IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение
    Привет на всички, нов съм във форума. Да попитам, как си обяснявате стабилността на лихвите по ипотечни кредити? Лихвената статистика на БНБ, показва, че за месец юли доходността по ипотечни кредити възлиза на 2.6%, което е най-ниската в Европа. Това беше обяснимо по време на периода на силно стимулиране на икономиката от страна на централните банки, но сега когато кредитните пазари се нормализират, изглежда като феномен. Дори да се вземе под предвид, че основния начин за индексиране на тези кредити са лихвите по депозитите, те пак са нараснали повече отколкото ипотечните кредити (0.66пп срещу 0.09пп за една година). Банките могат спокойно да получат двойна доходност и отгоре инвестирайки в "безрискови" облигации и ценни книжа. Та знам и, че не са вчерашни и няма просто така да отстъпват пари на обикновен гражданин по-евтино отколкото на държавата. Та каква е "уловката" според вас?
    Примамка за последните, след което ще последва и голямата сеч.
    Last edited by X_Y; 17.09.2023, 16:52.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение
      Привет на всички, нов съм във форума. Да попитам, как си обяснявате стабилността на лихвите по ипотечни кредити? Лихвената статистика на БНБ, показва, че за месец юли доходността по ипотечни кредити възлиза на 2.6%, което е най-ниската в Европа. Това беше обяснимо по време на периода на силно стимулиране на икономиката от страна на централните банки, но сега когато кредитните пазари се нормализират, изглежда като феномен. Дори да се вземе под предвид, че основния начин за индексиране на тези кредити са лихвите по депозитите, те пак са нараснали повече отколкото ипотечните кредити (0.66пп срещу 0.09пп за една година). Банките могат спокойно да получат двойна доходност и отгоре инвестирайки в "безрискови" облигации и ценни книжа. Та знам и, че не са вчерашни и няма просто така да отстъпват пари на обикновен гражданин по-евтино отколкото на държавата. Та каква е "уловката" според вас?
      Здрасти Мите, колко станаха вече профилите?
      Иначе за ниските лихви по ипотеките, авантата няма да е вечна, според мен идва момента да се плати сметката.

      Коментар


      • Привет на всички, нов съм във форума. Да попитам, как си обяснявате стабилността на лихвите по ипотечни кредити? Лихвената статистика на БНБ, показва, че за месец юли доходността по ипотечни кредити възлиза на 2.6%, което е най-ниската в Европа. Това беше обяснимо по време на периода на силно стимулиране на икономиката от страна на централните банки, но сега когато кредитните пазари се нормализират, изглежда като феномен. Дори да се вземе под предвид, че основния начин за индексиране на тези кредити са лихвите по депозитите, те пак са нараснали повече отколкото ипотечните кредити (0.66пп срещу 0.09пп за една година). Банките могат спокойно да получат двойна доходност и отгоре инвестирайки в "безрискови" облигации и ценни книжа. Та знам и, че не са вчерашни и няма просто така да отстъпват пари на обикновен гражданин по-евтино отколкото на държавата. Та каква е "уловката" според вас?
        Last edited by Thrace; 17.09.2023, 14:20.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

          А не мислиш ли, че умишлено са праат на утрепани? Дразни ги успехът на тази тема и пробват к'во ли не. Търпят обиди, допускат флъдене кой не можел да си намери жена и дали инвестирал в тесла или в леща. Същевременно трият произволно, раздават бан без основание, даже темата изтриха!
          ми то няма какво друго да помисля
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

            Ти все по офертна и все капиталови смяташ. Една реална стотинка не си изкарал досега.
            е, тука сме така
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

              +1 (еталон за некадърност са) Трият цитати на по-стари коментари от темата с причина: “не е по темата” или “спам”
              Един БАН ще оправи всичко

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                със зеленото съм го загазил
                по офертни съм с 300е капиталова на всеки квадрат
                а до акт 15 има още 5-6 месеца
                Ти все по офертна и все капиталови смяташ. Една реална стотинка не си изкарал досега.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                  А не мислиш ли, че умишлено са праат на утрепани? Дразни ги успехът на тази тема и пробват к'во ли не. Търпят обиди, допускат флъдене кой не можел да си намери жена и дали инвестирал в тесла или в леща. Същевременно трият произволно, раздават бан без основание, даже темата изтриха!
                  +1 (еталон за некадърност са) Трият цитати на по-стари коментари от темата с причина: “не е по темата” или “спам”

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                    със зеленото съм го загазил
                    по офертни съм с 300е капиталова на всеки квадрат
                    а до акт 15 има още 5-6 месеца
                    Евалата Венко.Кой я строи ако не е тайна?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                      толкова ли няма теми за акции + една допълнителна и много актуална, "кой къде изтегли късата клечка".
                      модераториците малко да вземат отношение, ако не ги затруднява прекомерно
                      А не мислиш ли, че умишлено са праат на утрепани? Дразни ги успехът на тази тема и пробват к'во ли не. Търпят обиди, допускат флъдене кой не можел да си намери жена и дали инвестирал в тесла или в леща. Същевременно трият произволно, раздават бан без основание, даже темата изтриха!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                        Ми отлетяло е, но не съм спал. Ни с професия, ни с жени, ни с образование и до ден днешен, ни с влагане на кинтите в някакви да го наречем активи.
                        Очевидна е разликата и още как. Оттук насетне само квото красиво дойде. Та ти го казвам утре да не викаш ей майка му стара Лева беше прав.
                        Какво да дойде?За кога да идва?Най малко отиваш в сценария на Ал Пачино което е жалко и смешно

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                          ASML затваря с -20% в петък след интерес от кавръка Нормално.
                          ASML изнася чипчашините предимно за Китай, но след като американците забраниха на ASML да изнася за Китай, жълтурите започнаха сами да си правят чипмашини. ASML е бита карта в дългосрочен план. Скочи ли кольо, продавайте.

                          20 еуро е паднала а не 20%
                          Last edited by X_Y; 17.09.2023, 11:10.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Да започнем с теб. Освен, че се набута със зеленото, да имаш с друго нещо да се похвалиш?
                            със зеленото съм го загазил
                            по офертни съм с 300е капиталова на всеки квадрат
                            а до акт 15 има още 5-6 месеца
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                              ASML затваря с -20% в петък след интерес от кавръка Нормално.
                              ASML изнася чипчашините предимно за Китай, но след като американците забраниха на ASML да изнася за Китай, жълтурите започнаха сами да си правят чипмашини. ASML е бита карта в дългосрочен план. Скочи ли кольо, продавайте.
                              Всяка евро индустрия е бита карта. Ще има война докато последната фирма в ес падне.
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Следи ASML ,паднат ли под 500 е бест deal.
                                Другия ми план е да купя Hermes,но там има едни 50% надценка и без добра сделка само гледам.
                                гледам.Акците нна луксозния сегмент са стабилни и дават добри дивиденти,в евро са и няма валутен риск,отделно и данъци няма ,LVMH го взех от някаква немска борса
                                ASML затваря с -20% в петък след интерес от кавръка Нормално.
                                ASML изнася чипчашините предимно за Китай, но след като американците забраниха на ASML да изнася за Китай, жълтурите започнаха сами да си правят чипмашини. ASML е бита карта в дългосрочен план. Скочи ли кольо, продавайте.

                                Коментар

                                Working...
                                X