IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SlonH Разгледай мнение
    Обаче къде е втората част от урока? Дъното е ударено или скоро, а след него пак нагоре нагоре за десетилетия? Или не? Или парите на американите ще свършат, и скритите под дюшека и в буркани долари ще ви направят милионери? Или ще пуснат печатницата пак?
    Втората част от урока е само за тези дето могат да видят голямата картинка - Тези дето са се огледали само в малък фрагмент от времето пак ще останат изненадани

    Сега като погледнат как изглежда графиката за по голям период от време и им иде да си откинат главите

    Click image for larger version

Name:	fed11.jpg
Views:	4
Size:	18.4 КБ
ID:	4090808

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

      Поздравления. И за добре написаното описание и най-вече, щото пише"ние",а не "аз".Значи ти има уважението като водещ в двойката. Което е най-важното за хармонията в едно семейство.
      Няма за какво. Стара история. Пуснах линка вместо да обяснявам дълго защо Черно море / Слънчака съвсем/ не се вписва в очакванията ми за морска почивка. Търся съвсем друга емоция, изживяване и неща.....
      Иначе да жена ми пише добре , а в семейството ни винаги е имало само ние. Е основните решения са 90% мои , но са със семейни приоритети ...
      И да не кажеш офтопик.... Не е защото подхода към имотите ми е същият като към почивките....Индийският океан е Гоцето :-)
      Last edited by pesimist4o na kvadrat; 14.07.2023, 15:48.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
        Ще си научите вие урока,но насила

        Обаче къде е втората част от урока? Дъното е ударено или скоро, а след него пак нагоре нагоре за десетилетия? Или не? Или парите на американите ще свършат, и скритите под дюшека и в буркани долари ще ви направят милионери? Или ще пуснат печатницата пак?

        Коментар


        • Броят на наличните за наемане жилища на Острова е на 14-годишно дъно - Investor.bg

          Броят на наличните за наемане жилища в Обединеното кралство е спаднал до 14-годишно дъно, засилвайки натиска върху наемателите, конкуриращи се да намерят достъпно място за живеене, показва нов анализ

          Питам се: Ако днес това се случва там, утре къде може да се случи?
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • За съжаление ще трябва да поднеса още ЛОШИ НОВИНИ. (все някой трябва да има кураж да ги поднася)

            Та...освен, че цените на имотите се покачват устремно успоредно с тяха се покачват и данъците, таксите, комисионите и другите разходи по придобиване на имот. (тук не влкючвам разходи за ремонт и обзавеждане). Процентите на общините, нотариусите и разните банкови такси са доста нагоре и върху новите по-високи цени на имотите понякога са доста респектиращи суми. Освен това и новите ипотечни кредити също са с малко по-висока лихва, това също отделно натоварва крайната цена.

            Всичко на всичко, всички по веригата по придобиване на имот са поскъпнали, както разбира се и самите имоти. В крайна сметка достигаме до прекършване на възможността и волята за придобиване на имот и примирение/присъединяване към групата от за които изборът е ограничен до: 1.Наем или 2.Споделяне на жилище с при родител.

            Съжалявам за лошите новини, но това е. Каквото-такова. Ако щете.

            Съпротивата срещу Негово Величество пазара, води само до фрустрация, стрес и натрупване на психически проблеми.




            Магарешки рев и мятане на къчове са нормална реакция срещу несгодите поднесени от НВ пазара след всяко ново по-високо ниво. Жалките опити за обиди срещу вестителя на новините, няма да помогнат в борбата за понижение на цените.

            за модераторите: Трийте, няма проблем. Вашите действия водят не до изтриване на самите ФАКТИ или НОВИНИ, а само до информационно затъмнение на понижителите, вследствие на което те са подложени на още по-големи загуби, стрес и фрустрация. (ефект на щраусовата глава в пясъка) Триенето на коментари е като изгарянето на книги които фашистките галфони са унищожили като литература, вместо да четат и се просвещават.
            Last edited by bulgarian lev; 14.07.2023, 14:53.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Да. А това е моетотип не конкретно място.... Само още няколко години децата да пораснат....
              Описание от жена ми. от преди 15 години....
              https://poblizo.com/?p=5222&cpage=1
              Поздравления. И за добре написаното описание и най-вече, щото пише"ние",а не "аз".Значи ти има уважението като водещ в двойката. Което е най-важното за хармонията в едно семейство.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                Нещо по темата от мен ....

                Най -новите данни от сряда показват още от същото и въпреки уверенията на някои пишман повдигачи в темата и клоуни като шестака,няма напечатани 5 трилиона,няма увеличение на оборите ,няма и да има

                Баланса на най-важната "банка" в света продължава да се свива и е на най-ниското ниво от 2 год !
                Колко финансово неграмотен и ниско интелигентен трябва да си,за да живееш в делюзията ,че нещо щяло да поскъпва,още повече в някво гето на майната си ??!!

                Ще си научите вие урока,но насила

                ХЕ хе, ти да не мислиш че повдигачите знаят какво е баланс.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Случват се такива неща , аз ще сменям наемател скоро / свършва договора на един телефонист/ и ще видим как е пазара. Иначе актуализирах наемите и се приеха новите нива....Няма как всичко поскъпна
                  И англичанката приключи, дипломира се и си замина, любезно канейки ме ако замръкна в Лондон да и звънна. Сега ще боядисвам и айде с новите наемни нива.
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Нищо. И този Септември ще бъде Май. И така докато 70 годишните юбиляри най накрая купят в обновената (сигурен съм в това) по това време топ локация Ботунец.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                      Песи, наемателя ми се омете, не дали емиграционните на жена му документи, която е мароканка (а той от Париж...както пееше Стефчо Данаилов - аз съм от Твърдица, ти си от Париж) и плаща човека два наема, заряза два депозита и ми се извини че няма да се върне.
                      Случват се такива неща , аз ще сменям наемател скоро / свършва договора на един телефонист/ и ще видим как е пазара. Иначе актуализирах наемите и се приеха новите нива....Няма как всичко поскъпна

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                        Нещо по темата от мен ....

                        Най -новите данни от сряда показват още от същото и въпреки уверенията на някои пишман повдигачи в темата и клоуни като шестака,няма напечатани 5 трилиона,няма увеличение на оборите ,няма и да има

                        Баланса на най-важната "банка" в света продължава да се свива и е на най-ниското ниво от 2 год !
                        Колко финансово неграмотен и ниско интелигентен трябва да си,за да живееш в делюзията ,че нещо щяло да поскъпва,още повече в някво гето на майната си ??!!

                        Ще си научите вие урока,но насила

                        То зависи и каква част от тези пари са наляти в икономиката и каква част си стоят по сметките във Фед на търговските банки.
                        Ето това е графика за М3 - спад имаме с 1 трилион за една година:

                        https://fred.stlouisfed.org/series/MABMM301USM189S

                        Прави впечатление, че за последните 50 години имаме постоянен плавен ръст на M3 и яко надуване след ковид пандемията, а сега е първият път когато трендът се обръща. Това докъде ще доведе само можем да гадаем, със сигурност обаче фейк-печалбите на нашите имотолюбци ще се изтрият по начина, по който и се създадоха.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                          Песи, наемателя ми се омете, не дали емиграционните на жена му документи, която е мароканка (а той от Париж...както пееше Стефчо Данаилов - аз съм от Твърдица, ти си от Париж) и плаща човека два наема, заряза два депозита и ми се извини че няма да се върне.
                          Последният мохикан? А сега накъде?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                            Точно Слънчев бряг е идеалното място за ергени, щото купонът тече 24 часа и е пълно със загорели жени и българки, и чужденки.
                            Но не всеки го влече това.
                            Да. А това е моетотип не конкретно място.... Само още няколко години децата да пораснат....
                            Описание от жена ми. от преди 15 години....
                            https://poblizo.com/?p=5222&cpage=1

                            Коментар


                            • Ниво 1900 вече е преминато. Ето доказателството:
                              .
                              .
                              Click image for larger version

Name:	Screenshot 2023-07-14 100324.JPG
Views:	2
Size:	49.7 КБ
ID:	4090725







                              Ще продължи ли да се покачва средната цена? За съжаление отговорът е ДА. Факторите обуславящи поскъпването са много и засега няма никакви срещуположни фактори които да предполагат забавяне на поскъпването.

                              Тук в темата мен ще ми трият коментарите, защото моите новини са неприятни. Така е било винаги: Вестоносецът е виновен!
                              Истината е, че за някои участници в темата тези мои новини означават:
                              .



                              За тези които ще могат да си позволят "INSERT COINS" ще има жилище на по-висока цена, за другите които няма да могат, остава присъединяване към 60% наематели или да си останат там където са били до сега.

                              Има лекарство, но то е горчиво. Който иска да се излекува ще трябва да се примири и да изпие горчивия хап. Това е. Ако щете...

                              СЕПТЕМВРИ---->>>>>ниво 2000, купувайте СЕГА или ви чака примирение на следващото психологическо ниво.

                              Съпротивата срещу Негово Величество пазара, води само до фрустрация, стрес и натрупване на психически проблеми.




                              Магарешки рев и мятане на къчове са нормална реакция срещу несгодите поднесени от НВ пазара след всяко ново по-високо ниво. Жалките опити за обиди срещу вестителя на новините, няма да помогнат в борбата за понижение на цените.
                              Last edited by bulgarian lev; 14.07.2023, 14:02.
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Песи, наемателя ми се омете, не дали емиграционните на жена му документи, която е мароканка (а той от Париж...както пееше Стефчо Данаилов - аз съм от Твърдица, ти си от Париж) и плаща човека два наема, заряза два депозита и ми се извини че няма да се върне.
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X