IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Дългосрочния ми наем е с 20% нагоре отпреди, след отстъпка даже, отделно интернета си се плаща от наемателя, отделно разходи по етажна собственост, сметки.
    Last edited by два_таралежа; 19.09.2023, 15:05.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      като се напреят строителите - ние строим без кредити и всичко е сигура . Добре ето ти едни 10% да правим договор и на акт 16 ти плащам 90% .... и се почва едно ама на акт14,акт15 и чак на акт 16 - 10% -- това е ясна индикация, че тия строят без един лев в джоба и всичко се захранва от бъдещите собственици.
      Toя го питах я ми кажи долу на кв.Сердика ,огромния комплекс на доказния -д о к а з а н строител Green Life developments какво става с него ?
      Отговор..."Еми теее хм..такова искаха повече пари заради инфлацията "..ААА, така ли ?Еми като е така както строителя си иска 100% гаранция на парите така и аз на моите ....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

        ако те поканят, ще им направиш ли един курс по продаване на младите, костюмирани брокерчета от югоизточна българия
        Те май са от региона на Благоевград, Петрич и Сандански,

        Коментар


        • Първоначално изпратено от IaneSandanski Разгледай мнение
          Любимият на форума професор с диагноза за "недвижимата болест"

          https://www.facebook.com/groups/club...9368204446678/
          професора е и доктор
          много пациенти е излекувал с рецептата
          цял живот под наем
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

            Прав си.

            Младите двойки в София не са заринати с пари и предпочитат да наемат нещо за 500-600 лв, дори да има забележки, но да е чисто и спретнато и да имат разполагаем доход в края на месеца.

            Много ми харесва рекламата на HomeUYou - мачкат яко и имат пари,
            ако те поканят, ще им направиш ли един курс по продаване на младите, костюмирани брокерчета от югоизточна българия
            Last edited by ratten; 19.09.2023, 13:26.
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              като се напреят строителите - ние строим без кредити и всичко е сигура . Добре ето ти едни 10% да правим договор и на акт 16 ти плащам 90% .... и се почва едно ама на акт14,акт15 и чак на акт 16 - 10% -- това е ясна индикация, че тия строят без един лев в джоба и всичко се захранва от бъдещите собственици.
              А и банките вече не пускат на строителите на гола поляна.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                Сега ми се обади брокер от Delta 3 ,за малко да се разреве по телефона .Звънят стари контакти по списъци ,казах му на зелено само със 100% застраховка,ескроу сметка при нотариус и строителя взима парата само при акт 16 ,ама то това ,ама то онова ,айде ...явно закъсва наистина пазара досега есента да ми звънне някой не е било
                като се напреят строителите - ние строим без кредити и всичко е сигура . Добре ето ти едни 10% да правим договор и на акт 16 ти плащам 90% .... и се почва едно ама на акт14,акт15 и чак на акт 16 - 10% -- това е ясна индикация, че тия строят без един лев в джоба и всичко се захранва от бъдещите собственици.
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Сега ми се обади брокер от Delta 3 ,за малко да се разреве по телефона .Звънят стари контакти по списъци ,казах му на зелено само със 100% застраховка,ескроу сметка при нотариус и строителя взима парата само при акт 16 ,ама то това ,ама то онова ,айде ...явно закъсва наистина пазара досега есента да ми звънне някой не е било

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    в момента гледат да пласират зеленото на цени доста под средните за готово от сайтовете за имоти
                    примерно ако в един район висят епк и панелки на 1800-1900 зелени проекти се продават на промоция по 1300-1400 на зелено със 100% гаранация (от папата), че няма да има индексация в цените и ще се строи супер бързо (пак гаранция от папата)

                    резултатът е балон в очакванията на собствениците на тези панелки и епк-та, че ще изкарат яко кинти от продажбата... ако и когато се случи.

                    за балонът в главите на кандидат рентиерите ще се коментира като позавършат сума недостроено в София, Варна и Пловдив,но вече почват да се усещат, че доходността обещавана от брокерите е 'сигурна' колкото предсказания на врачка. То и затова има един сегмент с доста скъпи(спрямо локацията) апартаменти - стегнати и направени 'кукличка', но явно без опашка от наематели на желания наем. Наем, който да покрие инвестицията по закупуването, довършването и обзавеждането на имота. Няма голяма опашка за наематели на двустайки по 600евра във Вади,Ливади и Долини, а в същото време инвестиционни имоти там бол.
                    Прав си.

                    Младите двойки в София не са заринати с пари и предпочитат да наемат нещо за 500-600 лв, дори да има забележки, но да е чисто и спретнато и да имат разполагаем доход в края на месеца.

                    Много ми харесва рекламата на HomeUYou - мачкат яко и имат пари,

                    Коментар


                    • Любимият на форума професор с диагноза за "недвижимата болест"

                      https://www.facebook.com/groups/club...9368204446678/

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                        Вчера не можах да прочета какво ми отговори, модерацията беше по-бърза.

                        Никой не се е затичал да купува стари ЕПК, едно такова стои от пролетта, голямо, просторно, с гледка към Витоша, в блока, където съм се родил.

                        И му намалиха цената и пак няма клиенти. То е за основен ремонт и никой не иска да се вкарва в този филм със скъпи майстори в момента.

                        Иначе не е лошо човек да имат опит с имоти и ремонти. Аз бих водил курс по брокерство, защото имам опит, вкл. с труднопродаваеми провинциални имоти. И трябва да знаеш какво да говориш на клиентите и как да се пазариш с майсторите. И въпреки това, пак може да те изненадат с нещо.

                        Поздрави
                        в момента гледат да пласират зеленото на цени доста под средните за готово от сайтовете за имоти
                        примерно ако в един район висят епк и панелки на 1800-1900 зелени проекти се продават на промоция по 1300-1400 на зелено със 100% гаранация (от папата), че няма да има индексация в цените и ще се строи супер бързо (пак гаранция от папата)

                        резултатът е балон в очакванията на собствениците на тези панелки и епк-та, че ще изкарат яко кинти от продажбата... ако и когато се случи.

                        за балонът в главите на кандидат рентиерите ще се коментира като позавършат сума недостроено в София, Варна и Пловдив,но вече почват да се усещат, че доходността обещавана от брокерите е 'сигурна' колкото предсказания на врачка. То и затова има един сегмент с доста скъпи(спрямо локацията) апартаменти - стегнати и направени 'кукличка', но явно без опашка от наематели на желания наем. Наем, който да покрие инвестицията по закупуването, довършването и обзавеждането на имота. Няма голяма опашка за наематели на двустайки по 600евра във Вади,Ливади и Долини, а в същото време инвестиционни имоти там бол.
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                          Губят от пропуска си да купят, пари за баварка поне I7 bornelectric досега от некупуване на едно тъпо ЕПК даже. От платени наеми и пропуснати наеми, от инфлация, верно е за суицидно посегателство под някой мост.
                          Вчера не можах да прочета какво ми отговори, модерацията беше по-бърза.

                          Никой не се е затичал да купува стари ЕПК, едно такова стои от пролетта, голямо, просторно, с гледка към Витоша, в блока, където съм се родил.

                          И му намалиха цената и пак няма клиенти. То е за основен ремонт и никой не иска да се вкарва в този филм със скъпи майстори в момента.

                          Иначе не е лошо човек да имат опит с имоти и ремонти. Аз бих водил курс по брокерство, защото имам опит, вкл. с труднопродаваеми провинциални имоти. И трябва да знаеш какво да говориш на клиентите и как да се пазариш с майсторите. И въпреки това, пак може да те изненадат с нещо.

                          Поздрави

                          Коментар


                          • Наемите на жилища са поскъпнали с рекорден темп през август - Investor.bg
                            Наемите на жилища са поскъпнали с рекорден темп през август

                            Компанията Hamptons съобщава, че покачването с 12% на годишна база е най-голямото, откакто е започнала да води статистика


                            ===2039===

                            Доходността се покачва, съответно цените ще последват покачването при наемите.


                            чеканье, зазиданост, надежди, търпение, квартирантност, бетонираност, влакогонство, суровожабоеденье, горчилка...

                            Коментар


                            • Една трета от купувачите на жилища в САЩ не могат да намерят достъпен дом - Investor.bg
                              Една трета от купувачите на жилища не могат да намерят достъпен дом

                              Вероятността купувачите на второ жилище да изчакат цените на жилищата да намалеят е два пъти по-голяма в сравнение с купувачите на първи дом


                              ===2039===



                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                                Той не е купувал градски имот /апартамент, къща/, всичко му е унаследено и има свободата да си пише всякакви дитирамби. Има, обаче една прослойка, която го слуша с телешки възторг и си търпи последствията от това, хора по на 40-50г. зазидани в детски стаи и търсещи алтернативи заради заблудата му. Някои са загубили по 30-40000лв. от инфлацията, което не е малко, ти да осъзнаеш, че 30 бонбона са ти безвъзвратно изгоряли а си на държавна хранилка на 1500лв. и се радваш, че се храниш в столова за 5лв. първо, второ и трето, като за тия пари можеше да си купиш чисто нов голф примерно
                                Губят от пропуска си да купят, пари за баварка поне I7 bornelectric досега от некупуване на едно тъпо ЕПК даже. От платени наеми и пропуснати наеми, от инфлация, верно е за суицидно посегателство под някой мост.
                                Last edited by два_таралежа; 19.09.2023, 00:46.

                                Коментар

                                Working...
                                X