IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
    Щом под 2500е се продава на загуба, съм обречен на перона

    Не знам за джоба, ама за целевия апарт, психиката нема да ми издържи, виждайки “ “кредитчето”, което трябва да гушна
    Ами така се получава, взел съм го на Акт 16 в ок квартал до метро преди няколко месеца. Идват хора на интервюта без опит и искат минимум 2,500-3,000 лева чисто. Ипотеката ми се върза под 1,000 лева с 20 процента самоучастие.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Econlav Разгледай мнение

      Средната заплата в София вече минава 2,500 лева бруто, в момента обзавеждам апартамент и с ниски цени на качествени материали ми излиза 500 евро на кв.м. Ако си го купил на текущата пазарна цена от 1,800-1,900 евро на кв.м. няма как да ме накараш да продам на под 2,500-2,600 евро, при отстъпка от 100-200 евро ще съм на загуба. След 3 месеца ще вдигнат минималната с 15%, няма логика да паднат цените, тъй като има ниска безработица, най-доброто финансиране от целия свят с покачване на възнагражденията, което води до инфлация и покачване на разходите, т.е. ще става по-скъпо.

      Единствения проблем който може да обърне колата е приемането на еврото и заменянето на средносрочните индекси на нашите банки с юрибор, което ще увеличи лихвата с едни 100% на всички, но не е сигурно какво ще измислят банките, тъй като не искат портфейлите им да се обезценят с милиарди, тъй че ще видим.

      П.П. И дядо ми едно време на заплата 80 лева беше купил апартамент за 40,000 лева, ама това време мина.

      Поздрави,

      Как е успял да го изплати и за колко време?

      През соца няма апартаменти по 40 000 лв за обикновения българин.

      Коментар


      • Щом под 2500е се продава на загуба, съм обречен на перона

        Не знам за джоба, ама за целевия апарт, психиката нема да ми издържи, виждайки “ “кредитчето”, което трябва да гушна

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

          Цените преди пандемията е реалистично. Но няма връщане, сори. Може би 15% тази година, поне така ми се струваше в началото на годината, а както изглежда няма да е така, защото банките упорито държат ниски лихви.
          Средната заплата в София вече минава 2,500 лева бруто, в момента обзавеждам апартамент и с ниски цени на качествени материали ми излиза 500 евро на кв.м. Ако си го купил на текущата пазарна цена от 1,800-1,900 евро на кв.м. няма как да ме накараш да продам на под 2,500-2,600 евро, при отстъпка от 100-200 евро ще съм на загуба. След 3 месеца ще вдигнат минималната с 15%, няма логика да паднат цените, тъй като има ниска безработица, най-доброто финансиране от целия свят с покачване на възнагражденията, което води до инфлация и покачване на разходите, т.е. ще става по-скъпо.

          Единствения проблем който може да обърне колата е приемането на еврото и заменянето на средносрочните индекси на нашите банки с юрибор, което ще увеличи лихвата с едни 100% на всички, но не е сигурно какво ще измислят банките, тъй като не искат портфейлите им да се обезценят с милиарди, тъй че ще видим.

          П.П. И дядо ми едно време на заплата 80 лева беше купил апартамент за 40,000 лева, ама това време мина.

          Поздрави,
          Last edited by Econlav; 08.09.2023, 17:07.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
            https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2023...ef=home_layer2

            Как беше лафа ?

            Локация,локация ,локация ха ха


            Поздрави за всички притежатели на морски имоти .

            Другари,

            Може би сгрешихте
            Пороят, след който фекално-кафявите морски тайни станаха явни !

            /ама как така ?/
            Ешерихия коли, циркове и "антибългарска пропаганда"

            Изплуването на тръбите идва па-малко от месец след като държавата, бизнеса и неправителствена организация влязоха сблъсък тъкмо заради качеството на морската вода по Южното Черноморие.


            След съвместна проверка, направена в края на юли съвместно със Софийския университет "Св. Климент Охридски", асоциация "Активни потребители" обяви, че на 7 от 11 плажа по Южното Черноморие замърсяването с ешерихия коли - бактерия, която живее в червата и заразяването с която причинява стомашен дискомфорт и диария, е до 41 пъти над нормата.
            На север - кърпички и плъхове

            С неприятните новините и снимки от последните дни Южното Черноморие всъщност догонва Северното.


            Само преди дни проверка на "Дневник" показа, че в продължение на поне пет години администрацията на варненския кмет Иван Портних не е реагирала на сигналите, подавани от районната екоинспекция за замърсяването на градските плажове с вода от мръсната канализация, хиляди санитарни кърпички и дори фекална маса. Това каза в отговор на зададени въпроси директорът й Ерджан Себайтин. Според него освен крайбрежните заведения в града, причина за непрекъснатото изливане на фекални води в морето са презастрояването на града и мръсната канализация, която не е преустроена, за да понесе претоварването.
            Десет месеца тъна в мълчание местната администрация и когато през април 2020 г. стана ясно, че в продължение на десет месеца - два от които в разгара на летния сезон, във Варненското езеро, а оттам в залива пред града, а и по плажовете му са се излели над 3 млн. кубически метра непречистена вода от мръсната канализация на кв. Аспарухово. Предизвиканото замърсяване беше толкова мащабно, че беше регистрирано и на сателитни снимки. През цялото това време риболовът, добивът на миди и къпането не са били спрени нито за ден.
            Никой не го интересува, на хората им е пределно ясно в каква кочина се е превърнала Варна ама промяна йок, даже и надежда няма за такава. Като видиш крайбрежната алея на какво прилича и как мирише покрай заведенията се чудиш с къв акъл толкова се натискат да идват насам.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

              За най-добър ефект аз препоръчвам узо. Пробвай и няма да съжаляваш!
              Няма смисъл да сипваш увеселителни напитки в резервоара на счупен самолет. Ако прекалиш, най-много някой черен самолет да ти се намъкне в хангара.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Evgo

                А препоръчваш ли да се взема чай от бабини зъби или женшен, когато има кака?


                Имат ли хубав ефект.
                За най-добър ефект аз препоръчвам узо. Пробвай и няма да съжаляваш!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  Така е,но в момента ти не си живееш живота ,ами пак се увърташ в спирала от дертове ,мое мнение ,вариант 1 е да си мислиш че ще живееш с костенурките или вариант 2 е ...май пак свързан с вариант 1 ,не намирам логика ?
                  На твоите години ,опции да се увърташ още и още не виждам,а и си свидетел какво прави новото поколение със старта който му даваш ,да не изпадам в лични ,то навсякъде е така ..затова мисля е време за старта на нещо ново
                  Прав си. Намирам си една нова кака и почваме. Околосветски разни. Така е. Но трябва внимателно, и за теб важи. Много търсят само изгодата. Несъзнателно даже някак си. Отвътре им идва.
                  Last edited by два_таралежа; 08.09.2023, 14:39.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    15% но върху какво?
                    Проблемът е, че изобщо нямаме някакви установени пазарни нива, върху които да смятаме проценти. Всичко е тотална спекула.

                    Ето ти пример за 15% дискаунт в сграда на Артекс (махнали са тарикатски и ДДС-то, за да изглежда по-голям дискаунтът). Тук имаме типичния пример - ненужен и празен имот купен на зелено, решил да прави големите печалби от препродажба, но не му вързал никой естествено и сега сваля цената, но от Април пак никой не му е вързал. Е можем ли да говорим изобщо за пазарно ниво? Не, не можем. Не и преди 10 човека да са готови да извадят по 1 милион за апартамент. А такива както виждаш няма.

                    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...clx&f1=1&fe7=1

                    Друг пример:
                    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...djh&f1=1&fe7=1
                    Този тук иска 50% над цената на Артекс. И наполовина да свали, ще е малко. Тотално неадекватна обява и цена, изцяло откъсната от всякакъв разум и реалност.

                    За какъв пазар и какви проценти да говорим при това положение, след като 90% от обявите са тотално неадекватни, а 50% от исканите цени са абсолютен въздух под налягане. Вчера беше 2000, днес 4000 и нямало как да падне от 4000 на 3600. Пълен абсурд.
                    Смешното е 16м2 за спални в апартамент за 700000 лв

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                      Цените преди пандемията е реалистично. Но няма връщане, сори. Може би 15% тази година, поне така ми се струваше в началото на годината, а както изглежда няма да е така, защото банките упорито държат ниски лихви.
                      15% но върху какво?
                      Проблемът е, че изобщо нямаме някакви установени пазарни нива, върху които да смятаме проценти. Всичко е тотална спекула.

                      Ето ти пример за 15% дискаунт в сграда на Артекс (махнали са тарикатски и ДДС-то, за да изглежда по-голям дискаунтът). Тук имаме типичния пример - ненужен и празен имот купен на зелено, решил да прави големите печалби от препродажба, но не му вързал никой естествено и сега сваля цената, но от Април пак никой не му е вързал. Е можем ли да говорим изобщо за пазарно ниво? Не, не можем. Не и преди 10 човека да са готови да извадят по 1 милион за апартамент. А такива както виждаш няма.

                      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...clx&f1=1&fe7=1

                      Друг пример:
                      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...djh&f1=1&fe7=1
                      Този тук иска 50% над цената на Артекс. И наполовина да свали, ще е малко. Тотално неадекватна обява и цена, изцяло откъсната от всякакъв разум и реалност.

                      За какъв пазар и какви проценти да говорим при това положение, след като 90% от обявите са тотално неадекватни, а 50% от исканите цени са абсолютен въздух под налягане. Вчера беше 2000, днес 4000 и нямало как да падне от 4000 на 3600. Пълен абсурд.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                        Така е, където има пара, всяка сфера е окупирана от правилните хора. Съжалявам, аз съм професионалист и си върша работата. И горивата дето сипваш и цакаш и те са в техни ръце. Ама не боли, нали? Ами Енергетиката, ами фармакомпаниите...пак ти казвам. Аз съм работил преди години в Демокрацията на 90те и до 2008 почти без пари. Сега поне си взех моето.
                        Така е,но в момента ти не си живееш живота ,ами пак се увърташ в спирала от дертове ,мое мнение ,вариант 1 е да си мислиш че ще живееш с костенурките или вариант 2 е ...май пак свързан с вариант 1 ,не намирам логика ?
                        На твоите години ,опции да се увърташ още и още не виждам,а и си свидетел какво прави новото поколение със старта който му даваш ,да не изпадам в лични ,то навсякъде е така ..затова мисля е време за старта на нещо ново

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          15-20 е твърде амбициозно. Още 2018 балонът си беше надут с толкова. Изкуственото надуване на цените 2021-2022 изобщо не го броим.
                          50% е минимум надценката, на някои имоти и 100% (двойно).
                          Никой не може да ме убеди, че в тази беднотия квадратен метър може да струва над 1000-1500 Евро.
                          Цените преди пандемията е реалистично. Но няма връщане, сори. Може би 15% тази година, поне така ми се струваше в началото на годината, а както изглежда няма да е така, защото банките упорито държат ниски лихви.

                          Коментар


                          • И ся….... двата кърлежа ли са най-новия пробит профил? - на бившия Лев??

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Ква демокрация кви 5 лева ,айде да не изкарвам имена ,коя болница ,кой шеф,лекар към коя партия е ,застрахователи,депутатчета ,мутрички ,всеки нов център,болница ,отделение ,зад всичко това са ТЕ ,и ти го разбра болезнено,върна се с надежди но те бяха попарени набързо ,това е жалкото ,но още по-жалкото е овчедушието на мАтРиЯла
                              Така е, където има пара, всяка сфера е окупирана от правилните хора. Съжалявам, аз съм професионалист и си върша работата. И горивата дето сипваш и цакаш и те са в техни ръце. Ама не боли, нали? Ами Енергетиката, ами фармакомпаниите...пак ти казвам. Аз съм работил преди години в Демокрацията на 90те и до 2008 почти без пари. Сега поне си взех моето.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Retribution Разгледай мнение
                                Дами и господа, имотите в България са поне 15-20 процента по-скъпи от реалната им стойност. Всеки с достатъчно акъл да направи съпоставка със кризата 2008-2009 година ще види че ситуацията е много подобна и ние сме само няколко месеца назад от останалия цивилизован свят където цените на имотите вече падат. Който мисли че България е по-добре икономически и демографски от страните от Европа и US моля да не ми отговаря - нямам време да давам повече съвети. Успех!
                                15-20 е твърде амбициозно. Още 2018 балонът си беше надут с толкова. Изкуственото надуване на цените 2021-2022 изобщо не го броим.
                                50% е минимум надценката, на някои имоти и 100% (двойно).
                                Никой не може да ме убеди, че в тази беднотия квадратен метър може да струва над 1000-1500 Евро.

                                Коментар

                                Working...
                                X