IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    Е как, нали имаш милион и нещо иляди? И казваш, че не можело нищо да се купи с тях в Сардиния....
    За документите ясно, на това свлачище строежите няма как да са и на 1% законни. Кой знае какви врътки са правени. Но ти си знаеш. Моли се да не се издавите, една вълна и сте чао.
    Джони, сладур уважаеми, аз не съм спал и в периода 2011-2023 както сам видя съм купувал имоти които са доста добри. В нито един момент аз не съм разполагал с 640 хил евро. Макса е бил с около 240-275 хиляди. Със спечелен кеш не се догонва цена на имот. Никога не достига. Запомни, безплатен урок!
    Намествал съм ги моментално, да, милион и нещо бая отгоре съм, сега ще кажеш че капиталовата която е дабъл се пипа ако продадеш. Учи се на локация и ликвидност, дори имота да изглежда скромен.
    Не познаваш геодезията на района. Вълна от морето не би бил проблем. Морето не бута, поглъща само. Проблем са дренажи, подпочвени води, лоша отводнителна система и пласт от почва върху скала. Реки и долини няма, язовири също, презастроени южночерноморски алчни чекии също. Затова в Малката София - Лозенец отдавна не купих и не бих купил и 1 кв. м. Научи се да се разграничаваш и да получаваш инфо не от тълпата.
    Last edited by два_таралежа; 09.09.2023, 01:58.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

      Че аз 640 хил евро накуп не съм виждал бре, Джонка. Не кат теб да гледам снимки, на каки и имоти. Айде, не ме предизвиквай, щото съм по-голям и зрял от теб и не ща да падам от високо. Всички вас това ви чака. Моите уважения към теб!
      Точно щото не съм стандартен купувам там където вив слабо информираните или дезинформираните не бихте купили. За какво мислиш че две години увивам. Първо цената беше двойна, второ исках папки документи. Не ме мисли за тъп, щото ще те разочаровам, вас съм ви измислил аз. Отдавна!
      Иди посъветвай и Бевърли хилс. Ще има земетресение поне 9 по Рихтер. Ще станем свидетели в нашия живот, бъди сигурен.
      Е как, нали имаш милион и нещо иляди? И казваш, че не можело нищо да се купи с тях в Сардиния....
      За документите ясно, на това свлачище строежите няма как да са и на 1% законни. Кой знае какви врътки са правени. Но ти си знаеш. Моли се да не се издавите, една вълна и сте чао.
      Last edited by ejonny2376; 09.09.2023, 00:46.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Хаха, я виж в Сардиния какво можело да се купи?

        https://www.green-acres.it/de/proper...s1rdap3v5u.htm

        А ти, подведен от оня чалнатия, взе че купи на свлачището край село Оброчище, незаконен кофтор без канализация сред фекални води. Познанството ти с този те дърпа толкова силно към дъното, не знам как още не си го осъзнал.
        Че аз 640 хил евро накуп не съм виждал бре, Джонка. Не кат теб да гледам снимки, на каки и имоти. Айде, не ме предизвиквай, щото съм по-голям и зрял от теб и не ща да падам от високо. Всички вас това ви чака. Моите уважения към теб!
        Точно щото не съм стандартен купувам там където вив слабо информираните или дезинформираните не бихте купили. За какво мислиш че две години увивам. Първо цената беше двойна, второ исках папки документи. Не ме мисли за тъп, щото ще те разочаровам, вас съм ви измислил аз. Отдавна!
        Иди посъветвай и Бевърли хилс. Ще има земетресение поне 9 по Рихтер. Ще станем свидетели в нашия живот, бъди сигурен.
        Last edited by два_таралежа; 09.09.2023, 00:37.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

          Но и купувачите са друг сегмент. Разбира се. Не с един, с по 10-15 подобни разполагат продавачите.
          Тва се едно аз с моите милион и няколко стотин хиляди евра да купя в Сардиния. Кога? Аз съм ги взел не накуп, а постепенно. И да купя аз оставам под моста, щото няма да имам и грош да ги поддържам.
          Хаха, я виж в Сардиния какво можело да се купи?

          https://www.green-acres.it/de/proper...s1rdap3v5u.htm

          А ти, подведен от оня чалнатия, взе че купи на свлачището край село Оброчище, незаконен кофтор без канализация сред фекални води. Познанството ти с този те дърпа толкова силно към дъното, не знам как още не си го осъзнал.
          Last edited by ejonny2376; 09.09.2023, 00:09.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

            Там е зона за милионери, не за ИТ специалисти. Всяка жаба да си знае гьола. Карето е супер, но вноската е около 5к за 20г. на 3%. Ако дръпнат лихвата нагоре ще ме пуснат по Перловската река.
            Ит,тата доста ще изпокапете, гледам масово почнаха да,съкращават позиции,дейности,хора,проекти

            Коментар


            • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

              Казвал съм, ще потретя. Имоти в този сегмент се обявяват за цифра и след дискаунта пак е цифра. Подобни имоти са за милионери в лилаво или зелено, както искаш. Никога подобни имоти няма да са мерило за пазара. Перонаджиите да гледат Лулин и Надежда, другото да забравят. Ти имаше шанс да купиш, не щеш в Бг, купи в Европа. Това е моя съвет.
              Милионер в лилаво никога няма да купи точно в Лозенец, след като за същите пари може да купи къща край Гарда. Просто тези цифри са едни полюции на алчни за лесна печалба наследници и "инвеститори" и много се съмнявам да има сделки на тези нива.

              Много бих изскал да разбера колко ли на брой са сделките в София, от частни лица, за суми над 400к Евро да речем,за последните тримесечия.
              Разбери, че това са цифри за имоти по Ривиерата, в богати и уредени държави, не в София.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                И аз на това се надявам, че в този сегмент купувачите са малко и поне те ще отрезвеят, че да продават с дискаунт. Дали ще стане, ще видим. Отделно, че в много малка част от случаите собствениците на такива апарти разполагат само с 1 луксозен имот.
                Но и купувачите са друг сегмент. Разбира се. Не с един, с по 10-15 подобни разполагат продавачите.
                Тва се едно аз с моите милион и няколко стотин хиляди евра да купя в Сардиния. Кога? Аз съм ги взел не накуп, а постепенно. И да купя аз оставам под моста, щото няма да имам и грош да ги поддържам.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Не си ли налющил едно милионче кеш от заплати и бонуси?

                  Гледам цената е около 2500 Евра (върху РЗП+Общи). На фона на абсурдните цени във Вади, Хладилници, Гоцета и подобни гета това си е оферта. Ако наистина търсиш голям апартамент над 100кв, чисти, поне едни 400к Евра не ти мърдат и то на сто-пъти по-захлупени локации.
                  Ето защо и отдавна тръбя колко абсурдни са цените в момента за град като София.

                  Ще следя с интерес този търг, да видим дали ще се продаде от първия път или ще свалят още.
                  Казвал съм, ще потретя. Имоти в този сегмент се обявяват за цифра и след дискаунта пак е цифра. Подобни имоти са за милионери в лилаво или зелено, както искаш. Никога подобни имоти няма да са мерило за пазара. Перонаджиите да гледат Лулин и Надежда, другото да забравят. Ти имаше шанс да купиш, не щеш в Бг, купи в Европа. Това е моя съвет.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    Не си ли налющил едно милионче кеш от заплати и бонуси?

                    Гледам цената е около 2500 Евра (върху РЗП+Общи). На фона на абсурдните цени във Вади, Хладилници, Гоцета и подобни гета това си е оферта. Ако наистина търсиш голям апартамент над 100кв, чисти, поне едни 400к Евра не ти мърдат и то на сто-пъти по-захлупени локации.
                    Ето защо и отдавна тръбя колко абсурдни са цените в момента за град като София.

                    Ще следя с интерес този търг, да видим дали ще се продаде от първия път или ще свалят още.
                    И аз на това се надявам, че в този сегмент купувачите са малко и поне те ще отрезвеят, че да продават с дискаунт. Дали ще стане, ще видим. Отделно, че в много малка част от случаите собствениците на такива апарти разполагат само с 1 луксозен имот.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      е как нагоре вноската? ти не беше ли фен на моделът с вечно печатане и ниски лихви,защото иначе еди кой си щял да фалира?
                      Фен съм на модела, че ми трябва голямо жилище, за да гледам голямо семейство в него. 4 и 5% са също ниски лихви, но на голяма главница се оказват пагубни за тези, които са се надценили.
                      Last edited by Bad_Bear; 08.09.2023, 23:16.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                        Там е зона за милионери, не за ИТ специалисти. Всяка жаба да си знае гьола. Карето е супер, но вноската е около 5к за 20г. на 3%. Ако дръпнат лихвата нагоре ще ме пуснат по Перловската река.
                        Не си ли налющил едно милионче кеш от заплати и бонуси?

                        Гледам цената е около 2500 Евра (върху РЗП+Общи). На фона на абсурдните цени във Вади, Хладилници, Гоцета и подобни гета това си е оферта. Ако наистина търсиш голям апартамент над 100кв, чисти, поне едни 400к Евра не ти мърдат и то на сто-пъти по-захлупени локации.
                        Ето защо и отдавна тръбя колко абсурдни са цените в момента за град като София.

                        Ще следя с интерес този търг, да видим дали ще се продаде от първия път или ще свалят още.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                          Там е зона за милионери, не за ИТ специалисти. Всяка жаба да си знае гьола. Карето е супер, но вноската е около 5к за 20г. на 3%. Ако дръпнат лихвата нагоре ще ме пуснат по Перловската река.
                          е как нагоре вноската? ти не беше ли фен на моделът с вечно печатане и ниски лихви,защото иначе еди кой си щял да фалира?
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Ето ти нещо като за теб, от ЧСИ. Точно на тази локация и в тези сгради търсех в периода 2017-2020 и ако това беше излязло тогава нямаше много да му мисля. Два съседни апартамента, 130+180 РЗП, двойно паркомясто. Може да се купят и поотделно

                            https://sales.bcpea.org/upload/59929...%201435-23.pdf

                            С твоята заплата на "висококвалифициран ИТ специалист" сумите няма да са проблем, а и цената през 2039 ще бъде 11400 след дискаунт.
                            Това е най-добрата локация в София, а сградите са много добре изпълнени (лично съм се убедил в това) - твърде рядко явление за новото строителство, но в случая факт.
                            Там е зона за милионери, не за ИТ специалисти. Всяка жаба да си знае гьола. Карето е супер, но вноската е около 5к за 20г. на 3%. Ако дръпнат лихвата нагоре ще ме пуснат по Перловската река.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                              Трайчо, кажи ми, че от тея инвеститори има качествено строителство и евентуално нещо над 100м2 реални. Тая вечер ще спя спокойно.
                              Ето ти нещо като за теб, от ЧСИ. Точно на тази локация и в тези сгради търсех в периода 2017-2020 и ако това беше излязло тогава нямаше много да му мисля. Два съседни апартамента, 130+180 РЗП, двойно паркомясто. Може да се купят и поотделно

                              https://sales.bcpea.org/upload/59929...%201435-23.pdf

                              С твоята заплата на "висококвалифициран ИТ специалист" сумите няма да са проблем, а и цената през 2039 ще бъде 11400 след дискаунт.
                              Това е най-добрата локация в София, а сградите са много добре изпълнени (лично съм се убедил в това) - твърде рядко явление за новото строителство, но в случая факт.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                                Трайчо, кажи ми, че от тея инвеститори има качествено строителство и евентуално нещо над 100м2 реални. Тая вечер ще спя спокойно.
                                Нямам идея, не съм специалист, а и само съм минавал през обекта, когато беше на дупка,сега е със завършен акт 14. Иначе моя познат се кълне, че е много висок клас строителство и ще продава на много високи цени.

                                Коментар

                                Working...
                                X