IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Лорде, в Бургас не беше 1 стаен, щото 100 евро отлетяха посока Юг като щъркелите, нали ти обещах? -
    Click image for larger version

Name:	11.JPG
Views:	1
Size:	46.4 КБ
ID:	4107305

    Коментар


    • Лорде, може да ги ползваш за калкулатора -

      Click image for larger version

Name:	11.JPG
Views:	1
Size:	48.7 КБ
ID:	4107303

      Коментар


      • През април 21г. си купих последния недвижим имот с 60% самоучастие и 40% привлечен ресурс. Кредит за 5г. Още 2022г. през лятото месечния ми доход скочи с 35% от размера на ВНОСКАТА!!!!
        Това лято личния ми доход скача с още 50% от размера на вноската!!!! През него време инвестирах в дивидентни акции в размер 50%от оставащата ми главница. Лихвата засега е непроменена от банката. Към момента в който се очаква да се вдигне в края на тази година или началото на следващата, аз ще имам ресурса да си погася изцяло апартамента.
        Следвайте смело мечтите си приятели, купувайте желаното жилище за нуждите на семейството си, не се съобразявайте с хейтърите понижители, те преди да мразят държавата си или имотния пазар, най-много мразят себе си и близките си, не им се връзвайте на вродената им мизантропия.
        Last edited by Bailor; 27.08.2023, 20:45.

        Коментар


        • Софийският университет обяви допълнителен прием, над 1500 са свободните места

          https://www.dnevnik.bg/detski_dnevni...len_priem_nad/

          1500 наемодателя в София спокойно могат да почват да палят свещи за берекет.

          Коментар


          • Айде, тръгна влака - Теглим по-малко заеми, включително и за покупка на жилище

            Домакинствата са теглили по-малко потребителски и жилищни кредити през юли спрямо юни 2023 г., показват данните на Българската народна банка (БНБ).

            Със 120,4 милиона лева по-малък е общият обем на взетите заеми за покупка на нов имот за периода, като намалението спрямо предходният месец е с 16,4 на сто. Общата сума, за която домакинствата са теглили заеми през юли е 616,3 млн. лв.

            Намалява и обема на новоизтеглените потребителски кредити с 8,6 на сто до обща сума от 759,3 млн. лв. По-малко са и рефинансираните заеми в двете категории, като потребителските намаляват с 14 на сто през юли спрямо юни до 122 млн. лв., а жилищните отбелязват спад с 8,7 на сто до 158,6 млн. лв.

            През юли се повишават лихвите по потребителските кредити, а разходите по жилищните заеми се намаляват незначително, показват още данните на БНБ. Средният лихвен процент по кредитите за потребление в левове се увеличава с 0,73 процентни пункта до 8,92%, а годишният процент на разходите по тези кредити - с 0,76 процентни пункта до 9,45 на сто.

            https://trud.bg/%D1%82%D0%B5%D0%B3%D...8%D1%89%D0%B5/

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

              За мен не се къхари за добро или лошо не съм го продал в момента от наеми ми носи над 10% бърза работа нямам

              За сметка на това и аз се сещам за един колега от форума дето послуша един друг и продаде и той вече половин година се нада

              Хубавото и при двамата е че не губят от наеми щото и преди да продадът не са печелели от наеми толкова явно си им е бил капацитета
              Не знам за кого говориш, но няма значение. Важното е, че всичко ти е шес. Сигурно и ипотечка нямаш?

              Имам приятели бизнесмени и те са инвестирали някое евро в НИ и последно време почнаха да се оплакват, че бизнеса им зацикля и понякога даже са на лека загуба, банките ги притискат - фирмените кредити се покачват и т.н. Питам ги, защо не продадат някой от имотите и да оправят борчовете, а ти ми казват, че като го закъсат много тогава ще продават. А дали ще могат е друг въпрос.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Julius_BG

                И ти няма нужда да се обясняваш що не кацаш на цветя!

                Ние си те знаем!
                Ако приемем, което си е истина по дефолт, че имота е цвете, а дефлацията лайно, то е видно кой къде каца и в кое е истината

                Доходите се оказа, че догонват цените на имотите за огромно съжаление и ужасяваща изненада на смъквачите. Ако само ти постна стат, колко ми е намаляла месечната вноска по по потребителския от пролетта на 21-ва до сега за последната ми покупка, като % от дохода, дали няма да се депресираш, как си лъгал виртуалните ти студенти?
                Last edited by RUBLA; 27.08.2023, 21:37. Причина: Спазвайте добрия тон!

                Коментар


                • Руснаците са продали имоти за 7,3 млн.евро в България през тази година

                  През миналата година сумата бе доста по-голяма - за първото полугодие е отчетено изтегляне на капитали в недвижими имоти от руски граждани в размер на 14 млн. евро, а за цялата 2022 г. - 19.4 млн. евро.

                  https://www.flagman.bg/article/301241

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Julius_BG

                    И ти няма нужда да се обясняваш що не кацаш на цветя!

                    Ние си те знаем!
                    Юлка, приключи ли ремонта? Ако да, интересно ми е да кажеш грубо колко ти стъпи на м2. И аз наскоро минах по тоя път, та искам да сравня дали се минах с много.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                      Хора всякакви.. Сещам се за един колега от форума, който продаваше, продаваше и в крайна сметка не успя да продаде при супер силен пазар и рекордно ниски лихви. Може би стиска имота с надеждата да го продаде когато банките натиснат спирачката? Ще поживеем и ще видим кой ще спечели маратона.
                      За мен не се къхари за добро или лошо не съм го продал в момента от наеми ми носи над 10% бърза работа нямам

                      За сметка на това и аз се сещам за един колега от форума дето послуша един друг и продаде и той вече половин година се нада

                      Хубавото и при двамата е че не губят от наеми щото и преди да продадът не са печелели от наеми толкова явно си им е бил капацитета

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                        Скоро скоро колко па да е скоро че се пренадахме

                        Оня дето продаде преди година и половина и той викаше скоро скоро па напоследак не се мярка
                        Хора всякакви.. Сещам се за един колега от форума, който продаваше, продаваше и в крайна сметка не успя да продаде при супер силен пазар и рекордно ниски лихви. Може би стиска имота с надеждата да го продаде когато банките натиснат спирачката? Ще поживеем и ще видим кой ще спечели маратона.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                          Да си понижител на цени на имоти, колко тъжно....
                          Напротив аз се прекланям пред такива титани

                          За да си понижител се изискват железни нерви и излишни пари

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от AMG2023 Разгледай мнение

                            Знаем знаем те и ИТ-тата които правеха по 10-15бона миналата година сега и напаловина не могат да вземат тази заплата и ги скъсват от работа а най-лошото е че повечето са без работа и карат на огризки.И вашият ред ще дойде тази есен няма къде да бегате.
                            Средна заплата в ЕС ще я догониш когато се ограмотиш и научиш да работиш.
                            Привет, Вълчо съм.

                            Има криза в сектора - за това си прав, но той удри предимно долния и среден слой специалисти... много пресолваш манджата.... За добрите винаги има и пара, и работа. Така е било, така и ще бъде. Същото важи и за имотите.

                            Коментар


                            • Да си понижител на цени на имоти, колко тъжно....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                                Скоро очаквам брокерастите да ревнете, че държавата трябва да ви подкрепи защото няма сделки и голям глад ви гони.
                                Скоро скоро колко па да е скоро че се пренадахме

                                Оня дето продаде преди година и половина и той викаше скоро скоро па напоследак не се мярка

                                Коментар

                                Working...
                                X