IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nradev1111

    Късно се включваш.Фатмака вече е обърнал 3 големи Кустендилски и сега смета капиталовата от Световния търговски център в Овча купел.ако прибави и къщата в Радомир и наближава милион в лева.До 2 години и в еуро.
    На лордчето не може да му се отрече, че дори след няколко големи, много го бива в сметките с имотите. Отивам за някво уиски...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

      Ще ти дам да се снимаш с годишната ми справка от ПФБК. Нали много беше любопитен за цената
      Дай да я видим тая справка.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

        Колко е наема в Световния търговски център в Овча купел?
        Малко повече от в Дружба до езерото, където се къпят римляните

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          как става така, че ако Германия и България емитират 10г дълг примерно утре - немската държава ще се финансира с поне 2.5% по-евтино от българската, а в същото време Ханс тегли ипотека с 2.5% по-висока ог Ганьо .... факт, но колко време ще продължи и какво се крие зад това съотношение?
          Казват му кредитен рейтинг

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

            Соди ако ми ги дадеш по 30 лева ще ги взема всичките.По -високо ми е скъпо


            Преди 2-3 години като ти предлагах 70лв се стисна
            Ще ти дам да се снимаш с годишната ми справка от ПФБК. Нали много беше любопитен за цената

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ivanvg93

              Още вдигам самолета и без да са ми нужни. По същия начин без хапчета индексирах наемите с 20% тази година. Пазар, какво да правиш.... ===2049===
              Браво колега! Кой набор си?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                как става така, че ако Германия и България емитират 10г дълг примерно утре - немската държава ще се финансира с поне 2.5% по-евтино от българската, а в същото време Ханс тегли ипотека с 2.5% по-висока ог Ганьо .... факт, но колко време ще продължи и какво се крие зад това съотношение?
                Става така защото има значително по-малко риск Германия да не плати пред България. И за това България не може да емитира дълг на изгодна за нея лихва или поне същата като Германската въпреки че имат 2.5х повече дълг. Но понеже Германия има по-голям дълг към БВП спрямо България трябва все пак да го плати от някъде. А държавата и правителството сами по себе си не създават нищо, те са просто консуматори - въпросните пари ще се вземат от данъкоплатците - граждани и фирми по един или друг начин. Както всички развити икономики и те вземат от бъдещето.

                По-важния въпрос е КОЙ е Ганьо?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
                  Ипотечните кредити в EUR (20.60 млн. лв.) са незначителен процент, спрямо тези в BGN (736.75 млн. лв.). А разликата в лихвите дори не е толкова голяма - 2.57% за BGN, срещу 3.88% в EUR.
                  Освен това, доходите толкова много се повишиха, че няколко процента нагоре или надолу няма да намерят отражение върху имотния пазар или върху пазара на автомобили, където лихвените проценти по лизингите се вдигнаха, но хората купуват все повече превозни средства.
                  как става така, че ако Германия и България емитират 10г дълг примерно утре - немската държава ще се финансира с поне 2.5% по-евтино от българската, а в същото време Ханс тегли ипотека с 2.5% по-висока ог Ганьо .... факт, но колко време ще продължи и какво се крие зад това съотношение?

                  да речеш , че България e голяма самодостатъчна държава и икономиката е балансирана... да има смисъл, но ние сме малка отворена икономика тясно свързана с Европа, но не сме в еврозоната и затова има известно забавяне при тенденциите тук у нас. Ще кажеш българските банки са по-добри от немските и имат повече пари...

                  не съм привърженик на конспиративни теории, но няма как да не ми прави впечатление как цялата машина сякаш работи ганьо да изтегли 1-2-3 ипотечки (плаващи лихви разбира се!).
                  Last edited by bertram; 15.09.2023, 18:07.
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    6м юрибор....
                    Ипотечните кредити в EUR (20.60 млн. лв.) са незначителен процент, спрямо тези в BGN (736.75 млн. лв.). А разликата в лихвите дори не е толкова голяма - 2.57% за BGN, срещу 3.88% в EUR.
                    Освен това, доходите толкова много се повишиха, че няколко процента нагоре или надолу няма да намерят отражение върху имотния пазар или върху пазара на автомобили, където лихвените проценти по лизингите се вдигнаха, но хората купуват все повече превозни средства.

                    Коментар


                    • лихвите не може да се вдигнат защото ... еди какво си... вечно ще са ниски и тн и тн

                      6м юрибор....

                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                        Да, определено 2009-та не беше особено добра за инвеститорите, но в края й договорих в Овча купел с цели 20% дискаунт. Финализирането беше януари 2010г. Сега тия 35м2 са по-скъпи от бургаските ми 40 дето са в даунтауна.
                        Колко е наема в Световния търговски център в Овча купел?

                        Коментар


                        • големите акционери с по 1 акция за 700е веднага се намериха
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                            Е как да са ниски бре.Ти нали даваш двустен за 2200лв.
                            Да, тъкмо си получих двата депозита и първия наем, срещу което дадох връзка ключове. Между другото, този имот за последните 2 години наемът му скочи от 1600 на 2200.... а ипотечката си седи все същата. Както каза по-долу, банките ме стрижат яко!

                            Аз съм Вълчо и гладът ми не може да се засити. Ако младежът наесен си отиде, догодина го давам на друг такъв младеж за 2500. Желаещи доста.
                            =====2049===== не е чак толкова далече.
                            Last edited by ivanvg93; 15.09.2023, 17:39.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                              Според "счетоводителя", банките лъжат. Ама той е и юрист даже. Дали да не го наема за адвокат за дело за измама от банката с размера на лихвата. Ако счети изгуби делото, обаче, съм му измислил интересно наказание.
                              Те ако не излъжат шарани като тебе от какво ще печелят бре?Над милиард на година е печалбата на сектора.Стрижат ви яко.
                              Last edited by nradev1111; 15.09.2023, 17:41.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                                Как пък ги преброи колко са???
                                Ти не можа да си купиш Соди и закри пазара им. Само видинско злобно хюмне го може това.
                                Аз не купувам на всяка цена.Гледам да е подценено.Циция съм

                                Коментар

                                Working...
                                X