след 2040г ,които не са такива изобщо няма да могат да се продават ,а от 2030г всички нови сгради трябва да са такива. Тия изисквания ще наложат гопеми ремонти, а доста хора ще гледат да се отърват преди това от жилищата, строени преди 2030г.2030г не е далеч,но истинската буря ще се разиграе като наближи 2040г,когато няма да могат да се продават жилища,строени преди 2030г.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                    Санторини си го виждал само на снимка.
                    По-скоро на някой лидълски етикет от узо! ..... без да може да си го позволи!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Всичко дето си го изписал е хубаво, но забравяш основните неща:
                      - България изчезва като народ и нация
                      - В Париж 200 души се борят за 1 жилище, в София има 5 жилища на калпак
                      - България е най-корумпираната държава в цяла Европа, съответно никакви пазарни принципи не важат
                      - Защо изобщо числиш България към ЕС? Когато стигнем средното ниво на БВП, тогава ще можеш да правиш подобни сравнения. Дотогава - не 5, а 15 пъти трява всичко да е по-евтино, заради нечуваната беднотия и липсата на всякакво качество и контрол в това подобие на държава.
                      - Дори дългосрочно нещата да вървят в посоката, която си написал (за целта е нужно заселването на 2-3 милиона афганистанци и сомалийци обаче, иначе няма как), специално този спекулативен балон надут последните 5-6 години следва да спадне сериозно на първо време, пък после нещата може и да си дойдат на мястото, но това няма вече да сме живи, за да станем свидетели.
                      Поеее си мой чиляк айде още 1 последен пост за данаска...подред.

                      1. Не е нужно на територията на България след 100 години да живеят Българи. Може да са всякакви. Не е нужно и населението да се увеличи , може да е само 2 милиона или дори по-малко. В Щатите има също много рядко населени щати или такива с по-тъмна демография....Това не променя константите валидни за САЩ и в нашият случай за ЕСЩ.
                      2. Разбира се че Париж или подобен ще е винаги по-скъпо от София...пъти.... Борбата за жилища опира до поддръжка, построяване и ремонт. Виждал ли си как изглежда 50-годишна селска къща ? А такава не поддържана 1 година ? А такава неподдържана 3 години ? Е това последното няма как да го видиш защото къщата ще е превзета от храсти, трънаци и треви....Броят на ставащите за обитаване къщи и жилища ще се корелира с населението...и съответно цените им.
                      3 Няма какво да мисля България е част от ЕС деюре. Процеса ще бъде бетониран съвсем в близките няколко години...Нема мърдане.и да искаме. За БВП се отнася същото като доходите и имотите в САЩ. Можеш сам да си намериш колко е разликата между първият и последният щат там Тук ще бъде същото.
                      4. За мен няма никакво съмнение че така ще се развият нещата. Какви хора ще населяват България не знам. Като чст от ЕС може да са афгани и Сомалийци макар, че ако гледам Американският пример някои щати се предпочитат повече от тъмни и латиноси...България няма да бъде от предпочитаните.... надявам се... Разбира се че няма да съм жив тогава, но вероятно ще имам внуци или правнуци, които няма да са наематели....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        Според мен съотношението между групите е по-скоро:
                        1%
                        9%
                        40%
                        50% (поеследните 2 групи ги обединявам, тъй като некадърността, мързела и връзкарството вървят ръка за ръка) - тази група дефакто е напълно излишната и ако се съкрати, ефектът ще е положителен за институцията.

                        Аз лично съм виждал лелка, която събира числа написани едно под друго в екселска таблица с Елка. На въпроса ми защо не ползва ексела, ми отговори, че не била "ИТ специалист".
                        Е, аз все пак не съм много обективен, нормално е да защитавам себе си и колегите

                        Коментар


                        • Изясния ли ви се нещата ся ? Процент мроцент ала бала ипотечки не нам си кво. , фениксов срив с осемнайсе иляди процента ...минимум.
                          А има заложени константи за минимум и максимум и имотята и доходите и цените и инфлацията и всичко могат да варират само в тези граници. Чак тогава при тези вариации могат да се гледат ''важните'' фактори .
                          Част от тази схема са също и собствениците и наемателите , които както разбрахме / наемателите/ са между 20 и 50% в ЕС , ама в големите градове и столиците са между 50 и 90%. Затва илядо пъти съм ви писал, че сега човек може да осигури децата и внуците си с тула, че самите те ще могат да бъдат самостоятелно единствено щастливи свободни наематели / да не се бърка яйценосачки приликата е случайна/. Процента наматели у нас несъмнено ще достигне стойностите за ЕС ...може би след 50 или 100 години , но ще стане .
                          Ся се сетих нещо дето мернах от Лошата мечка - та начи нещата нема да се оправят с повишаването на доходите на всички у нас. Покупката на съответнипят имот в желано населено място / като София и паветата и т.н./ е свързано с пирамида на доходите. Това че касиерките в ЛИдъл зимат 2К / а в Кауфлан са вече с 10 кинта над тях/ , което е удвояване за няколко години само, не осначава , че те ще изкупят Вазов защото там има ограничено предлагане и се класират само тези които имат над техните доходи....

                          Аре стига ми за днес и не разчитайте на Ала Бала , а на пипето си :-)
                          Last edited by pesimist4o na kvadrat; 25.07.2023, 19:03.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                            Съвсем набързо. Първо 2 линка предисловие /случайни от гугъл вервам им/

                            https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...ries_by_income
                            https://worldpopulationreview.com/st...price-by-state

                            Разликата в доходите между първият и последният щат е под 2 пъти...има я но е толкова не повече.
                            Разликата в цените на имотите като изключим 3 места с особен статут / Хавай и т.н./ е 3 пъти.
                            В горните статистики са вкарани и градове в тотален демографски и индустриален колапс като Детройт и Бъфало

                            България макар и граничен и леко буферен щат на ЕСЩ дори винаги да крета на дъното все още е далеч от Американските показатели за дънните щати. предвид топва че цялата политика и икономика на ЕС са координира или определя със САЩ за мен поне няма никакво съмнение , че след 10, 20 или 100 години съотношенията ще са същите , а дори когато пак сме на дъното то изоставането ще бъде по-малко като процент.. От тук съответно ръстовете у нас ще бъдат по-добри от тези в ЕС /старите утвърдени държави/.
                            Разбира се за да има ръстове на доходи и имоти не може да се мине без инфлация. Те са свъртани - не може до преди 3 години да плащам 2 евро за стрижка , а в ЕС да е минимум 15 евро. Та тук обвиняваме Кирчо и Кокопрчо , че наляли инфлация. Това е факт , но е и неизбежен прицес след като сме в ЕС. Не може отново в ЕСЩ да има 5-10 пъти разлика в цената на дадена услуга., една и съща с еднакво качество. Та как ще се случи изравняването варианти много - било с типове като КК или чрез трудова миграция / свободно движение и работа/ или чрез изкуствено наливане от ЕС това са неизбежни процеси. Ако ни приемат в Шенген и ЕЗ стават направо бетон и все тая, че еврото е пробито. Ще го закрият и ще направят дгитално или там квото искат , но съотношенията в доходите и имотите ще останат същите.
                            Има и допълнителни бонуси - ЕС/САЩ не биха допуснали България да се наклони към Русия /геополитика/ Предвид миналото и като цяло положителното мислене към нея за масовката единственият вариант е икономически щото колхозника се гърчи за жълти стотинки в Русия в сравнение с нас като сме несравнимо по-бедни на ресурси и индустрия . Не мисля , че биха допуснали и наклонение към Турция предвид това че над 10% от хората у нас са с Турски произход.... отново доходите трябва да са поне = на Турските....
                            Та вие си чекайте срива...ей сега шъ дойде...некъде около 2139.....:-)

                            ПП За домашно задачка ако в Париж средната цена е 10К , а в София 2К съвсем грубо колко по-бързо в София требе да растат имотята , че разликата да стане 3, а не 5 пъти както е в Щатите ?

                            ПП2 Само който не е поискал не е получил
                            https://dnes.dir.bg/ikonomika/byudzh...nap-mitnitsite
                            Всичко дето си го изписал е хубаво, но забравяш основните неща:
                            - България изчезва като народ и нация
                            - В Париж 200 души се борят за 1 жилище, в София има 5 жилища на калпак
                            - България е най-корумпираната държава в цяла Европа, съответно никакви пазарни принципи не важат
                            - Защо изобщо числиш България към ЕС? Когато стигнем средното ниво на БВП, тогава ще можеш да правиш подобни сравнения. Дотогава - не 5, а 15 пъти трява всичко да е по-евтино, заради нечуваната беднотия и липсата на всякакво качество и контрол в това подобие на държава.
                            - Дори дългосрочно нещата да вървят в посоката, която си написал (за целта е нужно заселването на 2-3 милиона афганистанци и сомалийци обаче, иначе няма как), специално този спекулативен балон надут последните 5-6 години следва да спадне сериозно на първо време, пък после нещата може и да си дойдат на мястото, но това няма вече да сме живи, за да станем свидетели.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                              Уж имаме спад на броя на сделките, пък:

                              https://www.imot.bg/9jkgqz
                              [ATTACH=CONFIG]n4095336[/ATTACH]


                              какво!::
                              ама нали за есента беше??
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Съвсем набързо. Първо 2 линка предисловие /случайни от гугъл вервам им/

                                https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...ries_by_income
                                https://worldpopulationreview.com/st...price-by-state

                                Разликата в доходите между първият и последният щат е под 2 пъти...има я но е толкова не повече.
                                Разликата в цените на имотите като изключим 3 места с особен статут / Хавай и т.н./ е 3 пъти.
                                В горните статистики са вкарани и градове в тотален демографски и индустриален колапс като Детройт и Бъфало

                                България макар и граничен и леко буферен щат на ЕСЩ дори винаги да крета на дъното все още е далеч от Американските показатели за дънните щати. предвид това че цялата политика и икономика на ЕС са координира или определя със САЩ за мен поне няма никакво съмнение , че след 10, 20 или 100 години съотношенията ще са същите , а дори когато пак сме на дъното то изоставането ще бъде по-малко като процент.. От тук съответно ръстовете у нас ще бъдат по-добри от тези в ЕС /старите утвърдени държави/.
                                Разбира се за да има ръстове на доходи и имоти не може да се мине без инфлация. Те са свъртани - не може до преди 3 години да плащам 2 евро за стрижка , а в ЕС да е минимум 15 евро. Та тук обвиняваме Кирчо и Кокопрчо , че наляли инфлация. Това е факт , но е и неизбежен прицес след като сме в ЕС. Не може отново в ЕСЩ да има 5-10 пъти разлика в цената на дадена услуга., една и съща с еднакво качество. Та как ще се случи изравняването варианти много - било с типове като КК или чрез трудова миграция / свободно движение и работа/ или чрез изкуствено наливане от ЕС това са неизбежни процеси. Ако ни приемат в Шенген и ЕЗ стават направо бетон и все тая, че еврото е пробито. Ще го закрият и ще направят дгитално или там квото искат , но съотношенията в доходите и имотите ще останат същите.
                                Има и допълнителни бонуси - ЕС/САЩ не биха допуснали България да се наклони към Русия /геополитика/ Предвид миналото и като цяло положителното мислене към нея за масовката единственият вариант е икономически щото колхозника се гърчи за жълти стотинки в Русия в сравнение с нас като сме несравнимо по-бедни на ресурси и индустрия . Не мисля , че биха допуснали и наклонение към Турция предвид това че над 10% от хората у нас са с Турски произход.... отново доходите трябва да са поне = на Турските....
                                Та вие си чекайте срива...ей сега шъ дойде...некъде около 2139.....:-)

                                ПП За домашно задачка ако в Париж средната цена е 10К , а в София 2К съвсем грубо колко по-бързо в София требе да растат имотята , че разликата да стане 3, а не 5 пъти както е в Щатите ?

                                ПП2 Само който не е поискал не е получил
                                https://dnes.dir.bg/ikonomika/byudzh...nap-mitnitsite
                                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 25.07.2023, 19:20.

                                Коментар

                                Working...
                                X