IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
    Добре ги сапунисваш ти. Мисля, че трябва да им нашепваш по настоятелно да разкарват софийските имоти и да купуват къщи по селата.
    Беър,тва с къщите бе преди 10г.Сега купуват УПИ-та и си строят нови къщи ,или сглобяеми или монолитни и то с качеството доста над оборите в СФ,градени от цигани и разни селски пишман "майстори".
    В много случай,пътя им до работно място е по-бърз от твоя, който се придвижваш вътре в претъпкания "град" гето.
    Но както казах,няма смисъл да откриваме топлата вода.Тя отдавна е открита от едни много по-умни хора от нас

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      то едно да е да кажеш " Ей го на - гадно, а моето супер", но са големи нови строежи из целия град. Говорим за сгради 10+ етажа, комплекси от по няколко блока - въобще мащаб сътворен, за да отговори на тръсенето от българиския 'инвеститор'

      всъщност инвеститорите са тези, които строят и печелят.

      ако е за купуване за живеене да кажеш капризи - ОК, но когато е за под наем на удобно място (до гара примерно)...ганьо от стара загора ще си каже " идеалка от тук на влака или автобуса и съм топ"

      много площ, а хората са същия брой
      Проекти има много на картинка, но колко ще започнат да се строят реално и колко ще се завършат от започнатите е съвсем различно нещо.
      Помниш ли проектите за небостъргачи ? Не само турските в Папура , аи преди това имаше Испански и т.н..... Знаеш ли колко жилища бяха продадени в Уинслоу Гарденс по новому Елизиум преди да развеят байряка ?
      Дори и сегашните най-брутални измамници замразиха проектите без актуализация на цените и купилите ще пият по една вода....
      В огромна заблуда си че строителите ще настроят НЕПРОДАДЕНИ жилища и после ще ги продават на примоция щото нема кой да ги купи....Проект НЕ СЕ започва без да е достатъчно продаден. на тъмно зелено..Тва за малките , а за тези със стотин апарти ще има приключения....
      Всичко което ти описвам показва , че няма да има свръхпредлагане на готово с АКТ 16.... Няма откъде да дойде или поне не в степен така че да прелее и срути пазара.
      Много площ СТАВАЩА и ЖЕЛАНА за обитаване няма и няма и да има. На всяко ново ще се отписва старо неподдържано. Как си представяш , че ще изглежда 100 годишна панелка с да речем 100 апарта в която се обитават 10 ?. Защо не се обитават грохналите къщи по селата ? Колко Волги или поскоро Запорожци и Вартбурги срещаш по пътищата ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

        Добре ги сапунисваш ти. Мисля, че трябва да им нашепваш по настоятелно да разкарват софийските имоти и да купуват къщи по селата.
        повечето имат имоти в града, но не виждат сми да купуват повече на тези цени с това презастрояване (аз също)
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

          Ратко, те някои колеги го играха тва хоро, знаеш ли как съм вил като чакал от смях, слушайки неволите селски. Хора израснали с телефон и клавиатура в ръцете, не пипали лопата, решават след няколко клипчета, че могат да поддържат къща и градина.

          Ей го и Берти - били им селски имоти. Ми те тея селски имоти за да стават за нещо искат поддръжка. А ако са по педантични хората и една камара пари, че да заприличат на нещо.
          Имам съученик в малък град където къщата му е за милион лева с всичките и достроявания, обзавеждане и пр. Човекът е чейнчаджия от времето на началото на Демокрацията и Прехода, после и заложна къща отвори. А си продава един от апартаментите пак там и няма кой да го купи. Но къщата му е дом. Ето, наливат се кинти за условия и комфорт без надежда някога да ги получиш обратно. И това го има.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение


            мои приятели дадоха доста пари да купят и ремонтират, а други да строят селски имоти, защото могат да смятат и усетиха,че няма смисъл да си дават парите за кутийка облепена с люкс изолация и панели, която някой да ги сапунисва, че им продава на себестойност (а то със 100% горница)

            тоя ковид и хоум офис много неща промениха за много хора и малко поразчупиха представите им за хубаво и лошо и не на последно място интернета, че го има вече почти навсякъде (без села в дерета)

            аз примерно като съм на село си бачкам с мобилния на а1 и не усещам разликата, че съм на къра вместо в офиса.
            Добре ги сапунисваш ти. Мисля, че трябва да им нашепваш по настоятелно да разкарват софийските имоти и да купуват къщи по селата.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

              Защо трябва да откриваме топлата вода?
              На Запад раята и бачкаторите живеят в "града",а по-богатите извън него в разни къщи с райграси,градини и дървета.
              Всеки според акъла и възможностите
              На запад и инфраструктурата позволява да живееш извън града. У нас не е баш така. Пребиеш се от пътуване, ставаш личен шофьор на жена и на деца. Нон-стоп съобразяване с локацията. И мене ми харесва идеята за къща на село, ама да има кой да я поддържа, а аз само да ползвам, иначе не.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                имаме един съсед, точно е айти. и реши зимата в студа да си вземе нещата и да иде да работи от едно село до пазарджик.
                да покаже на семейството, че селската къща е топ.
                едвам изкарал първата нощ, увит с одеала и още по тъмно се обадил на жена си да го евакоира.
                та ми е интересно да чета мненията на бъртрам за айтитата в селски къщи

                И аз като тебе, чакам да пълня колекцията с истории. Тея мойте значи са по-корави. Ходят за ден-два уикендите като е хубаво времето, но направят една камара снимки, ще кажеш, че постоянно са там.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                  Ей го и Берти - били им селски имоти. Ми те тея селски имоти за да стават за нещо искат поддръжка. А ако са по педантични хората и една камара пари, че да заприличат на нещо.

                  мои приятели дадоха доста пари да купят и ремонтират, а други да строят селски имоти, защото могат да смятат и усетиха,че няма смисъл да си дават парите за кутийка облепена с люкс изолация и панели, която някой да ги сапунисва, че им продава на себестойност (а то със 100% горница)

                  тоя ковид и хоум офис много неща промениха за много хора и малко поразчупиха представите им за хубаво и лошо и не на последно място интернета, че го има вече почти навсякъде (без села в дерета)

                  аз примерно като съм на село си бачкам с мобилния на а1 и не усещам разликата, че съм на къра вместо в офиса.
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                    имаме един съсед, точно е айти. и реши зимата в студа да си вземе нещата и да иде да работи от едно село до пазарджик.
                    да покаже на семейството, че селската къща е топ.
                    едвам изкарал първата нощ, увит с одеала и още по тъмно се обадил на жена си да го евакоира.
                    та ми е интересно да чета мненията на бъртрам за айтитата в селски къщи
                    явно познавам по-корави ИТ-та (че и чиновници на топла слубжа), а също така и по-съобразителни (някои си санираха и си сложиха климатици)
                    трябва да си много зле, че да се докараш като този който описа
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
                      Ей го и Берти - били им селски имоти. Ми те тея селски имоти за да стават за нещо искат поддръжка. А ако са по педантични хората и една камара пари, че да заприличат на нещо.
                      Защо трябва да откриваме топлата вода?
                      На Запад раята и бачкаторите живеят в "града",а по-богатите извън него в разни къщи с райграси,градини и дървета.
                      Всеки според акъла и възможностите

                      Коментар


                      • Имотите няма да паднат и в Разград и Силистра даже. Това има ли някой който още не го е осъзнал.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                          Ратко, те някои колеги го играха тва хоро, знаеш ли как съм вил като чакал от смях, слушайки неволите селски. Хора израснали с телефон и клавиатура в ръцете, не пипали лопата, решават след няколко клипчета, че могат да поддържат къща и градина.

                          Ей го и Берти - били им селски имоти. Ми те тея селски имоти за да стават за нещо искат поддръжка. А ако са по педантични хората и една камара пари, че да заприличат на нещо.
                          имаме един съсед, точно е айти. и реши зимата в студа да си вземе нещата и да иде да работи от едно село до пазарджик.
                          да покаже на семейството, че селската къща е топ.
                          едвам изкарал първата нощ, увит с одеала и още по тъмно се обадил на жена си да го евакуира.
                          та ми е интересно да чета мненията на бъртрам за айтитата в селски къщи
                          Last edited by ratten; 26.09.2023, 21:38.
                          препоръка е

                          Коментар


                          • [QUOTE=bertram;n4115544]
                            Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                            ц - ползват ги като летни къщи сега, когато децата са присъствено
                            никой не е казал, че като си земеш селска къща трябва да си там нон стоп и да завъдиш овце, кози,прасета и кокошки
                            летни къщи, докато децата са на училище /тоест през останалите 3 сезона, щото лятото май не са/
                            а другото време из небето ли се реят? или са на квартири. пък може и да гостуват на родителите си.
                            не знам на коя бира си, но ставаш много смешен
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                              понякога се чудя, обмисляш ли си изказванията
                              или трупаш брой "компетентни" мнения
                              та точно айтитата са най-слабо пригодни за живот на село
                              ще се намръзнат 2-3 зими, ще се научат, че за лекар и училище се ходи на 50-70-100км с колата
                              заведения - само хоримага с местните интелектуалци
                              Ратко, те някои колеги го играха тва хоро, знаеш ли как съм вил като чакал от смях, слушайки неволите селски. Хора израснали с телефон и клавиатура в ръцете, не пипали лопата, решават след няколко клипчета, че могат да поддържат къща и градина.

                              Ей го и Берти - били им селски имоти. Ми те тея селски имоти за да стават за нещо искат поддръжка. А ако са по педантични хората и една камара пари, че да заприличат на нещо.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение

                                С ипотеките поне цените по сделките се доближиха много до реалните по придобиване на НИ, което оказва влияние на статистиката и цените се коригираха нагоре.
                                Вероятно е - увеличението на цените да се дължи на повече вписани като % ипотеки .

                                Коментар

                                Working...
                                X