IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение
    През 23-та търсихме апартамент за сина ни във Варна. Гледахме готови, полуготови. Преди месец направихме договор за апартамент в новострояща се сграда. Направихме първа вноска. Ипотеката ще си я тегли и плаща той. Това ще е след близо 3 години. Ако всичко е нормално след 4 години ще има апартамент. До тогава ще живее в стария наш.
    Много лоша сделка,много.
    Едно сградата почти сигурно няма да се довърши,едно и лихвите ще са съвсем други,а за цените на имотите хептен.
    Финансово самоубииство

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

      При една честна дума, че няма да злоупотребиш, ще ти споделя линкове към научния труд и снимка на студентската ми карта в оксфорд, но искам да потвърдиш пред форума дали лъжа или не. Какво казваш?
      Какво има да се доказваш, на разни ботове от анонимен форум... Тука сме джентълмени и си вярваме.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

        Така е
        Ти си е ба си якия пич! Дано станеш милионер на 20!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

          Така е
          Поздравления за онлайн магазина млади човече! Но моля те недей за имотите...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
            РОДИТЕЛИТЕ МИ!!!! Тук пише човек, на когото парите му изкарват родителите!!!
            Така е

            Коментар


            • РОДИТЕЛИТЕ МИ!!!! Тук пише човек, на когото парите му изкарват родителите!!! Още утре ще накарам дъщерята да се регне в инвеститорския форум!Мале мила, с кого сме спорили в темата! Шок!
              Last edited by Bailor; 12.11.2023, 00:43.

              Коментар


              • Сега ми става ясна драмата за борбата за едностайка в София и защо, като не стигат мъните е тази упорита борба в темата.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                  Не, той има публикуван научен труд от АЦБ. Врял и кипял в бизнеса.
                  Имам онлайн магазин за персонализирани продукти, който стартирах още бакалавъра преди и с който родителите ми в момента се занимават и в последно време започна да им изкарва един приличен доход. В началото беше проклета работа и работих без пари даже на загуба, но няма да навлизам в подробности.

                  При една честна дума, че няма да злоупотребиш, ще ти споделя линкове към научния труд и снимка на студентската ми карта в оксфорд, но искам да потвърдиш пред форума дали лъжа или не. Какво казваш?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

                    Неиронично да. И аз имам абонамент но през уикенда пак има такси и пo-лош курс. И дори не съм играл да изчислявам колко точно губя от превалутиране. Stripe и PayPal изяждат много по голям дял (5-6% и повече в зависимост от валутата на превалутиране). Маржът ми е над 40% и не ми пука дали ще е 0.5 - 1.5%. Но ти явно си свикнал само да се лъжете във форума и да не можеш да повярваш на никого.


                    57 страница - тарифа за Бизнес клиенти на първата банка, за която се сетих. Такса за входящ превод в Евро НЯМА. Курс продава 1.9585. Превод от 10.000 Евро излиза 19585 лева или 0.14% разлика от курса... Такса изходящ - 1,30 лева.

                    https://www.fibank.bg/web/files/docu...les/Tariff.pdf


                    Last edited by aleks262; 12.11.2023, 10:47.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                      Уау големия бизнесмен с револют ли въртиш бизнеса? И плащанията към бюджета през там нали?
                      Неиронично да. И аз имам абонамент но през уикенда пак има такси и пo-лош курс. И дори не съм играл да изчислявам колко точно губя от превалутиране. Stripe и PayPal изяждат много по голям дял (5-6% и повече в зависимост от валутата на превалутиране). Маржът ми е над 40% и не ми пука дали ще е 0.5 - 1.5%. Но ти явно си свикнал само да се лъжете във форума и да не можеш да повярваш на никого.


                      Last edited by Thrace; 12.11.2023, 00:03.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                        Той е до 2к лева, понижител е. Да не се притеснява.
                        Не, той има публикуван научен труд от АЦБ. Врял и кипял в бизнеса. Но ще гледа на безплатния револют курса понеже явно управлява големи парични потоци от там и за него 1-2-3% са просто статистическа грешка.
                        Магнит е тази тема.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                          Уау големия бизнесмен с револют ли въртиш бизнеса? И плащанията към бюджета през там нали?
                          То вярно положението е да се смееш ли да плачеш ли.

                          Сега понеже явно нямаш допир с реалния свят ще ти споделя моите левови и еврови сметки само таксата за получен превод са между 0.2-0.5% без да смятаме прецакания курс, които дори през дилър пак не е ок. Но на дилър не може да звъниш за под 10к.

                          Изобщо не знам какво ще чакаш до понеделник за револют, но понеже го използвам да ти обясня и за него - до 2к лева няма такса после е 1%. Това ако не си плащаш. Аз си плащам и нямам такси понеже не ми стигат 2к и има други неща които ползвам там.

                          Поредния измислен герой.
                          Той е до 2к лева, понижител е. Да не се притеснява.Мале, мале,и този човек пише в тема за недвижими имоти, дето чиляк с под 500 бона, дори е срамно да пише....
                          Last edited by Bailor; 11.11.2023, 23:20.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

                            Добре, за да не говоря без да съм сигурен в понеделник ще проверя и кажа колко точно ме таксува револют за обмена, където дори не плащам такси. Ще съм силно изненадан ако е над 1% дори и с техния прецакан курс.
                            Уау големия бизнесмен с револют ли въртиш бизнеса? И плащанията към бюджета през там нали?
                            То вярно положението е да се смееш ли да плачеш ли.

                            Сега понеже явно нямаш допир с реалния свят ще ти споделя моите левови и еврови сметки само таксата за получен превод са между 0.2-0.5% без да смятаме прецакания курс, които дори през дилър пак не е ок. Но на дилър не може да звъниш за под 10к.

                            Изобщо не знам какво ще чакаш до понеделник за револют, но понеже го използвам да ти обясня и за него - до 2к лева няма такса после е 1%. Това ако не си плащаш. Аз си плащам и нямам такси понеже не ми стигат 2к и има други неща които ползвам там. И да допълня - на револют курса често е много по-добър от на банките.

                            Поредния измислен герой.
                            Last edited by pwise; 11.11.2023, 23:23.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

                              Вечната практика на визиране на нещо, което никога не е казвано. Всичко тръгна от коментар на 6000, който каза че банките имали 70% пари които били неизползвани. Аз му отговорих, че това е статистически феномен породен от кредитирането на ТБ и както днес ги има, так утре може да ги няма. Тези пари ще се изпарят в момента в който кредити започнат да се погасяват преждевременно. Ти реши да се намесиш и да кажеш че ако ЦБ не бяха напечатали пари които ТБ да раздуват нямаше да се стигне до това раздуване и започна спора, където ти обяснявам, че ЦБ могат единствено да зададат диапазон на парите в икономика с долна граница напечатаното от тях и с горна граница уповаваща се на задължителните резерви. Никъде не съм писал за изискванията за капиталова адекватност, които в прочем са предназначени за финансова стабилност и макропруденция, а не за ценова стабилност в икономика. Основните инструменти на паричната политика са други. Няма да продължавам спора защото вече на няколко пъти преиначаваш тезите ми от типа на или, или. Така не може да се води дискусия над комплексни процеси.
                              Тук говориш за САЩ. В Европа реално нищо не спада, а стои на едно място. Което е основната причина да не поддават цените на имотите(в евро, респективно лева като номинал), все още. Когато обаче се усетят овцете, че мерят цената на имотите в грешната валута, ще разберат че вече сме с едни 10% спад от началото на годината. Затова и проф. Краси Петров вижда спад на цените, а разни Донки и Бонки виждат ръст.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

                                Необходим е един много прост мисловен експеримент. Задайте си въпроса дали познавате някой, който е закупил имот през 2023? За 9 от 10 от участниците във форума отговора ще е НЕ. Ами за 2022г? За 9 от 10 отговора ще е - ДА. Тук трябва да светне една червена лампа.
                                През 23-та търсихме апартамент за сина ни във Варна. Гледахме готови, полуготови. Преди месец направихме договор за апартамент в новострояща се сграда. Направихме първа вноска. Ипотеката ще си я тегли и плаща той. Това ще е след близо 3 години. Ако всичко е нормално след 4 години ще има апартамент. До тогава ще живее в стария наш.
                                Last edited by vikhunter; 11.11.2023, 22:44.

                                Коментар

                                Working...
                                X