IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
    Мнозинството общини не одобряват настаняването на нуждаещи се семейства в необитавани жилища - Investor.bg

    Цитат: "Към момента общините предоставят общински жилища на цени десет и повече пъти под пазарните наеми и генерираните средства не дават възможност за обновяване на наличния общински жилищен фонд и неговото разширяване, пишат от фондацията „Хабитат България“, която работи за подобряване на жилищните условия и елиминирането на жилищната бедност. Общините обаче не получават компенсация от държавата за тази услуга. Настаняването в новопостроените социални жилища се третира като социална услуга, която общината възлага сама на себе си, и компенсиране от държавата отново липсва, поясняват от организацията.

    Участвалите в анкетата представители на общини са отбелязали, че биха имали мотив да запазят наличния си жилищен фонд, ако получават системна финансова подкрепа от държавата, ако се променят нормативните документи с цел ограничаване на възможностите за продажба на общински жилища и ако се предприемат действия за повишаване на приходите от наеми на общински жилища."

    ===2039===

    И наемите на социалните общински жилища ще догонят пазарните цени. Няма как разликата да е 10 пъти.

    Кофти новини за кольо, сори.
    лошо се пише и на петрогъсчо с тия наеми
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      Предполагам не са повече от прости телефонисти във варненски кол-център, какъвто е и чичо Митко от Банско. Иначе щяха да имат парите да купят имота със 100% кеш.

      Иначе Мюмюнчо е добре, 2200 Евра наем му снасям всеки месец, доволен е човекът. И аз съм доволен - директна гледка към езерото и 400 квадрата двор с барбекю, само кухнята пък струва колкото целия кофтор на чичо Митко насред сметището на Оброчище. Повече от добре е за тези дребни пари.
      Сложил си една 2йка в повече за наема или вместо наема си объркал и си написал брутната ти заплата.

      Коментар


      • Мнозинството общини не одобряват настаняването на нуждаещи се семейства в необитавани жилища - Investor.bg

        Цитат: "Към момента общините предоставят общински жилища на цени десет и повече пъти под пазарните наеми и генерираните средства не дават възможност за обновяване на наличния общински жилищен фонд и неговото разширяване, пишат от фондацията „Хабитат България“, която работи за подобряване на жилищните условия и елиминирането на жилищната бедност. Общините обаче не получават компенсация от държавата за тази услуга. Настаняването в новопостроените социални жилища се третира като социална услуга, която общината възлага сама на себе си, и компенсиране от държавата отново липсва, поясняват от организацията.

        Участвалите в анкетата представители на общини са отбелязали, че биха имали мотив да запазят наличния си жилищен фонд, ако получават системна финансова подкрепа от държавата, ако се променят нормативните документи с цел ограничаване на възможностите за продажба на общински жилища и ако се предприемат действия за повишаване на приходите от наеми на общински жилища."

        ===2039===

        И наемите на социалните общински жилища ще догонят пазарните цени. Няма как разликата да е 10 пъти.

        Кофти новини за кольо, сори.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение
          Лошото е, че по-голяма част от ипотекарите не подозират, че има опция банката да им вдигне лихвата/вноската и когато това се случи почват да вият, като линейки "ама как така?"....
          И още по-лошо ,не предполагат ,че ще почне безработица,на много от тях ще им бият шута,но задължението на банкороба ДА ПЛАЩА всеки месец остава и то ДО ЖИВОТ

          Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
          После се чудете защо не падат цените. Кога ти е без пари, някви спадове не те бригат.
          Тва е криминален случай и няма общо с цените на имотите

          Коментар


          • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

            Те да не са гастарбайтери, че да ги бутнат 100 евро. Просто им е направило впечатление на хората, че без предизвестие им е по-голяма вноската и са писали на банката. Ще се оправят, но невъзвращенците ще си останат по гастароквартирите. Как вървят отношенията с Ахмет-Мюмюн? Добър хазяин ли е?
            Предполагам не са повече от прости телефонисти във варненски кол-център, какъвто е и чичо Митко от Банско. Иначе щяха да имат парите да купят имота със 100% кеш.

            Иначе Мюмюнчо е добре, 2200 Евра наем му снасям всеки месец, доволен е човекът. И аз съм доволен - директна гледка към езерото и 400 квадрата двор с барбекю, само кухнята пък струва колкото целия кофтор на чичо Митко насред сметището на Оброчище. Повече от добре е за тези дребни пари.

            Коментар


            • Болна жена дари апартаменти на топ локации в София и почина мистериозно

              Близките не знаят за смъртта й, кремирали я без знанието им в Пловдив
              Единият апартамент е петстаен. Кремирана е в Пловдив, защото в София искат документи.

              Случаят не е изолиран, а стандартна практика за Бялата мафия. Тука малко са попрекалили обаче https://telegraph.bg/krimi/novini/bo...v-video-391712

              После се чудете защо не падат цените. Кога ти е без пари, някви спадове не те бригат.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Като изгорят и останат на улицата, ще започнат да реват по телевизиите как банката "ги оставила без дом" и как държавата трябвало да се намеси.

                Ипотекарите явно не осъзнават, че не те са купили жилище, а че банката е купила и те са наематели на банката, поне в идните 20-30 години, докато не ги изритат.
                Те да не са гастарбайтери, че да ги бутнат 100 евро. Просто им е направило впечатление на хората, че без предизвестие им е по-голяма вноската и са писали на банката. Ще се оправят, но невъзвращенците ще си останат по гастароквартирите. Как вървят отношенията с Ахмет-Мюмюн? Добър хазяин ли е?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
                  Форумните играчи могат да се включат тук -

                  Здравейте!

                  Клиент съм на Банка ДСК, където имам ипотечен кредит (в евро). Април месец се изненадах, че без никакво уведомение, вноската ми беше вдигната с около 100 евро. Сега си погледнах извлечението от септември, и установих, че пак има увеличение от около 40 евро.
                  Питам се аз: Банката не е ли длъжна да уведоми при подобно покачване, каквато и да е причината? Знам, че първото, което трябва да направя е да си погледна договора, ни или бързо (и нервно) го чета или нищо не пише по този въпрос.

                  Ще съм благодарна на всеки, който може да сподели опит/информация.

                  https://www.bg-mamma.com/?topic=1593548

                  За останалите има справка тук и статии надолу -

                  https://www.euribor-rates.eu/en/
                  Говорили сме го многократно.
                  Банкороба има само едно задължение.Да плати всеки месец голямата сума,без въпроси.
                  Не плати ли,зелката фърчи и почват едни пукотвеици ...и едно домино...
                  А ако някой си е мислил,че лихвите ще му са цял живот нулеви,да търси проблема в себе си.Его ратко маймуната с ипотека на зелено,при такива лихви.Пазара забавя,но никога не забравя и мокрия парцал се стоварва на главата на клетия БГ "инвеститор" в ипотеки
                  Last edited by petrg5s; 06.10.2023, 10:20.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    Като изгорят и останат на улицата, ще започнат да реват по телевизиите как банката "ги оставила без дом" и как държавата трябвало да се намеси.

                    Ипотекарите явно не осъзнават, че не те са купили жилище, а че банката е купила и те са наематели на банката, поне в идните 20-30 години, докато не ги изритат.
                    Лошото е, че по-голяма част от ипотекарите не подозират, че има опция банката да им вдигне лихвата/вноската и когато това се случи почват да вият, като линейки "ама как така?"....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
                      Форумните играчи могат да се включат тук -

                      Здравейте!

                      Клиент съм на Банка ДСК, където имам ипотечен кредит (в евро). Април месец се изненадах, че без никакво уведомение, вноската ми беше вдигната с около 100 евро. Сега си погледнах извлечението от септември, и установих, че пак има увеличение от около 40 евро.
                      Питам се аз: Банката не е ли длъжна да уведоми при подобно покачване, каквато и да е причината? Знам, че първото, което трябва да направя е да си погледна договора, ни или бързо (и нервно) го чета или нищо не пише по този въпрос.

                      Ще съм благодарна на всеки, който може да сподели опит/информация.

                      https://www.bg-mamma.com/?topic=1593548

                      За останалите има справка тук и статии надолу -

                      https://www.euribor-rates.eu/en/
                      Като изгорят и останат на улицата, ще започнат да реват по телевизиите как банката "ги оставила без дом" и как държавата трябвало да се намеси.

                      Ипотекарите явно не осъзнават, че не те са купили жилище, а че банката е купила и те са наематели на банката, поне в идните 20-30 години, докато не ги изритат.
                      Last edited by Andi11; 06.10.2023, 09:59.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение

                        Какви таланти има по-точно?.

                        Има таланта да заблуждава, че има таланти

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение

                          Какви таланти има по-точно? Той дори не може да си довършва изреченията.
                          Като Тони Робинс от Али Експрес е.

                          Явно от твоята ниска камбанарийка това е върхово постижение

                          Просто е мошеник, а наивници винаги ще има.
                          може да е успял да му продаде някоя книга
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Форумните играчи могат да се включат тук -

                            Здравейте!

                            Клиент съм на Банка ДСК, където имам ипотечен кредит (в евро). Април месец се изненадах, че без никакво уведомение, вноската ми беше вдигната с около 100 евро. Сега си погледнах извлечението от септември, и установих, че пак има увеличение от около 40 евро.
                            Питам се аз: Банката не е ли длъжна да уведоми при подобно покачване, каквато и да е причината? Знам, че първото, което трябва да направя е да си погледна договора, ни или бързо (и нервно) го чета или нищо не пише по този въпрос.

                            Ще съм благодарна на всеки, който може да сподели опит/информация.

                            https://www.bg-mamma.com/?topic=1593548

                            За останалите има справка тук и статии надолу -

                            https://www.euribor-rates.eu/en/

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                              Юлката го познавам лично още преди да стане ментор даже.Пич е,има много таланти,но докато има балъци,ще има и тарикати
                              Какви таланти има по-точно? Той дори не може да си довършва изреченията.
                              Като Тони Робинс от Али Експрес е.

                              Явно от твоята ниска камбанарийка това е върхово постижение

                              Просто е мошеник, а наивници винаги ще има.

                              Коментар


                              • Sweden’s Real Estate Crisis Threatens Its Biggest Pension Fund

                                After losing $2 billion last spring, Alecta is under the spotlight again for its sizeable stake in Heimstaden Bostad


                                https://www.bloomberg.com/news/artic...rope#xj4y7vzkg

                                Коментар

                                Working...
                                X