IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

    муни, къде видя с колко са паднали обявиите?
    Адаш ли си имам, Ратко? Или само в твоите фантзии? Ето ти една Леония за размисъл и не тръгвай към морето тези дни заради блокадите - Индекс ЛЕОНИА Плюс за 29.09.2023: 3.81%

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Това може да го напише само човек който няма собствен имот или никога не е купувал САМ такъв....
      Мннието на Берти отново е смешно....Този път той знае не само всичко за всеки, ами дори и колко имота се стягат за наем :-)))
      Големи майтапчии сте. :-)
      Първо наемната доходност вече я има в малка степен / вероятно към 1-2% нето след разходи , данъци и амортизация/. Има я защото наемните нива се вдигнаха 30-40-50% за последните 2 години, а се вдигнаха защото още тогава ви писах , че отдаването под наем не е социална дейност и си има някакви санитарно минимуми. И въпреки това вдигане отдаването под наем НЕ Е все още ок особено ако сега купуваш имот.... Под стягането Берти неам идея какво разбора, но това е наливане на десетки К, да не кажа над 100К лева в един имот който колко си представяте, че ще носи ? По 500 лева като Евго ли ?! Т.е. стегачите за наем са МНОГО ПО-МАЛКО отколкото си мислите. Ще станат повече ако наемите се вдигнат още 50%. Това ще стане след приемането на еврото....
      А иначе логиката че някой който вкара примерно 100К в ''стягането'' на имот за наем и се окаже че в момента не може да го отдаде на нужното ниво ще го пусне да го продава на примоция нема връзка с кораба майка и показва само безимотност на мислителя. Никой не стяга имот за 100К ако не знае предварително на колко може и ще може ли да го отдаде ! А ако се окаже , че не може тогава ще му качи с 200К цената / при вложени 100К/ , за да го продаде на ''загуба''
      Така и не проумяхте, че НЯМА притиснати да продават, няма и да има поне в близките десет години.... и от тук ръст до 2039....когато ще се счупят нещата....
      Напълно е ясно , че всеки който е вложил някакви средства в имот ще иска поне да ги съхрани . Затова казвам че ще се " блъска " - те. нито ще продаде , нито ще отдаде под наем . Или много преди да успее ще срути пазара на наеми или продажби . Затова казвам че е капан в низходяща спирала .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Винаги ги е имало просто не си обръщал внимание.
        Аз още помня обва за как беше написано дизайнерски лофт в Борово печелил световни награди за дизайн обявено беше за 400К , когато подобни неща струваха една трета ...Стоя 2-3 години на обява и повдига средната цена. , а го имаше на моменти на 5-6 обяви....
        Разбира се , че са повече .... брокерите търсят подобни имоти ... хубави / пък било то и нереално скъпи/ . То им е като реклама - тук имам такъв имот елте да видите, ама имам и нещо нормално....Ако знаеш колко съм се разправял като пускам обява за наем и некой броки ми копира снимките и скрие тел номера.
        Нищо ново и това не влияае грам повече на цените от преди.
        (!)EXCLUSIVE OPEN HOUSE DAY(!) Имаме удоволствието да Ви поканим на 28 септември /четвъртък/, от 16:00 до 20:00 ч. на "Ден на отворените врати" в престижния комплекс „Este Home and SPA“ в кв. Изток, София.
        Заповядайте на чаша вино и заедно с нашите консултанти ще имате възможността да разгледате ексклузивни имоти – последните 13 свободни апартамента, подходящи както за инвестиция, така и за лично ползване. (key)
        Очакваме ви!

        Дата: 28.09.2023 /четвъртък/
        Час: от 16:00 до 20:00 часа. (time)
        Локация: кв. Изток, бул. „Самоков“ 28, вход Ж, комплекс “Este Home and SPA"

        За повече информация 0882300628 (telephone)


        Ето, Юник Естейтс ме каниха на по чаша вино за този комплекс. Да си купя ако искам. Без комисион. Цените са космически. Пих само вино. . Една чашка малка, че бях и с колата.
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

          за наемодателите ще има промоция - няма да плащат 10% данък от наем. То пак 1000лв, ама и те не плащат . Е така ще плащат ВСИЧКИ. Мечтата ми еднаква данъчна тежест - комунизъм
          когато е да се взима от другите, всички мечтаят за комунизъм.
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            в определени моменти този тип обяви се множат
            сетете се кои моменти

            прави впечатление, че тези със скъпите цени клонинги са значително повече
            Винаги ги е имало просто не си обръщал внимание.
            Аз още помня обва за как беше написано дизайнерски лофт в Борово печелил световни награди за дизайн обявено беше за 400К , когато подобни неща струваха една трета ...Стоя 2-3 години на обява и повдига средната цена. , а го имаше на моменти на 5-6 обяви....
            Разбира се , че са повече .... брокерите търсят подобни имоти ... хубави / пък било то и нереално скъпи/ . То им е като реклама - тук имам такъв имот елте да видите, ама имам и нещо нормално....Ако знаеш колко съм се разправял като пускам обява за наем и некой броки ми копира снимките и скрие тел номера.
            Нищо ново и това не влияае грам повече на цените от преди.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Такива клонирания има само сега и никога не ги е имало преди нали ?
              Или пък никога не е имало обяви като онази с кривата зидария написана за 10800 , а в обявата за 108 000....
              СмЕх....
              в определени моменти този тип обяви се множат
              сетете се кои моменти

              прави впечатление, че тези със скъпите цени клонинги са значително повече
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                ето ви една извадка с идеален пример за това, как средната в сайтовете отива нагоре на база луди обяви

                https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=9sy51b&f1=1

                4 обяви само по 3200+ на квадрат... за един и същи имот, а има и с повече, но не ми се рови.
                Такива клонирания има само сега и никога не ги е имало преди нали ?
                Или пък никога не е имало обяви като онази с кривата зидария написана за 10800 , а в обявата за 108 000....
                СмЕх....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от corner Разгледай мнение

                  Когато пишман инвеститорите проумеят че губят , ще се пробват с продаване / наем ..... Така ще се блъскат в стените дилемата по низходяща спирала .
                  Това може да го напише само човек който няма собствен имот или никога не е купувал САМ такъв....
                  Мннието на Берти отново е смешно....Този път той знае не само всичко за всеки, ами дори и колко имота се стягат за наем :-)))
                  Големи майтапчии сте. :-)
                  Първо наемната доходност вече я има в малка степен / вероятно към 1-2% нето след разходи , данъци и амортизация/. Има я защото наемните нива се вдигнаха 30-40-50% за последните 2 години, а се вдигнаха защото още тогава ви писах , че отдаването под наем не е социална дейност и си има някакви санитарно минимуми. И въпреки това вдигане отдаването под наем НЕ Е все още ок особено ако сега купуваш имот.... Под стягането Берти неам идея какво разбора, но това е наливане на десетки К, да не кажа над 100К лева в един имот който колко си представяте, че ще носи ? По 500 лева като Евго ли ?! Т.е. стегачите за наем са МНОГО ПО-МАЛКО отколкото си мислите. Ще станат повече ако наемите се вдигнат още 50%. Това ще стане след приемането на еврото....
                  А иначе логиката че някой който вкара примерно 100К в ''стягането'' на имот за наем и се окаже че в момента не може да го отдаде на нужното ниво ще го пусне да го продава на примоция нема връзка с кораба майка и показва само безимотност на мислителя. Никой не стяга имот за 100К ако не знае предварително на колко може и ще може ли да го отдаде ! А ако се окаже , че не може тогава ще му качи с 200К цената / при вложени 100К/ , за да го продаде на ''загуба''
                  Така и не проумяхте, че НЯМА притиснати да продават, няма и да има поне в близките десет години.... и от тук ръст до 2039....когато ще се счупят нещата....

                  Коментар


                  • ето ви една извадка с идеален пример за това, как средната в сайтовете отива нагоре на база луди обяви

                    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=9sy51b&f1=1

                    4 обяви само по 3200+ на квадрат... за един и същи имот, а има и с повече, но не ми се рови.
                    Last edited by bertram; 30.09.2023, 09:11.
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                      1000лв е много данък, бе ботчо. недей така.
                      дай поне колкото теб да плащат. все пак са празни.
                      за наемодателите ще има промоция - няма да плащат 10% данък от наем. То пак 1000лв, ама и те не плащат . Е така ще плащат ВСИЧКИ. Мечтата ми еднаква данъчна тежест - комунизъм
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                        и на празните и НЕДОВЪРШЕНИ?
                        има поне 100к в София които не плащат НИКАКВИ данъци. Баш таквиз празни и недовършени и недоактувани ...
                        По 1000лв са 100млн несъбрани от данък годишно.
                        Гарантирам че цените ще паднат наполовина само от това решение - за 1 година
                        1000лв е много данък, бе ботчо. недей така.
                        дай поне колкото теб да плащат. все пак са празни.
                        препоръка е

                        Коментар


                        • ема, муни, айде малко по-сериозно
                          гледай там, какви глупости пишеш, па после ги плясвкй в темите
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                            виж как сами искате да си вдигате наемите
                            и на празните и НЕДОВЪРШЕНИ?
                            има поне 100к в София които не плащат НИКАКВИ данъци. Баш таквиз празни и недовършени и недоактувани ...
                            По 1000лв са 100млн несъбрани от данък годишно.
                            Гарантирам че цените ще паднат наполовина само от това решение - за 1 година
                            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                              муни, къде видя с колко са паднали обявиите?
                              Не обявите, те не участват в сметката. Броя на сделките.

                              ППЖ СПОРЕД БРОЯ НА ПРОДАЖБИТЕ, НАЦИОНАЛНО НИВО - СЪОТВЕТНОТО ТРИМЕСЕЧИЕ НА ПРЕДХОДНАТА ГОДИНА = 1001,2

                              ППЖ СПОРЕД СТОЙНОСТТА НА ПРОДАЖБИТЕ, НАЦИОНАЛНО НИВО - СЪОТВЕТНОТО ТРИМЕСЕЧИЕ НА ПРЕДХОДНАТА ГОДИНА = 1001,2

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

                                Нека направим една проста сметка гледайки данни на годишна основа:
                                1) цените са се покачили с 10.7%
                                2) броя на сделките е спаднал с 15.5%
                                Въпреки, че обявите са паднали повече от цената (общата стойност на всички продажби е паднала 6.2% нетно), изтеглените ипотечни кредити са нарастнали 20%.

                                Какво ти казва това за състоянието на кредиторите и тяхното самоучастие в сделките? На тези ценови равнища гражданите не могат да си позволят и фракция самоучастие и задлъжнялостта им е нараснала и е въпрос на време да стане белята. ...тик...так...тик...так...
                                муни, къде видя с колко са паднали обявиите?
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X