IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

    На мен тази година ми е спаднал дохода от фрилансърска дейност (можех за една джипка да изкарам при много поръчки), обаче други 3 пера ми се качиха. Все пак има равновесие - едно пада, друго се качва.

    И като нямам кола, се занимавам с интелектуални дейности, като си събирам хубави книги. И ги чета постепенно.
    Доходите когато са достатъчно не е много важно дали са малко повече....Всъщност проблем е когато са много повече щото требе да се управляват.
    Last edited by X_Y; 02.10.2023, 16:55. Причина: Извън темата.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Е то двете неща не си противоречат и живея не в София, а в Гоцето сентръл :-)

      ПП тая мойта стара Шкодияка е автоматик и ако знаеш кви кинти ме измандъсаха като сменях маслото на скоростите лошо ми стана .....как да не вдигна наемите...... Вие без колите живот си живеете :-)


      И като нямам кола, се занимавам с интелектуални дейности, като си събирам хубави книги. И ги чета постепенно.
      Last edited by Evgo; 02.10.2023, 17:08.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

        Нали беше келнер, с малка заплата, със стара Шкодичка, а тъща ти държеше парите.

        Сега излиза, че си живееш в София. ???
        Е то двете неща не си противоречат и живея не в София, а в Гоцето сентръл :-)

        ПП тая мойта стара Шкодияка е автоматик и ако знаеш кви кинти ме измандъсаха като сменях маслото на скоростите лошо ми стана .....как да не вдигна наемите...... Вие без колите живот си живеете :-)
        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 02.10.2023, 16:30.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
          https://www.youtube.com/watch?v=4DLQ7je8Q_g
          Какво мисля за инвестициите в имоти?

          Marina Muchakova

          Какво се случва в момента в банковите среди ...само 3 минути ...гледайте
          тая да не е студентка на професор краси
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение


            Еее не ме надценявай, стигнал съм само до 3-ти клас къде е чак 9-ти ?!
            Трендове е имало и преди 50 години, има ги и в Турция последните години и те са ясни. Вдигането на лихвите може максимално да намали ръста временно ...ама не да го изяде , а само отложи с примерно 1-2 години.
            И гледай ся къв парадох има понякога - може да се окаже , че при ниски лихви инфлация ръста на имотите е по-нисък НОМИНАЛНО от моментите когато лихвите и инфлацията са високи. Например при мечтата 2% инфлация и толкова лихва най-много и имотите ще растат с темпа на инфлацията / ако няма ипотечно напомпване или изостанали цени като при нас/ , а при 10% инфлация и лихви номинално ръста на имотите ще бъде първите 1-2 години ''само;'' по 5% ... След това ще наваксат изоставането , но първоначално ще има реален спад през инфлацията....
            Ако си пропуснал никъде не съм написал думата спад... номинален :-) , а за сривове дето тук се надяват някои.... е меко казано утопия.... Има там по 1-2 момента на 100 години такива , ама тогава хората не могат да купят и да искат... нема с кво....то и затва са тези спадове....
            Сега и най-вече с политката на правителствата и ЦБ би било абсурд да се стигне до такива спадове. Отново с пример - Ковид локдауните - без намесата на институциите по-голем сакатлък за имотите трудно би могло да има и беше нормално да паднат доста ... направо НА или дори под себестойност, а те взеха че поскъпнаха....
            Нали беше келнер, с малка заплата, със стара Шкодичка, а тъща ти държеше парите.

            Сега излиза, че си живееш в София. ???

            Коментар


            • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

              То аз ти отговорих,но модерацията нещо се престарава напоследък и така глупостите ви остават.

              В тази графика е важно да видиш тенденцията,а твоето аматърско око вижда там нещо синъо и първосигнално брокерски се реагира,"Ама какво там е станало,1950г е станало точно обратното"


              А чертежа ЯСНО показва,че периода на ниски и падащи лихви от 1980 насам е СВЪРШИЛ и има промяна в ГОЛЕМИЯ тренд
              Нещо което е важало 50г, вече се променя !!!
              Това е важното и разбира се ти е убягнало при всички страдащите от недвижима болест е така.

              След това ,вече и дете в 9 клас където изучават икономика,ще ти каже какво следва при период на високи лихви по кредите за дълго време и 50г цикъл да свърши.

              Еее не ме надценявай, стигнал съм само до 3-ти клас къде е чак 9-ти ?!
              Трендове е имало и преди 50 години, има ги и в Турция последните години и те са ясни. Вдигането на лихвите може максимално да намали ръста временно ...ама не да го изяде , а само отложи с примерно 1-2 години.
              И гледай ся къв парадох има понякога - може да се окаже , че при ниски лихви инфлация ръста на имотите е по-нисък НОМИНАЛНО от моментите когато лихвите и инфлацията са високи. Например при мечтата 2% инфлация и толкова лихва най-много и имотите ще растат с темпа на инфлацията / ако няма ипотечно напомпване или изостанали цени като при нас/ , а при 10% инфлация и лихви номинално ръста на имотите ще бъде първите 1-2 години ''само;'' по 5% ... След това ще наваксат изоставането , но първоначално ще има реален спад през инфлацията....
              Ако си пропуснал никъде не съм написал думата спад... номинален :-) , а за сривове дето тук се надяват някои.... е меко казано утопия.... Има там по 1-2 момента на 100 години такива , ама тогава хората не могат да купят и да искат... нема с кво....то и затва са тези спадове....
              Сега и най-вече с политката на правителствата и ЦБ би било абсурд да се стигне до такива спадове. Отново с пример - Ковид локдауните - без намесата на институциите по-голем сакатлък за имотите трудно би могло да има и беше нормално да паднат доста ... направо НА или дори под себестойност, а те взеха че поскъпнаха....

              ПП Само да добавя , че в настоящият момент предвид случките с Русия и бъдещите такива с Китай и евентуално Арабският свят в даден момент или пък още по-далеч Африка в Западният свят няма да се допуснат имотни трагедии дори и да са нещо нормално от икономическа гледна точка. Няма да допуснат обществото и строя му да се разпадне . Един спад на имотите с 30-40% и съответните съпътващи случки биха застрашили цялото съществуване на системата в момент на световна напрегнатост на макс. Никой нема да допусне такова нещо. Сигурно има написан алгоритъм да се пуска на автомат печатницата при първите признаци на подобни сакатлъци... :-).
              само гледай Кокорчо как раздаваше кеш преди, а сега Денков ...кой квото поиска става на момента само мир да има....вътре в страната....
              Last edited by X_Y; 02.10.2023, 16:52.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                Колегата пусна графика показваща как ипотечката в Щатите станала 7% и следователно потоп У НАС и аз го попитах спадали ли са цените номинално през 70-те и 80-те години пак там като ипотечката е била 10-20%....? Т


                В тази графика е важно да видиш тенденцията,а твоето аматърско око вижда там нещо синичко и първосигнално брокерски се реагира,"Ама какво там е станало,1950г е станало еди какво си"


                А чертежа ЯСНО показва,че периода на ниски и падащи лихви от 1980 насам е СВЪРШИЛ и има промяна в ГОЛЕМИЯ тренд
                Нещо което е важало 50г, вече се променя !!!
                Това е важното и разбира се ти е убягнало и при всички страдащите от недвижима болест е така.

                След това ,вече и дете в 9 клас където изучават икономика,ще ти каже какво следва при период на високи лихви по кредити за дълго време и 50г цикъл да свърши.
                Last edited by X_Y; 02.10.2023, 16:09.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                  За пореден път се убеждавам, че жените са станали много по-практични и трезво мислещи от повечето мъже. Не се моткат и не отлагат, когато се налага да имат покрив над главата. Не се изхвърлят с къщи и бъдещи проекции на фантазиите им. Въобще не ги вълнува състоянието на икономиката с което повечето мъже (включително и аз) обичаме да се оправдаваме за липсата на достатъчно задоволителен резултат.
                  И моята не иска къща в никакъв случай. При това не пиша за Радомирските, които са относително близо до София и в района всички работят/пътуват до София. Понеже често ходим на Витоша и се заглеждам в къщетата особено в Бояна и я питах искаш ли да вземем /построим нещо тук и да сме почти в планината постоянно...тя вика не и дума да не става....Дори наскоро коментирахме темата дали иска след като децата станат 20+ да се преместим на село...тя пак не в никакъв случай --- що ми е село - ей я Витоша за 30 минути сме на 1500 метра надморска височина...днес искаш ходиш , утре не и така...
                  И двамата сме израснали в къщи и сме наясно, че живота в къща е равен на половин работен ден.... , че и повече...Винаги има какво да се прави, оправя и т.н....
                  Относно големите апарти и преди съм ти писал - при старите сгради има купища недостатъци спрямо съвременният живот...., а живота е само един и в даден момент почва да тече бързо. При новото също има недостатъци както знаем, но големите спални НЕ СА такъв...има ги ако платиш цената ....Всъщност зависи от мястото, но на добро място в устроен район цифрата ще е страшна към момента ... Това е главният проблем И от тук следва , че за нормалният човек с нормални да речем над средните доходи не може такова жилище.... Да речем в момента апарта в който живея струва доста над 500К евро... не бих ги платил....щях да търся компромис... вероятно с мястото....без да е Лулин....
                  Last edited by pesimist4o na kvadrat; 02.10.2023, 16:32.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                    За пореден път се убеждавам, че жените са станали много по-практични и трезво мислещи от повечето мъже. Не се моткат и не отлагат, когато се налага да имат покрив над главата. Не се изхвърлят с къщи и бъдещи проекции на фантазиите им. Въобще не ги вълнува състоянието на икономиката с което повечето мъже (включително и аз) обичаме да се оправдаваме за липсата на достатъчно задоволителен резултат.
                    Преди години през 70-те, 80-те и дори 90-те години имаше такава практика уикендите да се ходи на село или на вилата, да се произвежда нещо и се набиваха много пари в къщи/вили и гориво, за да ги посещаваме.

                    На практика се оказа, че е много труд и пари за бензин, а не се произвежда кой знае какво. Хората спряха да си ходят, а и възрастните хора си заминаха. Ние сме произвеждали ягоди, картофи, лук, ракия, боб, брал съм гъби, къпини, боровинки, коприва, лозиви листа, орехи, ябълки, дори агне от дядо ми съм пренасял с рейса. Тези времена отминаха и не бих тичал редовно по провинцията.

                    Като не си там добивът е малък и се краде. Отделно и комшиите на село не са много по услугите за съжаление.

                    Коментар


                    • https://www.youtube.com/watch?v=4DLQ7je8Q_g
                      Какво мисля за инвестициите в имоти?

                      Marina Muchakova

                      Какво се случва в момента в банковите среди ...само 3 минути ...гледайте

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

                        Няма нужда да откриваме топлата вода, като по начетени хора от нас са го направили много отдавна. Фазата на отричането е първия етап от етапите на страдание. Било то на пациент или на повишител (което си е диагноза само по себе си). А сега малка хронология къде сме и какво предстои:

                        Отричане: Няма никакво забавяне на имотите. Няма да се покачат лихвите в България. Тук е остров на стабилността. Не ми гледайте Европа, там е друго нещо. Няма как да съм на червено. Това е само временно забавяне на офертите.

                        Гняв: Ама как така падат цените?!? А банката как така няма да ми направи отсрочка?!?!?! Докога ще виждам всеки месец по-голяма и по-голяма вноска??!!?!? Ами правителството, то къде е??!!?!? И къде е сега пазара, не искам да продавам на червено, и ипотеката няма да си покрия сега! Ама къде са купувачите?!?!? Нима не разбират, че това е идеална инвестиционна възможност а се укриват като мишки. Докога съседите ще смъкват цената на имота си и ще подбиват и моята?!?!?

                        Пазарене: Може би е само етап. Едва ли е толкова зле колкото изглежда. Те цените са малки защото ликвидността е малка. След всяка нощ идва деня. Сигурно ще отмине. Който се смее последен се смее най-добре. Поне е добра възможност да вложа усилията си в нещо друго. Те като купувачите видят че моят имот (разбирай барака в долина или ливада) е добро попадение, ще са готови да платят много за него.

                        Депресия: Светът е ужасен. Как може да вложа парите си в тухли и цимент без добавена стойност и "инвестицията" ми да не се отплати. То всичко е корумпирано в тая държава. Без мошеничество не може да успееш, така е било изначално и винаги ще бъде. Тия дето спечелиха от фермерство и ниви са малцинство.

                        Приемане: Очевидно е било истина. Наистина цените се стабилизираха само на 50% от цената на която закупих. Живот. Може да пробвам да пусна някое тото, вземе че върже


                        Абсолютно точно !
                        Last edited by X_Y; 02.10.2023, 15:14.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

                          Жената е вечна гражданка (ама е расла на село близо до Боровец) и ГРАМ не иска да чуе за села, земеделия и ръчен труд. Не иска да мърда от Софията и като кажа "къща?" и подскача от яд. Знае от първо лице за каква поддръжка иде реч. Тук й било много добре в апартамент.

                          Да ти кажа, мечта ми е да имам къща на брега на морето един ден и благородно ти завиждам за това. Всичко ми е концентрирано в София и няма мърдане. Частният бизнес е бич, особено когато е онлайн с глобален пазар. Работя и по коледа. Като го продам, това ще ми е от първите неща, които ще си купя. Далече от хората да слушам вълните. Жив и здрав!
                          За пореден път се убеждавам, че жените са станали много по-практични и трезво мислещи от повечето мъже. Не се моткат и не отлагат, когато се налага да имат покрив над главата. Не се изхвърлят с къщи и бъдещи проекции на фантазиите им. Въобще не ги вълнува състоянието на икономиката с което повечето мъже (включително и аз) обичаме да се оправдаваме за липсата на достатъчно задоволителен резултат.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                            Калкулирал е всичко в площта. Таван, голямо мазе, идеални части от земята, хахаха, тарикат! Инак с преходните спални се пести ефективна жилищна площ. Всички са така от 1965. Или с вестибюл. Те терасите са едни малки, тесни, стават за цветарници само.
                            Така е, затова съм се насочил твърдо към новото строителство. Там спалните са с отделна баня с тоалетна. Цената е цифра, но поне е проектирано за стандартите на 21в. Минусът е, че много често правят малки спални, но с малко повечко търсене, все може да изпадне нещо хубаво.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                              ХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХА

                              Амааа.. КАК ТАКА?!

                              еми така
                              мажоретките са викали и пляскали за грешния отбор
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                                Феномен на пазара в Пловдив: Сделките с имоти намаляват, цените растат рекордно

                                https://trafficnews.bg/komentari/fen...senite-290773/

                                За тези с телешкия възторг от намаления брой сделки. Скриха ви ги ги имотите от перона, както ви предупреждаваше Дюри
                                ХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХА

                                Амааа.. КАК ТАКА?!


                                Last edited by X_Y; 02.10.2023, 13:45.

                                Коментар

                                Working...
                                X