IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
    Защо строителната индустрия в света все още страда от недостиг на служители и какви са решенията? - Investor.bg

    Когато няма работна ръка в строителния бранш какво се случва? Вариантите са два:

    1. Произвеждат се по-малко жилища---->съответно цените нагоре.

    или

    2. Вдигат се заплатите в бранша----> съответно това рефлектира в цените---->НАГОРЕ.

    ===2039===

    Кой купил, купил, кой зазидан-зазидан. Това е положението. Цените на имотите са само нагоре, до 2039та спад не чакайте.
    Нещо си се объркал дарагой брокераз. Цените бЕха нагоре, сега в сме в следващия цикъл - надолЕ. Фащайте мотиките.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
      https://19min.bg/news/novini_8/spetc...sh-184705.html

      Спецов събра с 2 млрд. по-малко ДДС, хазната в дефицит въпреки ошушкания БЕХ
      Освен строителството и самата държава е един.... балоняк, който предстои да се спука.

      Коментар


      • https://www.ft.com/content/b82a428e-...5-f975252f26f5

        В Германия потоп със строителите

        Коментар


        • https://19min.bg/news/novini_8/spetc...sh-184705.html

          Спецов събра с 2 млрд. по-малко ДДС, хазната в дефицит въпреки ошушкания БЕХ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

            Нещо повече, много специалисти в бранша предупреждават за предстоящ засилен ръст на цените...
            за да има силен ръст на цените е нужно да има засилено търсене, а в последните няколко тримесечия търсенето намалява(именно заради ръста в цените и не само).

            за да катерят вечно цените трябва да има нови и нови хора, които да искат да купуват, а в България с тази демография - точно хората са проблем или по-скоро липсата на хора.
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от AMG2023 Разгледай мнение

              Ще предупреждават нали са "специалисти в бранша" и с това си вадят хляба.
              Аз предупреждавам за изтрезвяване, фалити и спекула и предстоящо коригиране на много от нескупосаните им коптори, които в никоя нормална държава не биха ги пуснали дори за продан.
              Сигурен ли си, че пишеш в правилната за теб тема? Да знаеш, че си има отделна тема за наемите.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                Искаш да кажеш, че много от заинтересованите лица в бранша предупреждават за ръст на цените!
                Ще поживеем, ще видим. От 2017та до днес предупреждавахме, кольо ни кълнеше, че сме брокери и лъжем, пък после: “сори, сори съжалявам”. Сега си седи зазидан и бетониран.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                  Нещо повече, много специалисти в бранша предупреждават за предстоящ засилен ръст на цените...
                  Искаш да кажеш, че много от заинтересованите лица в бранша предупреждават за ръст на цените!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                    Нещо повече, много специалисти в бранша предупреждават за предстоящ засилен ръст на цените...
                    Ще предупреждават нали са "специалисти в бранша" и с това си вадят хляба.
                    Аз предупреждавам за изтрезвяване, фалити и спекула и предстоящо коригиране на много от нескупосаните им коптори, които в никоя нормална държава не биха ги пуснали дори за продан.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                      Нещо повече, много специалисти в бранша предупреждават за предстоящ засилен ръст на цените...
                      На мастиката ли?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение


                        ===2039===

                        Кой купил, купил, кой зазидан-зазидан. Това е положението. Цените на имотите са само нагоре, до 2039та спад не чакайте.
                        Нещо повече, много специалисти в бранша предупреждават за предстоящ засилен ръст на цените...

                        Коментар


                        • Защо строителната индустрия в света все още страда от недостиг на служители и какви са решенията? - Investor.bg

                          Когато няма работна ръка в строителния бранш какво се случва? Вариантите са два:

                          1. Произвеждат се по-малко жилища---->съответно цените нагоре.

                          или

                          2. Вдигат се заплатите в бранша----> съответно това рефлектира в цените---->НАГОРЕ.

                          ===2039===

                          Кой купил, купил, кой зазидан-зазидан. Това е положението. Цените на имотите са само нагоре, до 2039та спад не чакайте.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

                            Първо да кажа, Вълчо съм. Второ.... гъз знае и 2, и 200 И мен 10 на месец не ми стигат в момента за 3-членно семейство, а на други не им стигат и 100. Трети пък го карат скромно и са доволни от живота - нито се занимават с бамки, нито хазяи, нито гонят някакви цели. Радват се на близките и че са здрави. Кой както си го направи. Но нека си кажем истината.... в България средния келеш получава 1500 заплата и носи телефон за 3000 в джоба. И после викат СЪСИПАА Я ТАА ДЪРЖАВА. Това е извратеното.
                            И от мен имаш плюс-което е така е така

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

                              Първо да кажа, Вълчо съм. Второ.... гъз знае и 2, и 200 И мен 10 на месец не ми стигат в момента за 3-членно семейство, а на други не им стигат и 100. Трети пък го карат скромно и са доволни от живота - нито се занимават с бамки, нито хазяи, нито гонят някакви цели. Радват се на близките и че са здрави. Кой както си го направи. Но нека си кажем истината.... в България средния келеш получава 1500 заплата и носи телефон за 3000 в джоба. И после викат СЪСИПАА Я ТАА ДЪРЖАВА. Това е извратеното.
                              За съжаление си е точно така

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

                                Първо да кажа, Вълчо съм. Второ.... гъз знае и 2, и 200 И мен 10 на месец не ми стигат в момента за 3-членно семейство, а на други не им стигат и 100. Трети пък го карат скромно и са доволни от живота - нито се занимават с бамки, нито хазяи, нито гонят някакви цели. Радват се на близките и че са здрави. Кой както си го направи. Но нека си кажем истината.... в България средния келеш получава 1500 заплата и носи телефон за 3000 в джоба. И после викат СЪСИПАА Я ТАА ДЪРЖАВА. Това е извратеното.
                                Може би е прекалено, но не мога да не се съглася. Бих добавил и вече 3 летни почивки за стандарт. Къде може да е причината - огромният % притежават жилищата, може да са калпави улиците, но поне ги имаме. Оттам повечето не се тревожат за ипотеката, съответно защо да не скочат на телефон за 3000 лв. ако предишното поколение се е скъсало от бачкане и лишения, за да може келешите да лежат в собствен апартамент и да се оплакват. Пиша го за всички, които не вярват в необходимостта да притежават жилището си - само това гарантира икономическа свобода, а не при най-малкия полъх на криза и да са в паник атака. Разбира се при инвеститори, независимо от мащаба, не е същото, но за семействата е критично да притежават имота си и то на най-доброто място в града, в което могат да си позволят - това изключва всякакви недомислици като къща в прерията, гората, на-майната-си и т.н. Но това не променя оценката ми за цените, че в момента са нереални въпреки инфлацията.

                                Коментар

                                Working...
                                X