IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

    Хахахаха, САЩ, баси безсилието!!!!!
    Точно това казвам и аз! При нас това не може да се случи, все пак сме и ще бъдем остров на "стабилността"!
    А и чувам, че Германия са в рецесия, добре че при нас всичко шес...
    Да не забравяме, че сме на първо място в Европа и по брой жилищни единици на глава на населението. Аз не виждам какво може да бутне имотите в Бг, просто няма такава сила

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение
      Айде стига де, къде в срива -40%?
      Добър вечер, Вълчо съм. Спадът пак се оказа ръст, но като скръцне зимата тази година и по-страшно ще стане! Този път ще е различно!

      От няколко дни брокери ми взривяват ДЖИЕСЕМА без да имам актуални обяви. Всичко живо отивало под наем докато чекат големото мяу. Чекане му е майката, търпеливостта се отплаща в дългосрочен план!

      https://www.youtube.com/watch?v=8bwIUPGn3mk Мъка, мъка, мъка........

      Да не забравяме, че сме на първо място в Европа и по брой жилищни единици на глава на населението.
      Истински богата нация сме, а масово не го осъзнаваме. На запад се раждат и умират в квартирата.
      Last edited by ivanvg93; 25.08.2023, 22:34.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

        https://www.economic.bg/bg/a/view/im...-na-euforijata
        .
        Препоръката ми е да се играе само на сигурно. И да имате търпение. Не е дошъл моментът да се купува. Това ще е добре да става след 2026 г. Пазарът на недвижими имоти не е „Газ - спирачки, газ - спирачки“. Когато удари кризата, първо изчезват всички купувачи. Продавачите се оглеждат. Но затишието продължава с месеци, може да стигне две години и повече. Най-ниската точка най-вероятно ще е през 2029-а. Тогава според мен ще дойде идеалното време за инвестиции в недвижими имоти.

        търпение, търпение, търпение…
        Сигурен съм, че най-подходящия момент да купят, ще е когато изгубят всяка потентност. НЗ, как ще се наслаждават на покупката тогава нашите герои от бекстейджа

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

          Хахахаха, САЩ, баси безсилието!!!!!
          За САЩ тази лихва е нормална, защото рискът от свръхплодовитост при дървениците е голям. А разсърдят ли се дървениците 90% от жилищния фонд там става на талаш. Представи си шариш 800К $ за бунгало, идеш 1 седмица на ваканция, връщаш се и на мястото на бунгалото намираш една купчина трици.
          Last edited by два_таралежа; 25.08.2023, 22:33.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
            Къде е Laconic, дето прогнозите му се сбъдвали, къде е този лирически герой, къде са му прогнилите прогнози????
            Споко бе чиче, не всички са, като теб - женени за форума!
            Представи си, че съществуват хора, които ходят на дълги почивки и не пристрастен към смартфона си!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение
              Хахахаха, САЩ, баси безсилието!!!!!

              Коментар


              • Къде е Laconic, дето прогнозите му се сбъдвали, къде е този лирически герой, къде са му прогнилите прогнози????

                Коментар


                • Лиxвитe пo ипoтeĸитe в CAЩ дocтигнaxa 22-гoдишeн вpъx

                  https://money.bg/property/lihvite-po...shen-vrah.html

                  Добре, че при нас лихвите няма да мръднат скоро (така казаха повдигачите във форума)...
                  Както и през 2008г. България е остров на стабилността!
                  Last edited by Traicho_80; 25.08.2023, 22:22.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение
                    Айде стига де, къде в срива -40%?
                    https://www.economic.bg/bg/a/view/im...-na-euforijata
                    .
                    Препоръката ми е да се играе само на сигурно. И да имате търпение. Не е дошъл моментът да се купува. Това ще е добре да става след 2026 г. Пазарът на недвижими имоти не е „Газ - спирачки, газ - спирачки“. Когато удари кризата, първо изчезват всички купувачи. Продавачите се оглеждат. Но затишието продължава с месеци, може да стигне две години и повече. Най-ниската точка най-вероятно ще е през 2029-а. Тогава според мен ще дойде идеалното време за инвестиции в недвижими имоти.

                    търпение, търпение, търпение…

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение
                      Айде стига де, къде в срива -40%?
                      Направо им го заби в наглата сура! НЯМА ГО. Ще ближат рани, ще страдат, ще отложат покупка с 20-30г. Ама те да не живеят със сейшелските костенурки? Те психически нормални ли са тези смъквачи?????

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение
                        Айде стига де, къде в срива -40%?
                        Спокойно, ще дойде. Има време. Чекане му е майката и търпение е нужно. Щом зидаря е рекъл, значи ще дойде.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
                          Вече е публикувана лихвената статистика в табличен вид от БНБ. Лихвеният процент по ипотечни кредити в BGN се запазва на 2.57%. Преди година (2022.07), тази стойност е била 2.47%, т.е. за 12 месеца имаме увеличение на лихвения процент по новоотпуснати кредити с 0.1%.
                          При растеж със същата скорост от 0.1% на година, то лихвата от 6.57% ще бъде достигната през 2063 година.
                          Айде стига де, къде в срива -40%?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                            То затова сме назад, няма случайни неща- какъвто е " матряла" такъв е и туризма и икономиката и т.н. Същите тия разбирачи, като отидат на ски в Австрия не им пречи да ползват лифтовете с по 100 места в кабинка, ама тук да се направи втори лифт на Банско примерно за да не чакат хората по 1 час е голям рев че се унищожавала природата. За Витоша същото. Е кой нормален човек ще повтори ваканция в БГ, като не си му създал нормални условия- ще чака 1 час за лифта и догодина ще отиде в Сърбия, Австрия или на друго място където са му създали нормални условия и инфраструктура.
                            Проблема на Банско е че пистите не могат да поемат втора кабинка. За да има втора трябва да има още поне толкова писти колкото в момента, да не кажа и повече, че когато има хора става опасно по пистите. И там е ключа за бараката - иска се втора за да се разшири ски зоната.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
                              Вече е публикувана лихвената статистика в табличен вид от БНБ. Лихвеният процент по ипотечни кредити в BGN се запазва на 2.57%. Преди година (2022.07), тази стойност е била 2.47%, т.е. за 12 месеца имаме увеличение на лихвения процент по новоотпуснати кредити с 0.1%.
                              При растеж със същата скорост от 0.1% на година, то лихвата от 6.57% ще бъде достигната през 2063 година.
                              Значи и песимиста нещо е объркал сметките, сложил е тройката на грешната позиция и е обърнал 6цата наобратно.

                              Защо не купих навреме? ЗАЩО?!!
                              Last edited by два_таралежа; 25.08.2023, 21:53.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                                Да но това не е честно! Не всеки има топки да тегли кредит, то даже индивиди с готов кеш немат топки.
                                Техен проблем. Аз се отвратих от нулевите лихви през 2021г. при мизерен капитал по депозити от 50 каймета. Сега, любимата ми гледка е 60 сантиметровата дебела външна стена на бургаското ми жилище.
                                А, привлечения ми ресурс в добавка с който го купих, се топи по-бърже от априлски сняг.
                                В началото беше 1/4 от заплатата и 1/8от месечния ми доход, сега е 1/6 от заплатата ми и 1/14 от месечния ми доход.
                                Last edited by Bailor; 25.08.2023, 21:48.

                                Коментар

                                Working...
                                X