IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

    Дюри. Как си мислиш, че работи в Щатите или Германия. Там банките трябва да са благотворителност, дето даваха миналата година 30г кредити на 3.5% фиксирана лихва. Само, че не знам за колко пъти го обяснявам. ТЪРГОВСКИТЕ БАНКИ НЕ СА В БИЗНЕСА СЪС СПЕКУЛА НА ЦЕНИ ИЛИ ЛИХВЕНИ ПРОЦЕНТИ. Тази фиксирана лихва единствено значи, че в момента имат достъп до средства заключени на по-ниска доходност. Примерно издаден дълг или фиксирани потребителски депозити за 5г на около 1%. При издаването на кредит банките сключват противоположна сделка и заключват маржа. Правилния въпрос е не защо банките дават кредит на 3.5%, а защо още българите си заключват средстава на 1% лихва. Отделен е въпроса че банките бързат да сключат възможно най-много сделки преди голямото МЯУ. После хората ще мислят повече за хляб, отколкото за имоти.
    Глупости. Пълно е с банки, кои не си направиха сметката. Кой купуваше 100-годишните дцк-та? Кой държи един кош с немски дцк на -0,5%? Плащат си, защото са дали пари на заем на разните урсули.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Едно време като купувах си задавах същите въпроси и съм мислил по темата и предполагам пропускаш много пера - например дивидентите НЕ попадат в доходната статистика , сивото е много и сега , но трудно някой се навива , има и много пари ВЕЧЕ от чужбина... посъбралиса фамилии продават по-малко или старо и взимат ново с малка разлика, ипотечките помагат и не на последно място има хора които могат и си купуват всяка година по 1-2 такива апарта.... или повече.... Знам за един който има вече около 100 в центъра и всичките са еъри ...наел е няколко човека да му ги поддържат.... вече е бизнес....
      Т.е. има много повече потенциални купувачи от тва дето си мислиш....
      Относно таргета цени които си си сложил те са просто уау.... Такива цифри няма и на тъмно зелено на нормално място.... Дано да има срив :-)


      ще има, ще има
      2049-та есента
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

        Съгласен съм. Обаче винаги има едно "но". Поглеждайки статистиката с доходите, позицията ми е релевантна за хубав 3стаен или 4стаен апартамент(ако се изхвърля). А реално спокойно мога да се класирам за двустаен. Това означава, че или статистиката е изкривена и много кеш от сивата икономика играе, или цените на тристайните и четиристайните апартаменти не кореспондират с реалността. Склонен съм да вярвам, че истината е някъде по средата и за да се наклонят везните в моя полза, съм сметнал, че ми трябват твърди под 1.9кЕ на чист м2. Което отговаря на 1.6кЕ по обява в повечето случаи.
        Едно време като купувах си задавах същите въпроси и съм мислил по темата и предполагам пропускаш много пера - например дивидентите НЕ попадат в доходната статистика , сивото е много и сега , но трудно някой се навива , има и много пари ВЕЧЕ от чужбина... посъбралиса фамилии продават по-малко или старо и взимат ново с малка разлика, ипотечките помагат и не на последно място има хора които могат и си купуват всяка година по 1-2 такива апарта.... или повече.... Знам за един който има вече около 100 в центъра и всичките са еъри ...наел е няколко човека да му ги поддържат.... вече е бизнес....
        Т.е. има много повече потенциални купувачи от тва дето си мислиш....
        Относно таргета цени които си си сложил те са просто уау.... Такива цифри няма и на тъмно зелено на нормално място.... Дано да има срив :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

          Кредита ще е брутален, затова не бързам. Ако цените задържат година-две, ще можем да съберем някой лев за по-добро самоучастие. А с малко попътен вятър и успокоение на пазара, току-виж с роднинска помощ скочим с над 50%.
          ОК

          Не ми се вярва за София цените да тръгнат надолу.

          Купете старо строителство, при него печелите по-голяма площ и няма риск както при покупка на зелено.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            еми стягай се
            аз тази година колкото зеленчуци собствено производство съм изял не съм ял токолова в последните 5г накуп
            дини, пъпеши , ябълки, круши(сега започнаха) на корем
            тикви
            сирене си купувам от хора, които гледат животни и знам кой от какво мляко го прави (овче и краве)
            имам преса за студено пресоване на масла - направих си 60л перфектен шарлан (за близки и приятели) и пак ще си направя
            пия си чай от билки от нас гледани (шипки, мурсалски, лайка и др)
            за лекове съм си направил и няколко тинктури с хубава 60грaдусова гроздова ракия от лозето в двора (като варих отделих 5л именно за извлеци)
            един приятел ми дава яйца завъди кокошки в двора (100бр кокошлета гледа)

            докато пиша жена ми си е наредила тук пукани люти чушлета микс в бурканчета със шарлан, чесън и оцет за бърза консумация.
            а да и хляб си правим квасен къде от бяло (неясно брашно) къде от лимец - купуваме го от земята на траките иван вазово (близо е до плантациите)

            края на месеца трябва да събера тиквите - редя си ги в гаража до колите

            отклоних се от темата сори

            ПП виното е сложено, а за ракия заредихме 500-600кг грозде този уикенд чиста гроздова без да точим за вино
            Тази година не беше добра за гроздето, сигурно е 1/3 от миналата, но пак има и е горе-долу с добра захарност.
            Иначе сиренето ако е на онзи с 8кг-те кофи от на жена ти селото - като има овче е супер и аз си вземам от него, ама сега някакво смес прави и не е толкова добро.
            А лимеца от земята на траките е боклук, още имам - 1 път взехме и повече няма да повторим. На суворово са им хубави брашната, но ги има само в североизточната част.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

              Избери хубав апартамент, поне тристаен (с 2 спални), купува се веднъж, вие сте двама и дори ще може да го изплатите предсрочно.

              Има хора, които си купуват 2 двустайни старо строителство и от единият си вземат наем, а другият ползват.

              Поздрави
              Кредита ще е брутален, затова не бързам. Ако цените задържат година-две, ще можем да съберем някой лев за по-добро самоучастие. А с малко попътен вятър и успокоение на пазара, току-виж с роднинска помощ скочим с над 50%.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                Остави, че от мързел виж докъде се докарахме. И така ни мързи, че рупаме боклуците съвсем съзнателно, тропаме по масата, че даваме луди пари за тях...но продължаваме да не правим нищо по въпроса.
                Избери хубав апартамент, поне тристаен (с 2 спални), купува се веднъж, вие сте двама и дори ще може да го изплатите предсрочно.

                Има хора, които си купуват 2 двустайни старо строителство и от единият си вземат наем, а другият ползват.

                Поздрави

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  еми стягай се
                  аз тази година колкото зеленчуци собствено производство съм изял не съм ял токолова в последните 5г накуп
                  дини, пъпеши , ябълки, круши(сега започнаха) на корем
                  тикви
                  сирене си купувам от хора, които гледат животни и знам кой от какво мляко го прави (овче и краве)
                  имам преса за студено пресоване на масла - направих си 60л перфектен шарлан (за близки и приятели) и пак ще си направя
                  пия си чай от билки от нас гледани (шипки, мурсалски, лайка и др)
                  за лекове съм си направил и няколко тинктури с хубава 60грaдусова гроздова ракия от лозето в двора (като варих отделих 5л именно за извлеци)
                  един приятел ми дава яйца завъди кокошки в двора (100бр кокошлета гледа)

                  докато пиша жена ми си е наредила тук пукани люти чушлета микс в бурканчета със шарлан, чесън и оцет за бърза консумация.
                  а да и хляб си правим квасен къде от бяло (неясно брашно) къде от лимец - купуваме го от земята на траките иван вазово (близо е до плантациите)

                  края на месеца трябва да събера тиквите - редя си ги в гаража до колите

                  отклоних се от темата сори

                  ПП виното е сложено, а за ракия заредихме 500-600кг грозде този уикенд чиста гроздова без да точим за вино
                  Крайно време е за революция и секвестиране на зимнината в мазетата. Едно време Леприконя беше метнал око на зимнината на бай Пешо, но е време да се замисли сериозно върху натрупаното от зидаря.

                  Кольо?

                  Коментар


                  • https://www.flashnews.bg/bez-pomosht...c-8eRpF1dadeW0

                    Очаквано вдигхаха тавана да дълга. Тик-так-тик-так до новото печатанье.

                    Дори Украйна вече не е приоритет. Иде зима, горивата вече са 3лв/л. Смърди на яко поскъпване на имотите. Надушвате ли го и вие?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                      Остави, че от мързел виж докъде се докарахме. И така ни мързи, че рупаме боклуците съвсем съзнателно, тропаме по масата, че даваме луди пари за тях...но продължаваме да не правим нищо по въпроса.
                      еми стягай се
                      аз тази година колкото зеленчуци собствено производство съм изял не съм ял токолова в последните 5г накуп
                      дини, пъпеши , ябълки, круши(сега започнаха) на корем
                      тикви
                      сирене си купувам от хора, които гледат животни и знам кой от какво мляко го прави (овче и краве)
                      имам преса за студено пресоване на масла - направих си 60л перфектен шарлан (за близки и приятели) и пак ще си направя
                      пия си чай от билки от нас гледани (шипки, мурсалски, лайка и др)
                      за лекове съм си направил и няколко тинктури с хубава 60грaдусова гроздова ракия от лозето в двора (като варих отделих 5л именно за извлеци)
                      един приятел ми дава яйца завъди кокошки в двора (100бр кокошлета гледа)

                      докато пиша жена ми си е наредила тук пукани люти чушлета микс в бурканчета със шарлан, чесън и оцет за бърза консумация.
                      а да и хляб си правим квасен къде от бяло (неясно брашно) къде от лимец - купуваме го от земята на траките иван вазово (близо е до плантациите)

                      края на месеца трябва да събера тиквите - редя си ги в гаража до колите

                      отклоних се от темата сори

                      ПП виното е сложено, а за ракия заредихме 500-600кг грозде този уикенд чиста гроздова без да точим за вино
                      Last edited by bertram; 02.10.2023, 19:27.
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Из Болгарии! Возвращаемся назад! Нет больше сил? Дороговизна! Не справились!

                        https://www.youtube.com/watch?v=HGnFqDlyO8s

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          +1
                          масово се гледа цена и търговски вид, а с какво и как е пръскано/торено .. остава на заден план.

                          много са ми смешни хора, които на маса могат да разказват с часове какви екстремисти са във фитнеса или пускат черни писти или бягат маратон, а като видят мотика и... ооо ааа лелел
                          Остави, че от мързел виж докъде се докарахме. И така ни мързи, че рупаме боклуците съвсем съзнателно, тропаме по масата, че даваме луди пари за тях...но продължаваме да не правим нищо по въпроса.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                            Относно големите апарти и преди съм ти писал - при старите сгради има купища недостатъци спрямо съвременният живот...., а живота е само един и в даден момент почва да тече бързо. При новото също има недостатъци както знаем, но големите спални НЕ СА такъв...има ги ако платиш цената ....Всъщност зависи от мястото, но на добро място в устроен район цифрата ще е страшна към момента ... Това е главният проблем И от тук следва , че за нормалният човек с нормални да речем над средните доходи не може такова жилище.... Да речем в момента апарта в който живея струва доста над 500К евро... не бих ги платил....щях да търся компромис... вероятно с мястото....без да е Лулин....
                            Съгласен съм. Обаче винаги има едно "но". Поглеждайки статистиката с доходите, позицията ми е релевантна за хубав 3стаен или 4стаен апартамент(ако се изхвърля). А реално спокойно мога да се класирам за двустаен. Това означава, че или статистиката е изкривена и много кеш от сивата икономика играе, или цените на тристайните и четиристайните апартаменти не кореспондират с реалността. Склонен съм да вярвам, че истината е някъде по средата и за да се наклонят везните в моя полза, съм сметнал, че ми трябват твърди под 1.9кЕ на чист м2. Което отговаря на 1.6кЕ по обява в повечето случаи.

                            Коментар


                            • Какво би си казал този човек ?
                              Пътувам по някъв измислен двулентов треторазряден път,който се води ТОП магистрала на Банановата държава.
                              То не стига дупки,кривини,хралупи на места,ами сега и кон.Кон бе,КОН
                              Какво би си казал този човечец за банановата държава като се прибере ?
                              И колко трябва да струват оборите в едно такова гето?

                              на автомагистрала "Тракия“ заради внезапно изскочил кон на пътното платно
                              https://www.plovdiv24.bg/novini/plov...oyanie-1845404

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                                Принципно е така, но винаги го има тънкия момент, че собственото производство ти гарантира, че знаеш какво ядеш на 100%. От гледна точка на здравето, а там нещата не са финансово измерими, такова хоби с вила, гарантира по-висок стандарт на живот, заради храната. Но се иска бачкане, а ние свикнахме все да търсим на хляба мекото.
                                +1
                                масово се гледа цена и търговски вид, а с какво и как е пръскано/торено .. остава на заден план.

                                много са ми смешни хора, които на маса могат да разказват с часове какви екстремисти са във фитнеса или пускат черни писти или бягат маратон, а като видят мотика и... ооо ааа лелел
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X