IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Управителният съвет на БНБ определи нивото на антицикличния капиталов буфер, приложим към кредитни рискови експозиции в Република България, на 2.0% през четвъртото тримесечие на 2024 г., на основата на оценка по чл. 5, ал. 3 и ал. 4 от Наредба № 8 на БНБ за капиталовите буфери, комбинираното изискване за буфер, ограниченията върху разпределенията и препоръката за допълнителен собствен капитал.

    През 2021 г. УС на БНБ повиши нивото на антицикличния буфер, приложим към местни кредитни рискови експозиции, на 1.0% от 1 октомври 2022 г. и на 1.5% от 1 януари 2023 г., като бе сред първите национални органи в ЕС, увеличили равнището на буфера след пониженията, които много държави предприеха в отговор на ефектите на кризата от COVID-19. През септември 2022 г. нивото на антицикличния капиталов буфер бе увеличено допълнително на 2.0% в сила от 1 октомври 2023 г. Предвид трайно запазилите се високи темпове на кредитен растеж и несигурността в икономическата среда, антицикличният капиталов буфер на ниво от 2.0% през четвъртото тримесечие на 2024 г. има за цел да засили устойчивостта на банковата система при натиск върху доходността и капиталовата позиция, предизвикан от потенциално нарастване на необслужваните кредити и обезценките.

    https://bnb.bg/AboutUs/PressOffice/P...0230926_CCB_BG

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Така е навсякъде Джонка ,напоследък и в здравеопазването се овълчиха ,90% да ги събереш на един стадион и с една горелка да ги унищожиш,както е казал Авицена ,няма ли морал ...дотук е ..а масата лекарско съсловие няма морал ,арогантни ,искат само пари но насреща нищо даже и проблеми ти създават ,а това е важно ,с всичко е така
      Тук за съжаление си прав. единици са като Левчо от неговите колеги....Ситуацията става изцяло комерсиална , но за сметка на това ще е все повече така с новите закони / електронни рецепти, антибиоптици и т.н. вече без да минеш през лекар и кихнеш кеш не можеш и аспирин да си земеш/ Запътили сме се по пътя на Западното лекуване / чакане месеци за преглед , но за сметка на това с ниска компетентност/

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Като за последно е несериозно определение. Няма нужда да гледам обявите. Има статистика колко са ЗАПОЧНАТИТЕ строежи. Без да я търся предполагам, че в момента в строеж са около 30К апарта макс 40К. Продадени са примерно над половината от тях. Въпросът е колко нови ще се започват от тук нататък / не разрешения за строеж а започват/ Мисля, че бройката ще намалява и към 2025 ще под 3-4К на година..../ през периода 2011-15 се почваха по около или дори под 1000 апарта на година/
        В момента е необходимо да се разрушават по 1000 на година, не да се почват нови.
        След 50 години (ти ги ползваш за сравнение) София ще бъде 600 хиляди. Математиката не лъже, виж възрастовата структура. След 50 години колко ще са умрели и колко ще са се родили, сметни си сам.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

          И ти и Джонката сте прави, донякъде.

          Ти не можеш ли да си поддържаш апартите и да не плащаш на майстори по поддръжката.

          Наистина доходите станаха високи, заради печатницата на пари и също заради научно-техническия прогрес, че всичко много напредна и една машина може да ти свърши работата, която я вършиш за 1 месец (която преди 10 -20 г. си я вършил за 1 месец), ако знаеш как да я ползваш.

          Колкото и да е готин Джони, не вярвам в Германия да го приемат като равен. Все пак има междукултурни различия.
          Мога да сменя крушка, нататък предпочитам майстор да пипне... Освен това нямам наеми по 400 лева, нямам и по 400 евро т.е. трябва да е направен всичко както трябва и си плащам за целта.
          Разбира се , че никога няма да е равен. И внуци да има там родени пак няма да са равни

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

            Намесих ги, защото не обичам около мен да живеят изроди. А в БГ масово сте такива. С какви хора живееш определя стандарта, не какви пари изкарваш. Мразя боклукчии, лъжи и крадци. Това е причината.

            И пак ти казвам, с тези доходи няма какво да си купиш. Не говоря за шантави неща. Една салата няма къде да изядеш в София и където да няма опасност от отравяне. Цена като в Италия, а ти сервира Ганьо имитиращи продукти. Това ми е проблемът. Несъответствие между цената и качеството. Предпочитам да плащам повече и да получавам повече, не да ме лъжат разни малограмотни селяци.
            Така е навсякъде Джонка ,напоследък и в здравеопазването се овълчиха ,90% да ги събереш на един стадион и с една горелка да ги унищожиш,както е казал Авицена ,няма ли морал ...дотук е ..а масата лекарско съсловие няма морал ,арогантни ,искат само пари но насреща нищо даже и проблеми ти създават ,а това е важно ,с всичко е така

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              Намесих ги, защото не обичам около мен да живеят изроди. А в БГ масово сте такива. С какви хора живееш определя стандарта, не какви пари изкарваш. Мразя боклукчии, лъжи и крадци. Това е причината.

              И пак ти казвам, с тези доходи няма какво да си купиш. Не говоря за шантави неща. Една салата няма къде да изядеш в София и където да няма опасност от отравяне. Цена като в Италия, а ти сервира Ганьо имитиращи продукти. Това ми е проблемът. Несъответствие между цената и качеството. Предпочитам да плащам повече и да получавам повече, не да ме лъжат разни малограмотни селяци.
              Има една приказка за толкоз пари толкова. Потребителите искат да им е евтино и получават евтин продукт или услуга. Единици са тези дето искат качество и са ГОТОВИ да платят за него и затва трудно се намира.
              Сега се сетих и че едно време се говореше за Китайските продукти, че са боклуци и нискокачествени..... Еми не са - във всяка Китайска фабрика има различни нива на качество и зависи от вносителя какво е поръчал....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Не знам за твоя съсед, но в момента се строи като за последно. Виж броя на обявите из Вади и Ливади, вървим към удвояване спрямо миналата година. Дай ми една единствена полза от новопостроен и празен имот. Борсите дали са дирижабъл или не, не знам. Цената се определя от световния пазар. Световната икономика расте, компаниите произвеждат. Един имот какво произвежда освен разходи?
                Като за последно е несериозно определение. Няма нужда да гледам обявите. Има статистика колко са ЗАПОЧНАТИТЕ строежи. Без да я търся предполагам, че в момента в строеж са около 30К апарта макс 40К. Продадени са примерно над половината от тях. Въпросът е колко нови ще се започват от тук нататък / не разрешения за строеж а започват/ Мисля, че бройката ще намалява и към 2025 ще под 3-4К на година..../ през периода 2011-15 се почваха по около или дори под 1000 апарта на година/

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Къде намеси животните в стандарта на живот...Сега остава да напишеш, че и към жендърите е така и затва останалите живеят лошо.
                  Живота у нас / София/ в момента е най-добър за последните 30 години и това е свързано с доходите , които напоследък са достатъчни за повечето хора за основните им нужди.
                  Сигурно е трудно да похарчиш много пари у нас за шантави сървиси. и продукти..Пазара на такива е малък и ако ги има ще са по-скъпи от Европа, но 99% от хората не са потребители на такива неща. Ако ти си от онзи 1 % който иска и търси такива неща то мястото ти не е у нас....
                  Това че искаш да платиш на някой провинциален надник да ти върши работа за трима е нормално да получиш като следствие крадене... Аз имам няколко майстори по поддръжката на апартите. Всичко правят точно и коректно.... е надника се удвои за последните 2-3 години , но тва е... А на село знам за няколко къщи които се поддържат по описаният от теб начин ...никой нищо не е откраднал от тях ...., но заплащането е адекватно....
                  И ти и Джонката сте прави, донякъде.

                  Ти не можеш ли да си поддържаш апартите и да не плащаш на майстори по поддръжката.

                  Наистина доходите станаха високи, заради печатницата на пари и също заради научно-техническия прогрес, че всичко много напредна и една машина може да ти свърши работата, която я вършиш за 1 месец (която преди 10 -20 г. си я вършил за 1 месец), ако знаеш как да я ползваш.

                  Колкото и да е готин Джони, не вярвам в Германия да го приемат като равен. Все пак има междукултурни различия.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                    арменската мажоретка, рече МЯУ ДОГОДИНА, как така 2049?!
                    чакай чакай
                    мажоретка е някой, който пляска покрай тъч линията
                    сещам се за няколко такива

                    аз съм черноглед, нямам настроение да подскачам и пляскам на успехите на брокери и строители и банки в лова на канари
                    Last edited by bertram; 27.09.2023, 11:27.
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Къде намеси животните в стандарта на живот...Сега остава да напишеш, че и към жендърите е така и затва останалите живеят лошо.
                      Живота у нас / София/ в момента е най-добър за последните 30 години и това е свързано с доходите , които напоследък са достатъчни за повечето хора за основните им нужди.
                      Сигурно е трудно да похарчиш много пари у нас за шантави сървиси. и продукти..Пазара на такива е малък и ако ги има ще са по-скъпи от Европа, но 99% от хората не са потребители на такива неща. Ако ти си от онзи 1 % който иска и търси такива неща то мястото ти не е у нас....
                      Това че искаш да платиш на някой провинциален надник да ти върши работа за трима е нормално да получиш като следствие крадене... Аз имам няколко майстори по поддръжката на апартите. Всичко правят точно и коректно.... е надника се удвои за последните 2-3 години , но тва е... А на село знам за няколко къщи които се поддържат по описаният от теб начин ...никой нищо не е откраднал от тях ...., но заплащането е адекватно....
                      Намесих ги, защото не обичам около мен да живеят изроди. А в БГ масово сте такива. С какви хора живееш определя стандарта, не какви пари изкарваш. Мразя боклукчии, лъжи и крадци. Това е причината.

                      И пак ти казвам, с тези доходи няма какво да си купиш. Не говоря за шантави неща. Една салата няма къде да изядеш в София и където да няма опасност от отравяне. Цена като в Италия, а ти сервира Ганьо имитиращи продукти. Това ми е проблемът. Несъответствие между цената и качеството. Предпочитам да плащам повече и да получавам повече, не да ме лъжат разни малограмотни селяци.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                        Докато влизат корупционни пари у нас, имотите няма да паднат. Чети лекарчето във форума. Кога почне да се оплаква, че вече няма за крадене, тогава вече може да има някакъв спад. Иначе всичкото имот ще продължава да се концентрира и да седи празно. Заплатаджиите да го духат.

                        В гръцко така се срина пазарът. Като хранилката за средния ешелон корумпета свърши.

                        ===

                        Дайте сега акъл точно за сградите в центъра на София. Не тези от преди ВСВ около Мария Луиза или под Дондуков. За тези 1950-те години, в които има още много живот, но се рушат, защото половината апартаменти са празни, а в другата половина, в тристаен живее по един пенсионер. Да се продават директно, или да се правят опити за реанимация?
                        Акъл може да ти даде някой близък архитект ,сграда в Центъра на София ,жилище в такава се купува само с обследване от архитекти ,порадни N,на брой причини ,за които не ми се пише .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Не са само корупционните пари / вече е сложно да има кешови плащания и много рядко някой би се съгласил да проаде по този начин/, за да паднат цените трябва да има много основни неща , които липсват у нас за разлика от Щатите и Европа. На първо място МОТИВАЦИЯ / принуда/ да продадеш по-евтино в частност закъсали ипотекари или строители, глад, студ и липса на доходи или намаляващи , след това алтернативи за кеша / ето Жонката пусна линк вчера за немска банка през която може да си на борсата ... евтино и сигурно/
                          Хората , които очакват спад не проумяват каква е позицията на човек с имоти и защо освен проблемен имот нищо друго не би се продало. Трябва да съм тотален олигофрен да продам некоя тула в момента и да зема примерно 500К , които да се чудя къде да ги кътам в инфлационна среда и балонизирани акции / ако имотите са балон то борсите са дирижабъл/
                          Остават само строителите да продават , но повечето от тях не са глупаци и няма да строят без нужната печалба.
                          Писал съм и преди че съседа ми строи едно блокче в София в момента / около покрив е и е продал достатъчно да го завърши + остават около 20% от имотите/ Излишъка от кеш го е набутал в ДЦК-та на 7% не европейски. Каза че няма да почва да строи нищо в близките няколко години / има парцели / Нямало смисъл защото разходите за строителство се вдигат постоянно и дори на сегашните ''високи'' маржове печалбата му се струва малка....
                          Евентуално може да има по некой надценил се оптимист почнал да строи без да е продал достатъчно , но това да речем биха бли 1000 или неколко хиляди апарта да са...Те няма да обърнат пазара...малко са...
                          Не знам за твоя съсед, но в момента се строи като за последно. Виж броя на обявите из Вади и Ливади, вървим към удвояване спрямо миналата година. Дай ми една единствена полза от новопостроен и празен имот. Борсите дали са дирижабъл или не, не знам. Цената се определя от световния пазар. Световната икономика расте, компаниите произвеждат. Един имот какво произвежда освен разходи?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            То това МЯУ е от 2016 насам все за догодина или за след 6 месеца... Имотите са по 3 от тогава, та дори да е наистина догодина и паднат с 10-20% гоУем праЗ... Не че падането ще стане преди 2039 де....
                            Песимистчо ,

                            Дай ми мейл да ти пратя ,вчера Еланата ми дадоха нови данни за оферти относно ДЦК ,и то само за 12 месеца ,имаше Румъния на около 4.11%.
                            Има и на други държави ,може да разг;ледаш

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                              арменската мажоретка, рече МЯУ ДОГОДИНА, как така 2049?!
                              То това МЯУ е от 2016 насам все за догодина или за след 6 месеца... Имотите са по 3 от тогава, та дори да е наистина догодина и паднат с 10-20% гоУем праЗ... Не че падането ще стане преди 2039 де....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Качеството на живот не с еопределя от заплатата. Всички смятате само в цифри. Дали си с 2000 Евро или 5000 Евро няма почти никакво значение. Просто в БГ няма какво да се купи срещу парите. Абсолютно всичко е боклук и те лъжат навсякъде. Освен това няма нито един път като хората, има нехуманно отношение към животните, всичко е презастроено и потънало в боклуци. Няма и хора, няма кого да наемеш да ти окоси двора (и да не те окраде) например.

                                Ти примерно би ли живял в Зимбабве с 20.000 долара заплата? Предполагам, че не. Подобно е и сравнението между БГ и нормалните държави. Каквито и пари да изкарваш в БГ, всичко е кофти. Добре е само за спекуланти, перачи на пари и такива, които крадат. За нормалните хора БГ не става за нищо.
                                Къде намеси животните в стандарта на живот...Сега остава да напишеш, че и към жендърите е така и затва останалите живеят лошо.
                                Живота у нас / София/ в момента е най-добър за последните 30 години и това е свързано с доходите , които напоследък са достатъчни за повечето хора за основните им нужди.
                                Сигурно е трудно да похарчиш много пари у нас за шантави сървиси. и продукти..Пазара на такива е малък и ако ги има ще са по-скъпи от Европа, но 99% от хората не са потребители на такива неща. Ако ти си от онзи 1 % който иска и търси такива неща то мястото ти не е у нас....
                                Това че искаш да платиш на някой провинциален надник да ти върши работа за трима е нормално да получиш като следствие крадене... Аз имам няколко майстори по поддръжката на апартите. Всичко правят точно и коректно.... е надника се удвои за последните 2-3 години , но тва е... А на село знам за няколко къщи които се поддържат по описаният от теб начин ...никой нищо не е откраднал от тях ...., но заплащането е адекватно....

                                Коментар

                                Working...
                                X