IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение
    Айде стига де, къде в срива -40%?
    https://www.economic.bg/bg/a/view/im...-na-euforijata
    .
    Препоръката ми е да се играе само на сигурно. И да имате търпение. Не е дошъл моментът да се купува. Това ще е добре да става след 2026 г. Пазарът на недвижими имоти не е „Газ - спирачки, газ - спирачки“. Когато удари кризата, първо изчезват всички купувачи. Продавачите се оглеждат. Но затишието продължава с месеци, може да стигне две години и повече. Най-ниската точка най-вероятно ще е през 2029-а. Тогава според мен ще дойде идеалното време за инвестиции в недвижими имоти.

    търпение, търпение, търпение…

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение
      Айде стига де, къде в срива -40%?
      Направо им го заби в наглата сура! НЯМА ГО. Ще ближат рани, ще страдат, ще отложат покупка с 20-30г. Ама те да не живеят със сейшелските костенурки? Те психически нормални ли са тези смъквачи?????

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение
        Айде стига де, къде в срива -40%?
        Спокойно, ще дойде. Има време. Чекане му е майката и търпение е нужно. Щом зидаря е рекъл, значи ще дойде.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
          Вече е публикувана лихвената статистика в табличен вид от БНБ. Лихвеният процент по ипотечни кредити в BGN се запазва на 2.57%. Преди година (2022.07), тази стойност е била 2.47%, т.е. за 12 месеца имаме увеличение на лихвения процент по новоотпуснати кредити с 0.1%.
          При растеж със същата скорост от 0.1% на година, то лихвата от 6.57% ще бъде достигната през 2063 година.
          Айде стига де, къде в срива -40%?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

            То затова сме назад, няма случайни неща- какъвто е " матряла" такъв е и туризма и икономиката и т.н. Същите тия разбирачи, като отидат на ски в Австрия не им пречи да ползват лифтовете с по 100 места в кабинка, ама тук да се направи втори лифт на Банско примерно за да не чакат хората по 1 час е голям рев че се унищожавала природата. За Витоша същото. Е кой нормален човек ще повтори ваканция в БГ, като не си му създал нормални условия- ще чака 1 час за лифта и догодина ще отиде в Сърбия, Австрия или на друго място където са му създали нормални условия и инфраструктура.
            Проблема на Банско е че пистите не могат да поемат втора кабинка. За да има втора трябва да има още поне толкова писти колкото в момента, да не кажа и повече, че когато има хора става опасно по пистите. И там е ключа за бараката - иска се втора за да се разшири ски зоната.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
              Вече е публикувана лихвената статистика в табличен вид от БНБ. Лихвеният процент по ипотечни кредити в BGN се запазва на 2.57%. Преди година (2022.07), тази стойност е била 2.47%, т.е. за 12 месеца имаме увеличение на лихвения процент по новоотпуснати кредити с 0.1%.
              При растеж със същата скорост от 0.1% на година, то лихвата от 6.57% ще бъде достигната през 2063 година.
              Значи и песимиста нещо е объркал сметките, сложил е тройката на грешната позиция и е обърнал 6цата наобратно.

              Защо не купих навреме? ЗАЩО?!!
              Last edited by два_таралежа; 25.08.2023, 21:53.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                Да но това не е честно! Не всеки има топки да тегли кредит, то даже индивиди с готов кеш немат топки.
                Техен проблем. Аз се отвратих от нулевите лихви през 2021г. при мизерен капитал по депозити от 50 каймета. Сега, любимата ми гледка е 60 сантиметровата дебела външна стена на бургаското ми жилище.
                А, привлечения ми ресурс в добавка с който го купих, се топи по-бърже от априлски сняг.
                В началото беше 1/4 от заплатата и 1/8от месечния ми доход, сега е 1/6 от заплатата ми и 1/14 от месечния ми доход.
                Last edited by Bailor; 25.08.2023, 21:48.

                Коментар


                • Вече е публикувана лихвената статистика в табличен вид от БНБ. Лихвеният процент по ипотечни кредити в BGN се запазва на 2.57%. Преди година (2022.07), тази стойност е била 2.47%, т.е. за 12 месеца имаме увеличение на лихвения процент по новоотпуснати кредити с 0.1%.
                  При растеж със същата скорост от 0.1% на година, то лихвата от 6.57% ще бъде достигната през 2063 година.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                    Откак купих последния ми имот през 21-ва година рязкия спад на доходите ми е +40% от вноската / да не се бърка с лихвата/ по кредита ми, а от септември тази година с още толкова. Това за личните ми финанси, означава само едно- вноската е тотално поета от увеличението на дохода от заплата. От наеми и дивиденти не слагам в уравнението, щото или се реинвестират или отиват за глезотии.
                    Да но това не е честно! Не всеки има топки да тегли кредит, то даже индивиди с готов кеш немат топки.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                      То само по лифтовете да бяхме назад... Защото са пишман туристи, италианците навсякъде имат перфектно обозначени пътеки, хижи на най-високо ниво, в които да намериш свободно легло е като да спечелиш от лотарията, имат паркинзи на 1800, даже 2000м, един от които за 1000 автомобила под върха в национален парк, защитен от Юнеско, достъпен срещу 30 евро... Как те нямат проблем, но ние имаме баш за чукарите до Априлци.
                      То затова сме назад, няма случайни неща- какъвто е " матряла" такъв е и туризма и икономиката и т.н. Същите тия разбирачи, като отидат на ски в Австрия не им пречи да ползват лифтовете с по 100 места в кабинка, ама тук да се направи втори лифт на Банско примерно за да не чакат хората по 1 час е голям рев че се унищожавала природата. За Витоша същото. Е кой нормален човек ще повтори ваканция в БГ, като не си му създал нормални условия- ще чака 1 час за лифта и догодина ще отиде в Сърбия, Австрия или на друго място където са му създали нормални условия и инфраструктура.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                        https://www.plovdiv24.bg/novini/Bylg...hodite-1800069

                        Задава се рязък спад в растежа на доходите !!

                        Цветослав Цачев: Идва рязък спад на растежа на доходите
                        Откак купих последния ми имот през 21-ва година рязкия спад на доходите ми е +40% от вноската / да не се бърка с лихвата/ по кредита ми, а от септември тази година с още толкова. Това за личните ми финанси, означава само едно- вноската е тотално поета от увеличението на дохода от заплата. От наеми и дивиденти не слагам в уравнението, щото или се реинвестират или отиват за глезотии.
                        Спад в растежа има наистина, вместо заплатата ми да расте, както досега с по 40% от размера на вноската, да падне до +20% от размера на тази вноска. Накрая ще закове размера на оставащата ми главница...не е далече този момент.
                        Last edited by Bailor; 25.08.2023, 21:29.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                          https://www.plovdiv24.bg/novini/Bylg...hodite-1800069

                          Задава се рязък спад в растежа на доходите !!

                          Цветослав Цачев: Идва рязък спад на растежа на доходите
                          спад в?? РАСТЕЖА По същия начин ви успокояват и с цените на имотите.

                          Както винаги радост за повишителски новини. Благодаря за линка.

                          ===2039===

                          Мъка, мъка, мъка… 15 септември 2000,

                          2024, започва ново надуване на балона, след като обявят, че 9% инфлация е новото нормално.

                          Ех защо не купих 2017та?! Защо?!
                          Досега щях да съм поне +100% от капиталова и оставащи 3 години да се изплати от наеми. Не е честно!!! Това е БЕЗОБРАЗИЕ!

                          #Ванката съм
                          Last edited by два_таралежа; 25.08.2023, 21:22.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                            То само по лифтовете да бяхме назад... Защото са пишман туристи, италианците навсякъде имат перфектно обозначени пътеки, хижи на най-високо ниво, в които да намериш свободно легло е като да спечелиш от лотарията, имат паркинзи на 1800, даже 2000м, един от които за 1000 автомобила под върха в национален парк, защитен от Юнеско, достъпен срещу 30 евро... Как те нямат проблем, но ние имаме баш за чукарите до Априлци.
                            Остави но то не е само ходене, хората качват и алпинисти лятото и мантинбайкъри и каквото се сетиш и туризъм има целогодишно. Национален парк под закрила на Юнеско Доломитите са ги нацвъкали с лифтове та пръдливата червеногуша зеленоопашатка няма се чуди къде да свие гнездо, но странно че местните зелени нямат нищо против.

                            Коментар


                            • https://www.plovdiv24.bg/novini/Bylg...hodite-1800069

                              Задава се рязък спад в растежа на доходите !!

                              Цветослав Цачев: Идва рязък спад на растежа на доходите

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                                Добре че сме умни да си вървим по билото и да си пазим природата, а не като Австрия и Швейцария, които са напраскали хиляда лифта и курорта по Алпите. Да им се чуди човек- вместо да си пазят природата секат гората и правят лифтове, друго си е при нас поради липса на поминък в планинските райони да има незаконна сеч на хиляди декари вместо да се направи просека от 5-10 метра за лифт и да има поминък за хората в региона .
                                То само по лифтовете да бяхме назад... Защото са пишман туристи, италианците навсякъде имат перфектно обозначени пътеки, хижи на най-високо ниво, в които да намериш свободно легло е като да спечелиш от лотарията, имат паркинзи на 1800, даже 2000м, един от които за 1000 автомобила под върха в национален парк, защитен от Юнеско, достъпен срещу 30 евро... Как те нямат проблем, но ние имаме баш за чукарите до Априлци.

                                Коментар

                                Working...
                                X